Rektör Çufalı, Uluslararsı öğrencilerle yemekte buluştu

13 Şubat 2019 Çarşamba 12:02

Rektör Çufalı, Uluslararsı öğrencilerle yemekte buluştu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen akşam yemeğinde uluslararası öğrencilerle buluştu.

Üniversite Konukevi’nde gerçekleşen yemeğe, Rektör Yardımcıları, TÖMER akademik ve idari personeli de katıldı. Rektör Çufalı, yemekte, öğrencilerle karşılıklı sohbet etti, onların sorunlarını dinledi. Yemeğin ardından konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Uluslararası öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak uluslararasılaşma önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Bu hedef doğrultusunda kapılarını dünyaya açan üniversitemizde, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin eğitimlerinde üniversitemizi tercih etmeleri bizleri onurlandırmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrenci sayısında her sene gerçekleşen artış, üniversitemizi uluslararası anlamda görünür kılmaktadır. Öğrencilerimizi, eğitim ve öğretim hayatları boyunca üniversitemizde ve şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Yorumlar

Hafızlığını bitiren öğrenciler ödüllendirildi

13 Şubat 2019 Çarşamba 11:56

Hafızlığını bitiren öğrenciler ödüllendirildi

Devrek’te hafızlığını başarı ile bitiren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyette bulunan ve bölgenin sayılı Kur’an kursları arasında yer alan Gürbüzler Kur’an Kursunda eğitim gören ve eğitimlerini başarı ile bitiren 20 örnek ve başarılı öğrenci okul aile birliği ve okul idaresi tarafından altın ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirildiler. Devrek Müftülüğü ve Gürbüzler Kur’an Kursunun ortaklaşa olarak hayata geçirdiği organizasyon Gürbüzler Kur’an Kursunda gerçekleştirilirken, ödül töreninde 20 öğrenci arasında birinci olarak ile kursu bitiren Gürkan Eser adlı öğrenciye Okul Aile Birliği Başkanı Ertan Akça altın ile ödüllendirildi. Dereceye giren diğer öğrencilere de dernek yönetimi ve kurs hocaları tarafından plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. 

Yorumlar

Yoldan çıkan kamyonet devrildi

13 Şubat 2019 Çarşamba 11:47

Yoldan çıkan kamyonet devrildi

Zonguldak Bartın Karayolunda sürücüsünün kontrolünü kaybettiği kamyonetin devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Serkan A. yönetimindeki 67 DS 581 plakalı kamyonet Çaycuma ilçesinden Bartın istikametine seyir halindeyken sürücüsünün kontrolünü kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak devrildi. Kontrolden çıkan aracın devrilmesi sonucu sürücü ile birlikte bulunan Yağmur E. yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve 112 ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Çaycuma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 
Polis kaza ile ilgili inceleme başlattı. 

Yorumlar

Proje amacına ulaştı

13 Şubat 2019 Çarşamba 11:38

Proje amacına ulaştı

Zonguldak’ın Gökçebey İlçesi’ne bağlı Veyisoğlu Köyü'nde yaşayan 27 kadınının 'Altın Eller Pestil Üretiyor Bölge Ekonomisi Canlanıyor Projesi' istihdama katkı sağlayarak amacına ulaştı.

Veyisoğlu köyünde ikamet eden ev hanımlarına yönelik 126 bin TL’lik bütçeye sahip pestil üretim atölyesi kuruldu. Proje kapsamında eğitimlerin verilmesinin ardından üretimin sağlanması ile bölgenin ekonomisine ve istihdama katkı sağlanarak istenilen amaca ulaşılmış oldu. İlçe Kaymakamı Ökkeş Furkan Karakurt ve İlçe Özel İdare Müdürü İzzet Turpçu, Dernek Başkanı Ali Rıza Yılmaz, Köy Muhtarı İsmail Aydemir incelemelerde bulundu. 
Projenin Koordinatörü olan Müdür Kadir Çelik, "Öncelikle Kaymakamımız Gökhan Öztürk zamanında başlayan, Ahmet Korkmaz döneminde başvurusu yapılan bu projemizin mimari Ali Rıza Yılmaztürk'e teşekkür ediyorum. Biz bu projenin amacına ulaşacağına inandık ve burada üretilen ürünler daha sonraki aşamalarda ticari bir değer olarak daha büyük anlamlar bulacaktır. Veyisoğlu köyünde bu projenin uygulanması projenin sahiplenilmesi acısından büyük önem taşımaktadır. Emeği olan ve projeye güzel yorumları ile destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Erol Şahin’e desteğe geldiler

12 Şubat 2019 Salı 19:51

Erol Şahin’e desteğe geldiler

27. Dönem Zonguldak Milletvekili Bağımsız Adayı Safiye Orhan ve Kestaneci Mahallesi Muhtarı Ahmet Özer AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i ziyaret etti.

Kdz. Ereğli’nin sorunlarının görüşüldüğü ziyarette Safiye Orhan, AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’e desteklerini bildirirdi. Şahin ise, nazik ziyaretinden ve desteğinden ötürü, Safiye Orhan’a teşekkür etti. Öte yandan ise Kestaneci Mahallesi Muhtarı Ahmet Özer ve mahalle sakinleri AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i parti binasında ziyaret ederek kendisine inançlarının tam olduklarını belirttiler. Yapılan ziyarette konuşan Kestaneci Mahallesi Muhtarı Ahmet Özer,” Bizler sizleri ve iş konumunuzu da iyi biliyoruz. Ereğli’de iyi bir AK Parti İlçe Başkanlığı dönemi ortaya koydunuz. İnancımız tamdır ki Belediye Başkanlığı döneminizde de başarılı olacaksınız. Ereğli’mizin bu saatten sonra kaybedecek bir zamanı yok. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi. AK Parti Kdz Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin ise, Kestaneci Mahallesi muhtarı ve mahalle sakinlerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Ereğli’mizde birlik ve beraberlik içerisinde ekonomiyi canlandırmak ve Kdz.Ereğli’nin sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek adına yola çıktık. Bugün de Kestaneci Mahallesi Muhtarımızın ve sakinlerinin nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Benim birinci önceliğim Ereğli’ye yeni iş alanlarını kazandırmak olacak. Ereğli’mizin tüm sorunlarına ve tüm mahallelerine eşit şekilde hizmet vereceğim. Kestaneci Mahallesi denilince benim aklıma Zonguldak’ın ve Ereğli’nin bu günlere gelmesine neden olan Uzun Mehmet büyüğümüz geliyor. Madencilikte ilk akla gelen mahalledir Kestaneci.   Ben de Belediye Başkanı olduğumda madenciliğin önemini bilerek Kestaneci mahallesinde, madencilikle ilgili projelerimizi  mahalle sakinlerimizle istişare halinde masaya yatıracağız. Ben asfalt yapıldığında fotoğraf çektiren bir Belediye Başkan’ı değil, Ereğli’mizin tüm mahallelerinin değerlerini ortaya çıkartacak, problemlerini çözecek ve herkesi memnun edecek bir Belediye Başkanı olmaya geliyorum. 1 Nisan’da inşallah sizleri Ereğli Belediye Başkanlığı makamında kahve içmeye bekliyorum.’’ dedi. 

Mahallenin problemleri ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunulan ziyarete, İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar