Remzi Çayır Sertan Yalçın'ı makamında ziyaret etti

29 Mart 2018 Perşembe 16:04

Remzi Çayır Sertan Yalçın'ı makamında ziyaret etti

Büyük Birik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 9'uncu yılında partinin Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığınca düzenlenen mevlit programına katılmak üzere ilçeye gelen BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, TSO Başkanı Sertan Yalçın’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Çayır’a ziyaretinde partinin İl Başkanı Taner Yıldırım, İlçe Başkanı Turabi Çelik ve bazı yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten TSO Başkanı Yalçın, Oda faaliyetleri ve ilçenin sosyo ekonomik yapısı hakkında Çayır’a bilgi verdi.Çayır da Nisan ayında gerçekleştirilecek TSO organ seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ederek Yalçın’a başarı dileğinde bulundu.TSO Yönetim Kurulu Üyesi Aynur Coşkun da hazır bulunduğu ziyaret, sohbet şeklinde devam etti. 

Yorumlar

37 yıl sonra üniversiteyi kazandı, mahalleyi gönüllü boyadı

29 Mart 2018 Perşembe 12:06

37 yıl sonra üniversiteyi kazandı, mahalleyi gönüllü boyadı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 37 yıl sonra üniversiteyi kazanarak geleneksel el sanatları bölümünde öğrenim hayatına başlayan 55 yaşındaki Figen Ramazanoğulları, ilçede halka ücretsiz tahsis edilen mahalle evini gönüllü boyadı.

Çaycuma ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki Figen Ramazanoğulları, 37 yıl sonra üniversite sınavını kazanarak BEÜ Devrek MYO El Sanatları Bölümü bünyesindeki Geleneksel El Sanatları Programında üniversite okumaya başladı. Liseyi bitirdikten sonra girdiği sınavlarda başarılı olamadığını belirten Ramazanoğulları, “Kısmet bu seneymiş. 37 yıl sonra üniversiteye girdim. Bu sene de BEÜ Devrek Meslek Yüksek Okulu Geleneksel El Sanatları 1’inci sınıf öğrencisiyim. Gelişmenin yaşı yoktur diye düşündüm. Aynı zamanda resimle ilgili kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Okulu bitirdikten sonra ne yaparım ne ederim onunla ilgili şuanda bir fikrim yok. Ama su altı resimlerimi yapmaya ve sergilere devam edeceğim” diye konuştu.

Gönüllü boyuyor, kursiyerleri de destek oluyor
Çaycuma Belediyesi ilçe merkezinde bulunan ve “altıgen” bina olarak tanımlanan kendi mülkiyetindeki binayı tümüyle sosyal işlere tahsis etti. Üst katında “Pamuk Prenses" adlı, kapalı çocuk oyun alanı bulunan binanın alt katı Kent Konseyi’nin sosyal paylaşım noktası olarak kullanılırken, orta katı da “Mahfel” adıyla mahalle evi oldu.
Mahfel; gün, yaş günü, nişan gibi özel günler için vatandaşlara ücretsiz olarak tahsis edilecek. Çaycuma Belediyesi binayı görsel olarak da çekici hale getirmek için dış cephesini özgün bir tasarımla boyatıyor. Boyama işini Türkiye’nin su altı konulu resim yapan ilk ve tek, dünyanınsa 3 kadın ressamından biri olarak tanınan, Figen Ramazanoğulları yapıyor.
Ramazanoğulları, yaptığı tasarımla binayı adeta birer sanat eserine çevirirken, iskele üstünde yaptığı zorlu çalışmaya zaman zaman kursiyerleri de destek veriyor. Şu ana kadar lale, papatya, kitap okuyan çocuk, ağaç ve bisiklet figürleri çizerek binanın dış cephesini süsleyen Ramazanoğulları’nın çalışması büyük ilgi görüyor.

