Rektör Çufalı, öğrencilerle kahvaltıda buluştu

4 Kasım 2019 Pazartesi 15:03

Rektör Çufalı, öğrencilerle kahvaltıda buluştu

İlki geçen yıl gerçekleştirilen "Öğrenci-Şehir Buluşması"nın bu yılki etkinliğinde Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, ZBEÜ’de öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi.

 Kahvaltıya Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ayhan Kafalı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu, bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri, akademik ve idari personeli ve öğrenciler katıldı. Kahvaltıda bir konuşma yapan Rektör Mustafa Çufalı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin "Öğrenci Odaklı" bir üniversite olduğunu belirterek, öğrencilerin istek ve önerilerinin önemine değindi. 
Öğrencilerle gerek kampüslerde gerekse kampüs dışı etkinliklerde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Çufalı, bu tür etkinlikler sayesinde öğrencilerin üniversite ve şehir hakkında düşüncelerini öğrenme fırsatı bulduğunu ifade etti. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, öğrenci buluşmalarının daha kaliteli ve nitelikli eğitim hizmetinin verilmesi ve üniversite-şehir bütünleşmesi açısından da önemine değinerek, bu yıl ikincisi gerçekleşen "Öğrenci-Şehir Buluşması"nın ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini söyledi. 
Zonguldak Milletvekilleri Türkmen ve Uçar da, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin personeliyle ve öğrencisiyle, yürütülen bilimsel, kültürel ve akademik çalışmaları ile Zonguldak adına çok önemli bir değer ve potansiyel olduğunu vurgulayarak, öğrenciler ile bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 
Rektör Çufalı ve il protokolünün öğrencilerle ayrı ayrı sohbet ettiği kahvaltıda, üniversite ve şehre ilişkin beklentiler ve öneriler üzerine fikir alış verişinde bulunuldu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Buluşma , Öğrenci

Yorumlar

Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden kermes

4 Kasım 2019 Pazartesi 14:57

Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden kermes

Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği tarafından kermes düzenlendi.

 Zonguldak'ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği tarafından Cumhuriyet Alanında okul yararına kermes gerçekleştirildi. Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin ilk kez gerçekleştirdiği kermes açılışı ile ilgili bilgi veren Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Akça,” Öncelikle bu organizasyonu hazırlayan arkadaşlarımıza ve okulumuza katkıda bulunmak üzere onlarca çeşit yiyecek ve içecekleri hazırlayan hanım kardeşlerimize emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Okulumuz bu yıl Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk kez ayrı bir okulda sadece kızlarımıza eğitim vermektedir. Daha evvel bu lisemiz erkek ve kız öğrenciler olarak aynı okulda eğitim görmekteydiler. Şimdi ise erkek ve kızlarımız ayrı ayrı okullarda eğitim öğretimlerine devam etmekteler. Bu nedenle de kız lisesi olarak ilk kez böyle bir faaliyette bulunduk ve bunda da gayet başarılı olduk. Bizlere desteklerini esirgemeyen öncelikle okul aile birliğinde yönetiminde görev alan arkadaşlarımıza ve bizlere destek veren Devrek halkına arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Anadolu İmam Hatip Lisesi , Kermes

Yorumlar

Obezite tedavisine medikal ve cerrahi yaklaşımı anlatacaklar

4 Kasım 2019 Pazartesi 14:39

Obezite tedavisine medikal ve cerrahi yaklaşımı anlatacaklar

Zonguldak'ta obezite tedavisine medikal ve cerrahi yaklaşım konulu eğitim verilecek.

 Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu ve Genel Cerrah Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi İlhan Taşdöven tarafından halka yönelik 11 Kasım 2019 günü saat 13.30'da Atatürk Kültür Merkezi Salonu'nda "Obezite Tedavisine Medikal ve Cerrahi Yaklaşım" konulu eğitim verilecek. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Obezite , Eğitim , Tedavi

Yorumlar

Dikkat... mükellefler lehine düzenleme

4 Kasım 2019 Pazartesi 14:29

Dikkat... mükellefler lehine düzenleme

Hazine ve Maliye Bakanlığı ( Gelir İdaresi Başkanlığı ) tarafından vergi usul kanununun 163. Maddesi, 4108 sayılı kanunla ‘’İş ve teşebbüsün bir yerden diğer bir yere nakledilmesi adres değişikliği sayılır” şeklinde değiştirildi.

