Nezih Bayar hayata tutunamadı

26 Mart 2018 Pazartesi 16:29

Nezih Bayar hayata tutunamadı

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Madenci Gemi Sanayii’nde uzun yıllar görev yapan Nezih Bayar, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde uzun yıllar Madenci Gemi Sanayii’nde görev yapan Nezih Bayar kanser tedavisi gördüğü Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.
2 çocuk babası Merhum Nezih Bayar için yarın (27 Mart 2018) Bozhane Camii’nde cenaze töreni düzenlenecek.
Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar

Uysal en sorunlu mahalleye girdi...

26 Mart 2018 Pazartesi 13:45

Ereğli Haber

Uysal en sorunlu mahalleye girdi...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, hafta sonu Ören Mahallesi’nde sorunları yerinde tespit edip, muhtar ve vatandaşların isteklerini dinledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, mahalle gezilerini hafta sonunda da sürdürdü.
İlçedeki 31 mahallede ‘Her mahalleye eşit hizmet’ parolasıyla çalışmalarını sürdüren Başkan Hüseyin Uysal, mahalle muhtarlarının ve vatandaşların istek ve taleplerini de yerinde dinliyor.
Başkan Uysal, hafta sonunda Ören mahallesini gezdi. Muhtar Halil Sever ile mahalleyi dolaşan Başkan Uysal, sorunları yerinde görüp, muhtardan istek ve taleplerini dinledi.
Mahalle gezisinin ardından muhtarlık toplantı salonunda mahalle sakinleriyle de bir araya gelen Başkan Uysal, vatandaşların sorularını yanıtladı, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Ören Mahallesinin 2010 yılında Kdz. Ereğli Belediyesine bağlanmasıyla başlayan imar sorunları dahil diğer ihtiyaçlarını göreve geldiği günden itibaren çözmeye çalıştığını belirten Başkan Uysal; “Ören Mahallemiz göreve geldiğimden itibaren en fazla mesai harcadığım, sorunlarını çözmek için çalıştığım mahallelerimizin başında geliyor. Kimse benim kadar Ören’i sevemez. Muhtarımızla birlikte ihtiyaçların giderilmesi noktasında çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz müddetçe altından kalkamayacağımız sorun olmaz. Gönlüm her zaman sizlerle beraber” dedi.
Başkan Uysal, gezisinin ardından ilgili daire müdürlerine ihtiyaç duyulan hizmetlerin gerçekleştirilmesi ve muhtarların taleplerinin yerine getirilmesi için talimat verdi.

Yorumlar

"Arslan Keleş başkan adayımız, guruptan çıkar mı bilemem"

26 Mart 2018 Pazartesi 13:39

Ereğli Haber

"Arslan Keleş başkan adayımız, guruptan çıkar mı bilemem"

Kdz. Ereğli TSO'nun 15 Nisan'da yapılacak organ seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıklayan Arslan Keleş ve ekibi bu sabah gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda "Her kes kendi gurubundan çıksın, başkan adayına sonra bakarız" söylemi hatırlatılan İlhan Yazıcıoğlu "Başkan adayımız Arslan Keleş, guruptan çıkar mı bilemem" şeklinde açıklamada bulundu.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli TSO Başkan Adaylarından Arslan Keleş, elibiyle Keleşler Park Otel'de sabah saatlerinde kahvaltı düzenleyerek gazetecilerle buluştu. Kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan Keleş, mevcut TSO yönetimini eleştirerek, aynı kişilerin ısrarla aday olmalarına bir anlam veremediğini söyledi.

Toplantıda gaztecilerin "Herkes kendi grubundan çıksın, başkan adayına sonra bakarız" söylemi hatırlatılan İlhan Yazıcıoğlu ise "Başkan adayımız Arslan Keleş, guruptan çıkar mı bilemem" şeklinde açıklamada bulundu.

 

TOPLANTININ AYRINTILI HABER VE GÖRÜNTÜLERİ GELİYOR...

Yorumlar

Talat Yavuz için mevlit okutulacak...

25 Mart 2018 Pazar 19:04

Ereğli Haber

Talat Yavuz için mevlit okutulacak...

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Balı Köylü Talat Yavuz için mevlit okutulacak.

Kdz. Ereğli ilçesinde iki yıl önce Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın oğlu Tuğberk Posbıyık tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Balı Köylü Talat Yavuz ölümünün ikinci yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından anılacak.

Merhum Talat Yavuz için, 25 Mart 2018 Pazar günü akşam ve yatsı namazı arasında Balı Mahallesindeki baba evinde Mevlid-i Şerif okutulacak.

Merhum Yavuz'un Mevlid-i Şerif programına tüm dost, akrabaları davet edildi.

Yorumlar

Erdemir'in çevre katliamına sert tepki...

25 Mart 2018 Pazar 18:11

Erdemir'in çevre katliamına sert tepki...

Ereğli Haber’in 21 Mart 2018 tarihinde Erdemir’in çevre katliamına ilişkin görüntüleri izleyen MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, konuya duyarsız kalmayacaklarını söyledi. Yetkilileri göreve çağıran Ayan, Ereğli’de yaşanan çevre katliamını incelemek arkadaşlarını görevlendirdiğini vurguladı.

