Pasaport ve sürücü belgelerinde yeni dönem

2 Nisan 2018 Pazartesi 14:46

Pasaport ve sürücü belgelerinde yeni dönem

Emniyet Genel Müdürlüğünce verilen pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgeleri artık Nüfus Müdürlüklerinden verilecek.

Zonguldak İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüsamettin Erkınay, “Emniyet Genel Müdürlüğünce verilen pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve Sürücü Belgeleri ile ilgili iş ve işlemler Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğüne devredilmiştir. 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren ilimizde Hususi Damgalı Pasaport ve Hizmet Damgalı Pasaport başvuruları İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünce, Umuma Mahsus Pasaport ile Sürücü Belgesi başvuruları ise Merkez ilçe, Alaplı, Çaycuma, Devrek, Gökçebey ve Kdz. Ereğli ilçe Nüfus Müdürlüklerince verilecektir. Pasaport ve sürücü belgeleri işlemleri için AİO 199 çağrı merkezi ve http.//randevu.nvi.gov.tr web adresi üzerinde randevu hizmetleri verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusu esnasında elden tahsilatı yapılan değerli kâğıt bedelleri (Kimlik Kartı Ücretleri) ile Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kağıt bedeli-harçları; 02 Nisan 2018 günü itibariyle Vergi Dairesi Müdürlüklerince ve anlaşmalı bankalara ödendiğine dair belge ile başvuru işlemleri yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

pasaport , sürücü belgesi , yeni dönem ,

Yorumlar

Şehitlerimiz Zonguldak'tan uğurlandı...

2 Nisan 2018 Pazartesi 14:40

Şehitlerimiz Zonguldak'tan uğurlandı...

Karabük'te cezaevi nakil aracının yaklaşık 100 metreden uçuruma yuvarlanması sonucu şehit düşen uzman çavuşların naaşları Zonguldak Havalimanı'ndan memleketlerine uğurlandı.

Karabük'ün Yenice ilçesi İncebacaklar mevkiisinde kardeşinin cenazesine katılan mahkumu taşıyan cezaevi aracının dönüş yolunda uçuruma yuvarlanması sonucu şehit düşen uzman çavuşlar Kenan Dalkılıç ve Oğuz İnan, Zonguldak Havalimanı'ndan memleketlerine uğurlandı.
Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçakla memleketleri Balıkesir ve Afyonkarahisar'a uğurlanan şehitler için havalimanında tören düzenlendi. Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediye başkanları ve daire müdürlerinin yanı sıra şehitlerin aileleri de törene katıldı. Okunan duaların ardından şehitlerin naaşları askerlerin omuzlarında uçağa taşındı. Şehit Oğuz İnan'ın eşi Esra, oğlu Arda İnan ile Şehit Kenan Dalkılıç'ın eşi Selma ile çocukları Tuna ve Kemal Dalkılıç da törende gözyaşı döktü.
Kenan Dalkılıç'ın naaşı memleketi Balıkesir'de, Oğuz İnan'ın naaşı ise memleketi Afyonkarahisar'da toprağa verilecek.

Yorumlar

Otizmli çocuklardan Vali Çınar'a ziyaret...

2 Nisan 2018 Pazartesi 12:00

Otizmli çocuklardan Vali Çınar'a ziyaret...

Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Zonguldak Valisi Ahmet Çınar'a ziyaret gerçekleştirildi.

Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Özdemir, kurum personelleri ve beraberinde Karaelmas Otizmli Bireyler Derneği Başkanı Salim Tan ile otizmli çocuklar Vali Ahmet Çınar'ı makamında ziyaret ettiler.

Etiketler:

Vali Ahmet Çınar , Otizm , çocuklar , ziyaret ,

Yorumlar

Nisan 1 şakası değil... Erdemir bildiğiniz zehirliyor...

1 Nisan 2018 Pazar 16:49

Ereğli Haber

Nisan 1 şakası değil... Erdemir bildiğiniz zehirliyor...

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. 1 Nisan 2018 Pazar günü saat 11.50 ile 11.58 saatleri arasında havaya sarı bir duman saldı.

Dünya markası olmak ve Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu olmakla övünen Erdemir, çevre konusunda sorumsuzca davranıyor. Hemen hemen her gün Ereğli'ye değişik gazlar ve kömür dumanlarını salan Erdemir bu gün saat 11.50 ile 11-58 saatleri arasında 8 dakika boyunca havaya sarı renkte duman saldı. Rüzgarında etkisi ile Müftü Mahallesi, Kavaklık, Elmatepe, Köseler, Kışla, Bölücek ve Topçalı Mahalleleri ile Gülüç Beldesi Erdemir'in saldığı yoğun dumana maruz kaldı.

Zonguldak İl Çevre Müdürlüğü'nün Erdemir ile ilgili konulara duyarsız kaldığı ve gelen şikayetlerle ilgili gerekli çalışmaları yerine getirmediği ifade ediliyor.

Şu ana kadar MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan dışında girişimde bulunan olmazken, milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ve mahalle muhtarlarının halk sağlığını ve çevreyi olumsuz etkileyen bu durum karşısında neden sessiz kaldıkları ve neden çekindikleri ise merak ediliyor.

Yorumlar
 • potbaşılı
  2 Nisan 2018 Pazartesi 15:18

  evet bende resim çektim erdemir bir anda sarı bir gaz saldı denizden esen rüzgarla direk mahallelerin ürezine yayıldı

 • Mahmut
  1 Nisan 2018 Pazar 20:52

  Sizi tebrik ederim sizden başka erdemir haber yapabilen yok. Diğer medya kuruluşlarını susturmuşlar. Teşekkürler ereğli haber

 • Tuncay
  1 Nisan 2018 Pazar 20:46

  Bu erdemir sadece gaz değil gürültü kirliliğinde 1 numara her taraftan erdemir gürültüsü duyuluyor ve ses filtresi kullanmıyor. Milyon dolar kar ediyor ereğli halkına zehri kalıyor.

 • Emekli
  1 Nisan 2018 Pazar 18:49

  Gazmı yoksa Çelikhane tozumu fırtına veya yağmurdan önce toz yerden kalkardı

Uysal, teşkilatla kaynaştı, çalışmalarını anlattı...

1 Nisan 2018 Pazar 16:31

Ereğli Haber

Uysal, teşkilatla kaynaştı, çalışmalarını anlattı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Ankara Ayaş’ta gerçekleşen kaynaşma toplantısında teşkilat mensuplarına 4 yıllık görev süresi içerisinde gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından Ankara Ayaş’ta Belediye Başkanları ve teşkilatın diğer birimlerinin katıldığı kaynaşma etkinliği düzenledi. Etkinlikte yer alan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 4 yıllık görev süresi içerisinde hayata geçirdiği projeleri ve çalışmalarını slayt eşliğinde teşkilat mensuplarına anlattı. Etkinliğe AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları ile teşkilat üyeleri katıldı.

Yorumlar