Sağanak yağış su baskınlarına yol açtı

10 Eylül 2018 Pazartesi 10:16

Sağanak yağış su baskınlarına yol açtı

Zonguldak’ta sabah saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kozlu Sahil Yolu’nda ise su baskını dolayısıyla sürücüler zor anlar yaşadı.

Sabah saatlerinde kent merkezinde aniden bastıran şiddetli sağanak yağış nedeniyle sabah işe gitmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kentin bazı noktalarında su birikintileri meydana geldi. Cadde ve sokaklarda yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar bina girişlerine saklandı.
Kozlu Sahil Yolunda da su baskını dolayısıyla sürücüler zor anlar yaşadı. Sürücüler yaklaşık 50 santimetreyi bulan su dolayısıyla trafikte güçlükle ilerledi. Bazı araçlarda ise arıza meydana geldi. Öte yandan Kozlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler mazgallarda temizlik çalışması yaptı. Bir iş makinesi de yağmur suyu ile gelen taş parçalarını temizleyerek tıkanan mazgalları açmaya çalıştı.

Yorumlar

Dönmez Ailesinin mutlu günü…

10 Eylül 2018 Pazartesi 09:33

Dönmez Ailesinin mutlu günü…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü İbrahim Dönmez ’in oğlu Yusuf, düzenlenen sünnet düğünü ile erkekliğe ilk adımı attı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü İbrahim ve Rabia Dönmez çiftinin oğulları Yusuf için 8 Eylül 2018 Cumartesi akşamı Yönder Site Kulüpte sünnet düğünü düzenlendi.


Çiftin Ören Mahallesi önünde davul-zurna ve köçek eğlencesi ile başlayan düğün düzenlenen düğün konvoyu sonrası Site Kulüp’te devam etti. Düğün törenine Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Kdz. Ereğli Belediyesi Daire Müdürleri, işadamları, esnaflar, belediye çalışanları ve Dönmez ailesinin yakınları katıldı.


Temsili kral tahtında düğün salonuna alkışlar arasında giren Yusuf, anne ve babası ile ilk dansını yaptıktan sonra, arkadaşları ile çizgi film kahramanlarının kıyafetlerini giyen maskotlarla oynadı.

İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak İbrahim ve Rabia çiftini tebrik ediyor, oğullarına Allah’tan damatlığını da göstermesini diliyoruz.

 

Yorumlar

Yasin Tuğçe’sine kavuştu

8 Eylül 2018 Cumartesi 19:15

Ereğli Haber

Yasin Tuğçe’sine kavuştu

Kdz. Ereğli’nin genç işadamlarından Yasin Çınar dün akşam düzenlenen düğün töreni ile Tuğçe Çınar (Çam) ile dünya evine girdi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çınar ile Şerife Çınar’ın oğlu Çınar Orman Ürünleri sahibi Yasin Çınar, görkemli bir düğün töreninde Nuran ve Yaşar Çam’ın kızları Tuğçe Çam ile dünya evine girdi.
Gülüç Belediyesi düğün salonunda gerçekleşen törende genç çiftin nikahını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş kıyarken, şahitliklerini ise Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Kdz. Ereğli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, AK Parti Eski Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan yaptı.
Başkan Demirtaş nikah sonrası genç çifte ömür boyu mutluluklar dilerken, nikah defterine genç çifte vermesi için AK Parti Zonguldak Eski Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’a verdi. Genç çifti tebrik ederek nikah cüzdanını Tuğçe Çınar’a veren Candan, kendilerine bir ömür boyu mutluluk temenni etti.
Nikah töreninin ardından genç çift ve davetliler yöresel oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlendi.
İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak Yasin ve Tuğçe Çınar çiftini tebrik ediyor, kendilerine sağlıklı, huzurlu ve ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Yorumlar

Balık esnafından alkışlanacak davranış...

8 Eylül 2018 Cumartesi 14:28

Balık esnafından alkışlanacak davranış...

