Posbıyık, Sanat Sokağı’nı ziyaret etti

9 Eylül 2020 Çarşamba 12:29

Posbıyık, Sanat Sokağı’nı ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sanat sokağını ziyaret ederek, sanatçılar ile bir araya geldi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından sahil şeridine kurulan sanat sokağı her geçen gün çeşitlenerek çekim merkezi haline geliyor. Ayrıca Sanat Sokağı’na açılan üç yeni ahşap kulübede, bu atölyelerde üretilen ürünler için satış imkanı getirildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Sanat Sokağı’nı ziyaret ederek, sanatçılarla bir araya gelerek sohbet etti.
Kdz. Ereğli’de Sanat Sokağı giderek çeşitleniyor, halkın uğrak yeri haline geliyor. Ahşap ürünlerden, oyuncağa, naht sanatından, sedef kakma çalışmalara, bastondan, el işlemelerine kadar büyük bir çeşitliliğe sahip olan Sanat Sokağı’nda şimdi de cam, seramik ve sepet ürünleri yer alıyor. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Evleri’nde açtığı seramik ve cam atölyeleri ile sepet kursunda eğitimden geçen kursiyerler ürünlerini Sanat Sokağı’na açılan üç yeni ahşap kulübede satma imkanına sahip oldular. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ile birlikte Sanat Sokağı’ndaki bütün stantları tek tek ziyaret ederek, sanatçılarla sohbet etti. Akşam saatlerinde seramik sanatçılarının seramik tornasındaki canlı performansları ile cam sanatçılarının cam üfleme gösterileri büyük ilgi gördü. Sanat Sokağı ressamlar için de uygun bir mekan haline geldi. Bu amaçla tuvallerini ve boyalarını koyabilecekleri bir stant oluşturuldu.
Sanat sokağının giderek geliştiğini belirten Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, üretilen ürünlerin satışa sunulduğunu duyurdu. Posbıyık konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sanat Sokağı giderek gelişiyor. Seramik atölyesi devreye girdi. Yapılan hediyelikler burada teşhir edilmeye ve satılmaya başlandı. Aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş olan sepet örme geleneği canlandırıldı, Cumhuriyet Halk Evleri’nde kurslarla öğrencilere öğretildi. Şimdi çok orijinal sepetler üretiliyor, teşhir ve satışı yine burada yapılıyor. Yine cam atölyesini Halk Evleri’nde kurduk ve burada da gösteri yapıyoruz. Camın nasıl şekillendirildiğini herkes burada yakından görebilecek. Burada camdan üretilen kolye, biblo gibi çeşitli cam ürünlerin satışı da yapılıyor. Sanat Sokağı’nda sanatçılarımız birbirinden güzel ve çeşitli üretimler yapıp sergiliyorlar. Ahşap hediyelikler, tahta yakma, naht, sedef kakma, el işlemeleri, baston, boncuk işlemeli kabaklar, takılar çeşit çeşit…Ereğli halkına seslenmek istiyorum; Bir komşusuna, yeni kurulan bir eve hediye götürmek istiyorlarsa direkt olarak buraya gelmeleri lazım, gördüklerine şaşıracaklar. İnanılmaz eserler ve çeşitlilik var burada. Aynı zamanda bu sanatçılara belediye olarak çok özen gösteriyor, destekliyoruz; kira, elektrik parası almıyoruz. Maliyetleri de ucuza geldiği için ucuza satış yapıyorlar. Çocuklarınıza, komşularınıza, dostlarınıza hediye alabilirsiniz. Farklı dallarda üretim yapan sanatçıları da buraya çekmeyi planlıyoruz. Müzik için güzel bir mekan oluşturduk. Demirden, sacdan heykeller var. Zaman zaman müzik yapılıyor. Işıklandırmalarla da tam bir sanat sokağı havasına sokmaya çalışıyoruz. Bu sanat sokağını mutlaka gezmeniz gerekir. Çocuklarınıza yaş günlerinde ya da farklı zamanlarda oyuncak mı almak istiyorsunuz. El imalatı çok güzel oyuncaklar yapıyorlar burada. Orijinal, çocuklarınızın mutlu olacağı oyuncaklar. Gelip Sanat Sokağı’nda bu arkadaşlarımızı ziyaret etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bütün Ereğli’ye sesleniyorum hediyelerinizi buradan temin edebilirsiniz.”

Yorumlar

Belediye Başkanlığı’na Tarkan Atik vekalet edecek

9 Eylül 2020 Çarşamba 11:35

Belediye Başkanlığı’na Tarkan Atik vekalet edecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın şehir dışı programı nedeniyle Belediye Başkanlığına Meclis Üyesi Tarkan Atik vekâlet edecek.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çeşitli programları nedeniyle şehir dışına çıktı.
Başkan Posbıyık’ın dönüşüne kadar Belediye Başkanlığı görevine Belediye Meclis Üyesi Tarkan Atik vekâlet edecek.

Yorumlar

Web sitesini yeniledi

9 Eylül 2020 Çarşamba 10:24

Web sitesini yeniledi

Alaplı Belediyesi, www.alapli.bel.tr resmi web sayfasını vatandaşların daha kolay ve etkin bir şekilde kullanabilmesi amacıyla, yeniledi.

