Ramazan pidesinin fiyatı değişmedi

25 Mayıs 2017 Perşembe 16:08

Ramazan pidesinin fiyatı değişmedi

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ramazan pidesinin geçen Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da Ereğli ve Alaplı’da yine aynı gramaj ve aynı fiyattan satılacağını bildirdi.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ereğli ve Alaplı’daki fırın işletmeleriyle Ramazan pidesinin aynı gramaj ve aynı fiyatta kalması için görüşmeler yaptığını belirterek, “Fırın işletmecileri ve Oda’nın da bu teklifimize olumlu bakmasıyla, ortak bir karar alınarak Ramazan pidesinin fiyatında herhangi bir artış yapılmaması, geçen yılla aynı gramaj ve fiyattan satılması kararlaştırıldı. Ramazan pidesi geçen yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da 350 gramı 2 TL’den satılacak. Vatandaşımızın alım gücü ve ekonomik şartlarını da göz önüne alarak yaptığımız bu teklife olumlu yanıt veren fırın işletmecilerimize ve Fırıncılar Odası başkan ve yönetimine tüm halkımız adına teşekkür ediyorum. İmkanları sonuna kadar zorlayarak, vatandaşımızın alım gücünü kolaylaştırmak ve piyasanın canlılığını korumak gerekiyor” dedi.

Yorumlar

Yazıcıoğlu Volkswagen’den çalışanlarına motivasyon gezisi

4 Mayıs 2017 Perşembe 18:59

Ereğli Haber

Yazıcıoğlu Volkswagen’den çalışanlarına motivasyon gezisi

Kdz. Ereğli ilçesinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve İşadamı İlhami Yazıcıoğlu’nun sahibi olduğu Yazıcıoğlu Volkswagen çalışanlarını Nevşehir Kapadokya’ya geziye götürdü.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde yaptığı etkinlikler ile çalışanlarının moral ve motivasyonuna önem veren Yazıcıoğlu Volkswagen Bayii İlhami Yazıcıoğlu çalışanlarını geziye gönderdi.
Geçtiğimiz yıl tüm personelini Çanakkale gezisine gönderen Yazıcıoğlu bu yıl ise Nevşehir Kapadokya’ya gezi düzenledi. Yaklaşık 50 personelin katıldığı gezide tarihi ve turistik yerleri gezildi. Gezi boyunca hem eğlenen hemde bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Yazıcıoğlu Volkswagen çalışanları dinlenerek büyük moral depoladı.
Yazıcıoğlu Volkswagen çalışanları patronları İlhami Yazıcıoğlu’na teşekkür etti. Yazıcıoğlu’nun kendilerini ailesi gibi kabul ettiğini dile getiren çalışanlar “İlhami bey çalışanlarının mutluluğuna, moral ve motivasyonuna çok önem veriyor. Bizler için yıl içerisinde bir çok sosyal etkinlik düzenleniyor. Burada patronumuz, yöneticilerimiz ve çalışanlar olarak bizler büyük bir aileyiz. Her çalışanını çok önemsiyor. İlhami beye çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorumlar

Kdz. Ereğli TSO heyeti Almanya'da...

26 Nisan 2017 Çarşamba 17:50

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli TSO heyeti Almanya'da...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetimi üyelerini Almanya’ya iş gezisine götürdü.

Almanya temasları kapsamında Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sertan Yalçın, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çivici ile TAT Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu, Oğuz Örnek ve 15 kişilik oda üyesinden oluşan kafile, ilk olarak Türk Bilim Merkezi ziyareti gerçekleştirdi. Programın devamında Türk - Alman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden heyet, burada verimli bir toplantı gerçekleştirdi.
Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri, Kdz. Ereğli heyetini yoğun bir katılımla karşılarken Almanya’da ki ticari hayat, ekonomi ve oda faaliyetleri ile ilgili bilgiler sundu. Türk- Alman TSO ve Kdz. Ereğli heyeti yaklaşık 4 saat süren toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Katılımcı firmalara bölgede şube açmaları konusunda tavsiyelerde bulunulan toplantıda, Kdz. Ereğli TSO tanıtım videosu izletildi ve Türk - Alman Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri Kdz. Ereğli’ye davet edildi. Heyet son olarak Teknopark ve Alman Standartlar Enstitüsü’nü ziyaret edecek. Kdz. Ereğli TSO heyetinin temaslarının ardından Cuma günü Türkiye’ye döneceği belirtildi.

