SGK, toplantısı düzenledi...

27 Şubat 2020 Perşembe 13:14

SGK, toplantısı düzenledi...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Zonguldak İl Müdürlüğü tarafından üniversite personeline yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıda SGK İl Müdürü Erkin Avcı ile birlikte SGK temsilcileri Nurdan Gençoğlu, Eren Korkmaz, Arif Belen ve Beytullah Çelik konuşmaları ile üniversite idari personelini bilgilendirdi. 
5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanununun amacı ve kapsamı üzerine açıklamaların yapıldığı toplantı, konuşmacıların üniversite personelinden gelen soruları yanıtlaması ile sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , personel , toplantı , sigorta , üniversite

Yorumlar

Keleş, eleştirilere yanıt verdi

26 Şubat 2020 Çarşamba 19:38

Keleş, eleştirilere yanıt verdi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, kendisine yönelik eleştirilere basın açıklaması ile cevap verdi.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş geçtiğimiz günlerde canlı yayın konuğu olduğu bir televizyon programında kendisine yöneltilen Ereğli’nin il olmasına yönelik soruya verdiği cevap eleştirilere neden olmuştu. Keleş, uzun vadede yapılacak bir işi yarın yapılacak işlerin önüne geçirmenin bir yararı olmayacağını ve programda söylediği sözleri bu çerçevede değerlendirmelerini söyledi.
Keleş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, ilçenin geleceğine yön verme anlamında en önemli sivil toplum kuruluşudur. Kuruluşundan bugüne kadar tüm Ereğli TSO yönetimleri, ilçenin en önemli kararlarına destek vermiş, kimi zaman önemli kararların alınmasında öncülük rolü üstlenmiş, ilçenin geleceğe hazırlanmasında elini taşın altına koymuştur.
15 Nisan 2018’de gerçekleştirilen kongrenin ardından göreve gelen yönetimimizin temel anlayışı da bu çerçevede ilçede birlik ve beraberlik eksiklerinin tamamlanarak, bir an önce ihtiyaç duyulan yatırımların gerçekleştirilmesi için mücadele etmek olmuştur. Bu gayretlerin sonunda, kamu yöneticilerimiz, siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın ortak hedefler için bir araya gelebileceği görülmüş, ilçenin temel ihtiyaçları için girişimlerde bulunulmuş, bu çalışmaların önemli bölümünde Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası da yer almıştır.
Zonguldak’ta katıldığımız bir canlı yayın programda, şahsıma yöneltilen Ereğli’nin il olmasına yönelik soruya verdiğimiz cevap üzerinden yürütülen kampanya, ilçenin yakın ve orta vadeli hedeflerinin karşısına, çok uzun vadeli bir hedefin konulması suretiyle, son dönemde yakalanan ivmenin hızının kesilmeye çalışılması çabalarının bir parçasıdır. Elbette ki Karadeniz Ereğli’de yaşayan ve ticaret yapan tüm kişi ve kurumlar, ilçenin bir gün il olmasını hayal eder ve arzular. Fakat, uzun vadede yapılacak bir işi yarın yapılacak işlerin önüne geçirmenin bir yararı olmayacağı da aşikardır. Programda söylediğimiz sözler, bu çerçevede değerlendirilmelidir.
Sorumluluk makamında bir sivil toplum kuruluşu temsilcisi olarak, aynı kanaati sürdürmeye devam ettiğimin de bilinmesini isterim. Şu anda, Karadeniz Ereğli’nin asıl odaklanması gereken konu, Üniversite Kampüsü, Tersaneler, Alacaağzı’nda yeniden üretim, yeni yatırımların getirilmesi, ülkenin devasa turizm potansiyelinden Karadeniz Ereğli’nin de payını alması, zayıf düşen sektörlerin yeniden hayat gücü kazanması, sosyal ve kültürel alanda yapılması gereken iyileştirmelerdir. Bu konularda konsensüs sağlanan bir ortamda, başka konuları araya sokmak, ancak meselenin peşine başka bir mesele takmak anlamına gelir.
Eleştiriler yapılır, yapılmalıdır. Fakat eleştirilerin temelinde Karadeniz Ereğli’nin son haftalarda yaşadığı hareketlenmenin önünün tıkatılması olduğunun da kamuoyu tarafından görülmesi gerekir. Eleştirilerin, Karadeniz Ereğli’nin temel menfaatleri için mi yapıldığını, yoksa Ereğli için gösterilen çabalara direnç gösterme eğiliminde olan bazı grupların görüşlerini mi yansıttığı kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır.
Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar olduğu gibi Karadeniz Ereğli’nin ihtiyaçları ve menfaatleri, ilçenin daha müreffeh, daha huzurlu bir geleceğe erişmesi, ilçedeki toplam mutluluğun ve zenginliğin artması için gayret göstermeye devam edecektir. Bu konuda aldığımız her mesafe, bizim açımızdan her türlü adlandırmanın ve şablon kurgulama çabasının ve şekli konuların ötesinde değerlidir.
Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak her koşulda ilçemiz için elimizi ve gövdemizi taşın altına koyacağımızın bilinmesi gerekir.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , TSO , ARSLAN KELEŞ ,

