Restorasyona alınan camiye iki aydır çivi dahi çakılmıyor...

6 Temmuz 2018 Cuma 17:09

Restorasyona alınan camiye iki aydır çivi dahi çakılmıyor...

Devrek'te tarihi statüsü bulunan caminin restorasyona alınmasından bu yana yaklaşık iki aydan bu yana hiçbir çalışma yapılmıyor.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde bulunan ve mülkiyeti vakıflara ait olan Devrek Merkez Yeni Cami Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından onarıma alınması nedeniyle bir süreliğine ibadete kapatılmıştı. 1951 yılında camiye ek ilaveler yapılması ve ibadethanenin aslının kaybolması ile restorasyon alınan cami ilçe müftülüğünün 05 Ekim 2016 tarihli Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yapılan başvuruda, Devrek Merkez Yeni Cami'ninde onarımı hakkında talepte bulunulmuş ve bunun üzerine Vakıflar Bölge Müdürlüğünden gelen uzmanlar cami içinde ve dışında yaptıkları incelemelerde binanın tamamının restoresi için karar alınmıştı. 
Tadilatta proje değişikliğine gidilen ancak uzun zamandan bu yana bir çivi dahi çakılmayan ve restorasyonu bilmeceye dönen cami için tepki gösteren vatandaşlar, "Çarşı merkezinde bulunan tek camimizin aylardan bu yana tadilatının bitmemesi hatta son iki aydan bu yana bir çivi dahi çakılmaması bizleri oldukça rahatsız etmektedir. Camimiz tadilata alındığı için ibadetlerimizi belediyenin otoparkında yerine getirmeye çalışıyoruz burası da çok sağlıklı bir yer değil lütfen ilgililer bir an evvel camiyi bitirerek ibadete açılmasına izin versinler” diye konuştular. 

Yorumlar
 • Serdar
  9 Temmuz 2018 Pazartesi 00:01

  VALLAHİ ayıp be yazıklar olsun ya ibadethane orası tez zamanda yapılması gerekiyor hayırdır ödenek mi çıkmadı buraya elin kilisesine dünyayı harcarlar kendi camimize geldimi yooook yabancılar duymasın vallahi gülerler

Devrek'te baston festivali...

6 Temmuz 2018 Cuma 16:52

Devrek'te baston festivali...

Devrek'te bu yıl baston festivali gerçekleştirilecek.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde uzun zamandan bu yana çeşitli, nedenlerden dolayı hayata geçirilemeyen 29. Uluslararası Baston ve Kültür Festivali 19-20 ve 21 Temmuz 2018 tarihleri arasında hayata geçirilecek. 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mustafa Semerci, "Uzun zamandan bu yana çeşitli sebeplerden dolayı gerçekleştiremediğimiz Uluslararası Baston ve Kültür Festivalini Temmuz ayının 19 -20 -21 Temmuz 2018 tarihleri arasında hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Festivalimizde ilçemizin simgesi olan Devrek Bastonunu festivalimize iştirak edecek olan yerli ve yabancı misafirlerimize tanıtmak elimizdeki tüm imkanları kullanacağız ve ayrıca bir doğalgaz firması da sponsor olarak festivalimize sürpriz bir sanatçı ile katkı vereceklerdir. Festivalimiz şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi Ağustos'ta tatil yapacak...

5 Temmuz 2018 Perşembe 22:27

Kdz. Ereğli Belediyesi Ağustos'ta tatil yapacak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Temmuz ayı ikinci birleşimi gerçekleştirildi.


Kdz. Ereğli Belediyesi 2018 yılı Temmuz ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda gündem maddelerinde yer alan resmi kurumlara ait ilçenin çeşitli mahallelerinde bulunan parsellere ilişkin imar tadilat talepleri ve şahıslara ait imar tadilat taleplerine ilişkin iki gündem maddesi İmar Komisyonuna havale edildi. Mecliste mülkiyeti belediyeye ait Kavaklık, Kepez, Kışla, Yenimahalle, Sarıkorkmaz ve Ömerli mahallelerinde bulunan yedi ayrı parselin satış veya takasına ilişkin gündem maddesi de imar komisyonuna havale edilirken, Süleymanlar Mahallesinde bulunan Cehennemağzı mağaralarının Karabük Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kararı gereği 1. Derece SİT alanı olarak 1/5 bin nazım imar ve 1/ 1000 bin uygulama imar planına işlenmesine ilişkin komisyon raporu oy birliği ile geçti. 
Kdz. Ereğli Şehirlerarası Otobüs Terminali Yönetmeliğinin 23. Maddesinde değişiklik öngören teklif mecliste kabul edilirken, terminalin ortak kullanım alanlarının gelirlerinin tahsilatını gerçekleştiren Ereğli Belediyesinin aynı zamanda aydınlatma, güvenlik gibi ortak giderleri de üstlenmesi karara bağlandı. Meclisin Ağustos ayında tatil edilmesi kararlaştırılırken, bir sonraki meclis toplantısının Eylül ayında gerçekleşeceği ifade edildi. 

