Posbıyık “Mahallelerimizin eksiklerini gidereceğiz”

23 Eylül 2020 Çarşamba 17:57

Posbıyık “Mahallelerimizin eksiklerini gidereceğiz”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Hamzafakılı Mahallesi’ni ziyaret ederek yapılan hizmetleri yerinde inceledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, mahallelerde yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Göktepe Mahallesi’nden sonra Hamzafakılı Mahallesi’ni ziyaret etti.
Mahalle Muhtarı İsmail Altıay ve mahalle sakinlerinin çiçeklerle karşıladığı Başkan Posbıyık, kendisini bekleyen çocuklara da hediyeler verdi. Mahallede yapılan belediye hizmetlerini denetleyen Başkan Posbıyık, mahallelerin ihtiyaç duyduğu hizmetleri yapmaya devam edeceklerini söyledi. Muhtar Altıay, çalışmalar için Başkan Posbıyık’a teşekkür ederek; “Mahallemizde istinat duvarı çalışması, kilit parke çalışmaları yapıldı. Ereğli’nin kırsal mahallelerine bu kadar hizmet geldiyse inanıyoruz ki hepsi biter. Hizmetleriniz için mahalle halkım adına sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

“Eksiklikler giderilecek”
Pandemi koşullarında yaşanan sıkıntılara rağmen mahallelere hizmet etmeye devam ettiklerini söyleyen Başkan Posbıyık, şu açıklamayı yaptı; “Hamzafakılı’da çalışmalarımıza devam ediyoruz. En önemlisi Göktepe’ye 2 kilometrelik yolla bağlanması. Yolu asfaltladık. Dolayısıyla Hamzafakılılar buradan direk denize ulaşabilecekler. Göktepe de buraya ulaşabiliyor. Bir sirkülasyon sağlıyoruz. Topçalı da bundan yararlanacak. Aynı zamanda istinat duvarı ve parke çalışmalarımız yapılıyor. Su, Kanalizasyon çalışmalarımız devam ediyor. Muhtarımız ve azaları iyi çalışıyor, sürekli bize müracaat ediyorlar, gereğini yapıyoruz. Bu yol üzerinde yangın olmuştu daha önce, basına da yansımıştı. Yol çok dar olduğu için maalesef itfaiye arabası giremedi buraya. Yan yollardan girmeye çalıştı ama o zamana kadar ev kül oldu. Muhtarımız ve ihtiyar heyeti, vatandaşlarda yardım edip yolun genişlemesi için bize yardımcı oldular. Onlar izin verdiler biz de beton duvarlarını yapıyoruz. 2 arabanın rahatlıkla buradan geçebileceği yolu yaptık. İtfaiye, sağlık arabaları rahatlıkla bu bölgeye girebilecekler. Zaman içerisinde diğer eksikliklerimize de el atacağız.”

Yorumlar

Ormanlık alanda çıkan yangın ekipleri harekete geçirdi

23 Eylül 2020 Çarşamba 17:54

Ormanlık alanda çıkan yangın ekipleri harekete geçirdi

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde yaklaşık bir dönümlük alanda yangın çıktı. Ekiplerin müdahalesiyle yangın, yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre yangın, Kozlu ilçesine bağlı Ilıksu mevkisinde yaşandı. İddiaya göre, otların kontrollü olarak yakılması sırasında rüzgarın da etkisiyle alevler ormana sıçradı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.
Kozlu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin müdahalesinin ardından soğutma çalışmaları gerçekleştirildi. Jandarma ekiplerinin yangına ilişkin tutanak tutmasının ardından ekipler bölgeden ayrıldı.
Yaklaşık bir dönümlük alan kullanılamaz hale gelirken, yangının kesin çıkış sebebi araştırılıyor.

Yorumlar

Sarıoğlu , başkan Alan'la görüştü

23 Eylül 2020 Çarşamba 17:51

Sarıoğlu , başkan Alan'la görüştü

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, halk otobüsü konusunda Zonguldak Belediye Başkanı ile görüştüklerini söyledi.

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, halk otobüslerinin kullanılmaması ve emeklilerin mağdur olması nedeniyle geçen hafta yaptığı açıklamanın ardından bugün Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ile görüştüklerini ve olumlu yanıt aldıklarını söyledi. Başkan Alan’nın kendisine Zonguldak’ın ve emeklinin menfaati için sorunun en kısa zamanda çözüleceğinin sözünü verdiğini ifade eden Sarıoğlu, “Bir hafta önce halk otobüsleri ile ilgili Zonguldak kamuoyuna açıklama yapmıştık. Bir hafta öncesinde Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye başkanlarımız ve teşkilat mensupları bizi arayarak haklı olduğumuzu konu üzerinde durduklarını en kısa sürede konuyu çözeceklerini ve çaba sarf ettiklerini söylediler. Dün Vali Yardımcımız, Kilimli kaymakamımızla görüştük. Bugün saat 10’da Belediye Başkanımız Dr. Selim Alan’la bir buçuk saat görüştük. Konumuz şu: Zonguldak’ta emeklilerin Zonguldak Halk Otobüsü sorunu hakkında yaptığımız açıklamamızdan sonra bazı basın mensupları bizi canlı yayına çıkarmak istedi. Biz gerekli açıklamayı yaptık hiçbir yere canlı yayına çıkmayacağımızı taraflarından netice beklediğimizi söyledik sağ olsun Belediye Başkanımız Dr. Selim Alan bugün bizi davet etti. Saat 10’dan 11 buçuğa kadar Zonguldak’taki emeklilerle ilgili konuyu görüştük. Belediye Başkanımız, emeklilerimiz baş tacımızdır, abimizdir. Mücadele veriyoruz. Emeklileri mağdur etmeyeceğiz dedi. Biz de kendisine inanıyoruz güveniyoruz. Bu konuyla ilgili Milletvekillerimize ve Valimize duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımız cumhurbaşkanımızla haftada bir görüştüğünü bütün konular hakkında bilgi verdiğini söyledi. Emeklilerle ilgili konularla ilgili ise başkanım biz bunu halletmek mecburiyetindeyiz dedi. En kısa sürede ihale yapılacağını Zonguldak’taki şoförler odasının ve bazı firmaların ve bütün dolmuşçuların emekli abilerine layık olabilmek için kendisine talepte bulunduğunu en iyi bir şekilde emeklilerin hak ve menfaatleri konusunda mağdur olmaması konusunda çok duyarlı olduğunu gördük. Kendisine de teşekkür ettik. Ayrıca milletvekillerimiz, valimiz zaten konuyu halledecekler. En kısa sürede sorunu çözeceklerini emeklileri mağdur etmeyeceklerini söylediler. Hepimiz Emekli evladıyız bizim babalarımızda emekli. Emekliler bizim baş tacımızdır dediler. Dikkatle izleyeceğiz ve bekleyeceğiz” dedi.