Ereğli Haber- Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin 21 Mart günü bacalarından çıkan siyah dumanlar çevre katliamına yol açarken, görüntülerin internet sitemizde yayınlanmasının ardından bir çok kesimden tepkilerde yükselmeye başladı.
Ereğli Haber’in konuya ilişkin haberine teşekkür eden MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, yetkililerin gerekli adımları atmaları için girişimlerde bulunacağını söyledi.

Erdemir mağdur ettiği Ereğli’ye kapalı
Ayan konuya ilişkin olarak Ereğli Haber’e yaptığı açıklamada şu değerlendirmede bulundu; “Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bulunan Erdemir Demir Çelik Fabrikası’nın havayı kirlettiğine dair özellikle Ereğli basınında çıkan haberler şahsımıza ulaşmıştır. Bu konuya duyarsız kaldığımız, ilgili çevre dernekleri, TEMA gibi derneklerin bir çalışması olmadığına yönelik bir sitemleri olmuştur. Arkadaşlarımız görüntüleri yayınladılar. Görüntüleri izlediğimiz gibi bizde siyasi çalışmalarımızı yapmaya gittiğimizde sürekli yaşadığımız, gördüğümüz hadiselerden bahsediyoruz. Zonguldak’ta özellikle şöyle bir hadise var. Ben o firmaya hatırlatmak istiyorum; Kamu yatırımlarının fazla olması nedeniyle Zonguldak teşvikli iller kapsamına giremiyor. Sebepleri de bu fabrikaların Zonguldak’ta oluşundan dolayı, gayri safi milli hasılanın kişi başına düşen gelirin Zonguldak’ta fazla olduğu gerekçesiyle Zonguldakımız teşviklerden yararlanamayan bir il. Meseleye böyle bakıldığı zaman birileri buraları almış, birileri buralarda yatırım yapıyor. Zonguldak’ın imkanlarından yararlanıyor. Havasıyla, suyuyla, tozuyla mağdur olan Ereğli halkı. Fakat baktığımız zaman firmanın da Ereğli’ye kapalı olduğunu görüyoruz” dedi.

Havaya yüklü miktarda partikül bırakıyor
Hem şehri mağdur edip hem de şehre kapalı olmasını eleştiren Ayan, yılda 5,5 milyon ton kömür tüketen Erdemir’in havaya yüklü miktarda partikül bıraktığını vurguladı. Ayan açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Bildiğim kadarıyla burada 5,5 milyon ton kömür, toplamda da 8,5 milyon ton fosil yakıt yakılarak bu fabrika çalışıyor. Dolayısıyla bu kadar yüklü miktarda partikülün havaya bırakıldığı, karbon monoksit gazının havaya bırakıldığı bir şehrimizde haliyle sağlık sorunlarının da ortaya çıktığını görüyoruz. Konuyla ilgili çevrecilerin yapması gerektiğini biliyoruz. Havaya yapılan salınımların ölçülüp ölçülmediği konusunda sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Konuyla ilgili olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak arkadaşlarımızı görevlendirdik. Derdimiz müteşebbis ile değildir. Amacımız burada yaşayan halk mağdur edilmemesidir. Bu firma özelleştiği zaman 800 saç tüccarının ve 400 nakliyat tüccarlarının da iflas ettiğini biliyoruz. Siz bu şehir insanının mağdur edeceksiniz, bu şehirden kazanacaksınız ama bu şehire de kapalı olacaksınız. Böyle bir şey yok. O zaman insana ne derler? Çok para kazanmayı seviyorsanız alın fabrikalarınızı gidin kendi memleketinize koyun. Bunu demekten başka çare kalmıyor. Hem burada bu vatandaş mağdur olacak, hem de vatandaş dışlanacak. Bu konuyu kabul edemeyiz ve yöneticilerin bu duruma bir bakması gerektiğini düşünüyorum.”

Erdemir’in çevre katliamına ilişkin görüntülerle ilgili yetkililerden şu ana kadar bir açıklama gelmezken, çevre derneklerinin suskunluğu ise halkı daha da endişelendiriyor.

Yorumlar
 • Hakan
  25 Mart 2018 Pazar 21:56

  Herkes hava kirliliği ile ilgili birşey söylüyor peki bizim belediyemiz ne yapıyor acaba Erdemir’den parasını alıp sessiz mi kalıyor gibi sorular geliyor herkesin aklına birde hava kirliliğini ölçmek için bir tesis vardı belediyede ne oldu o acaba

 • ersoy
  25 Mart 2018 Pazar 20:10

  nihayet adam gibi adam çıktı.lütfen devam, kutluyorum.

 • RIFAT YILMAZ
  25 Mart 2018 Pazar 20:00

  ERDEMİR 50 SENEDİR EREĞLİ HAVASINI SUYUNU KİRLETİYOR AMA HALKIMIZA HİÇBİR FAYDASI YOK KENDİ İNSANIMIZA İSTİHDAM SAĞLAYAMADILAR BEN BURADAN VATANDAŞ OLARAK ÇEVRE VE ORMAN SU İŞLERİ BAKANINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM HALKIMIZINDA ERDEMİR İŞLETMESİNE GEREKLİ TEPKİYİ GÖSTERMELERİNİ UMUYORUM BENİM İSTEYİM BİRAN ÖNCE ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN ZEHİRLİ PARTİKÜLLERİN HAVAYA BIRAKILMAMASIDIR