Posbıyık’tan Çorumluoğlu’na 100. Yıl teşekkürü

23 Temmuz 2020 Perşembe 15:11

Posbıyık’tan Çorumluoğlu’na 100. Yıl teşekkürü

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında belediyenin düzenlediği e-sempozyum başta olmak üzere etkinliklere katkıları nedeniyle Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’na teşekkür etti.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Başkan Halil Posbıyık, başkan yardımcılarıyla birlikte gündemdeki konular başta olmak üzere önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalara ilişkin Kaymakam Çorumluoğlu’nu bilgilendirerek görüş alışverişinde bulundu.
Verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Posbıyık, Kaymakam Çorumluoğlu’na 100. yıl etkinlikleri için katkılarından dolayı teşekkür etti.
Posbıyık “Ereğli’miz için yaptığımız çalışmalara verdiğiniz katkılar için teşekkür ediyorum. Bu yıl Ereğli’miz için daha anlamlı bir yıl. Kurtuluşun 100. yılını kutluyoruz. Ekibimizle gerçekleştirdiğimiz e-sempozyuma ve etkinliklerimize katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Kaymakam Çorumluoğlu da pandemi koşullarında başarılı bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirterek emeği geçenleri kutladı. Başkan Posbıyık, Kaymakam Çorumluoğlu’na Herkül heykeli takdim etti.

Etiketler:

Zonguldak , Haber , Kdz. Ereğlihaber , Ereğli Haber , HALİL POSBIYIK , İSMAİL ÇORUMLUOĞLU ,

Yorumlar

Kurban kesimi eğitimi verildi

23 Temmuz 2020 Perşembe 15:05

Kurban kesimi eğitimi verildi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde 106 kursiyere ‘Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme ve Geliştirme Kursu’ verildi.

Kurban Bayramı öncesinde Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner işleri Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi tarafından kurban kesim eğitimi verildi.
Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme ve Geliştirme Kursu’nun uygulamalı eğitim kısmı belediye mezbahasında 106 kursiyerin katılımıyla yapıldı.
Veteriner Hekim Özgür Fahrettin Coşgun ve kesim personeli kurbanlık hayvanları tutma ve bağlama, kesim teknikleri ve et muayenesi konularında katılımcıları uygulamalı olarak bilgilendirdi.

Etiketler:

Zonguldak , Haber , Kdz. Ereğlihaber , Ereğli Haber , Kurban ,

Yorumlar

Demirtaş çalışıyor, Gülüç güzelleşiyor...

23 Temmuz 2020 Perşembe 14:44

Demirtaş çalışıyor, Gülüç güzelleşiyor...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi'ne bağlı Gülüç Belediyesi sahil bulvarında yürütülen Gülüç Belediyesi Sosyal Tesisleri projesi sona yaklaşıyor.

Gülüç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce sahil bulvarında yürütülen Gülüç Belediyesi Sosyal Tesis projesi yapımı devam ediyor. Gülüç Belediyesi Sosyal Tesis projesi içerisinde, Gülüç sahil manzarası eşliğinde kafeterya, oturma alanları, yürüyüş alanı yer alıyor.
Batı Karadeniz de örnek sahil projelerinden birisini hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, proje bittiğinde vatandaşların nefes alacağı, gönlünce vakit geçireceği bir alan inşa ettiklerini söyledi. Başkan Demirtaş, çalışmalarına devam edilen Sahil Kafe’nin Gülüç’e çok yakışacağını belirtti. Demirtaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “31 Mart’ta halkımız bize bir beş yıl daha bu beldeye ve insanlarımıza hizmet etmek için yetki verdi. Vatandaşlarımızdan aldığımız bu yetkiyi en iyi şekilde kullanarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Seçimler var diye hiçbir zaman endişe duymadık, doğru bildiğimizi yaptık. Gülüç’te her mahallemizde devam eden çalışmaları en kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz. Önümüzde yapacak daha çok işimiz var. Geçtiğimiz dönemde verdiğimiz sözlerin çoğunu yerine getirdik. Bu seçim döneminde de söz verdiğimiz yeni projelerimizi ve sözlerimizi tek tek yerine getirmek için gece gündüz çalışmak zorundayız. Yapımına devam ettiğimiz Sahil Kafe Gülüç’ümüze çok yakışacaktır. Örnek bir proje olmasının yanı sıra sadece Gülüç’e değil, bölgeye hitap eden bir alan inşa ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Zonguldak , Haber , Kdz. Ereğlihaber , Ereğli Haber , gülüç , sahil , gökhan demirtaş ,

