Posbıyık kinini kusmaya başladı

3 Şubat 2019 Pazar 16:46

Vedat Kılıç

Posbıyık kinini kusmaya başladı

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, belediye meclis üyesi olabilmek için Elmatepe’den gelen bir kişinin topladığı 70 kişilik gruba yaptığı konuşmasında, satır aralarında önce Erdemir’i daha sonra ise iş adamlarına saldırdı. Kendisini aday yapmamak için bazı grupların 4-5 trilyon para harcadığı yalanını ortaya atan Posbıyık, Erdemir’e de sinter bacası üzerinden gözdağı vermeye çalıştı.

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı açıklandığında zafer sarhoşluğuna kapılan Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık ilk konuşmasında “Kesinlikle intikam almaya gelmiyorum. Bunu kim söylüyorsa yakınım dahi olsa şerefsizdir, alçaktır” demişti.
2009-2014’te görev yaptığı süre içerisinde Pazaryerinde yüzlerce esnafı mahkemeye verip yerlerinden etmeye kalkan, çok sayıda iş yerini mühürleyip kapatan, Erdemir’in üretim sahalarına kilit vurmaya kalkıp, Ereğli’de ki en büyük sivil toplum kuruluşu Türk Metal’le kavgaya tutuşup ilçenin gençlerini birbirine kırdıran Posbıyık, son olarak Ereğli’nin yerli siyasetçilerini meclis listelerinden silince 2014 seçimlerinde büyük bir hezimet yaşamıştı.
2014-2019 sürecinde ise basına hiç konuşmayan Posbıyık, aday adaylığı sürecinde genel merkeze rakipleri hakkında sürekli dosyalar taşıyıp karalama kampanyası sonucu kendisini ön plana çıkardı ve aday olmayı başardı.
Aday olduktan sonra ilk konuşmasında ise kesinlikle kimseden intikam almaya gelmediğini, hatalarından ders çıkarttığını ve intikam almaya geldiğini söyleyenlerin kendi yakını dahi olsa şerefsiz ve alçak olduğunu öne sürdü.
Posbıyık bu gün öğlen saatlerinde CHP’den Belediye Meclis Üyesi olmak isteyen 1-2 kişi tarafından organize edilen 70 kişilik grubu kendi seçim ofisi önünde karşıladı.
Konuşmasında Ereğli’nin ve Ereğli Belediyesi’nin çok kötü durumda olduğunu, bu kötü gidişatı da sadece kendisinin düzeltebileceğini ileri süren Posbıyık satır aralarında isim vermeden hem Erdemir’e hem de iş adamlarına saldırdı.
Çıkar grubu diye saldırdığı iş adamlarının kendisinin aday olmaması için aday adaylığı sürecinde 4-5 trilyon para harcadığı yalanını ortaya atan Posbıyık, Sarıkorkmaz Mahallesi’nde bu kişilerin izale-i şuu davaları ile arsa topladığını ve şu anda 7-8 tane izale-i şuu davası olduğunu iddia etti.
Erdemir’in sinter bacasının filtrelerinin zamanında değiştirilmediğini öne sürerek satır arasında göreve gelmesi durumunda nasıl bir tutum içerisinde olacağını ortaya koyan Posbıyık aba altından sopa göstermeye başladı.

HABERİN İÇİNDEN:

2014 yılında olduğu gibi rakiplerini küçük gören, aşağılayıp, kendisini adeta ilahlaştıran Posbıyık’ın 2019 yerel seçimleri öncesinde de aynı tutum ve davranışlar sergilemeye başladığı görülüyor. Geçmişte yaptığı hatalardan hiç ders almadığı belli…
Halil Posbıyık’ın hem geçtiğimiz hafta Değişim FM’de ki canlı yayının son bölümünde yaptığı konuşmalar hem de bu gün öğle saatlerinde seçim bürosu önünde Elmatepe’den gelen guruba yaptığı konuşma aslında kafasının içerisindeki “Kin, nefret ve intikam” duygularının yani gerçek niyetinin dışa vurumudur.
Halil Posbıyık geçmişte öyle bir konuşurdu ki yalanı doğrudan daha iyi söylerdi. Ancak yaşı itibariyle olsa gerek eski performansını sergileyemediği görülüyor.
Halil Posbıyık’a soracak çok soru var aslında ama biz şimdilik iki tanesini soralım, devamını ilerleyen süreçte sorarız…
Sayın Halil Posbıyık !.. Kestaneci’de 14 odalı, değeri en az 5 trilyon olan ve Ereğli’de başka eşi benzeri olmayan lüks sarayınızı Belediye Başkanlığı maaşı ile mi, Erdemir vakfından aldığınız parayla mı, sizin ve eşinizin emeklilik maaşıyla mı yaptırdınız? Ereğli’nin en büyük müteahhitleri ve sanayicileri bile öylesine şatafatlı lüks bir sarayı yapamazken siz bu sarayın parasını nerden buldunuz ?
Erdemir vakfından aldığınız para, sizin ve eşinizin emeklilik parası, belediye başkanlığı maaşını 10 yıl olarak hesaplasanız sarayın 10’da bir değerini ancak buluyor. Şimdi soruyoruz Ereğli’nin en büyük rantçısı kim?

