Polis Şener Akıcı oğlunu sünnet ettiriyor...

8 Eylül 2017 Cuma 12:50

Polis Şener Akıcı oğlunu sünnet ettiriyor...

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakol Amirliği’nde görev yapan ilçenin sevilen polislerinden Şener Akıcı ve Aslı akıcı çiftinin oğulları Efe Yılmaz erkekliğe ilk adımı atıyor.

Efe Yılmaz’ın sünnet töreni için 10 Eylül Pazar günü, saat: 14.00’te Kepez Mahallesi, Güven evler sitesi B Blokta Mevlid-i Şerif okutulacak. Mevlid-i Şerif öncesinde saat 12.00-14-00 arasında davul zurna eğlencesi yapılacak. Şener ve Aslı Akıcı çifti biricik oğulları Efe’nin sünnet törenine tüm akraba, dost ve sevenlerini davet etti.
Kdz. Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak Efe Yılmaz Akıncı’yı tebrik eder, sağlık dolu, mutlu yaşam dileriz.

 

Etiketler:

sünnet , efe yılmaz , şenel akıcı ,

Yorumlar

Güneydoğu Gazimiz Orhan Afşar evleniyor

8 Eylül 2017 Cuma 12:18

Ereğli Haber

Güneydoğu Gazimiz Orhan Afşar evleniyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü PKK tarafından atılan el bombalarının patlaması sonucu yaralanan Zonguldak Ereğli ilçesine bağlı Sütlüce köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Orhan Afşar dünya evine giriyor.

1 Ocak 2016 tarihinde Eslem Yılmaz ile nişanlanan Sur gazisi Orhan Afşar, dünya evine girmek için gün sayıyor. Nişanlandıktan 2 ay sonra Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü PKK tarafından atılan el bombalarının patlaması sonucu yaralanan Orhan Afşar 17 Eylül 2017 Pazar Günü saatr 19.00 da Saray düğün salonunda düzenlenecek tören ile hayatını Eslem Yılmaz ile birleştirecek. Sur gazisi Orhan Afşar "Bu mutlu günümüzde bizi seven herkesi düğünümüze davet ediyorum" dedi.

Ereğli Haber Gazetesi olarak Gazimiz Orhan Afşar ve Elem Yılmaz çifitini tebrik eder, bir ömür boyu mutluluklar dileriz. 

Yorumlar

Harçlıklarını yaralı kedinin tedavisine harcadılar

8 Eylül 2017 Cuma 10:10

Harçlıklarını yaralı kedinin tedavisine harcadılar

Zonguldak’ta iki üniversite öğrencisi, yolda yaralı halde buldukları kedinin tedavi masraflarını okul harçlıklarıyla karşıladılar.

Gönüllü olarak hayvanlara yardım ettiklerini ifade eden üniversiteliler, davranışlarıyla örnek oldular.
Bülent Ecevit Üniversitesi’nde öğrenim gören 20 yaşındaki Burcu Uğur ve 21 yaşındaki Funda Alpak, yolda yaralı halde buldukları sokak kedisinin imdadına yetişti. Veteriner Kliniği’ne getirdikleri yaralı kedinin tedavi masraflarını okul harçlıklarıyla karşılayan iki arkadaşın davranışı çevredekilere örnek oldu.
Birkaç arkadaş bir araya gelerek sokak hayvanlarının imdadına yetiştiklerini anlatan iki arkadaş, belediyeye yetkililerine çağrıda bulundu.

“İnsanlar tuhaf gözlerle bakıyor”
Tedavi olması gereken hayvanlara yardım ettiklerini anlatan Burcu Uğur, birleştirdikleri harçlıkları sayesinde tedavi masraflarını karşılamaya çalıştıklarını ifade etti. Uğur, sokak hayvanlarına yardım ettikleri için bazı insanların durumu tuhaf karşıladığını belirterek şöyle dedi:
“6 yıldır Zonguldak’ta yaşıyorum. Burada öğrenciyim. Arkadaşlarımla birlikte küçük bir grubuz. Sokak hayvanlarıyla ilgileniyoruz. Bu kediyi yol kenarında kazalı bir şekilde bulduk. Bırakamazdık. Alıp kliniğe getirdik. Kendi imkanlarımızla veteriner hekime teslim ettik. Bir şekilde tedavi ettireceğiz. Veteriner hekim durumunun iyi olmadığını söyledi. Biz dernek değiliz. Birkaç gönüllüden oluşuyoruz. Sokaktaki aç hayvanlar için organizasyonlar yapıyoruz. Tedavi olması gereken hayvanlara yardım ediyoruz. Kendi aramızda ücretini topluyoruz. Baktığımız birçok hayvan var. Bu sırada zorluklar da yaşıyoruz. Hayvanlara yardım ettiğimiz için insanlar bize tuhaf gözlerle bakıyor. Biz yapmazsak bunu hiç kimse yapmıyor.”