Alaplı Belediyesi resmi internet sitesini, vatandaşların belediye ile ilgili her türlü bilgiye kolayca ulaşımını sağlayacak şekilde, görsel ve fonksiyonel olarak yepyeni bir görünüme kavuşarak, hizmet vermeye başladı.
Kullanıcı dostu özelliği, sade ara yüzü ve farklı cihazlara uyumlu yapısı sayesinde yenilenen web sitesinin vatandaşlarımız daha etkin bir şekilde kullanabileceklerini belirten Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenen internet sitemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra dünya üzerinde nerede olursanız olun, bir tuşla Alaplılımızın güzelliklerini ve günlük Belediye çalışmalarını ve haberlerine anında ulaşabileceksiniz.En önemli yenilik ise, şuanda hazırlık aşamasında olan vatandaşlarımızın için büyük kolaylık sağlayacak online ödeme sistemi önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Vatandaşlarımız su faturası başta olmak üzere vergi ve harçlarını online olarak kredi kartıyla web üzerinden ödeme yapabilecekler. web sayfasına ister masaüstü veya dizüstü bilgisayarlardan, isterlerse de tablet ve akıllı cep telefonlarından rahatlıkla ulaşabiliyor. Web sayfasını ziyaret eden konuklar, ayrıca Belediye Başkanı Nuri Tekin’e doğrudan mesaj da yazabiliyor. Sayfa üzerinde ’Başkan’a mesaj’ linki üzerinden dileyen vatandaş soru ve taleplerini Başkan Tekin’e yöneltebilecek. Ayrıca dileyen vatandaşlar da Başkan Tekin’in resmi sosyal medya hesaplarına ulaşabilecek.Resmi web sitesinde daha bir çok yenilikler yer alıyor" dedi.

Yorumlar

Türkiye sıralamasına giren sanayi kuruluşlarına plaket

8 Eylül 2020 Salı 20:55

 Türkiye sıralamasına giren sanayi kuruluşlarına plaket

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş ve yönetimi Kdz. Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren ve 2019 yılı verilerine göre Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşları arasına giren firmaları ziyaret ederek, plaket takdim ettiler.

Firmaların üretim tesislerini ziyaret eden Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Bakkaloğlu, Mevlüt Özdemir, Kadir Çaygeç ,Özgür Erdoğan ve Genel Sekreter Gündüz Acar, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşunda 10.sırada olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Genel Müdür’ü Salih Cem Oral’a, 74.sırada olan Tat Metal Çelik San. ve Tic. A.Ş Firma ortağı ve TSO Meclis Üyesi Akın Tatoğlu’na ve 289. Sırada olan Çınar Boru Profil San. ve Tİc. A.Ş. Firma Sahipleri Abdulkadir Çınar, Abdurrahman Çınar ve Muhammet Çınar’a plaket takdim ederek, başarılarının artarak devam etmesini dilediler.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Bozkurt mazbatasını aldı, göreve başladı

8 Eylül 2020 Salı 20:15

Bozkurt mazbatasını aldı, göreve başladı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, mazbatasını alarak resmen göreve başladı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli Adalet Sarayı’ndan mazbatasını alarak, göreve başladı. Mazbata törenine AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli önceki dönem İlçe Başkanı Fatih Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.
Kdz. Ereğli Adalet Sarayı'na gelerek mazbatasını alan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt; çıkışta MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri ile karşılaştı. Cumhur İttifakının ortakları AK Parti ile MHP'nin İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, birbirlerine 'hayırlı olsun' diyerek başarı dileğinde bulundular.
Ereğli eski terminal alanında toplanan AK Partililer, buradan esnafı selamlayarak partiye yürüdüler.
Sadece görevlerin teslim edildiğini, sorumlulukların devam ettiğini söyleyen Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti’nin milletin partisi olduğunu belirtti. Türkmen konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ereğli’mizi daha ön saflara çıkaracak başkan ve bir liste beraber inşallah bizlerde yanlarında olacağız. Ereğli’nin hizmetine hep birlikte koşacağız. Teşkilatların asıl amacı da budur. Fatih kardeşime ve ekibine bu zamana kadar yaptıkları bütün hizmetlerden dolayı teşekkür ve tebrik ediyorum. Biz sadece görevleri teslim ediyoruz, sorumluluğu teslim etmemiz mümkün değil. Dava bizim davamızdır, milletimizin davasıdır. AK Parti milletin partisidir.”
Birlik ve beraberliklerinin devam edeceğini vurgulayan AK Parti Kdz. Ereğli Başkanı Saffet Bozkurt, en güzel şekilde Ereğli’ye hizmet edeceklerini söyledi. Bozkurt konuşmasında, “Bugün mazbatamızı aldık. İnşallah birlik ve beraberliğimiz devam edecek. Ereğli’mize en güzel şekilde hizmet edeceğiz. Genel merkezimiz, delegelerimiz ve partililerimizin teveccühü ile seçildik. Burada görev yapan sayın başkanımız Fatih Çakır ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz. 8 senedir Ereğli’mize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine ve ekibine ayrıca teşekkür ediyoruz. İnşallah bizlerde elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz” dedi.
Yeni başkan ve yönetimine hayırlı olsun diyen AK Parti Kdz. Ereğli önceki dönem Başkanı Fatih Çakır, yeni başkan ve yönetiminin yanında olacaklarını belirtti. Çakır, “Birlik ve beraberlik içerisinde bugüne kadar yaptığımız hizmetler gibi bundan sonra bir fert olarak ilçe başkanımızın ve ekibimizin yanındayız. Yolları açık olsun. Bizlerde elimizden geldiği kadarıyla katkı vereceğiz. Her şey Ereğli için, her şey Zonguldak için, her şey Türkiye için diyor, tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından parti ilçe binasında, önceki dönem ilçe başkanı Fatih Çakır’dan görevi devralan Bozkurt, Çakır’a 8 yıllık görev süresi boyunca yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek plaket taktim etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak ,

Yorumlar