Posbıyık parsel parsel satıyor

1 Ekim 2019 Salı 13:29

Ereğli Haber

Posbıyık parsel parsel satıyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ilçede halka açık alanları bir bir özelleştiriyor. Önce sahil kafeyi, ardından Kepez Piknik alanını özel işletme için ihaleye çıkartan Posbıyık, Plaj Tesisleri’nde ki pide-lahmacun ve kantin alanını ihalesiz bir şekilde Musa’nın Yeri olarak bilenen işletmeye verdi. Posbıyık şimdide Çilek kafe ile Erdemir ofis binası yanındaki spor alanını ihaleye çıkartıyor. Kışla’da belediyeye ait 25 dükkanı satışa çıkaran Posbıyık’ın bir sonraki hedefi ise su Ürünleri Kooperatfifi olarak bilinen kafeteryayı özelleştirmek.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık yarın yapılacak belediye meclisi toplantısında Çilek Kafe ile Erdemir Ofis Binası yanında ki spor alanını ihaleye çıkarma kararını getiriyor. Mecliste Kışla sanayi sitesindeki 25 dükkanın satışıda gündemde.
Meclis gündemine ilişkin yazı ve gündem maddeleri şu şekilde; “KARADENİZ EREĞLİ BELEDİYEBAŞKANLIĞINDAN, 5393 Sayılı Yasanın 20 ve 21.maddeleri gereğince; Belediye Meclisimiz 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 10.30’da Atatürk Kültür Merkezi Nikâh Salonunda aşağıdaki gündemle toplanacağından, Belediye Meclis Üyelerinin belirli gün ve saatte hazır bulunmaları ilan olunur.
GÜNDEM
1.Belediyemiz Hukuk İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına ait komisyon raporunun görüşülmesi.
2.İlçenin çeşitli mahallelerinde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait yoldan ihdas parsellerin satış veya takasına ait komisyon raporunun görüşülmesi.
3.2020-2024 dönemi Belediyemizin Stratejik Planının görüşülmesi.
4.Karadeniz Ereğli Belediyesi Servis Aracı Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasının görüşülmesi.
5.İlçenin Müftü Mahallesi 2445 ada, 3 parselde trafo alanı yapılmasına ait imar plan tadilat talebinin görüşülmesi.
6.Ödenek aktarması yapılmasının görüşülmesi.
7.Belediyemiz 2019 mali yılı Gelir Tarifesinde değişiklik yapılmasının görüşülmesi.
8.Belediyemiz Müdürlüklerinin Görev ve Çalışma Yönetmeliklerinde değişiklik yapılmasının görüşülmesi.
9.Memur kadrolarında derece ve unvan değişikliği yapılmasının görüşülmesi.
10.Belediyemiz ile Kdz.Ereğli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü arasında imzalanacak protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.
11.Belediyemiz ile Soğanlıyörük Köy Tüzel kişiliği arasında imzalanacak protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.
12.Belediyemizce 300 adet personel servis aracı ihalesi yapılmasının görüşülmesi.
13.Belediyemizin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) ve Tarihi Kentler Birliği’ne sunacağı projeler için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.
14.İlçenin Müftü Mahallesi Atatürk Bulvarında Belediyemize ait büfe, tuvalet ve spor tesisi alanının 10 yıllığına kiraya verilmesinin görüşülmesi.
15.İlçenin Göktepe Mahallesi 2378 ada 8 parsel’de kayıtlı taşınmazın mezarlık alanı olarak Belediyemize şartlı bağış yapılmasının görüşülmesi.
16.İlçenin Kışla Mahallesi 982 ada 6 parselde kayıtlı mülkiyeti Belediyemize ait 25 adet dükkan satışının görüşülmesi.
17.İlçenin Orhanlar Mahallesi Atatürk Bulvarı No:29/1’de kayıtlı Belediyemize ait taşınmazın (Çilek Kafe) 10 yıllığına kiraya verilmesinin görüşülmesi.
18.İlçenin muhtelif yerlerinde bulunan billboard reklam tabelalarının 10 yıllığına kiraya verilmesinin görüşülmesi.”

Halka açık alanları bir bir özelleştiriyor
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve üst yöneticileri AK Parti iktidarını yaptığı özelleştirmelerden dolayı yerden yere vururken, Kdz. Ereğli’de CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık halka açık alanları bir bir özelleştiriyor. Özellikle dar ve orta gelirli ailelerin faydalandığı ve belediyenin kar ettiği sosyal tesisler bir bir elden çıkarılıyor. Posbıyık’ın bu özelleştirmeleri sahilde yer alan kafelerin işletmecilerinin talebi üzerine yaptığı öğrenilirken, söz konusu kafe işletmecilerinin halka uygun fiyatla yiyecek ve içecek satışından uzun süredir rahatsız oldukları biliniyor. Sahilde ki özel işletmelere fiyat dengesi getiren sosyal tesislerin özelleştirilmesiyle birlikte özellikle dar ve orta gelirli ailelerin sahile inip neredeyse çay kahve içip keyif yapmaları imkansız hale gelecek. Sahilde ki kafelerde bir bardak çay 3-6 TL arasındaki fiyatlardan satışa sunulurken belediye işletmelerinde ise bu fiyat 1 TL idi.

