STK’lardan “Bahar Kalkanı Harekatına” destek...

2 Mart 2020 Pazartesi 13:15

STK’lardan “Bahar Kalkanı Harekatına” destek...

Suriye’nin İdlib Kentinde, rejim güçleri tarafından 33 askerin şehit edilmesinin ardından Türkiye genelinde 81 ilde Eş zamanlı olarak TSK’dan başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’na TOBB öncülüğünde tüm odalar ortak basın açıklaması yaparak harekata destek verdi.

 Zonguldak Ticaret Sanayi Odasında yapılan basın açıklamasına il ve ilçelerde bulunan oda başkanları ve sivil toplum kuruluşunun başkanları katıldı. Grup adına açıklama Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, “Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız” dedi. 
Demir açıklamasında “Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugünde, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüz binlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi” dedi. 

“Bu saldırı, asla kabul edilemez” 
Karşımızda canlara kast eden zihniyete sahip bir rejim olduğunu ifade eden Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, “Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kast eden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzu bahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TSO , başkan , sivil , ülke , güvenlik , kahraman , kuruluş , ordu

Yorumlar

"Nerede Devrekli varsa emrindeyim"

2 Mart 2020 Pazartesi 13:05

"Nerede Devrekli varsa emrindeyim"

Avrupa Devrekliler Derneği 3’üncü olağan kongresini DİTİB Merkez Camii’de yaptı. Kongreye konuk olan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ise yeni yönetime başarılar dileyerek "Nerede Devrekli varsa emrindeyim" diye konuştu.

 Kongrenin divan heyeti Erol Yukarıbaş, Cevdet Koymalı ve Dursun Döngel’den oluştu. Faaliyet ve mali raporların okunmasından sonra yeni yönetim seçildi. Yeni yönetime Ufuk Saraç’ın Başkanlığında; Mustafa Yağcı Vedat Karagülle, Metin Göktepe, Mevlüd Özcan, Aytekin Gözsöz, Ramazan Topal, Özkan Yağcı, Yüksel Pekmezci,Cihan Bayram, Ayhan Karaustaoğlu, Yüksel Kafalı seçildi. 
Kongrenin konuğu Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Yeni yönetime de başarılar dileyen Başkan Bozkurt, "Nerede Devrekli varsa emrindeyim. Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Yeni yönetimi kutluyorum, başarılar diliyorum. Önceki dönem görev yapanlara da teşekkür ediyorum" dedi. 
Başkanlığa seçilen Ufuk Saraç, kendini seçen herkese teşekkürlerini belirtti. Saraç, "Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , faaliyet , mali , birlik , beraberlik , konuşma

Yorumlar

Şehitler için konvoy yaptılar...

2 Mart 2020 Pazartesi 09:57

Şehitler için konvoy yaptılar...

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Suriye'nin İdlib kentinde şehit düşen askerler için 150 araçla konvoy oluşturan vatandaşlar, İdlib şehidi Tolga Can Yılmaz'ın kabrini ziyaret etti.

 Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırıda şehit olan 36 askerden 25 yaşındaki Tolga Can Yılmaz, memleketi Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde toprağa verildi. İlçede vatandaşlar Türk bayraklarıyla araçlarını süsleyerek konvoy oluşturdu. Konvoya katılan vatandaşlar, araçlarına astıkları Türk bayrağı ile Karapınar beldesinde bulunan şehidin kabristanına gitti. Vatandaşlar şehit Tolga Can Yılmaz’ın kabri başında dua ettikten sonra dağıldı. 
Konvoya katılan Erol Özcan, “Bugün Çaycuma 33 şehidimiz ve Tolga Can Yılmaz kardeşimiz için araçları bayraklarla donattı. Birlik ve beraberliğimizi burada gösterip nihayetinde şehit kardeşimizin mezarına giderek, bütün dünyaya birlik ve beraberliğimizi göstermiş olacağız, olduk da. Türkiye bir bütündür, parçalanamaz. Bununla beraber ülke olarak gerçekten çok üzgünüz. Ama biz biliyoruz ki bunların altından kalkacak ülkeyiz. Umarım bir daha böyle şehitler vermemek için Allah’tan dualarımızı esirgemeyelim" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , KONVOY , ŞEHİT , ÇAYCUMA

Yorumlar

Ben seni böyle hayal etmemiştim...

29 Şubat 2020 Cumartesi 15:19

Ben seni böyle hayal etmemiştim...

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırıda şehit düşen 25 yaşındaki Tolga Can Yılmaz’ın Türk bayrağına sarılı naaşı Çaycuma ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Şehit annesi Tülay Yılmaz oğlunun naaşının başına gelerek, “Yakışıklım ben seni böyle hayal etmemiştim hakkını helal et” dedi. Şehit Yılmaz'ın 10 gün önce ailesinden helallik istediği ortaya çıktı.

 Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırıda şehit şehit olan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz’ın naaşı gece saatlerinde TSK'ya ait kargo uçağıyla Zonguldak'a getirildi. Gece Çaycuma Devlet Hastanesi morguna kaldırılan şehidin tabutu, cenaze namazı kılınmak üzere Çaycuma Pazaryeri'ndeki tören alanına getirildi. Şehit Tolga Can Yılmaz için düzenlenen cenaze töreninde anne Tülay Yılmaz, baba Tacettin Yılmaz güçlükle ayakta durabildi. 
Törene Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Bartın Valisi Sinan Güner, Karabük Valisi Fuat Güler, AK Parti Trabzon Milletvekilli Muhammet Balta, Bölge Milletvekilleri, askeri personel, daire amirleri, kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. 
Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazında törene katılanlardan helallik alındı. Dualar edildi. İl Müftüsü Rüstem Can'ın cenaze namazını kıldırmasının ardından şehidin cenazesi Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar Beldesi Tilkiler Mahallesi'nde toprağa verildi. 
Şehidin sosyal medya hesabından bir süre önce "Bekle hain bekle" şeklinde paylaşım yaptığı 10 gün önce de ailesinden helallik aldığı öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , şehit , cenaze , naaş , uzman

Yorumlar
  • Fatma
    1 Mart 2020 Pazar 20:35

    Allah'ım peygamber sabirlarindan versin insallh cok uzgunum cok benimde oglum var elimden geldigince yollamicam askere kendi vatani icin savasmadi sehit olanlar

Merdiven boşluğuna düştü...

29 Şubat 2020 Cumartesi 13:54

Merdiven boşluğuna düştü...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yeni belediye binası inşaatında bir işçi merdivenlerden boşluğa düşerek yaralandı.

 İddiaya göre, ilçenin yeni belediye binası inşaatında çalışan Zekeriya Karademir isimli işçi, merdivenlerden aşağı inerken boşluğa düştü. Olayı gören diğer işçiler 112 Acil servisi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen ambulans ile Çaycuma Devlet Hastanesi'ne kaldırılan işçi Zekeriya Karademir, kafasından ağır şekilde yaralandığı için Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Burada ameliyat olan Karademir'in durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , belediye , inşaat , ameliyat , ambulans , düştü , merdiven , yaralı

Yorumlar