Zonguldak’ta bir aracın çarptığı hamile kediyi balık hali esnafı sahiplendi. Veteriner kliniğinde sezaryen ile ameliyat ettirilen kedi, iki yavrusuyla balık halinin maskotu oldu. Esnaf, kediye “Ayşe” ismini koydu.

Kent merkezinde hamile bir kediye araç çarptığını fark eden balık hali esnafı, durumu aynı iş merkezinde bulunan Özel Veteriner Kliniği hekimlerinden Önder Alkan’a iletti. Esnafın sahiplendiği kedi, Önder Alkan tarafından başarıyla ameliyat edildi. İki yavrusu dünyaya gelen kediye balık hali esnafı “Ayşe” adını koydu. Yavrularını balık halindeki bir dükkanın asma katına saklayan kedi, gün boyu esnafın verdiği balıklar ile karnını doyuruyor. Hale gelen müşterilerin de ilgi odağı olan kedi, halin adeta maskotu oldu.
Kediye gerçekleştirilen ameliyatı anlatan Veteriner Hekim Önder Alkan, “Çarşımızın Ayşe isimli kedisi bundan yaklaşık 1.5 ay önce trafik kazası geçirdi. Kalçası kırıldı. Kalça kırıklığından dolayı kalçada daralma meydana geldi. Doğum zamanı kanalda daralma olduğundan dolayı normal doğumu gerçekleştiremedik. Çarşının esnafı ile hep beraber klinikte hayvanımızı sezaryen yaptık, iki yavrusunu aldık. Şu an sağlıklı bir şekilde esnafın bakımına bıraktık. Esnaf beraber oldu, toplandı, maliyetlerini karşıladı. Biz de yardımcı olduk. Kendi çarşımızın kedisidir. Bu arada rahmini aldık. Çünkü kalçası kırık ve bir daha doğum yapma şansı yok” diye konuştu.
Balık hali esnaflarından Bayram Yılmaz ise, “Veteriner hekim arkadaşımız bize her türlü yardımcı oldu. En son doğumunu yaptırdı. Sezaryen ile yaptırdı, çünkü kalça kırığı olduğu için doğum sırasında bebekler zarar görür, ölür diye kendisi sağ olsun. Bizim Ayşemiz buranın maskotudur. Asil bir kedidir. Ameliyattan sonra sağlıklı ve iki yavrusu var” dedi.

Yorumlar
  • Vaandaş
    8 Eylül 2018 Cumartesi 17:13

    Allah sizden razi olsun allah rizkinıı bol etsin

Sevgilisinden ayrılıp kayalıklara çıkan genç AFAD'a sıığındı

8 Eylül 2018 Cumartesi 14:20

Sevgilisinden ayrılıp kayalıklara çıkan genç AFAD'a sıığındı

Zonguldak’ta sevgilisi ile tartışan genç kayalıklara çıktı. Ekipler genci kurtarmaya çalışırken, kendi imkanlarıyla kayalıklardan çıkan genç, ekiplere sarılarak ağladı.

Edinilen bilgiye göre olay Fener semtinde meydana geldi. İddiaya göre sevgilisi ile tartıştığı iddia edilen 23 yaşındaki T.G., fener kayalıklarına çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine AFAD, polis ve 112 ekipleri çağırıldı. Polis ve sağlık ekiplerinin uzun süren çalışmalarının ardından kayalıklardan kendi imkanlarıyla çıkan genç AFAD ekiplerine sarılarak hüngür hüngür ağladı. Ekipler tarafından ambulansa bindirilen genç ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    11 Eylül 2018 Salı 10:57

    ULAN BİR KIZ İÇİN DEĞERMİYDİ BEE BEN OLSAM SENİN YERİNE AYRILDIĞIM KIZ İÇİN BU KADAR KENDİME ZULÜM ETMEZDİM NE DEMİŞ AŞIK VEYSEL SENİ SEVMEZ İSE BİR GÜZEL BAĞLANIP DA DURMA GÖNÜL.