PTT dağıtım ve toplama yeni yerinde hizmet verecek

12 Mart 2019 Salı 14:38

PTT dağıtım ve toplama yeni yerinde hizmet verecek

PTT Zonguldak Dağıtım ve Toplama Merkezi Müdürlüğü yenilenen yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

1 Aralık 2017 tarihinden itibaren geçici işyerinde hizmet vermeye başlayan, Kilimli, Kozlu ve Zonguldak bölgelerinin posta dağıtım hizmetlerinin yürütüldüğü Zonguldak Dağıtım ve Toplama Merkezi Müdürlüğü 11 Mart 2019 tarihi itibariyle Terakki Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde yeni PTT konseptiyle tadilat ve güçlendirme çalışmaları tamamlanan PTT Başmüdürlüğünün giriş katında hizmet vermeye başladı.
Zonguldak Dağıtım ve Toplama Merkez Müdürlüğünün Soğuksu’da bulunan yeni yerinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte şehir merkezi dışında, hal binası bölgesine gitmek zorunda kalan müşterilerimize; dağıtım hizmetleriyle ilgili tüm iş ve işlemler daha kısa sürede ve kaliteli olarak sunulacak.

Yorumlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan hastane açıklaması

12 Mart 2019 Salı 14:36

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan hastane açıklaması

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, inşaatı devam eden Atatürk Devlet Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Atatürk Devlet Hastanesi inşaatının yüzde 35 seviyesine ulaştığını aktaran Bakan Koca, "2014 yılından beri sorunlu olan ama Bakanlığım döneminden sonra hızlı gündeme aldığımız ve ihalesi yapılan, yüzde 35 seviyelerine gelen inşaatımızı yerinde inceledik ve gördük. 420 yataklı yoğun bakım yeni doğan bakım, yanık gibi benzeri birimleriyle hizmete açıldığında özellikle üniversiteyle birlikte kullanılabilecek yapı var. Zonguldak'ın hizmet verebilecek ve hastanın sevk edilmediği bir yer olmasını hedefliyoruz. c. Helikopter ve uçak ambulanslarımız dünyada benzeri olmadığı şekliyle 82 milyon vatandaşımıza ücret vermeden hizmete devam ediyor" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Alan, Orta Kapuz Plaj tesisi projesini yerinde tanıttı

12 Mart 2019 Salı 14:22

Alan, Orta Kapuz Plaj tesisi projesini yerinde tanıttı

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Orta Kapuz Plaj tesisi projesini, uygulanacağı alanda tanıttı. Alan, “5 yılda, 5 projemizi hayata geçirerek bütün vatandaşlarımızın yüzünü güldürerek hizmet alma hakkını, yaşam hakkını halkımıza vereceğiz” dedi.

