Rotary Kulübü'nden Kdz. Ereğli Devlet Hastanesine bağış...

25 Eylül 2020 Cuma 18:02

Rotary Kulübü'nden Kdz. Ereğli Devlet Hastanesine bağış...

Kdz. Ereğli Rotary Kulübü Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne transport Ventilatör bağışında bulundu.

Kdz.Ereğli Rotary Kulübü Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesine 100.000TL değerinde Transport Ventilatör cihazı bağışında bulundu.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bu zorlu günler atlatılırken Karadeniz Ereğli’mizde bulunan hayırsever iş insanları ve sivil toplum örgütlerinin Kamu Kurum ve kuruluşlarına yaptıkları bu tür bağışlarla süreç içinde mücadele edenlerin yanında olduklarını göstermeleri bizleri sevindirmektedir. Bu vesile ile bir kez daha bu süreçte destek olan Kdz. Ereğlili hayırsever iş insanlarına ve bugün bu Transport Ventilatör bağışını gerçekleştiren Kdz. Ereğli Rotary Kulübüne teşekkür ediyorum.”
Rotary Kulübün teşekkür eden Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Vildan Türkeli, sağlık personellerinin bu zorlu sürecin ilk gününden beri gösterdiği özveri ile artan hizmet ihtiyacını başarı ile karşıladıklarını belirtti. Türkeli konuşmasında, “Halkımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için yaptığımız çalışmalarla sürekli olarak hastanemizin tıbbi donanım ve iş gücü kapasitesini artırmaya çalışıyoruz. Personelimiz bu zorlu sürecin ilk gününden beri gösterdiği özveri ile artan hizmet ihtiyacını başarı ile karşılamıştır. Ereğli’de bulunan hayırsever vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütleri de hem cihaz bağışları hem manevi olarak yanımızda bulunmaları ile bizlere olan desteklerini en iyi şekilde göstermişlerdir. Onların bu duruşu bizim yorgunluğumuzu hafifletmiş motivasyonumuzu artırmıştır. Daha önce hayırsever vatandaşlarımız hastanemize Ventilatör ve Yüksek Akımlı Oksijen cihazı bağışında bulunmuşlardı. Bugün de Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü hastanemize entübe hastaların transferinde kullanılmak üzere 1 adet Transport Vantilatör bağışında bulunarak hastanemizin tıbbi donanım kapasitesinin artırılmasına katkıda bulunmuştur. Katkılarından dolayı Karadeniz Ereğli Rotary Kulübüne şahsım, çalışma arkadaşlarım ve Ereğli halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Halk Kafe yakında açılıyor

25 Eylül 2020 Cuma 16:06

Halk Kafe yakında açılıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi işletmeciliğinde yaz, kış halka hizmet verecek , ucuzluğu , kaliteli hizmeti ve modern tarzıyla diğer kafelere de örnek olacak Halk Kafe yakında açılıyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin eski su ürünleri bölgesinde modern tarzda, ucuz ve kaliteli hizmet verecek şekilde inşa ettiği Halk Kafe çalışmalarında sona yaklaşıldı. Başkan Halil Posbıyık, yapılan çalışmaları yerinde denetledi.
Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert ve ilgili teknik ekibe çalışmaların biran evvel tamamlanması talimatı veren Başkan Posbıyık, 20 gün sonra Halk Kafe’yi halkın hizmetine açacaklarını duyurdu.
Çalışmaları yerinde inceleyen başkan Posbıyık, çalışmalarda sona geldiklerini ve 3 hafta sonra halk kafeyi hizmete açacaklarını söyleyerek, " Bütün amacımız halkımıza ucuz fiyatlarla belediyenin sosyal tesisi olarak Ereğli’ye güzel bir tesis kazandırmak. Hiçbir masraftan kaçınmadık. Halk en güzel şekilde kafeye gelebilsin istiyoruz. Çok modern gölgelikler yaptık, camekanlarla kapladık. Yaklaşık 2-3 haftalık işimiz kaldı. Buranın açılışını yapacağız. Modern tarzda, kaliteli ve ucuz hizmet verecek. Aynı zamanda Ereğli’deki kafelere de örnek olsun, onlar da modernleşsin istiyoruz. Burası açıldıktan sonra Çilek Kafe’yi ihaleye çıkaracağız. Orayı kiraya vereceğiz. Şimdiden Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yorumlar