Yorumlar

Çivicioğlu Makine bayileri ile müteahhitleri buluşturdu

7 Nisan 2017 Cuma 19:13

Ereğli Haber

Çivicioğlu Makine bayileri ile müteahhitleri buluşturdu

Çivicioğlu Makine Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen toplantıda bayileri Baymak, GFS Esnek Doğalgaz Boru ve DAF Enerji yetkililerinin katılımı ile sektördeki gelişmelerle ilgili ilçedeki 100’ü aşkın müteahhitleri bir araya getirdi.

Kdz. Ereğli ilçesinde Isıtma, Soğutma ve Doğalgaz Sektöründe faaliyet gösteren Çivicioğlu Makine, bayiliğini yaptığı Baymak, GFS Esnek Doğalgaz Boru ve DAF Enerji firması yetkililerini müteahhitlerle bir araya getirdi. Sektördeki gelişmelerin slayt sunumu eşliğinde anlatıldığı toplantıya Ereğli ilçesinden 100’ü aşkın müteahhit firma yetkilisi katıldı.

Gülüç Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen toplantı öncesi firmalar kurdukları stantlarda ürünlerini sergileyip, müteahhitlere ürünlerinin özelliklerini ve avantajlarını anlattı.

Çivicoğlu Makine Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Mehmet Çivici faaliyet alanları içerisinde olan ısıtma, soğutma, doğalgaz sektörü ve bu güne kadar yaptığı işlerle ilgili olarak bilgi verdi. Çivici konuşmasında “2002 yılında sektörde faaliyet göstermeye başlayan Çivicioğlu Makine 25 çalışanı bulunmaktadır. Halen Baymak, GFS, DAF Enerji, Rehau, Sanika ve Lojimaks firmalarının bayiliğini yapmaktayız. Şu ana kadar 928 bin metre kare mekanik tesisat projesi, 4 bin 500 adet dairenin doğalgaz tesisatı, 8 bin dairenin tesisat uygulaması, 500’ün üzerinde merkezi sistem kazan satış ve montajını yaptık. Büyük Anadolu Otel’in tüm doğalgaz ve kalorifer tesisatını, UTKU Koleji’nin tüm mekanik tesisat işlerini Çivicioğlu Makine olarak biz yaptık. Ereğli’de 50’yi aşkın merkezi ısıtma sistemlerini yaptık. Ustaoğlu Gemi Tersanesi’nde yapılan iki adet geminin ısı sistemini yaptık” dedi.
Mehmet Çivici hem mevcut binalar hemde yeni binalarda enerji kimlik belgesi alma zorunluğu bulunduğunu ve enerji kimlik belgelerini ise Kdz. Ereğli’de Çivicoğlu Makine olarak kendilerinin verdiğini söyledi.

Toplantıda GFS Esnek Doğalgaz Boru Firması Ar-GE Müdürü Erol Polat, üretimini yaptıkları esnek doğalgaz borusunun özelliklerini ve avantajlarını anlattı. Dünya’nın birçok öncesinde kullanılan esnek doğalgaz borunun 3 yıldır Türkiye’de de kullanılmaya başlandığını anlatan Polat, “Esnek doğalgaz boru ile doğalgaz tesisatı montajı çok hızlı yapılabildiğinden zamandan büyük tasarruf sağlamaktadır. Montaj sırasında kaynak yapılmadığı ve ek olmadığı kaçak riski en düşük seviyeye inmektedir. 8 şiddetindeki depreme bile dayanıklı bir özelliğe sahiptir” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen DAF Enerji Firma yetkilisi Onur Yarlı ise binalarda ısı istasyonlarının önemi ve avantajlarını anlattı. Yarlı ayrıca binalarda ısı paylaşım sistemi yönetmeliği ve işleyişi hakkında müteahhitlere bilgilendirdi.

BAYMAK Ürün Mühendisi Emre Koçkan, Baymak’ın üretimini yaptığı ürünlerin tanıtımını yaparak, yeni, teknoloji duvar ve yer tipi yoğuşmalı kazanlarla ilgili bilgilendirdi. Verimlerinin çok yüksek olması sebebiyle bu ürünlerin yüzde 25-30 arasında yakıttan tasarruf sağladığını söyledi.

Türkiye’de yaptığı uygulamalardan örnekler veren Koçkan büyük projeler, oteller ve rezidans projelerinden bahsetti.