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve partililer ile birlikte Orta Kapuz Plaj tesisi projesinin uygulanacağı alanda proje tanıtımı gerçekleştirdi.
Hedeflerinin laf değil icraat üretmek olduğunu ifade eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Bugün Orta Kapuz Tersane projeni tanıtmak için buluştuk. Bizler adayımızla laf değil iş üretmek üzere, icraat üretmek üzere yola çıkmış olan ekipleriz. Önemli olanın yapmak olduğunu defalarca söyledik. Yıkılmış fakat mezbelelik halde kalan sahillere yakın olduğumuz halde sahilleri kullanamadığımız bir alandayız. İnşallah 31 Mart sonrasında bu kadar sabrın sonunda selamete ererek bu alanları halkın kullanımına açabilecek bir adayla yola çıktık. Bu projelerin gerçekleşebilmesi için sadece projeler olarak yıllarca raflarda durmaması ve vatandaşlarımızın kullanımına açılabilmesi için adayımız Dr. Ömer Selim Alan’a destek rica ediyoruz” şeklinde konuştu.
10 yıldır gülmeyen Zonguldak halkının yüzünü güldürmeye talip olduklarını ifade eden AK Parti Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, “Dün Nergis Park’tan sonra bugün Orta Kapuz Tersane Projesi için tersanedeyiz. Biz projelerimizi hazırlarken vatandaşlarımıza sorduk. Ne istiyorsunuz Zonguldak’ımızı nasıl güzelleştirelim. Vatandaşlarımızın çoğu şunu söyledi. Deniz kenarında yaşıyoruz denizin tadını çıkartabileceğimiz güneşin batışını seyrederken çay kahve içebileceğimiz alanlar çok kısıtlı dedik ki tamam. Ben bu alanlarda büyüdüm buralarda yüzmeyi öğrendim. Şimdiki hali ortada bizde arkadaşlarımızla burayı bir tesis haline getirmek istedik ve projemizi tamamladık. 10 yıldır hiçbir proje üretmeyenler sadece kağıt üzerinde kalanlar gibi olmasın. Biz yaptığımız projelere inşallah hayata geçireceğiz. Bunun teminatını aldık sözünü de veriyoruz. Buradan bütün Zonguldak’ımıza haykırıyoruz biz orta kapuz tersane projemizi 31 Mart seçimlerinde ip göğüsledikten sonra en hızlı şekilde yaparak vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Önemli olan proje yapmak değil, önemli olan projeleri hayata geçirip vatandaşlarımızın kullanımına açmak. 10 yıl önceki projelerle ilgili yorum yapanlardan farkımız bu onlar sadece proje yapar biz hayata geçiririz. Bütün vatandaşlarımız adı kadar emin olsun. Biz 5 projemizi hayata geçirerek Zonguldak’ımızın çehresini değiştirmeye, yüzünü güldürmeye siyasi görüşü ne olursa olsun bu sosyal tesislerden faydalanırken mutlu etmeye kaliteli yaşam hakkını, hizmet hakkını Zonguldak’ımıza vermeye söz verdik. Buradan bir kez daha haykırıyoruz biz Allah’ın izniyle bu seçimi alacağız ve bütün projelerimizi hayata geçirerek vatandaşımızın yüzünü güldüreceğiz.
Gençlerle sohbet etti, projeleri gösterdi
AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ile birlikte Orta Kapuz Plaj tesisi projesinin uygulanacağı alanda denize giren gençlerle bir araya geldi. Gençlerle sohbet eden Alan, projelerin yapılması için gençlere söz verdi.

Yorumlar

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

12 Mart 2019 Salı 12:32

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Erdemir girişinde fabrika işçilerini karşılayarak imzalanan yeni toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve belediye meclis üyesi adayları ile birlikte sabahın erken saatlerinde mesaiye gelen Erdemir işçilerini ana kapı girişinde karşılayarak 'hayırlı mesailer' diledi. Erdemir işçilerine girişte simit ikram eden Şahin imzalanan 27. dönem toplu sözleşmesinin kendilerine, ailelerine ve tüm Ereğli'ye hayırlı olması temennisinde bulundu. Erdemir ana kapı girişinde işçilerle sohbet edip destek isteyen Şahin, "ERDEMİR ile Türk Metal Sendikası arasında yapılan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ‘anlaşma ile sonuçlandığını’ memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum. Ülkemizin gözbebeği Erdemir de 1800 derece sıcağa karşı ekmek parası kazanma mücadelesi veren emekçi kardeşlerimizin, 6 aydır bekleyişin sonucunda, alın terlerinin karşılığını almış olmaları, bizleri de son derece memnun etmiştir. Öncelikle Erdemir çalışanına, dolayısıyla Ereğli halkına ve Ereğli’ye yansıyacak olan bu olumlu tablonun hayata geçmesinde emeklerinden dolayı, Türk Metal Sendikası ve Erdemir yetkililerini kutluyorum. İşçilerimizin yeni sözleşmeden doğacak artış ile birlikte alacakları ücretleri aileleri ile birlikte Allah güle güle harcamak nasip etsin. Yeni sözleşmenin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yorumlar

Alan, Nergis Park projesini yerinde tanıttı

12 Mart 2019 Salı 11:06

Alan, Nergis Park projesini yerinde tanıttı

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Nergis Park Projesi’ni, uygulanacağı alanda tanıttı.