“Emekli sorunlarını Cumhurbaşkanımızla görüşeceğiz”
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Satılmış Çalışkan ile emeklinin sorunlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini ifade eden Sarıoğlu, “Cumhurbaşkanımızla mektuplaştık. Genel Başkanımız Satılmış Çalışkan’la beraber en kısa zamanda külliyede kendisiyle görüşeceğiz. Emeklilerin irtibat yasasıyla ilgili sağlıktan kesilen katkı payı ile ilgili her dini bayramda ödenen ikramiyenin asgari ücret seviyesine çıkmasıyla ilgili taleplerimizi sayın cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Bizi makama çağıracağına inanıyorum” dedi.

“Misafirhanemiz açılıyor”
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği olarak Türkiye’deki bütün emekliler için Ankara’ya geldiklerinde mağdur olmamaları için hastalara zor durumda olanlar için bir misafirhane açılacağını müjdesini verne Sarıoğlu, “Genel Başkanım ve Genel Merkez Yöneticileri Türkiye’deki bütün emekliler için Ankara’ya geldiklerinde mağdur olmamaları için hastalara zor durumda olanlar için bir misafirhane açılacaktır. Türkiye çapındaki bütün emekli arkadaşlarım özellikle hasta olan arkadaşlarımız mağdur olmamaları için misafirhanelerin her oda da tuvaleti banyosu olan doğalgaz olan televizyon olan bir misafirhane alınmıştır. Başta Genel Başkanım Satılmış Çalışkan’a ve Genel Merkez Yöneticilerime çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Diş Hekimliği Fakültesi DUS başarısı devam ediyor

23 Eylül 2020 Çarşamba 17:42

Diş Hekimliği Fakültesi DUS başarısı devam ediyor

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi (DUS) başarısı devam ediyor.

Yüksek Öğretim Kurulu’nun YÖK Atlas web sitesinde yayınlanan listede BEÜ Diş Hekimliği Fakültesi, devlet ve vakıf üniversiteleri arasında yapılan Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavında (DUS) başarı sıralamasında 44 Üniversite arasında 11. sırada yer aldı. Sıralama 2019 DUS ortalama net sayıları temel alınarak yapıldı.
Sağlık alanında alt yapı ve eğitim olanaklarının iyileştirme çalışmalarına önem verdiklerini açıklayan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, yeni teknoloji ve güncel materyallerle öğrencilere sunduğu nitelikli eğitim-öğretim hizmeti ve bunun sonucunda ortaya çıkan Diş Hekimliği Fakültesi mezunlarının DUS sınavında gösterdikleri başarı için mezunlarımızı ve bu başarının ortaya çıkmasında emeği geçen akademik personelleri tebrik ederek, meslek yaşamlarında başarılar diledi. Çufalı, DUS puanlarının sıralandığı listede üst basamaklarda yer alan fakültemizin daha da yukarı sıralarda yer alacağına inandığını ifade etti. 

Yorumlar

Kaymakam Çorumluoğlu Ormanlı’da denetimlerde bulundu

23 Eylül 2020 Çarşamba 17:04

Kaymakam Çorumluoğlu Ormanlı’da denetimlerde bulundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile birlikte beldede Koronavirüs tedbirlerine ilişkin alınan önlemleri denetledi, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ormanlı’da ilk olarak Belediye Başkanı Bayram Başol’u makamında ziyaret ederek belediyenin çalışmaları ve Koronavirüsle ilgili beldedeki son durum hakkında bilgiler aldı. Çorumluoğlu daha sonra Belediye Başkanı Bayram Başol, Ormanlı Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Kıdemli Astsubay Üsçavuş Yunus Emre Öz, İlçe Tarım Müdürü Doğan Kale, ilçe sağlık müdürlüğü yetkilileri, AK Parti Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün ile Ormanlı Beldesi’nde iş yerlerini ziyaret edip alınan tedbirleri denetledi. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet edip uyarılarda bulunan Kaymakam Çorumluoğlu, bazı iş yerlerine maske dağıttı. Kaymakam Çorumluoğlu, beldede genel itibari ile kurallara uyulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanı Bayram Başol ve Ormanlı Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Kıdemli Astsubay Üstçavuş Yunus Emre Öz’e teşekkür etti.

Yorumlar