Havalimani pist çalışmaları yerinde incelendi

25 Eylül 2020 Cuma 16:03

Havalimani pist çalışmaları yerinde incelendi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Saltukova beldesinde bulunan Zonguldak Havalimanı’nın pist çalışmaları yerinde incelendi.

TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Komisyon Başkanı İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya beraberinde Zonguldak AK Parti Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar ile AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun Zonguldak Havalimanına yapılan pist uzatma çalışmalarını yerinde inceledi.
Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz ve Havalimanı Müdürü Hasan Özşahin gelinen nokta ve yapılacak işler hakkında heyete bilgiler aktarılarak, 1 Ekim tarihinden itibaren başlanılacak olan mevcut pistin genişletilmesi çalışmaları koordine edilerek havalimanının eksikleri hususunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Yorumlar

Korona virüs danışma hattı kuruldu

25 Eylül 2020 Cuma 12:12

Korona virüs danışma hattı kuruldu

Zonguldak’ta korona virüs hastalığıyla ilgili bilgi almak ve danışma sağlamak için Korona virüs Danışma Hattı kuruldu.

Evlerinde takip ve tedavileri süren Covıd-19 pozitif hastalarında filyasyon ekiplerince belirlenen ve evlerinde izolasyona tabi tutulan vatandaşların “Yeni Koronavirüs Hastalığı” ile ilgili bilgi almalarını ve danışmalarını sağlamak için Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 24 Eylül 2020 tarihinden itibaren “Korona virüs Danışma Hattı” kuruldu. 0 372 502 22 00 hattının Haftanın 7 günü 08:30-22:30 saatleri arasında hizmet vereceği belirtildi.
Covid -19 pandemisi ile ilgili kurallara uyulmaması durumunda ise ihbarların 112 Acil Çağrı Hattı üzerinden “İl Salgın Denetim Merkezine” (İSDEM) yapılması gerektiği belirtildi.

Yorumlar

Tayini çıkan personele veda yemeği

25 Eylül 2020 Cuma 11:46

Tayini çıkan personele veda yemeği

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Müftülüğü tarafından tayini çıkan personele veda yemeği düzenledi.

Çaycuma İlçe Müftülüğüne bağlı Şehit Ömer Halisdemir Kur'an Kursu'nda düzenlenen veda yemeği; Tekirdağ İl Müftülüğüne Şube Müdürü olarak atanan Raşit Bayraktar, Gökçebey İlçe Müftülüğüne Şube Müdürü olarak atanan Erdal Saraç, Bartın İl Müftülüğüne Din Hizmetleri Uzmanı olarak atanan Mustafa Adanur ile Devrek İlçe Müftülüğüne Din Hizmetleri Uzmanı olarak atanan Ramazan Eren ayrıca TDV Çaycuma Şube Yönetim Kurulu üyesi ve Çaycuma Merkez 50. Yıl Camii'nde uzun yıllar hizmet verdikten sonra emekliye ayrılan Murat Yaşa için veda yemeği düzenlendi.
Pandemi sebebiyle sınırlı sayıda katılım sağlanırken İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, Gökçebey İlçe Müftüsü Osman Güneş ve personel katıldı. Tayinleri çıkan personele yeni görev yerlerinde başarılar dileyen İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş ve Gökçebey Müftüsü Osman Güneş'in ardından Çaycuma Müftülüğüne veda eden hocalara teşekkür konuşması yapıldı.
Program tayinleri çıkan personele plaket takdim edilmesiyle sona erdi.

Yorumlar