Yorumlar

Korkutan Patlama! Panik Yok…

23 Temmuz 2020 Perşembe 11:24

Korkutan Patlama! Panik Yok…

Zonguldak Merkez ve tüm ilçelerinde iki defa gelen patlama sesi, tüm Zonguldak’ı ayağa kaldırdı.

Zonguldak Merkez, Kdz. Ereğli, Devrek, Çaycuma, Kilimli'de iki defa gelen patlama sesi paniğe yol açtı.TAİ pilotu, bir uçağı test ederken ses duvarını aştı. Bunun sonucunda sonik patlama meydana geldi. Hemen hemen her evde hissedilen yüksek ses, binaları sarstı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , patlama ,

Yorumlar
 • Şenay
  23 Temmuz 2020 Perşembe 12:07

  Balkonda idim uçak falan görmedim bu nasıl oldu

 • Karaelmas 67
  23 Temmuz 2020 Perşembe 12:05

  Kilimlide oturuyorum evim sallandı o sesten dolayı bizim oturduğumuz bölgede uçaklar radartepe olarak tam evimizin üstünden geçmektedir biraz panik oldu evimizde bı anlık ama bazen karşımızda taş ocağı olduğundan dolayı orada dinamit atılınca da aynı durum yasiniyor bizde o sanmistik

Köy Pazarı rant pazarı mı oldu? Kandilli neden yok sayıldı?

22 Temmuz 2020 Çarşamba 19:54

Köy Pazarı rant pazarı mı oldu? Kandilli neden yok sayıldı?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapımı tamamlanan Kandilli Köy Pazarı ve Ziyaretçi Merkezi Projesi kapsamında açılan satış stantlarının Kandilli Beldesi’nden hiç kimseye verilmemesi belde sakinlerinin tepkisine yol açtı. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ise stantları oluşturdukları komisyon huzurunda verdiklerini ifade etti.

Kdz. Ereğli İlçesine il özel idaresi ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) katkıları ile yapılan Kandilli Köy Pazarı ve Ziyaretçi Merkezi Projesi içerisinde yer alan Köy Pazarı stantlarının Kandilli Beldesi sakinlerine verilmemesi tepkilere neden oldu. Belde sakinleri projenin hazırlanmasında ve hayata geçmesinde büyük katkıları olan Kandilli Belediyesi’nin zaman içerisinde devre dışı bırakıldığını, proje tamamlandıktan sonra da ismini aldığı Kandilli Beldesi sakinlerinin dışlandığını ileri dürdü.

