Pat pat aniden devrildi... Üzerindekiler etrafa savruldu...

9 Ekim 2017 Pazartesi 19:36

Pat pat aniden devrildi... Üzerindekiler etrafa savruldu...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen pat pat kazasında 6 kişi yaralandı.

Kaza, Alaplı ilçesi Çayboyu yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Sadettin Şen yönetimindeki tarım aracı, sürücüsünün direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi neticesi devrildi. Kazada, araçta bulunan Sadettin Şen, Hüseyin Şen, Duygu Şen, Onur Şen, Gönül Şen ve Esma Şen yaralandı.
Kazayı gören vatandaşların haber vermesiyle gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından yaralıları Alaplı ve Ereğli Devlet Hastanesine sevk etti. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar

Gerçeği aratmadılar...

9 Ekim 2017 Pazartesi 18:41

Gerçeği aratmadılar...

Zonguldak'ta termik santralde yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Çatalağzı beldesinde bulunan bir termik santralde itfaiye birimi, işyeri sağlık birimi ve özel güvenlik birimi tarafından yangın tatbikatı düzenlendi. Santral içerisinde depo olarak kullanılan alan da iki farklı noktada çıkan yangına müdahale edilerek söndürüldü. Yangında kalan ve yaralanan iki kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtularak iş yeri hekimi ve hemşiresi tarafından ilk yardım müdahale yapılarak güvenli alana çıkarıldı. Ekipler koordineli bir şekilde tatbikatı tamamlayarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Etiketler:

tatbikat ,

Yorumlar

Onlarca öğrenciyi kurtaran Kural, o anları anlattı

9 Ekim 2017 Pazartesi 18:36

Onlarca öğrenciyi kurtaran Kural, o anları anlattı

İstanbul’dan Zonguldak’a gezi yolculuğu yapan üniversite öğrencilerini taşıyan otobüsün sürücüsünün rahatsızlanması üzerine yolda savrularak giden otobüsü durdurarak 44 öğrencisiyle birlikte 4 öğretim görevlisinin hayatını kurtaran Prof. Dr. Orhan Kural yaşanan panik anlarını anlattı.

İstanbul’dan Zonguldak’a gezi yolculuğu yapan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencilerini taşıyan otobüs, Anadolu otoyolunun Ankara istikameti Derince mevkiinde seyir halindeyken sürücüsünün rahatsızlanması nedeniyle yolda sağa sola birçok kez savrularak kaza yapma tehlikesi yaşamış, otobüste bulunan 44 öğrenci ve 5 öğretim görevlisi bir faciaya kurban gitmekten son anda kurtulmuştu. Olası faciaya neden olacak kazanın yaşanmasını otobüste bulunan İTÜ Maden Mühendisliği Fakültesi Prof. Dr. Orhan Kural, kontrolü kaybeden sürücünün yanına gidip otobüsü kontrollü olarak durdurarak önledi. 50 kişinin bulunduğu otobüsün yapacağı olası bir kazayı engelleyerek, onlarca öğrencisinin ve öğretim görevlisinin hayatını kurtaran Orhan Kural, o anları ve ardından yaşananları İhlas Haber Ajansı’na anlattı. Bu olayın 67 yıllık hayatının unutulmazları arasına girdiğini söyleyen Kural, tüm gençlere çok önemli mesajlar verdi.

“Bir buçuk saat kimse konuşmadı”
Sürücünün rahatsızlandığını aracın savrulmasından anladığını ve yanına giderek otobüsü önce yavaşlattığını, ardından kontrollü olarak durdurduğunu söyleyen Prof. Dr. Kural, ardından yaşananları anlatarak, “Bir buçuk saat kimse konuşmadı. Veliler aradı beni, tebrik etti. Çocuklar teşekkür etti. Birçok bölüm arkadaşım aradı. Rektörlük devreye girdi hemen. Benim hayatımda unutulmayacak bir olay ve bu, milyonda bir olacak bir olay. Şoför de, 'Hocam, bunu yaptınız ama yol virajlı bir yol olsaydı, bunu yapamazdınız. Giderdik'” dedi.