Alan, “Altında 120 araçlık bir otoparkımız olacak. Üzerinde de vatandaşlarımızın bizden ettikleri talepler doğrultusunda projelendirdiğimiz engelli gençlerimiz için merkezimiz, yaşlılarımız için merkezimiz olacak” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve partililer ile birlikte Nergis Park projesinin uygulanacağı alanda proje tanıtımı gerçekleştirdi.
Ömer Selim Alan’ın 5 yıl içerisinde yaptıklarıyla konuşulacağını aktaran Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Şehrimizi için bereketli bir hafta olması dileğiyle yeni haftaya başlıyoruz. Bugün Nergis Park’ta tam da projenin yapılacağı yerde sizlere projenin tanıtımını yapmak için bir araya geliyoruz. Biz yola çıktığımızdan beri sadece ve sadece projelerimizden belediye başkan adayımızın projelerinden bahsediyoruz. Yapacaklarımızdan bahsediyoruz. Başka hiç kimsenin yaptığıyla ettiğiyle ilgilenmiyoruz. Eğer belediye başkanı Ömer Selim Alan olursa beş yıl içerisinde de sadece yaptıklarıyla konuşulacak. Dedikodularla fitne fesatla değil sadece projeler ve projelerin uygulamalarıyla konuşulacak. Projeyi çizmek basit, yapmak önemli olan. Biz en başından beri yıkmak için değil yapmak için geldiğimizi en önemli projemizin yapmak olduğunu defalarca söyledik. Bu yüzden de buradayız. Sizler de hoş geldiniz. Yeni sürecin belediye başkan adaylığının şehrimize hayırlı olmasını, Ömer Selim Alan’ın adaylığının ve projelerinin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
“Vatandaşlarımız rahat nefes alacak”
Beş ana projeden birisinin Nergis Park olduğunu aktaran Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, vatandaşların yüzünü güldürmeye talip olduklarını belirterek şöyle dedi:
“Pazartesi’nin ilk programını Nergis Park’tan başlattık. Biliyorsunuz 5 ana projemizi açıkladık. Bunlardan birisi Nergis Park. Benim için ayrı bir önlem ayrı bir anlam taşıdığı için projelerimizin tanıtımına olay yerinde tanıtımına buradan başladık. Burada Kan Merkezi binamızda 12 yıl dolu dolu görev yaptık. Ali Kaban valimiz şehrin bir meydana ihtiyacı olduğunu söyleyince önce biraz şaşırdık. Sonra hakikaten şehrimizin bir meydana sosyal alana ihtiyacı var. Ankara’daki büyüklerimizi ikna ettik. Kızılay Kan Merkezimizi buradan başka yere taşıdık. O zaman söylenen gibi olmadı ne yazık ki meydan yapılacaktı. Şu an görüyorsunuz halini yeşillendirme yapıldı ve kaldı. Biz de projelerimizin içine bu meydanı kattık. Ankara’dan giriş tarafında şehrimizin nefes alacağı, vatandaşımızın nefes alacağı, Ankara’dan geldiği zaman Zonguldak şehir merkezinde nefes alacağı şehrimizin sembolü madenci anıtımızla beraber misafirlerimizi karşılayacağız. Altında 120 araçlık bir otoparkımız olacak. Üzerinde de vatandaşlarımızın bizden ettikleri talepler doğrultusunda projelendirdiğimiz engelli gençlerimiz için merkezimiz, yaşlılarımız için merkezimiz olacak. Vatandaşlarımızın taleplerini göz önünde bulundurduk. İhtiyaçlarını giderebileceği vakit geçirebileceği yaşlı merkezimizi hayata geçireceğiz. Yavrularımızın rahat rahat oyun oynayabileceği açık oyun parkımız olacak. Bu alan cıvıl cıvıl bir alan olacak. Yaşlısıyla genciyle hemşerilerimizin vakit geçirebileceği bir alan olacak. Biz bu şekilde Nergis Parkı hayata geçireceğiz. Proje yapmak kolay önemli olan hayata geçirmek. Bu beş projeyi hayata geçirerek insanımızın yüzünü güldürmeye talibiz. Geçen hafta Cumhurbaşkanımız buradaydı. Beş projenin de teminatı olduğunu kendisi söyledi. 31 Mart’tan zaferle ayrılacağız. Zonguldak’ı hak ettiği hizmetlere kavuşturacağız. Vatandaşımızın hizmete açlığını gidereceğiz. 10 yıldır belediyecilik anlamında almadığımız hizmetleri inşallah hep beraber siyasi görüşü ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızın yüzünü güldüreceğiz. Buna da Nergis Park’tan başlayacağız. Biz bir meydanımız olsun hepimizin nefes alacağı bir alan olsun diye burayı boşalttık. Ancak 2 seneyi aşkın süredir boş olarak duruyor. Biz de bize ve Zonguldak’a yakışanı için projeyi hayata geçireceğiz. Emeğin başkenti, alın terinin şehrini el ele gönül gönüle projelerle buluşturacağız.”

Yorumlar