Isınma turlarındayız. Ereğli’de kimin mafya olduğu konusuna da ayrıca geleceğiz.

Yorumlar
 • Hukukçu
  5 Şubat 2019 Salı 04:46

  Halil başkan ile şahsi bir sorunun olduğu o kadar belli ki.

 • Kemal Nesoğlu
  4 Şubat 2019 Pazartesi 21:02

  Mhpliyim oyum büyük başkan posbıyığa

 • Ereglili
  4 Şubat 2019 Pazartesi 11:27

  15 odalı lux villa valla maaşla olmaz değeri 5 trilyonmus vay bee düşünmek lazım.erdemir çalisanlRida esnafta yandı .derin derin dusunsunlerrr

 • Vaandaş
  4 Şubat 2019 Pazartesi 11:03

  Zaten niye geliyo ki intikam alcak son donem acisini cikaracak .neriman hanim millet vekilligi adayliginda herkesi tehtit etmisti .iñş buda alamaz diyorum ve diliyorm .bir chp li olarak ama uysal onun ekmegine yag surdu .şimdiden gecmiş olsun.

 • doğrucu davut
  4 Şubat 2019 Pazartesi 10:33

  evet, o saray o gelirle elde edilmez, lakin aynı mal varlığı sorgulamasını ve hassasiyeti ülkeyi yöneten partinin başındakinede yapacaksın, gemicikleri, yazlk kışlk saraylar arsalar şirketler eritilemeyen milyonlarca euro, sonra gazeteciiym diyebilirsin

 • vatandaş
  4 Şubat 2019 Pazartesi 10:31

  en azından gemiciği yok ! acaba bu soruları 5 sene boyunca Ereğliyi bu hale getirenlere de sorabildiniz mi?

 • Serap
  4 Şubat 2019 Pazartesi 09:56

  Sizin gibiler yüzünden bu haldeyiz

Şahin Kepez’de havai fişeklerle karşılandı...

3 Şubat 2019 Pazar 14:38

Şahin Kepez’de havai fişeklerle karşılandı...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Kepez'de yaşayan vatandaşlarla buluştu.

Ak Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kepez Solak yol ayrımında mahalle sakinleri tarafından havai fişekler ve sloganlarla karşılanan Şahin, oldukça heyecanlı anlara şahit oldu. Vatandaşlara projelerini anlatan Ak Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin vatandaştan destek istedi.

Yorumlar
 • Ereğli Sevdalısı
  4 Şubat 2019 Pazartesi 08:51

  Zoruna mı gitti Vedat Kılıç. Gazeteci mısın? Yoksa partici mi? Siyaset yapacaksan partilerde yap.

 • Turan.
  4 Şubat 2019 Pazartesi 08:14

  Hadi yeni baskan gorelim seni esnafi mi milletimizi garibanlari sokak hayvanlarini dahi kucaklayalim

Uysal, “Kazanma ihtimalimiz yüzde 51”

2 Şubat 2019 Cumartesi 16:39

Uysal, “Kazanma ihtimalimiz yüzde 51”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Büyük Birlik Partili kadınlar ve BBP Başkan Adayı Hüseyin Uysal gönüllüsü kadınlar bir araya gelerek seçim startı verdi.