“Her resmin konusu var”
Figen Ramazanoğulları, esas olarak sualtı sanatçısı olduğunu, su altını resmettiğini belirterek, “Duvar boyama işini gönüllü olarak yapıyorum. Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın teşvikiyle duvar boyamaya başladım. Daha önce SEKA Sosyal Tesisleri’nin içinde bir duvarı boyadım. Sonra meydana 3 boyutlu sokak resmi yaptım. Mahalle evi de üçüncü oluyor. Zevkli de çalışıyorum, seviyorum işimi. Binanın çevresini saran bütün resimlerin konuları var. Laleyi çizerek Lale Devri’ni anlattım. Çaycuma için parlak bir dönem. Ağaç, doğa ana ya da toprak ana. Bir eliyle yeşertmiş diğer eliyle tohum saçıyor huzur veriyor. Papatyalar, Çaycuma halkını anlatıyor. Ağaca yaslanıp kitap okuyan çocuk, huzur içinde kitabını okuyor. Onu yansıtmaya çalıştım. Bisiklet, bisiklete binen kadınlarımızı anlatmaya çalıştım. Çaycuma da çok fazla kadın bisiklete biniyor. Başkanımız da bisiklete binilmesini teşvik etmeye çalışıyor. Kitapları, çok okuyup da bilgiye ulaşan insanları ya da çocukları anlatmaya çalıştım. Duvar boyası Çaycuma halkının çok fazla ilgisini çekti. İnsanımız çok ilgilendi” dedi.

Yorumlar

Yılmaz, "İnsanoğlunun hayatına mozaik katmalıyız"

29 Mart 2018 Perşembe 12:02

Yılmaz, "İnsanoğlunun hayatına mozaik katmalıyız"

Trabzonlular Derneği Başkanı Ahmet Bayrak ve yönetim kurulu üyelerinin teşekkür ziyaretinde konuşan Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, "Belediyecilik sadece yol ve kanalizasyon yapmak değil" diye konuştu.

Trabzonlular Derneği Başkanı Ahmet Bayrak ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek geçen yıl yapılan şenliklere verdiği destek için teşekkür ettiler. Ziyarette konuşan Başkan Kerim Yılmaz, "Belediyecilik demek sadece yol, kanalizasyon yapmak değil.Kültürel ve sosyal anlamda da hizmet etmektir. Bizler insanoğlunun hayatına mozaik katmalıyız. Her festivalde o yörenin kültürü yansıtılmaktadır. Artık zaman değişti. Zaman kültür zamanı ve sosyal belediyecilik zamanıdır. Bir belediyenin başarısı kültür ve sosyal hizmetleriyle değerlendiriliyor. Farklı Kültürlerin bir araya gelip kaynaşması için bu tür şenlik, festival ve organizasyonlara desteğimiz devam edecektir" diye konuştu.

Yorumlar

Tedavisi tamamlanan alaca baykuş tabiata salındı

29 Mart 2018 Perşembe 10:09

 Tedavisi tamamlanan alaca baykuş tabiata salındı

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Zonguldak İl Şube Müdürlüğünce tedavi tamamlanan alaca baykuş tabiata salındı.

Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Gelik beldesinde duyarlı vatandaşlarca yaralı bir baykuşun bulunduğu bilgisini alan DKMP Zonguldak İl Şube Müdürlüğü ekipleri, ivedilikle olay yerine intikal ettiler. Vatandaşlardan teslim alınan baykuş, tedavisi ve bakımlarının gerçekleştirilmesi için İl Şube Müdürlüğü ekiplerince veteriner kliniğine nakledildi. Veteriner hekimce gerçekleştirilen muayenenin ardından baykuşun, genç birey alaca baykuş olduğu, bacağında kırıkların bulunduğu tespit edildi.
Tedavisinin ardından sağlığına kavuşan alaca baykuş, DKMP Zonguldak İl Şube Müdürlüğü ekiplerince, ait olduğu yere, yeniden tabiata salındı.

Yorumlar

Yaşlı adam ormanlık alanda ölü bulundu

29 Mart 2018 Perşembe 10:02

Yaşlı adam ormanlık alanda ölü bulundu

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde salyangoz toplamak için ormana gittiği öğrenilen yaşlı adam ölü bulundu.

Edinilen bilgiye göre olay Devrek ilçesine bağlı Tellioğlu köyünde meydana geldi. 78 yaşındaki Hidayet Bıyıklı, yakınlarına haber vererek salyangoz toplamak üzere ormanlık alana gitti. Bir süre sonra evine geri dönmeyen Bıyıklı'dan haber alamayan yakınları ormanlık alana giderek yaşlı adamı aradı. Yerde hareketsiz yatan yaşlı adamı gören yakınları durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, Hidayet Bıyıklı'nın öldüğünü belirledi.
Geçirdiği kalp krizi nedeniyle öldüğü tahmin edilen yaşlı adamın cenazesi kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için hastane morguna kaldırıldı.

Yorumlar