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de spor etkinlikleri ve konser düzenlenecek...

5 Temmuz 2018 Perşembe 22:15

Kdz. Ereğli’de spor etkinlikleri ve konser düzenlenecek...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 6-7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak Spor Organizasyonlarına ilişkin olarak düzenlediği basın toplantısında tüm bölge halkını etkinliklere davet etti.


Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği, Yelken İhtisas Kulübü ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü işbirliği ile düzenleneceği etkinlikler yarın başlayacak. Başkan Uysal, etkinliklerin turizm çalışmalarının bir parçası olduğunu söyledi. Uysal konuşmasında “Amacımız İlçemizin tanıtımı. Gerek bisiklet turlarımız gerek yelken yarışlarımız gerekse Açık Su Yüzme Yarışı ile ilçemizin tanıtımını ve bugüne kadar sadece seyrettiğimiz, yaşayamadığımız denizimizi de Turizme kazandırmayı amaçlıyoruz. Gerek 3 gün süreyle birçok branşta düzenlenecek etkinlikler, gerekse 7 Temmuz Cumartesi saat 21.30’da Erdemir Ofis Yolu üzerinde ünlü sanatçı Simge’nin vereceği konsere tüm halkımız davetlidir ”şeklinde konuştu. 
Basın toplantısında konuşan Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği Başkan Yardımcısı Nevzat Akkoç, 42 ayrı ilden 250 bisikletçinin Göktepe Altı Plajı’nda (Eski Kantar) bölgesinde 6-7-8 Temmuz tarihlerinde kamp kuracağını ve 3 gün boyunca 3 farklı güzergâh üzerinde bisiklet turları düzenleneceğini söyledi. 
İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özer’de açıklamada Eski Bakanlarımızdan Esat Kıratlıoğlu, Kürşad Tüzmen gibi isimlerin de yer alacağı organizasyon kapsamında Amfi Tiyatro alanından başlayacak 1500 ve 3000 metre yüzme yarışlarına Ulusal ve Uluslararası düzeyde 250 sporcunun katılımı ile Açık Su Yüzme Yarışının Ereğli’de gerçekleşeceğini söyledi. 
Yelken İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezai Çimenoğlu da, geçtiğimiz aylarda yaşanan fırtınada hasar gören kulüplerinin yeniden faaliyete geçmesi konusundaki desteklerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Amatör Denizciler Derneği (DADD) işbirliği ile 7-8 Temmuz tarihlerinde Polisevi Yelken İhtisas Kulübü’nde Yelken- Rüzgar Sörfü ve Yelkenli Yatların gösteri yapacağı etkinlikler düzenleneceğini belirti. 
Basın toplantısında konuşan İlçe Spor Müdürü Serkan Keleş’de etkinliklerin Ereğli’de yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Etiketler:

spor , etkinlik , organizasyon ,

Yorumlar

Belediye otobüslerine 25 kuruş zam...

4 Temmuz 2018 Çarşamba 17:36

Belediye otobüslerine 25 kuruş zam...

Alaplı Belediyesi Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine 25 kuruş zam yapıldı!

Alaplı Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Çarşamba günü Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Zam yapılması talebi ile görüşülmek üzere Alaplı Belediyesi Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretleri bu meclis toplantısında görüşülerek karara bağlandı. CHP'li ve AK Parti’li Meclis Üyelerinin oylarıyla oy çokluğu ile Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Alaplı Belediyesi Özel Halk Otobüsleri sivil yolcu taşıma ücreti şehir içi 1,75 liradan 2 liraya, öğrenci ve emekliler için geçerli olan indirimli yolcu taşıma ücreti ise, 1.5 liradan 1.75 liraya yükseltildi. Özel Halk Otobüsleri yeni ulaşım ücretli zamları 9.07 2018 yılı Temmuz ayı itibarı ile başlayacak.

Yorumlar
 • ozge enes
  6 Temmuz 2018 Cuma 08:54

  haram olsun ya sanki cok kazaniyoruz asgeri ucret aliyoruz zaten birde hersene zam otobusler tiklim tiklim valla kazanamiyoruz demesinler otobusculer ben gonul rahatlikla haram ediyorum verdigim parayi

 • Ömer kdz
  6 Temmuz 2018 Cuma 00:43

  Kdz ereglinin halk otobüsleri çok fazla para alıyorlar kartı olmasın öğrenci 2.75 vermek durumunda çok uzak bir yola çıkmıyorlar ne kadar fazla ücret alınırsa insalar da o kadar çok strese giriyor tekrar dan ücretler gözden geçirilmeli

 • RIFAT YILMAZ
  5 Temmuz 2018 Perşembe 00:15

  EREĞLİ DE 2 25 KARTLI 2 75 KARTSIZ BİNİŞ ÖĞRENCİ İSE 1 75 OLDU NEREDEYSE HER SENE 1 LİRA ZAM YAPILIYOR NEDİR BU YA HAKSIZ KAZANÇ DİZ BOYU BUNA DUR DEMEK LAZIM YETKİLİLERE ARZ EDERİM