“O an en önemlisi gençlerdi”
Ağır vasıta araçları kullanmak için sürücü belgesine sahip olduğunu, ancak çevresindeki insanların yine de bunun normal bir olay olmadığını söylediklerini anlatan tecrübeli hoca, “Ağır vasıta ehliyetim vardı. Çok tecrübeli bir sürücüyüm. Bugüne kadar hiçbir kazaya sebep olmadım. Daha ilginci, bir pilot beni aradı. Bizim mezunumuz bir pilot, Hindistan’dan aradı, ‘Hocam, bu yaptığınız, pilot eğitimlerinde olası bir durumda yapılacak müdahaleler konusunda bize ders olarak veriliyor. Pilot rahatsızlandığında onun yerine nasıl geçeriz diye. Biz bile zar zor yapıyoruz, ki uçak daha kolay bir araç, en azından sarsılmıyor. Şaşkınlık içindeyim’ dedi. O anda Allah’ıma şükrediyorum, bir güç geldi. O an en önemlisi gençlerdi. Orada pırlanta gibi gençler vardı. Onların yaşayacağı bir kaza hepimizi, tüm fakülteyi, tüm Türkiye’yi, hatta tüm dünyayı üzerdi. 44 İTÜ öğrencisi ve 5 hoca birden, büyük bir kayıp olurdu. Onun için çok mutluyum. Herhalde emekli olmadan önce yaptığım faydalı işler arasındadır” diye konuştu.

“2 ay sonra emekli olacağım, hizmet etmeye devam etmek istiyorum”
Prof. Dr. Kural, emekliliğin yaklaştığını ancak eğitim vermeye devam etmek istediğini söyledi. Tecrübenin önemine değinen profesör, “2 ay sonra emekli olacağım. Ama yeni bir yasa çıktı. Eğer o yasaya göre bana değer verirlerse, ben hizmet etmeye devam etmek istiyorum. Ben şu anda çok verimli bir çağımdayım. Yaşanmış yaş, tecrübedir. İnsanlara sesleniyorum, bizlere sahip çıkın. Bütün Türkiye bizden, yaşlıların tecrübelerinden istifade etsin” diyerek çağrıda bulundu.

Etiketler:

prof. dr. orhan kural ,

Yorumlar

Yaşamı kolaylaştırmak için çalışıyor

9 Ekim 2017 Pazartesi 12:03

Ereğli Haber

Yaşamı kolaylaştırmak için çalışıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından Örencik Mahallesi’ne vatandaşların bayırı rahat çıkabilmeleri için tutunma barları yapıldı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Örencik Mahallesi Kabristan Sokak’taki dik bayırı özellikle yaşlıların daha rahat çıkabilmelerini sağlamak için yol kenarına tutunma barları yaptıklarını anlattı. Belediyelerin bir görevinin de hizmet ettiği bölgede vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak olduğunu ifade eden Demirtaş “Beldemizin Örencik Mahallesi’nde tüm yolları parke yada beton ile güzel bir hale getirdik. Ancak Kabristan Sokak’ta bulunan dik bayırı özellikle yaşlılarımız yürüyerek çıkmakta zorlanıyorlardı. Bizde vatandaşlarımıza kolaylık olması açısından Kabristan Sokak’ta yol kenarlarında tutunma barları yapıyoruz” dedi.
Başkan Demirtaş, Gülüç’e vatandaşların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet etmeyi sürdüreceklerini dile getirdi.

Yorumlar

Alperenler aşure dağıttı

7 Ekim 2017 Cumartesi 14:18

Alperenler aşure dağıttı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Turabi Çelik Muharrem ayı nedeniyle aşure dağıttı.

Kdz. Ereğli Büyük Birlik Partisi ilçe Başkanı Turabi Çelik ve teşkilatı Muharrem ayı dolayısıyla İskele Camii önünde aşure dağıtımı yaptı.
Aşure dağıtımını geleneksel hale getirdiklerini söyleyen Kdz. Ereğli Büyük Birlik Partisi Turabi Çelik, tüm şehitler adına dua ederek ikram yaptıklarını belirtti. Çelik, “Biz her sene gelenek haline getirdiğimiz Muharrem ayında aşuremizi Muhsin Başkanımız başta olmak üzere, tüm şehitlerimiz için dağıtıyoruz. Cenab-ı Allah inşallah dualarımızı, ikramlarımızı dergâhı izzetinde kabul eder. Her yıl farklı bir cami önünde bu ikramımızı yapıyoruz. Bu yıl ki aşure ikramımızı da İskele Camii önünde gerçekleştiriyoruz” dedi.

Etiketler:

BBP , Kdz.Ereğli , Turabi Çelik , Aşure ,

Yorumlar