SIRADA SU ÜRÜNLERİ VAR!..
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın son yapacağı özelleştirmenin ise Su Ürünleri Çay Bahçesi olacağı konuşuluyor. Kdz. Ereğli’der dar ve orta gelirli ailelerin fiyatları uygun olduğu için gitmeyi tercih ettikleri belediyeye ait sosyal tesislerin özelleştirilmesi ile birlikte sahilde belediyeye ait sosyal tesis kalmayacak.

AK PARTİ NEDEN SUSUYOR?

CHP'li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın halka açık alanları bir bir satışa çıkardığı ve özelleştirmesi karşısında AK Parti yöneticileri ve belediye meclis üyelerin durumu adeta "Dut yemiş bül bül" gibi izlemeleri ise dikkat çekiyor. Halkın yararına olmayan işlere imza atan CHP Yönetimi karşısında AK Parti yöneticileri ve belediye meclis üyelerinin neden sessiz kaldığı ise merak ediliyor. 

 

Yorumlar

Zonguldak'ta 160 bin 733 ton atık toplandı

1 Ekim 2019 Salı 12:30

Zonguldak'ta 160 bin 733 ton atık toplandı

TÜİK'in istatistiklerine göre 2018 yılında Zonguldak'ta belediyelerde toplanan atık miktarı 160 bin 733 ton olarak açıklandı.

Tüm belediyelere uygulanan 2018 yılı Belediye Atık İstatistikleri Anketi sonuçlarına göre bin 399 belediyenin bin 395'inde atık hizmeti verildiği tespit edildi. Atık hizmeti veren belediyelerin 32 milyon 209 bin ton atık topladığı belirlendi. Kişi başı toplanan günlük ortalama atık miktarı 1,16 kg olarak hesaplandı. Anket sonuçlarına göre 2018 yılında belediyelerde toplanan kişi başı günlük ortalama atık miktarı 1,16 kg olarak hesaplandı. Üç büyük şehirde ise toplanan kişi başı günlük ortalama atık miktarının İstanbul için 1,28 kg, Ankara için 1,18 kg ve İzmir için 1,36 kg olduğu tespit edildi.
Atık hizmeti verilen belediyelerde toplanan 32 milyon 209 bin ton atığın yüzde 67,2'si düzenli depolama tesislerine, yüzde 20,2'si belediye çöplüklerine ve yüzde 12,3'ü geri kazanım tesislerine gönderilirken, %0,2'si ise açıkta yakılarak, gömülerek, dereye veya araziye dökülerek bertaraf edildi.
Zonguldak’ta belediyelerde toplanan atık miktarı 160 bin 733 ton oldu. Karabük’te belediyelerde toplanan atık miktarı 90 bin 535 ton oldu. Bartın’da belediyelerde toplanan atık miktarı 70 bin 582 oldu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Prof. Dr. Dilbaz, bağımlılığa dikkat çekti

1 Ekim 2019 Salı 12:07

Prof. Dr. Dilbaz, bağımlılığa dikkat çekti

Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele Derneği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi tarafından Öğretmenevi Konferans Salonunda ortaklaşa düzenlenen “ Bağımlılığı değil hayatı seç “ eğitimine konuşmacı olarak katılan Üsküdar Üniversitesi Dilbaz Ruh Sağlığı Akademisi Başkanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz verilen eğitimde bağımlılığa dikkat çekti.

 Dilbaz konuşmasında şöyle dedi: 
“Bağımlılık tam olarak nedir? Her şeyinizi kaybetmenize neden olsa da içmeye ya da çekmeye devam etmek: özgürlüğünüzü, paranızı, evinizi, eşinizi, çocuklarınızla iletişiminizi. Ciddi şekilde bağımlı olmak, çoğu insana zor zamanlar yaşatan bir şeydir. Neden bir kişi, uzun vadede tüm olumsuz sonuçlara rağmen, alkol ya da madde kullanmanın kısa vadeli zevkine- ve genellikle sonradan keyifli de değildir- karşı koyamıyor. Birçok olumsuz sonuca rağmen kompulsif olarak alkol veya madde kullanımı. Bağımlılık olumsuz olarak yargılanmakta ya da damgalanmaktadır. İnsanlar sadece bağımlılıkla ilgili olumsuz düşünmezler, ayrıca bağımlılık mağduru insanlar hakkında da kötü düşünürler. Bağımlılık bir hastalık olsa da birçok kişi tarafından bir tercih, kişinin kendi sorumluluğunda olan bir şey olarak algılanır. Tüm bunlardan sonra terk etmeyi seçebilirsiniz. ‘Bunu bırakıp bırakmamak senin elinde’ kendimize bir sebep bulabiliriz. Buna ek olarak, bağımlılık sadece sosyal sıkıntı, maddeye bağlı suçlar ve şehir parkındaki evsiz alkolikler ile ilişkili değildir, aynı zamanda şiddet, çocuk istismarı, kötü sağlık ve sarhoş sürücü nedeniyle trafik kazalarıyla da ilgilidir. Bağımlılığın yaygınlığı çoğu insanın düşündüğünden daha yüksektir.” 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Komferans , bağımlılık

