Ruh sağlığı haftasında fidan diktiler

4 Ekim 2019 Cuma 17:24

Ruh sağlığı haftasında fidan diktiler

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Devlet Hastanesi’nde 4-10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Haftası Kapsamında ağaç dikme etkinliği yapıldı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) önünde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine büyük ilgi gösterildi.
Fidan dikimi etkinliğine, hastane yöneticileri, doktorlar,20 TRSM danışanı, 25 hastane çalışanı, hasta ve hasta yakınları katılım sağladı.
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Vildan Türkeli, ağaç dikimi etkinliğine sağladıkları katkılardan dolayı Kdz. Ereğli Belediyesi, Gülüç Belediyesi ve Kdz. Ereğli Orman İşletmesi yetkililerine teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Ruh sağlığı , Etkinlik

Yorumlar

Geleneksel Çaycuma Kan Bağışı günü gerçekleşti

4 Ekim 2019 Cuma 17:18

Geleneksel Çaycuma Kan Bağışı günü gerçekleşti

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde her yıl düzenlenen ‘Geleneksel Çaycuma Kan Bağışlıyor, Hayat Kurtarıyor’ kampanyası yoğun katılımla gerçekleşti.

 Atatürk Anıtı önünde düzenlenen kampanyaya Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Komiser İbrahim Taşdan, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
İlkokul öğrencilerinin hazırladığı halk oyunu gösterisi izlenildikten sonra kan bağışı kampanyasına geçildi. 
Çaycuma Kaymakamı Coşgun, kan bağışının öneminden bahsederek etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Çaycuma Kızılay temsilcisi Raci Sönmez, akşam saatlerine kadar bağışın devam edeceğini söyledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Kan bağışı

Yorumlar

Din görevlileri haftasında kahvaltı etkinliği

4 Ekim 2019 Cuma 16:49

Din görevlileri haftasında kahvaltı etkinliği

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Ormanlı Belediyesi tarafından Din Görevlileri Haftası dolayısıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol tarafından Din Görevlileri Haftası nedeniyle Ormanlı Belediyesi Düğün Salonu’nda bölgede bulunan din görevlilerine kahvaltı verdi. Düzenlenen kahvaltıya İmamlar, müezzinler ve din görevlileri katıldı. Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan kahvaltı, duaların okunması ve kahvaltının yapılması ile son buldu.
Din görevlilerine değer verdiklerini ifade eden Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, kahvaltıya katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Başol konuşmasında, “ Ormanlımız her geçen gün güzelleşiyor ve gelişiyor. Bizler 7’den 70’e herkesle ilgilenmeye ve sorunlarını gidermeye çalışıyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gün de Din Görevlileri Haftası nedeni ile görevini en güzel şekilde icra eden, dinimizi özellikle çocuklarımıza anlatan ve sevdiren, imamlarımız ve müezzinlerimiz ile beraberiz. Sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah bu tarz etkinliklerimize ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Başkan Demirtaş projeler için Ankara’ya gitti

4 Ekim 2019 Cuma 15:00

Başkan Demirtaş projeler için Ankara’ya gitti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, beldede hayata geçirmek istediği projeler için Ankara’ya giderek bazı temaslarda bulundu.

 Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, beldede yapılmasını planladığı devlet ve belediye yatırımlarını görüşmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ile görüştü. Gülüç’te hayata geçirmek istediği Millet Bahçesi başta olmak üzere bazı projeler hakkında Bakan Yardımcısı Balta ile Milletvekili Türkmen’e bilgiler veren Başkan Demirtaş, bu projelerin hayata geçirilmesi için kendilerinden destek istedi. 
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ve Milletvekili Polat Türkmen ile yaptığı görüşmenin verimli geçtiğini söyleyen Başkan Demirtaş, Gülüç’ün büyümesi ve gelişmesi için her türlü adımı attıklarını dile getirdi. Demirtaş konuşmasında, “TBMM ziyaretlerimiz çok verimli sonuçlandı. Milletvekilimiz Polat Türkmen ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Muhammet Balta’ya Gülüç’te hayata geçirmek istediğimiz projeleri anlattık. Sağolsunlar kendileri de projelerimizi makul buldular ve hayata geçirilmesi için her türlü desteği vereceklerini söylediler. Bizim hedefimiz Gülüç’te yatırımları artırmak, devam eden projeleri tamamlamak. Gülüç’ün her geçen gün daha da büyümesi ve güzelleşmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için çalmadık kapı bırakmıyoruz. Ben projelerimize destek veren Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Muhammet Balta ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’e çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gülüç , Proje , Ankara

Yorumlar

Çocuk bakım ve emzirme odası açıldı

4 Ekim 2019 Cuma 14:52

Çocuk bakım ve emzirme odası açıldı

Zonguldak Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile Terminal Müdürlüğü Hizmet Binasında Bebek Bakım ve Emzirme odası açıldı.

 Zonguldak Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile Terminal Müdürlüğü Hizmet Binasına Bebek Bakım ve Emzirme Odası hizmete girdi. 100 yıl Şehirler Arası Otobüs Terminalinde açılan Bebek Bakım ve Emzirme Odası açılışına Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, Terminal Müdürü Nazmi Çolban ve doktorlar katıldı. 
Açılışta konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, “Hem annelerimiz hem yavrularımız için hayırlı olsun. Anne sütünün değerini hepimiz biliyoruz. Terminalimizde böyle bir hizmete ihtiyacı vardı. İlimizde misafir olan ziyaretçilerimiz için çocuk bakımı ve emzirme odası eksikliği doktor arkadaşlarımız ve il sağlık müdürlüğünden arkadaşlarımız bizlere illetti. Bunun üzerine bizde müdürümüz ile birlikte hemen düğmeye bastık. Zonguldak’ımıza hayırlı uğurlu olsun emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Terminal , çocuk bakım ve emzirme odası

Yorumlar