Pedallar 19 Mayıs için çevirildi

17 Mayıs 2018 Perşembe 10:16

Pedallar 19 Mayıs için çevirildi

Çaycuma Belediye'si ve Çaycuma Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü'nün ortaklaşa düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için “Bisiklet Turu” etkinliği gerçekleşti.

Gençlik Haftası adı altında pedal çevirmeyi seven büyük küçük herkes, Çaycuma Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü'nün bahçesinde toplandı. 15 Mayıs ile 25 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik haftasının, güzergahı Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü bahçesi- Çaycuma Köprüsü- İstasyon Gazi Parkı arasında oldu. Pedal basan grup, Çaycuma'da bisikletle gezmenin iyi geldiğini ve zevkli olduğunu göstermek istediler.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şendoğan Kaya: “Herkesin daha çok bisiklet kullanmasını istiyoruz. Bu amaçla sürüş etkinliklerimiz oluyor. Şuan ki etkinliğimiz 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle yapıldı. Bisiklet sürmek çok güzel. Bisiklet özgürlük demektir. Bu nedenle büyük küçük demeden herkesi bisiklet binmeye çağırıyorum" dedi.
İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri de trafik güvenliğini sağlayarak etkinliğe destek verdi.

Yorumlar

İşte Türkiye'nin en zengin şehrinden çarpıcı tablo...

17 Mayıs 2018 Perşembe 10:04

Ereğli Haber

İşte Türkiye'nin en zengin şehrinden çarpıcı tablo...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşlı bir kadın torunu için çöpten dolmalık biber topladı. Cep telefonu ile görüntülenen kadın gelirinin yetmediğini söyledi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Bağlık Mahallesi Muzaffer Uluşahin Sokak’ta çöpleri karıştıran yaşlı kadın, torunu için yiyecek topladığını söyledi. Müftü Mahallesi’nde torunu ile birlikte ikamet ettiğini belirten Refiye Y. asgari ücret tutarındaki gelirinin yetmediğini anlattı. Torununun dershaneye gittiğini belirten yaşlı kadın iki oğlu olduğunu ve onlarında kendilerini ancak geçindirebildiklerini söyledi. Çöpe atılan biberleri güzelce yıkayıp, içlerini dolduracağını ifade eden yaşlı kadın daha sonra ikamet ettiği evin önüne getirildi. Yaşlı kadının çöpten yiyecek topladığını gören hayırsever vatandaşlar, kendisine maddi destekte bulunurken, belediye ve diğer devlet kurumlarının da bu tür insanlara yardım etmesini istediler.

Yorumlar
 • Recep Öztürk
  28 Mayıs 2018 Pazartesi 18:42

  yazık, utanç verici.

 • Rıfat
  22 Mayıs 2018 Salı 08:56

  Vatandaş ne hale geldi bunları tv ye gönderin kendilerinden sıra gelmiyor

 • yetmez
  18 Mayıs 2018 Cuma 14:02

  daha bu bişey değil, sokakta başı boş gezen kedi köpeği yakalayıp yemeye başlayacak insanlar, devam...

 • yazık
  17 Mayıs 2018 Perşembe 13:56

  işsizlik oranı az demi millet dökülüyor aclıktan yazıklar olsun bu duruma bizi düşürenlere

30 işçinin öldüğü maden faciasının 8. yıl dönümü

17 Mayıs 2018 Perşembe 09:39

30 işçinin öldüğü maden faciasının 8. yıl dönümü

Zonguldak'ta 17 Mayıs 2010 günü meydana gelen maden faciasında ölen 30 maden işçisi, olayın meydana geldiği TTK Karadon Müessesesi'nde dualarla anıldı.

17 Mayıs 2010 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi -540 kodundaki maden ocağında grizu patlaması sonucunda 30 maden işçisi yaşamını yitirmişti. Facianın 8. yıl dönümünde ölen maden işçileri kuyu başında dualarla anıldı.Programa GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, TTK genel müdür yardımcıları, müessese idaresi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Anma töreninde konuşan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, " 17 Mayıs 2010 TARİHİNDE 30 tane kardeşimizi, canımızı vahim bir iş kazasında kaybettik. Onların hala acısı acımız ve hiçbir zaman dinmeyecek. Bizler bugün onları nezdinde ülkemiz şehitleri adına bu kuranı kerimi okuttuk. Allah bütün şehitlerimize, maden kazalarında hayatını kaybeden maden işçilerimizin mekanları cennet olsun. Allah’ım çalışan işçilerimize kaza, bela vermeden hayırlı çalışmalar nasip etsin " diye konuştu.
Kur’an-ı Kerim’in okunmasının ardından yapılan dualarla sona eren programda maden işçilerine mevlit şekeri ikram edildi. Gündüz vardiyasında işe gidecek olan madenciler, madenin yolunu tuttu.

Yorumlar

Çaturoğlu 'Hayırlı Ramazanlar' diledi

16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:40

Çaturoğlu 'Hayırlı Ramazanlar' diledi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ramazan ayı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Çaturoğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “On bir ayın sultanı, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi Ramazan ayının gölgesi bir kez daha üzerimize düştü. Hep birlikte bunun huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Ayların sultanı olan Ramazan yardımlaşma, dayanışma, rahmet, bereket, af ve mağfiret ayıdır. Ramazan paylaşmanın zirveye çıktığı, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularının daha da güçlendiği, kutlu bir zaman dilimidir. Ramazan-ı şerif’in; Kudüs, Filistin, Myammar ve Suriye'de zulme uğrayan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını, milletimize, ülkemize, âlem-i İslam’a barış ve huzur getirmesini diliyor, Zonguldaklı hemşerilerimin Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum.”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; İsrail’in Filistin halkına uyguladığı şiddeti kınadığını ve Mazlum Filistin halkının yanında olduğunu belirtti.

Yorumlar

Keleş'e ziyaretler sürüyor

16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:32

Keleş'e ziyaretler sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve ekibine hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretine gelen isimler şu şekilde: Türkiye Finans Kdz Ereğli Şube Müdürü Hakan Zengin, Bülent Ecevit Üniversitesi Yapı İşleri Ve Teknik Daire Başkanı Şebnem Demircan, Gümüş ve Eyüp Yılmaz İhale Yürütme ve Kontrollük Şb. Md.V, BEÜ Ereğli Meslek Yüksek Okul Md. Rıfat Hacıoğlu, Kdz Ereğli belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal ve beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago, Ayhan Atay, Hüseyin Ağlar, Atilla Bulak ve Deniz Koca, Ziraat Bankası Müdürü Gökhan Bulut, İNGBANK Müdürü Sadettin Görmez, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Sinan Durdu, Doğru Yol Partisi İlçe Başkanı Mustafa Danışmaz.

Yorumlar