Toplantının ardından Çivicioğlu Makine tarafından katılımcılara akşam yemeği ikram edildi. Yemek sırasında yapılan çekiliş ile 30 müteahhit firmaya GFS Esnek doğalgaz Boru tesisatı, 5 müteahhide DAF Enerji Isı Paylaşım sistemi Programı, 1 kişiye Baymak Kombi, 1 kişiye Baymak şofben, 2 firmaya Enerji Kimlik Belgesi, 1 kişiye mekanik tesisat projesi hediye edildi.

Yorumlar

"Proje ihalesi yapıldı, sorun yok"

21 Mart 2017 Salı 18:06

Ereğli Haber

"Proje ihalesi yapıldı, sorun yok"

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Kdz. Ereğli TSO'ye gelerek Zonguldak merkez ve ilçelerindeki TSO Başkanları ile Zonguldak Teknopark’ın kuruluşunu görüştü. Rektör Özer göreve geldiğinde bin 700'lerde olan Ereğli'deki öğrencisi sayısının 4 bin seviyesine yaklaştığını belirterek, Ereğli Eğitim Kampüsü için yıkım işinin bittiğini, proje ihalesininde yapıldığını söyledi.

Kdz. Ereğli TSO Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Başkanvekili Sertan Yalçın, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Çivici, Sibel Demirçin, Hasan Yavuz ve Abdurrahman Çınar, Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, Çaycuma TSO Başkanı Rıfat Sarsık ve Devrek TSO Başkanı Ertan Civak katıldı.
Tetiker:” Zonguldak’a teşvik verilmemesi sahipsizlikten”
Toplantının açılışında konuşan Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Zonguldak’ın 5 bin maden şehidi vermesine rağmen deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerin yanı sıra terör yaşanan bölgelerdeki teşviklerin verilmemesini eleştirdi. Zonguldak’a teşvik verilmemesinin sebebinin sahipsizlik olduğunu vurgulayan Tetiker konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Zonguldak’ta Teknopark kurulması projesi yaklaşık 1,5 ay kadar önce gündeme geldi. İlk toplantımızı 15 gün önce Zonguldak TSO’da Başkanımız Metin Demir’in daveti ile yaptık. Zonguldak ve ilçelerinin bu Teknopark’a ihtiyacı var. Teşvik alan bölgelere baktığımızda deprem olmuş, terör yaşanmış yada doğal afet olmuş. Zonguldak’ta da yıllardır binlerce şehit vermişiz. Zonguldak’ta 5 bin maden şehidimiz var. Bundan daha büyük felaket olur mu? Biz felaketlere açığız demeyiz, Allah beterinden korusun. Her yerde teşvik kat kat artarken bizim Zonguldak’a gelindiğinde bu kadar4 sıkıntılı bir bölge. Nedir arkadaş? Bana göre sahipsizlik. Bu güne mahsus değil. Zonguldak her seferinde sahipsiz bırakılmış. Birde bizim Zonguldak halkımız yumuşak başlı, kabullenmiş olması. Zonguldak’ın yer altında ekmek arama mücadelesini yer üstüne çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz. Rektör hocamızın takdir ettiğim en güzel yönü de bu. Göreve geldiğimizde bin 700 olan öğrenci sayısının artırılması için kendileri yardımcı oldular ve bu gün 3 bin 700’lere çıktı. Buda şunu gösteriyor üniversite ticaret odaları ile birlikte olduğunda bir çok şeyi başarabildiği görüldü. 2006’da özelleştirilmiş bir Erdemir’den sonra Ereğli’de ekonomik bir çöküntü var. Bu ekonomik çöküntü Alaplı’ya da aynı oranda yansıyor. Çünkü Ereğli ve Alaplı ekonomik yönden hiçbir zaman ayrı düşünülemez. Öğrenci sayısının artmasını ekonomik çöküşün bir telafisi olarak görüyoruz. Bizim tüm mücadelemiz bunun için.”
Prof. Dr. Özer: “Teknopark Bölgemizdeki Endüstri’yi geliştirecek”