 Daha önce mükelleflerin bir vergi dairesi yetki alanından başka bir vergi dairesi yetki alanına iş yerini nakletmesi, adres değişikliği sayılmayıp, o vergi dairesinde işi bırakma, yeni vergi dairesinde yeniden işe başlama olarak değerlendirilirken, 19.10.2019 tarih ve 30923 sayılı resmi gazetede yayımlanan tebliğ değişikliği ile, bir vergi dairesi yetki alanından başka bir vergi dairesi yetki alanına iş yerini veya kanuni merkezini nakleden mükellefler işi bırakmış sayılmayacak; Vergi dairelerinde adres değişikliği işlemine tabi tutulacaklar. İş yeri naklinin aynı il içerisinde ya da farklı iller içerisinde yapılması durumunda da aynı yöntem uygulanacak. 
Yapılan yeni yasal düzenleme ile ilgili açıklama yapan ZTSO Başkanı Metin Demir, yapılan değişikliğin mükellefler lehine birçok kolaylığı beraberinde getirdiğini, bu durumda olan mükelleflerin adres değişikliği bildirimini yeni vergi dairesine vereceklerini; yeni vergi dairesi tarafından bildirilen yeni iş yeri adresinde yoklama yapılacağını, yoklama neticesinde mükelleflerin yeni adreslerinde faaliyete başladığının tespiti ile nakil nedeni ile işe başlama yapılacağını ve eski vergi dairesinde bulunan mükellefiyet kaydının nakil nedeni ile yeni adreste işe başlama tarihi itibari ile sistem tarafından otomatik olarak silineceğini söyledi. 
Mükelleflerin nakil öncesi elinde bulunan kullanılmamış belgelerini yeni işyerinde kullanmak istemeleri halinde yeni vergi dairesine dilekçe vererek bu belgelerini kullanmaya devam edebilecekler. Mükellefler başvurularını Gelir İdaresi Başkanlığı’nın interaktif Vergi Dairesi ( http:// ivd.gib.gov.tr ) üzerinden de elektronik ortamda yapabilecekler. Demir, “İş yerlerini nakletme durumunda olan ya da nakledecek olan üyelerimizin bu kolaylığı unutmamalarını ve bu kolaylıktan istifade etmelerini diliyorum” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , İş yeri , Mükellef , Düzenleme , Nakil işlem

Yorumlar

Afgan uyruklu anne 27 yaşındaki oğlunu arıyor

4 Kasım 2019 Pazartesi 14:12

Afgan uyruklu anne 27 yaşındaki oğlunu arıyor

Zonguldak’ta yaşayan Afganistan uyruklu İmam Khal Gorbani isimli anne zihinsel engelli olan ve yaklaşık 4 gündür kayıp olan oğlunu arıyor.

 Bir süre önce Türkiye'ye sığınan Gorbani ailesi, 4 gün önce evinden ayrılan bir daha geri dönmeyen 27 yaşındaki Azizullah Özbek'in hayatından endişe duyuyor. Zonguldak’ta yaşayan Afganistan uyruklu 4 çocuklu İmam Khal Gorbani (50) ve oğlu Khal Özbek (32) Alaplı Terminal çevresinde kaybolan Azizullah Özbek abisinin izini sürüyor. 
Edinilen bilgiye göre, 3 yıl önce Taliban baskısından kaçarak Zonguldak’a gelerek, buradan İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Alaplı ilçesine gönderildiler. 
İlçedeki Fatih Mahallesi’nde aylık 400 liraya kiraladıkları iki odalı evde ikamet eden Ghorbani ailesinden Azizullah Özbek (32) 4 gün önce evden çıkarak sonra bir daha dönmedi. Kardeşi Khal Özbek, polise ve jandarmaya giderek ağabeyi için kayıp başvurusunda bulundu. 4 gündür ağabeyinden haber alamayan erkek kardeşi, ağabeyinin hayatından endişe duyduğunu söyledi. Bundan 2 yıl önce aynı durumda kaybolduğu ve Van'da bir aile tarafından bulunduğunu söyledi. 
Kendisinin çok fazla Türkçe öğrenemediğini söyleyen kardeşi Khal Özbek ( 22) "Biz Afganistan'dan savaştan kaçtık. Babam bomba patlama sırasında öldü ve annem yaralandı. Ağabeyim de bomba patlama etkisiyle o zamandan beri duyma duygusunu kaybederek yavaş duyuyor. Ağabeyim Azizullah Özbek evin içinden habersiz olarak çıktı ve 4 gün oldu bir daha dönmedi. Onun bulunmasını istiyorum. Ağabeyimin hayatından endişe ediyorum, Annem evde her gün ağlıyor ve hayatından endişe ediyoruz" diye konuştu. Khal Özbek," Kardeşim zihinsel engellidir. İnsanlık namına kardeşimi gören veya bulanların polise haber vermesini istiyoruz" diyerek yardım istedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Afgan , Anne , Kayıp

Yorumlar