Yorumlar

Ciğer, emniyet müdürü Çelik’e başarılar diledi!

26 Şubat 2020 Çarşamba 17:17

Ciğer, emniyet müdürü Çelik’e başarılar diledi!

Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer ve yönetim kurulu üyeleri ilçe emniyet müdürü Hakan Çelik’i ziyaret etti.

 Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer ve yönetim kurulu üyeleri görevine yeni atanan Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Çelik’e Kızılay Kdz. Ereğli Şubesi çalışmalarından bahseden Ciğer, ülkemizde yapacağı çalışmalarda Türk Kızılay’ı olarak her zaman yanında olduğunu belirtti. Kızılay heyeti emniyet müdürü Çelik’e hayırlı olsun dileklerini söyleyerek başarılar diledi. Çelik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ciğer ve beraberinde ki heyete teşekkür etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ziyaret , türk kızılayı

Yorumlar

Saadet Partisi Erbakan’ı anacak

26 Şubat 2020 Çarşamba 16:15

Saadet Partisi Erbakan’ı anacak

Saadet Partisi Kdz. Ereğli Şubesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölüm yıl dönümü sebebiyle program düzenliyor.

 Saadet Partisi Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Prof. Dr Necmettin Erbakan’ın ölüm yıl dönümü münasebeti ile 26 Şubat 2020 Çarşamba günü akşam namazına müteakip Ali Molla Camiinde Kuranı Kerim okutacak. Saadet Partisi İlçe Teşkilatı düzenledikleri programa tüm Ereğli halkını davet etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Saadet Partisi , Dr Necmettin Erbakan , ölüm yıl dönümü

Yorumlar

Şehit yakınları ve gazilerle kahvaltıda buluştular!

26 Şubat 2020 Çarşamba 13:51

Şehit yakınları ve gazilerle kahvaltıda buluştular!

Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Kdz. Ereğli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü organizesiyle şehit yakınları ve gaziler kahvaltıda bir araya geldi.

 Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Kdz. Ereğli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü'nün organizesi ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığının desteği ile düzenlenen kahvaltı programında Ereğli'de ikamet eden şehit yakınları ve gazilerle kahvaltı programı düzenlendi. Öğretmenevi'nde düzenlenen programa Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü, İl Müdür Yardımcıları Gülüzar Yılmaz, Yusuf Emre Yalçınkaya Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürü Evren Erkadam ile birlikte birçok şehit yakını ve gazi ailesi katıldı. 
Belediye başkanı ve Kaymakamın günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak aile çalışma ve sosyal hizmetlr il müdürlüğü , ereğli sosyal hizmetler merkezi , şehit aileler , şehit yakınları , toplantı

Yorumlar