Yorumlar

Belediye ve esnaf birlikte kaldırım işgaline son verdi

1 Ekim 2019 Salı 11:28

Belediye ve esnaf birlikte kaldırım işgaline son verdi

Zonguldak'ta Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve ekibi, 1 Ekim itibariyle kaldırım işgallerine son verilmesine yönelik çarşı esnafını ziyaret etti

Kaldırımı işgal eden esnaflar uyarıldı. Yayaların kaldırımı daha rahat kullanabilmesi için duyarlılık gösteren esnaflara teşekkür edildi.
Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan beraberinde belediye meclis üyeleri ve zabıta ekipleri ile birlikte sahil bandından itibaren esnafları gezdi. Gazipaşa Caddesi'nde son bulan ziyaretlerde esnaflara kaldırım işgali konusunda gösterdikleri duyarlılık için teşekkür edildi. 1 Ekim itibariyle kaldırım işgallerine son verilmesine yönelik yapılan çalışma yayalardan tam not aldı.
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Alan, "1 Ekim'de esnaflarımızdan ricada bulunmuştuk. Destek olmalarını istemiştik. Meclis üyesi arkadaşlarımızla ve zabıtalarımızla gezdik. Arkadaşlarımızın çağrımıza destek verdiğini görüyoruz ve mutlu oluyoruz. Hakikaten her yerde bir toparlanma olmuş. Belli sınırlar içerisinde olmasını rica etmiştik. Esnafımız da belirlenen sınırlara riayet gösteriyor. İnşallah bundan hem vatandaşlarımız hem de Zonguldak olarak hep beraber memnun oluruz. Ben zabıta arkadaşlarımıza da bu süreçte bize yardımcı olan meclis üyesi arkadaşlarımıza ve tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte yeni Zonguldak diyerek beraber güzelleştireceğiz. Beraber yaşanabilir hale getireceğiz. Bu sebeple de bu gün yine sahalardayız. Esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Hayırlı işler diliyoruz. İnşallah bu süreç böyle devam eder. Kimse bir daha sokak işgalinden, seyyar olayından şikayetçi olmaz" diye konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

67 Burda AVM’den ayakları yerden kesen kampanya

1 Ekim 2019 Salı 11:13

67 Burda AVM’den ayakları yerden kesen kampanya

Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek Zonguldaklılara özel deneyimler yaşatan, cazibe merkezi Esas 67 Burda AVM, Mini Cooper ile ziyaretçilerinin ayaklarını yerden kesiyor

Zonguldaklıları ilklerle buluşturarak, özel deneyimler yaşatan, cazibe merkezi Esas 67 Burda AVM, ziyaretçilerini muhteşem bir araç kampanyası ile karşılıyor. Esas 67 Burda AVM, 1 Ekim - 29 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek kampanya kapsamında aynı gün içinde toplamda 150 TL ve üzeri tutarında alışveriş yapan ziyaretçilerine Mini Cooper kazanma şansını sunuyor.
Aynı gün içinde toplamda her 150 TL’lik alışverişe 1 çekiliş hakkı kazanacakları kampanyaya katılım sağlayacak Esas 67 Burda AVM ziyaretçilerinin, alışveriş fişleri ya da faturaları ile danışma noktasına gelerek kayıt yaptırmaları gerekiyor.
Ayakları yerden kesecek araç kampanyası ile Esas 67 Burda AVM, tüm ziyaretçilerini hayallerini gerçekleştirme fırsatını yakalamaya davet ediyor. Detaylı bilgiye http://www.esas67burda.com/ internet sitesinden ulaşılabilecek.
Esas 67 Burda AVM
Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ve 2009 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Esas 67 Burda AVM, 22 bin 700 m’lik kiralanabilir alan, 64 mağaza,8 sinema salonu ve 500 araçlık otoparkı ile Zonguldak’ta hizmet veriyor.
Modaya yön veren markaları, her damak zevkine hitap eden lezzet seçenekleri, keyifli sohbetlere ev sahipliği yapan kafeleri, eğlenceli etkinlikleri ile Zonguldak’ın yaşam ve buluşma merkezi olan Esas 67 Burda AVM, alışveriş ve eğlence deneyimini aynı anda sunarak öne çıkartıyor.
Esas 67 Burda AVM, dünyanın sayılı pazarlama ve iletişim dernekleri arasında gösterilen AMCP’nin organize ettiği 2018 MarCom Ödüllerinde “Sevgi Postanesi” projesiyle 3 Platin ve 1 Altın ödülünü aldı.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar