Nas, başkan Yeşil ile bir araya geldi...

28 Ocak 2020 Salı 16:47

Nas, başkan Yeşil ile bir araya geldi...

Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil’i ziyaret etti.

 Ziyarette, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, GMİS Karadon Şube Mali Sekreteri Bülent Kılıç hazır bulundu.
Ziyarette, Zonguldak, TTK ve güncel sorunlar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GMİS , Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas , ziyaret

Yorumlar

Görevlerini tamamladılar… Geri döndüler…

28 Ocak 2020 Salı 13:28

Vedat Kılıç

Görevlerini tamamladılar… Geri döndüler…

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası yardıma giden Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü arama-kurtarma ekibi çalışmalarını tamamlayarak kente döndü. Ekipler belediye başkanı tarafından karşılandı.

Elazığ’da meydana gelen depremde arama-kurtarma çalışmalarına katılmak üzere giden 7 kişilik Kdz. Ereğli Belediyesi itfaiye personeli Ereğli’ye döndü.
Belediye Başkanı beraberinde başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte arama kurtarma faaliyetlerine katılan itfaiye personelini kapıda çiçekle karşıladı, teşekkür etti.

Deprem bölgesindeki çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İtfaiye Amiri Mehmet Ali Demirkol, giderken sadece yakıt ikmali dışında hiç mola vermeden Elazığ’a ulaştıklarını söyledi. Demirkol şunları söyledi:
“Bölgeye ilk vardığımızda Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi tarafından çadır kurma çalışmasında görev aldık. Yıkım olan yer Mustafa Paşa mevkisi. Buraya yakın bir çadır kent vardı biz orada çadır kurduk. Yine aynı gece Abdullah Paşa Mahallesi'nde çadır kurma çalışmalarına katıldık. Vatandaşlarımızı güvenli alanlara çektik. Pazar günü Mustafa Paşa'da bulunan ve bir kişinin kaldığı bilgisinin verildiği enkazda 7 kişilik ekibimizle çalıştık. Afetzedenin bulunduğu yere çukur açılmıştı. Bizim arkadaşımız enkaza girdi, şahsın bulunduğu yere kadar indi. Elden ele çıkartarak ailesine teslim ettik. Yine 6 cenazenin olduğu enkazda 2 cenazenin kaldığı bilgisi vardı. AFAD ekipleri makinelerle enkaz açma çalışması yapıyordu. Bir yandan da aletlerle enkazın hareketi gözlemleniyordu. Ekipleri geri çektiler enkazda oynama olduğu için. Sonra kendi halinde yıkıldı. Ekipler makineler ile enkazı almaya başladılar. Bulunduğumuz yerden yaşlı bir teyzenin cenazesi çıkartıldı, bizler de tahliyesini yaptık. Ereğli halkına Elazığ AFAD ve Elazığ İtfaiyesi'nin çok selamları var, bizlere teşekkür ettiler. Depremin hemen ardından yola çıktık. Gidiş saatimiz 12 saatti istirahatsız gittik, sadece yakıt ihmali için durduk. Gelirken de 17 saatte geldik. Gidişimiz oldukça kısa ve hızlıydı"

Yorumlar

Bu da Zonguldak’ın Robin Hood’u...

28 Ocak 2020 Salı 12:06

 Bu da Zonguldak’ın Robin Hood’u...

Zonguldak’ta Karaelmas Mahallesinde mahalle bakkalına giren bir hayırsever durumu kötü olan 3 kişinin toplamda bin TL borcunu ödedi.

 En son İstanbul’da yaptığı yardımlarla gündeme gelen Robin Hood bu sefer Zonguldak’ta görüldü. Zonguldak’ta Karaelmas Mahallesinde mahalle bakkalına giren hayırsever durumu kötü olan 3 kişinin borçlarını ödeyerek ortadan kayboldu. 
Vatandaşın gelerek defterimizdeki hesabı kabarık veya ödemekte zorluk çeken vatandaşların isimlerini sorduğunu ifade eden mahalle bakkalı Fehmi İpşir, “Bu eski bir geleneğimiz bunu yapması hoşuma gitti. Burada mağdur vatandaşların mağduriyetini gidermiş oldu. Bunun devamının olmasını bu tür insanların sayısını artmasını isteriz. Defterimizdeki hesabı kabarık veya ödemekte zorluk çeken vatandaşların isimlerini sordu. Bazıları ile telefonlar görüştü ve hesabını kapattığını söyledi. Daha önce buradalarda hiç görmedim. Zonguldak insanı değildi. Müşterilerimizden biri kendisi ile tanışmak istedi fakat o istemedi. Biz mahalle bakkalı olarak mahallenin emniyet supabı gibiyiz parası olmayan evinde ihtiyacı olan bakkala gelir. Kimin tüpünü değişirsin, kiminin kargosunu alırsın kiminde ekmeğini verirsin, deftere yazarız hep bunları. Vatandaşlarımızda eline geçtikçe bizlere peyderpey verir düzenli ödeyen var ödeyemeyen var. O yüzden bu tür insanların sayısı artarsa mağduriyetler azalmış olur” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Karaelmas Mahallesi , hayırsever

Yorumlar

51 kaçak kömür ocağı dinamitle patlatıldı...

27 Ocak 2020 Pazartesi 16:48

51 kaçak kömür ocağı dinamitle patlatıldı...

Zonguldak'ta son 18 günde komandolar tarafından yapılan denetimlerde tespit edilen 51 kaçak kömür ocağı dinamitle patlatılarak kullanılamaz hale getirildi.

 İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Vali Erdoğan Bektaş'ın talimatı üzerine kentin çeşitli bölgelerinde ruhsatsız işletilen kaçak ocakların tespiti ve imhası konusunda çalışma başlattı. 6 Ocak ile 24 Ocak tarihleri arasında tespit edilen 51 kaçak kömür ocağı Türkiye Taş Kömürü Kurumuna bağlı imha ekipleri tarafından Jandarma komandolar eşliğinde dinamitle patlatıldı. Valilik tarafından başlatılan kaçak kömür ocaklarla mücadele çalışmaları devam edeceği öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 51 KAÇAK KÖMÜR OCAĞI PATLATILDI , KOMANDOLAR

Yorumlar
  • FIRAT YALMAN
    29 Ocak 2020 Çarşamba 21:42

    51 kaçak ocağını imha etseniz ne çıkarki işmi var zonguldaka fabrika açılmadığı sürece kaçak ocak sahipleri yine aynı ocaKları başka şekilde tekrar açmaya devam edeceklerdir

Çimenoğlu yaşamını yitirdi...

27 Ocak 2020 Pazartesi 12:16

Çimenoğlu yaşamını yitirdi...

İki dönem Alaplı'da Belediye Başkanlığı yapan ve Kdz. Ereğli Özel Echomar Hastanesi’nde Başhekimlik görevini sürdüren Nevzat Çimenoğlu'nun babası Rıdvan Çimenoğlu (95) yaşamını yitirdi.

 Bir süredir Ereğli’de özel bir hastanede tedavi gören Çimenoğlu bugün 10.00 sıralarında vefat etti. Ereğli Haber Ailesi olarak başta Nevzat Çimenoğlu ve yakınlarına, ailesine baş sağlığı diliyoruz. Merhumun cenazesi 28.01.2020 ( yarın) Bozhane Camii'nde kılınacak öğlen namazının ardından defnedilecek.

 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Nevzat Çimenoğlu , Rıdvan Çimenoğlu , vefat , üzüntü , acı

Yorumlar