“Belediyenin çok daha fazla bu işe eğilmesi lazım”
Gönüllü öğrenci Funda Alpak ise belediyeye çağrıda bulundu. Sokak hayvanlarının doğanın bir parçası olduğunun altını çizen Alpak, “Ben de bir gönüllüyüm. Sokakta bulduğumuz hayvanların yardıma muhtaç olanlarını kliniğe götürüyoruz. Çünkü devletin imkanları çok kısıtlı. Belediyenin de yapması gerekenlerden birisi de sokak hayvanlarıyla ilgilenmek. Ama belediye bu konuda bütçe yetersizliği iddiasıyla görevini yapmıyor. Bu durumda birkaç hayvansevere iş düşüyor. Zonguldak’ta imkanlar gerçekten çok kısıtlı. Ama gönüllüler olarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bazen sosyal medyada ilan açıyoruz. Örneğin bu kedimiz gibi hasta hayvan olduğunda veteriner hekim masraflarını paylaşıyoruz. Bazen çoğunlukla kendi cebimizden karşılıyoruz. Tabii ki öncelikle bunu belediyenin yapması gerektiğini herkes söylemeli. Belediyeye dilekçeler yazılmalı. Vatandaştan talep gelmesi lazım. Onlar bizim, doğanın bir parçası. Sadece birkaç kişiye iş düştüğünde zaten bu çark dönmüyor. Aksamalar oluyor. Belediyenin bir evi var ama orada ilaçları yetersiz. Belediyenin çok daha fazla bu işe eğilmesi lazım. Biz belediyeden destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Öte yandan, tedavi altına alınan sokak kedisinin sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor.

Etiketler:

kedi , harçlık , tedavi ,

Yorumlar

"Yaz sezonunda 40 bin ton asfalt döküldü"

7 Eylül 2017 Perşembe 18:46

"Yaz sezonunda 40 bin ton asfalt döküldü"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi mahallelerde asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Hüseyin Uysal, yapılan çalışmaları yerinde takip etti.

Kdz. Ereğli Belediyesinin mahallelerde sürdürdüğü asfalt çalışmaları Kavaklık Mahallesi ve Bölücek Mahallesi ile devam ediyor.
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Atilla Bulak, Deniz Koca ve Fen İşleri Müdürü Oğuz Cömert ile birlikte Bölücek yolu üzerinde devam eden emisyon asfalt ve Kavaklık Mahallesinde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını yerinde takip etti.
Başkan Uysal, Kavaklık mahallesi 1. ve 2. Köprü bölgesinde vatandaşlarla da bir araya gelerek çaylarını içti.
Bu yaz sezonunda şuana kadar 40 bin ton asfalt döktüklerini belirten Başkan Uysal; “Çalışmalarımız planlandığı şekliyle devam ediyor. Hava şartlarının müsaade ettiği sürece mahallelerimizdeki asfaltlama çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , asfalt ,

Yorumlar
  • Ali Veli
    8 Eylül 2017 Cuma 21:49

    Süleymanlar mah sabit nihat duran cad çıkmaz sokağa dökülmedi. Dökülsün

  • MUHAMMET ÇAKIR
    8 Eylül 2017 Cuma 07:19

    BİZ NİYE GORMUYOZ NERDE

"5 Bin 155 aile ev sahibi olacak"

7 Eylül 2017 Perşembe 18:41

"5 Bin 155 aile ev sahibi olacak"

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, TOKİ’nin Zonguldak yatırımlarını değerlendirdi.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, yapımı devam eden TOKİ inşaatları ile birlikte Zonguldak’ta 5 Bin 155 ailenin ev sahibi yapılacağını söyledi.
Son üç yılda Zonguldak’ta 2 Bin 984 konutun yapılarak hak sahiplerine dağıtıldığını, Bin 525 konutun da yapım çalışmalarının hızla sürdürülerek 2018 yılında tamamlanacağını belirten Tosun, “Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız tarafından, Zonguldak genelinde bugüne kadar 21 şantiyede 2 bin 984 konut yapılarak halk sahiplerine dağıtılırken, merkez ilçede 766, Bakacakkadı beldesinde 255, Çaydeğirmeni beldesinde 324 ve Ereğli ilçesinde 200 olmak üzere 1.545 konutun yapımı devam etmekte. Çaycuma ilçesinde 384, Karapınar beldesinde 128, yine merkez ilçede Basın mensupları için yapılacak olan 114 olmak üzere 626 konut için teklifler alındı, TOKİ tarafından ihale aşamasına getirildi. TOKİ tarafından ilimizde 5 Bin 155 Konut yapılarak dar gelirli aileler ev sahibi yapılmış olacak. Ayrıca Toplu Konut İdaresi tarafından ilimizde 4 hastane, 1 pansiyon, 2 kamu hizmeti binası 1 engelli yaşam merkezi, 6 cami, 1 büfe, 8 ticaret merkezi, 1 spor salonu, 1 lise, 4 ilkokul, 2 huzurevi, 1 kamu binası ve üniversite kampüsü uygulamaları yapılmıştır. Başlatılan ve planlama aşamasındaki uygulamaların toplam yatırım bedeli yaklaşık 687 milyon liradır. AK Parti olarak İlimizin kentsel dönüşüm çalışmaları başta olmak üzere, talep olması halinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız tarafından halinde ilimizde konut yapımına öncülük etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zeki tosun , ak parti , yatırım , TOKİ , zonguldak ,

Yorumlar