Büyük Birlik Partisine gönül vermiş kadınlar ile Başkan Uysal’ı destekleyen kadınlar, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal’ın organize ettiği kaynaşma ve tanışma toplantısında bir araya gelerek seçim startını verdiler. Toplantıya Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal ve BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik katıldı. Başkan Uysal gördüğü fotoğraf karşısında duygulandığını belirterek,“Kdz. Ereğli’nin kadını, erkeği, yürekli insanları ve cesaretli kadınları ile Büyük bir birliğe ihtiyacı var. Ereğli’mizin geleceğe, iyi ve güzel günlere yürümesi, yarınlarının aydınlık bir gelecek olması için Büyük birliğe ihtiyacı var. Biz seçimleri kazanacağız, bugün bu fotoğrafı, siz bayanlarımızı görünce buna olan inancım daha da arttı. Sizler bu başarının en büyük mimarı olacaksınız. Bunu siz başaracaksınız. Bizler bugüne kadar doğru yolda yürüdük, doğruyu savunduk. Dost doğru, dimdik gittik. Rabbim ömür verdiği sürece inandığım yolda, doğru yolda dimdik yürümeye devam edeceğim. Nisan’dan sonra da 5 yıl bu kardeşiniz, bu evladınız yine sizlerle beraber olacak. Yine haktan, hukuktan adaletten ayrılmayacak. 5 yılda önemli hizmetler yaptık, ilçenin her noktasında izimiz var. Sosyal tesisleri birilerine vermedim, halkımızın daha uygun fiyatlarda hizmet almasını sağladım diye sevmeyenler var, varsın sevmesinler. Daha konuşacak çok şeyimiz var. Kazanma ihtimalini soruyorlar. Bizim kazanma ihtimalimiz % 51, onların tamamımın kazanma ihtimali % 49. Allah her zaman haklının, doğrunun, hakkı ve doğruları savunan ve adalet duygusu içinde hareket edenlerin yanındadır.” dedi.
Toplantı toplu fotoğraf çekiminin ardından kadınların seçim çalışmalarına başlamasıyla sona erdi.

Yorumlar
 • Şengül
  4 Şubat 2019 Pazartesi 09:58

  Hüseyin uysal önce insan olsun allah onu bir dilim ekmege muhtac ettsin

Uysal 5 yıllık hizmetlerini anlattı

2 Şubat 2019 Cumartesi 12:53

 Uysal 5 yıllık hizmetlerini anlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 5 yıllık süre içinde yapılan çalışmalara ilişkin olarak 7 ayrı bölüm olarak hazırladığı “Hizmette 5 Yıl” videolarının 2.bölümünü de sosyal medya hesaplarından yayınladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal hizmette 5 yıl boyunca neler yaptığını bir video ile anlattığı ilk bölümde, yenilenen Atatürk Anıtı, Çocuk Oyun Dünyası, Spor Parkı, Yeni Şantiye, Belediye Hizmet Binası ve Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı gibi hizmetleri öne çıkaran videonun 2. Bölümü, yapımında karayollarına alt yapı desteği verilen Gülüç- Kepez yolu üzerinde 21 yeni cep çalışması ile başlıyor. Video da ayrıca Gökme Köprüsünün yenilenmesi, Ereğli –Kandilli yolunu 5 km kısaltan Köseağzı yolu, 135 kilometre uzunluğunda alt yapı çalışması yapılan ilçede 145 bin ton asfalt dökümü, kiralama döneminin kapandığı, öz kaynaklar ve borçlanmadan alınan 67 yeni araç, tehlike arz eden noktalarda Karayolları standartlarında yapılan 17 kilometre oto korkuluk, 2 yeni İtfaiye İstasyonu’nun yanı sıra yeni gözetleme kuleleri, cankurtaran ve ekipman alımı ile Belediye Plajı’nın ,Batı Karadeniz’in en güvenli Plajı haline getirilmesine vurgu yapılıyor.

Yorumlar

Vali Bektaş, derebaca maden ocağına indi

1 Şubat 2019 Cuma 19:01

Vali Bektaş, derebaca maden ocağına indi

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, beraberindeki heyetle derebaca maden ocağına indi.

Vali Erdoğan Bektaş, Üzülmez Kültür Vadisi Projesi alanında bulunan ve TTK'nın terk ettiği derebaca maden ocağının proje ile bütünleştirilerek Zonguldak'ta Maden Ocağı turizmi için kullanılabilirliği ile ilgili teknik inceleme doğrultusunda derebaca maden ocağına indi. Teknik inceleme gezisinden önce Üzülmez Müessese Müdürlüğü'ndeki yetkililerden bilgi alan Vali Bektaş'a, TTK Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Kiraz, TTK İnşaat Daire Başkanı Yesari Sezgin, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Rıza Cici, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hayrettin Şahin ve BAKKA temsilcileri katıldı.

Yorumlar