“Adı Kandilli Köy Pazarı ama beldeden kimse yok”
Kandilli Beldesi’nde yaşayan demir çelik fabrikası emeklisi belediye meclis üyesi Mahir Baba, köylü pazarı stantlarının nasıl ihale edilip kime verildiğini bilmediklerini, bununda kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Baba gazetecilere yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı projesi olarak yapılan belediyenin hazırladığı projelerle bunu kabul ettirdiğini, köylü pazarının buradaki halkımıza hizmet edeceği şeklinde büyük bir sevincimiz vardı. Bizim insanımız burada sadece bahçesinde fındık üretip satabiliyor. Artık emekli mahallesi olduk, herkes ekonomik yönden dar durumda. Ev hanımlarımız evde mantısını, böreğini, çöreğini yapıp orada satabilecekti. Yine kestane, kuşburnu, mantarı, çilek gibi ürünleri orada pazarlama şansı olacaktı. Belki seracılık burada gelişecekti. Herkes evinin altına serasını yapacak domates, biber, fasulye ne yetişiyorsa bunları da pazarlama şansımız olacaktı, ne güzel bir şey. Burasının nasıl ihale edildiği, kimlere verildiği hakkında hiçbir bilgimiz yok. Orada daha önceden satış yapan 2-3 arkadaşımıza verilmesi güzel. Ama diğer dükkanların en azından burada yaşayan insanlara bildirilmesi gerekiyordu. Kim yaptı nasıl yaptı bu ihaleyi o konuda çok büyük sıkıntılıyız. Bizimde beklentilerimiz çoktu, maalesef hiç biri gerçekleşmedi. Bu sorunların giderilmesini özellikle rica ediyoruz. Kandilli yada Gökçeler’den hiç kimsenin bu dükkanların sahibi olmadığını biliyorum. O stantlardan vatandaşa verilemiyorsa da en azından 2-3 gözün belediyeye verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Dört gözle bekliyorduk; Adı Kandilli Köylü Pazarı ama oraya gidiyoruz çay içiyoruz Ahmet’e verilmiş, Mehmet’e verilmiş. Biz ürünümüzü nasıl pazarlayacağız. Orada şu anda oyuncak satılıyor, çay satılıyor. Diğer dükkanlarda nasıl bir faaliyet olacağı hakkında hiçbir bilgimiz yok şu anda.”

“10 tane dükkandan birkaç tane Kandilli ve Gökçeler’e verilebilirdi”
Kandilli Beldesi’nde daha önce muhtarlık yapan Mehmet Turan ise köylü pazarında yöresel ürünlerin satışı için kardeşi ile birlikte telefonlarını yazdırdıklarını ancak kendilerini hiç kimsenin aramadığını belirtti. Projenin adının “Kandilli Köylü Pazarı” olmasına rağmen Kandilli Belediyesi ve sakinlerinin dışlanmasına üzüldüklerini vurgulayan Turan “Bende yazıldım biraderimle. Bize ihaleye çıkacağına yönelik ne telefon edildi, nede haber verildi. Orada 3 tane esnafa verilmesi gerekiyordu tamam ama 10 tane dükkandan birkaç tanesi en azından Gökçeler ve Kandilli’den olması gerekiyordu. Kime dağıttıkları belli değil. Bu konuda rahatsızız. Fındık, dağ çileği, kuşburnu, mantar, kestane, ceviz var. Kestaneyi biz toplayıp oradaki satıcılara veriyorduk. Buradaki insanların orada dükkanı olsa ona gör fiyat verir, ona göre pazarlık olur. Burası emekli yeri, 5 bin nüfusu vardı şu an 1000 nüfusu yok buranın. Buranın adı Kandilli Köylü Pazarı ama şu anda Kandilli ve Gökçeler’den hiç kimse yok. Gökçeler hudutları içinde ama hiç kimse yok” dedi.

Yorumlar
 • Gökçeler
  23 Temmuz 2020 Perşembe 01:58

  Çok güzel söylenmiş... Sadce gösteriş nerede kalkınma yazıktır günahtır köyümüzde kmse kalmadı beldiyemz sağol sun... Daha neler göreceğiz allh bilir.. İçki ilerin yeri olmuş oralar dha ne olsun

 • arabacı torunu çilekçi
  23 Temmuz 2020 Perşembe 00:21

  ereğli kandilli arası yolda ürünlerini satan köylülerin isimleri ve imzaları alınan kişilerin yerleri niye yok rantmı var

 • ilhan
  22 Temmuz 2020 Çarşamba 20:10

  keşke gökçeler ile tas gölü ve alacağzı yolunuda haber yapsaydınız yol aşırı bozuk

 • mehmet
  22 Temmuz 2020 Çarşamba 20:05

  1-2 numaralı dükkanlar ak parti il genel meclis üyesinin tanıdğı veya akrabasıymış 9-10 numaralı dükkanlar ak parti il genel meclis adayı verildiği iddaa ediliyor 2 aileye 4 dükkan veriliyor kandilliye ve bölgeye hiçbirşey yok maalesef bunların köşeleri alma sebebi ise dükkanların yanlarına oturma yerleri var olduğu için