Restoranda kavga çıktı: 1 yaralı

17 Aralık 2017 Pazar 13:49

Restoranda kavga çıktı: 1 yaralı

Zonguldak'ta bir restoranda çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada bıçakla yaralanan bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay Fevkani Köprüsü üzerindeki bir restoranda meydana geldi. İddialara göre D.K. ile M.K. arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. M.K., D.K.'yı bıçakla yaraladı. Bu sırada restorandaki diğer kişiler durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, yaralıya ilk müdahaleyi yaptı. D.K., ilk müdahalesinin ardından ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, M.K.'yı ifadesini almak üzere polis merkezine götürdü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar

Kahvaltıda vatandaşlar ve protokol bir araya geldi

17 Aralık 2017 Pazar 13:44

Kahvaltıda vatandaşlar ve protokol bir araya geldi

Zonguldak'ta okul aile birliğinin düzenlediği kahvaltıda vatandaşlar ve protokol bir araya geldi.

Zonguldak’ın Çaydeğirmeni Beldesinde faaliyette bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından organize edilen kahvaltı programında protokol üyeleri ve vatandaşlar bir araya gelerek okula destek vermenin mutluluğunu yaşadılar.
Çaydeğirmeni beldesinde bir pastanede düzenlenen organizasyonla ilgili bilgi veren Çok Programlı Anadolu Lisesi Okulu Aile Birliği Başkanı Ayşe Duran,” Öncelikle bu programı düzenlememizdeki amacımız okulumuzda eğitim öğretim gören ihtiyacı olan öğrencilerimize destek vermek için hazırlanan bir etkinlikti. Buradan elde edeceğimiz gelir ile hem ihtiyaç sahibi talebelerimize hem de okulumuzun çeşitli harcamalarında kullanılmak üzere harcama yapılacaktır. Bizlere destek veren öncelikle okul müdürümüz İlhan Madenci’ ye yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Düzenlenen programa; Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Devrek AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen ve çok sayıda davetli katıldı.

Yorumlar

Çaturoğlu, sağlık yatırımlarını konuştu

17 Aralık 2017 Pazar 13:32

Çaturoğlu, sağlık yatırımlarını konuştu

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Sağlık Bakanlığında Sağlık Yatırımları Genel Müdürü, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürünü ziyaret ederek Zonguldak’ın sağlık yatırımlarını ve hastanelerin doktor ihtiyaçlarını görüştü.

Milletvekili Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Zonguldak İlimizin sağlık hizmetleri bütçesinden daha çok pay almasını ve halkımızın sağlık hizmetlerinden daha iyi bir şekilde istifade etmelerini sağlamak üzere; bugün Sağlık Bakanlığında Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Furkan Erol Karabekmez, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Alper Cihan ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Akgül’ü ziyaret ettik. Ziyaretimizde İlimizde ihtiyaç duyulan sağlık ocakları, 112 acil sağlık hizmetleri, ağız ve diş sağlığı merkezlerinin 2018 yatırım programına alınmasını için taleplerimizi ilettik, ayrıca devam eden hastane ve sağlık ocağı yatırımlarını ve yine hastanelerimiz ile aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerimizin doktor ihtiyaçlarını görüştük. Hastanelerimizin ihtiyacı olan doktor branşlarının bir kısmı açıktan atama kurasında açıldı ve 20 Aralıkta kuraları çekilecek. Yine Sağlık Bakanlığınca Ocak ayının başında yapılacak olan 78’inci dönem mecburi hizmet doktor atama kurasında da kadro açılması için taleplerimizi ilettik. Eğitimden sağlığa, sanayiden ulaştırmaya, ekonomiden kalkınmaya, tarımdan ticarete ilimizin hak ettiği yatırımları alması için çalışıyoruz. Millete hizmet yolunda 'Durmak Yok Yola Devam' diyoruz.”

Yorumlar

Kerimcan Durmaz konseri karıştı

17 Aralık 2017 Pazar 13:29

 Kerimcan Durmaz konseri karıştı

“Yılın en iyi partisi” sloganıyla Zonguldak’a gelen Kerimcan Durmaz’ın konseri karıştı. Konser bitimine yakın olaylar çıktı, konserin verildiği otele çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Sosyal medya fenomeni olan ve Dj’lik yapan Kerimcan Durmaz, Zonguldak’ta “Yılın en iyi partisi” sloganıyla konser verdi. Akşam saatlerinde başlayan konser gece yarısına kadar devam etti. Ünlü Dj, otelde yeni yılı erken kutladı. Çaldığı müziklerle geceye damga vuran Kerimcan Durmaz, geceye katılanları adeta coştu. Büyük bir çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu konser olaylı bitti. Konserin sona ermesine yakın salonda bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı. Taraflar arasında başlayan hakaretler ve fiziki saldırılar salon dışına taştı.
Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ünlü Dj ise konserin ardından aracına binebilmek için bir süre otelde bekletildi. Polis ekipleri alkolün de etkisiyle devam eden tarafları ayırarak bölgeden uzaklaştırdı. Kerimcan Durmaz ise otel çevresindeki kavganın sona ermesiyle polis ekipleri eşliğinde aracına binerek kentten ayrıldı.

Yorumlar

Zonguldak’ta sağlıkçılara yangın tatbikatı

17 Aralık 2017 Pazar 13:24

Zonguldak’ta sağlıkçılara yangın tatbikatı

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından binaların yangından korunması hakkında yönetmelikler kapsamında Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından organize edilen yangın tatbikatında sağlıkçılara teorik ve uygulamalı olarak yangın tatbikatı yaptırıldı.

Müdürlük bahçesinde düzenlenen yangın tatbikatında Müdürlük Sivil Savunma Uzmanı Aysel Baysal tarafından yangın söndürmede kullanılan malzemeler hakkında bilgiler verilmiş olup, deney kazanı içinde ateş yakılarak çalışanlara yangın söndürme cihazları ile ateşin söndürülmesi işlemi yaptırılmıştır. Bu nedenle herhangi bir yangın başlangıcında cihazların piminin çekilerek tereddüt etmeden yangına müdahale etmenin önemi anlatıldı.
İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner ise yapılan tatbikatla ilgili şöyle dedi. “Her yıl bu tatbikatların çalışanlarımızın katılımlarıyla yapılarak yangının çalışırken ve günlük hayatımızda büyük bir tehlike olduğunu hatırlatılıp, konunun ciddiyeti çalışanlarımıza yangın söndürme cihazlarının kullanımının yangın anında heyecanlanmadan nasıl kullanılacağı teker, teker öğretilerek hazırlıklı olmaları sağlanmaktadır” dedi.

Yorumlar