Pikap ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

2 Kasım 2018 Cuma 10:46

Pikap ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Zonguldak'ta pikap ile kamyonetin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.

Kaza, akşam saatleri sıralarında Yeşil Mahalle Uzunkum mevkiindeki sahil yolunda meydana geldi. İddiaya göre, sahil kısmından ana yola çıkan 67 ET 925 plakalı kamyonet ile şehir merkezinden Kilimli ilçesine giden 67 ZB 905 plakalı kamyonet çarpıştı. Kazada araç sürücüleri Yücel Y. ile İlyas İ. yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen ambulans ile Yücel Y. ve İlyas İ. ilk müdahalelerinin ardından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar

O şelale keşfedilmeyi bekliyor...

1 Kasım 2018 Perşembe 19:23

O şelale keşfedilmeyi bekliyor...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Gümeli Beldesi'nde bulunan şelaleler keşfedilmeyi bekleniyor.

Henüz bir çok kişinin nerede olduğunu dahi bilmediği şelalelerin turizme kazandırılması bekleniyor. Gümeli şelalesinin Zonguldak'ta Kayalıdere Şelalesi'nden sonra ki en büyük şelale olma özelliği taşıyor.

Yorumlar

Başkan Yılmaz, askere gidecek olan gençleri ağırladı

1 Kasım 2018 Perşembe 19:04

 Başkan Yılmaz, askere gidecek olan gençleri ağırladı

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz Kozlu ilçesinde askere gidecek olan gençler için program düzenledi. Programda Kuran-ı Kerim ve ilahiler okunarak askere gidecek olan gençler ve askerler için dua edildi.

Belediye başkanı Yılmaz Kozlu ilçesinde askere gidecek olan gençler için hazırlattığı asker çantasını gençlere hediye etti. Başkan Kerim Yılmaz yaptığı konuşmada; "Türk Milletinin en önemli özelliklerinden birisi askerliktir. Vatan Borçlarından en güzel ve en anlamlı borç Askerlik borcudur. Asker ocağına da Peygamber Ocağı denir. Bu yüzden askerlik kıymetlidir. Bir de askerliğin bizde çok ulvi ve müstesna bir yeri vardır. Bizim milletimiz haricinde, dünyada evlatlarını peygamber ocağına düğünle, eğlenceyle yollayan bir başka millet göremeyiz. Askere giden gençlerimizin hiç şüphesi olmasın. Annesi, babası, kardeşi, eşi; biz var olduğumuz müddetçe onlar bizlere emanettir. Belediye olarak Askere gidecek olan Gençlerimiz için Mevlit Programı düzenleyerek gençlerimizin hayır duaları ile kazasız belasız vatani görevlerini yapmaları bizlerin can ve mal güvenliği için mücadele eden Mehmetçiklerimiz için dua ettik. Allah Tüm Askerlerimizi Ülkemizi Birliğimizi İslam Alemini Korusun. Gençlerimiz için asker çantasını hazırlatarak onların vatan görevlerini yerine getirirken bizi hatırlamalarını istedik. Evlatlarımıza hayırlı teskereler diliyorum. Gülerek gitsinler Gülerek gelsinler. Aileleri tebrik ediyorum böyle bir evlatlar yetiştirdikleri için" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

‘Kendin Yap’ etkinliği düzenlendi

1 Kasım 2018 Perşembe 18:01

‘Kendin Yap’ etkinliği düzenlendi

Zonguldak’ın Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ‘Kendin Yap’ etkinliği düzenledi.

Bütünsel Yaşam Danışmanı Şebnem Yıldırım’ın katılımı ile kadınlara yönelik doğal temizlik, doğal güzellik ve bakım atölyeleri etkinliğinin ilki gerçekleştirildi. Merkez Cumhuriyet Halkevleri’nde düzenlenen Doğal Temizlik Atölyesinde, katılımda bulunan bayanlara doğal ürünlerle temizlik malzemelerinin yapımı anlatıldı. Gün içerisinde gerçekleşen etkinliğin bir bölümüne katılan Kdz. Ereğli Belediye Başkan Vekili Ayhan Atay ve Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak’da katılımcılara ve Yaşam danışmanı Şebnem Yıldırım’a teşekkür etti. Etkinlik sonunda katılımcılara sertifika verildi.
İlki bugün yapılan etkinliğin sonrasında ki etkinlikler 12. 10.2018, 13.10.2018, 14.10.2018, ve 15.10.2018 tarihlerinde saat 13.00’da Merkez Cumhuriyet Halkevlerinde gerçekleşecek.

Yorumlar

Okul kantinleri denetlendi

1 Kasım 2018 Perşembe 16:43

Okul kantinleri denetlendi

Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrencilerin sağlıklı gıdalar tüketmesini sağlamak amacıyla okul kantinlerini denetledi.

Okul kantinlerinde bulunan gıda maddelerini inceleyen Merkez Zabıta Karakolu Amirliği ekipleri, hijyen, iş yeri açma çalışma ruhsatı, gıda maddesi ürünlerinin hazırlanması, çalışma ortamı, çöp kovaları, yangına karşı alınan tedbirler, haşere ve kemirgenler için alınan önlemler gibi bir çok konuda denetim gerçekleştirdi.
Okul kantinlerinde hazırlanarak satılan tost, sandviç gibi bozulabilecek gıda maddelerinin insan sağlığı açısından yüksek risk taşıdığını söyleyen Merkez Zabıta Karakolu Amiri Nihat Köseoğlu, "Kantin işletmecileri, kantinde satılan ürünlerin hazırlık aşamasında malzemelere, kullanım şekline ve depolanmasına kadar her aşamada hijyen kurallarına uyması gerekir. Kurallara uymayan işletmelere cezai işlemler uygulanacağını, bu konu da tüm okul kantinlerinin hijyen, gıda maddesi ürünleri gibi sağlık açısından önemli olan konulara son derece dikkat etmeleri gerekir. Denetimlerimiz aralıksız devam edecektir" dedi.

Yorumlar