Teknopark’ın Üzülmez’de daha önce TTK’dan alınan bir binada faaliyet göstereceğini aktaran BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, bölgedeki endüstrinin gelişmesi için çok büyük katkılar sağlanacağını dile getirdi. Prof. Dr. Özer konuşmasında “Tüm TSO Başkanlarımıza üniversitemize yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu günkü konumuz Zonguldak merkezine kuracağımız Zonguldak Teknopark. Bu gün burada Zonguldak Teknopark’ın kurulması ile ilgili kararı alacağız. Öğleden sonra Valimizle görüşüp, başvurumuzu ya bu hafta sonu yada önümüzdeki hafta Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığımıza yapacağız. Bakanımızla görüşüp kuruluş aşamasını çok kısa sürede nihayete ermesini sağlayacağız. Benim tahminim bir ay içerisinde bunu neticelendiririz. Kurulduktan sonra Ereğli’de şube açmamız için ayrıca aynı prosedürleri yapmamız gerekmeyecek. Ereğli’de kuracağımız şube Zonguldak Teknopark ile aynı avantajlara sahip olacak. Bizim üniversite olarak gelmiş olduğumuz noktada tek eksikliğimiz Teknoparktı. Teknoparkı kurduktan sonra hem üniversitemizdeki akademisyenlerin endüstri ilişkileri güçlendirilmesi, hem kendileri müteşebbis olarak sahaya çıkmalarını sağlamak, Zonguldak ve ilçelerindeki endüstri AR-GE yatırımları ve teşviklerini sağlamak için çok önemli bir girişim. Hem üniversitemiz hem de bölgemizdeki müteşebbisler için önemli bir girişim. Bizim için en önemlisi Bülent Ecevit Üniversitesi sanayi ile çok daha fazla içli dışlı olmak durumunda kalacak. Ben sıkıntılardan daha ziyade mevcut sıkıntılara rağmen neleri yapabiliriz onun için çaba sarf ediyorum. Burada da benim en önemli paydaşlarım TSO Başkanlarımızdır. Bizim için bir diğer önemi de üniversitemizin bizim göremediğimiz eksikleri ve geliştirebileceğimiz yönleri. Şehrimizin ve üniversitemizin kalkınmasının önündeki engelleri kaldırmak için el birliği ile çalışıyoruz. Teknopark ticari bir işletme olarak düşünün, ayrı bir yönetim kurulu var.”
“Ereğli Eğitim Kampüsü proje ihalesi yapıldı”
Kdz. Ereğli Eğitim Kampüsü’nün yıkım işinin bittiğini ve proje ihalesinin de yapıldığı bilgisine veren Prof. Dr. Özer, çalışmalarının planlandığı şekilde devam ettiğini aktardı. Prof. Dr. Özer üniversitenin Ereğli’de ki çalışmaları ile ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Ereğli ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Ereğli kampüsü ile ilgili yıkım çalışması gerçekleştirildi. Proje ihalesi de gerçekleştirildi. Üniversitenin planladığı şekilde süreç yürüyor. Öğrenci sayısı Ereğli’de istenilen düzeyde olmasa bile rasyonel bir şekilde artışlar devam ediyor. Elbette beklentiler 10 binler şeklinde ifade ediliyor. Bizim için başladığımız noktadan nereye geldiğimiz önemli. Bin 600’lerden 4 binli rakamlara geldik. Bunu 4 yıl içerisinde gerçekleştirdik. Şu anda fiziki olarak mekanlarımızın en küçük noktasını dahi kullanır durumdayız. Göreve geldiğimiz Ereğli’de sadece Eğitim Fakültesi ve Denizcilik Yüksekokulu vardı. Şu anda Eğitim Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Turizm Fakültesi, Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu var. Gerçekten bir üniversite gibi 3 tane fakültesi, meslek yüksekokulu ile kampüse dönüştü Ereğli. İnşallah sayın başkanımız ve diğer kurumların destekleri ile önümüzdeki yıllarda çok daha hızlı bir şekilde artışını sağlayacaktır. Ereğlililerde umutları ve güvenleri ile üniversiteye yaklaşsınlar. Gelişimiz ve fiziki mekanlarla ilgili de hiçbir sıkıntı yok”.
Rektör Özesr ayrıca TSO Başkanı Yaşar Tetiker’in Turizm Fakültesi’nin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için öğrenci kaydı alacağını söylemesini “Aynen” diyerek tasdik etti.
Yapılan konuşmaların ardından BEÜ Öğretim Üyesi Ferdi Kesikoğlu Teknopark’ın Zonguldak’ta ki müteşebbislere, akademisyenlere, bölgenin ve ülkenin gelişimine ne tür katkı sağlayacağını sinevizyon sunumu eşliğinde anlattı. Teknopark’ın kuruluş ortaklığında BEÜ, Zonguldak İl Özel İdaresi ve 5 tane TSO yönetimi yer alacak.

Yorumlar