Mutlu: İkinci bir emre kadar madenciler...

31 Mart 2020 Salı 17:22

Mutlu: İkinci bir emre kadar madenciler...

Korona virüsü salgını nedeniyle maden işçilerinin süresiz yıllık izne çıkartıldığını belirten Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan yardımcısı İsa Mutlu, madencilerin sosyal haklar dışında herhangi bir gelir kaybının olmayacağını söyledi.

  Maden ocaklarında tedbir amaçlı çok az sayıda işçi bırakıldığını ve İki madenci dışında hiç bir madencide virüs görülmediğini belirten Mutlu, üretime ne zaman geçeceği konusunda tarihin belli olmadığını söyledi. 
Bakanlar kurulu kararıyla maden ocaklarının İsa Mutlu, “Daha önce kurum yetkilileri ve bakanlık düzeyinde yapılan toplantılar neticesinde kurumda çalışan arkadaşların bir kısmı izne çıkartılarak esnek mesai sistemine geçmiştik. Korona virüsten dolayı yapılan mücadelede işçinin tamamen izne çıkartılarak üretimin durması zaruri hale geldi. Ülke şu anda zor bir süreçten geçiyor. Kurumda çalışan işçi sayısının yüksek olması Zonguldak’ta durumunun ciddiyetinden dolayı üretim durdurulmuştur. Sadece iş yerlerinde zaruri nedenlerden dolayı çok az sayıda işçi görevlendirilmiştir. İşçi kardeşlerimiz idari izinli olduğundan dolayı senelik izindeymiş gibi haklarını alacaklardır. Sürecin nasıl olacağını kestiremedimiz için idari izin konusunda bir tarih yok. Şu anda ikinci bir emre kadar işçi arkadaşlarımız izne çıkartıldı. Gelişmelerin durumuna göre iş yerindeki çalışma hayatını şekillendireceğiz” diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TTK , MADENCİLER , MADENCİ

Yorumlar

PTT’den sosyal mesafe kuralı...

31 Mart 2020 Salı 15:50

PTT’den sosyal mesafe kuralı...

PTT son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından müşterileri ve çalışanları korumak adına tedbir alarak tüm iş yerlerinde sosyal mesafe kuralını uygulamaya geçirdi.

 Müşterilerin ve çalışanların sağlığı için korona virüs etkilerine karşı gerekli tedbirler konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Covid-19 salgınına karşı hem müşterilerin hem de çalışanların sağlığını önemsemek adına PTT tüm iş yerlerinde sosyal mesafe kuralını uyguluyor, şube ve gişelerde görevli personel sayısını en fazla iki katı kadar müşteriyi içeride misafir ederek, işlemlerini sırayla gerçekleştirirken Müşterilerin hem içeride hem dışarıda sıra beklerken 1 metre mesafe kuralına uymaları noktasında gerekli tedbirleri aldı. Koronavirüs salgınına karşı tedbirler kapsamında gişe ve bankacılık işlemlerin PTT iş yerlerine gitmeden PTT Bank İnternet Bankacılığı, PTT mobil uygulaması veya PTT ATM’lerinden kolaylıkla gerçekleştirebilecek. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ptt , sosyal mesafe kuralı

Yorumlar

Vatandaşlar uyarıları dikkate aldı...

31 Mart 2020 Salı 15:45

Vatandaşlar uyarıları dikkate aldı...

Zonguldak’ta Korona virüsle mücadele kapsamında dün sokaklara akın eden vatandaşlara uyarıların peş peşe gelmesinden sonra uyarılar dikkate alındı.

 Zongulda’ta dün hafta başı olması sebebiyle caddelere akın eden vatandaşlara uyarılarda bulunan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş,Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı’nın çağrıları yanıt buldu. Yapılan uyarıların ardından vatandaşların sokağa çıkmadığı gözlendi. Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Zonguldak Merkez ve ilçelerde ki son durumu paylaştı. Vatandaşların sokağa çıkmadığı gözlenirken, vatandaşların evde çağrısına uyulması istendi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Alaplı'da sahte dezenfektan operasyonu!

31 Mart 2020 Salı 15:40

Alaplı'da  sahte dezenfektan operasyonu!

Zonguldak'ta jandarma ekiplerinin düzenlediği baskında bir depoda 768 adet 1 litrelik sahte dezenfektan ele geçirildi. Ele geçirilen dezenfektanların Sağlık Bakanlığı onayının bulunmadığı ortaya çıktı.

 Alaplı İlçe Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğünce yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Ş.T.'nin (40) Ankara'dan temin ettiği el ve cilt dezenfektanlarını Zonguldak il ve ilçelerinde piyasaya süreceği bilgisi alındı. Harekete geçen ekipler Kdz. Ereğli ilçesindeki bir depoya baskın düzenledi. Yapılan aramada birer litrelik 768 adet sahte el ve cilt dezenfektanı ele geçirildi. Dezenfektanların Sağlık Bakanlığı onayının bulunmadığı öğrenildi. 
Cumhuriyet Savcısının talimatı ile S.T., S.Y. (40) ve E.Y. (47) üç şüpheli hakkında T.C.K.'nın 193. maddesi "Zehirli Madde İmal ve Ticareti" suçundan adli işlem başlatıldı. Operasyonların aralıksız devam edeceği vatandaşların sağlığını etkileyebilecek durumlara izin verilmeyeceği öğrenilirken vatandaşların 112 ve 156 nolu hatları aramaları istendi. 

Yorumlar

Alan:”Artık rica etmiyorum, evinizde kalın"

30 Mart 2020 Pazartesi 22:38

Alan:”Artık rica etmiyorum, evinizde kalın"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, korona virüs nedeniyle açıklamalarda bulunarak halka çağrıda bulundu. Alan, "Zonguldak’ta hem yaş grubu itibariyle hem maden şehri olması sebebiyle hem de bu vurdumduymazlık olması sebebiyle vaka sayılarının ve can kayıplarının artışından çok büyük endişe ediyoruz. Lütfen evinizde kalın" dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, korona virüs nedeniyle açıklamalarda bulunarak halka çağrıda bulundu. Artık ricada bulunmayacaklarını ifade eden başkan Alan, “Bu videoyu çekmemek için çok direndim ama ne yazık ki Cumartesi ve Pazar günkü güzel tablodan sonra bugün hafta başı olması sebebiyle caddeyi gezdiğimiz zaman ne yazık ki özellikle merkez ilçede günlerdir ulusal basın, yerel basında yer alan uyarılara rağmen vatandaşlarımızın bu kurallara uymadığını üzülerek gördük. Ben sizlerden bir evladınız olarak, bir arkadaşınız olarak bir hekim olarak bir belediye başkanı olarak artık rica etmiyorum. Uyarıyorum lütfen çok acil olmadığı sürece evinizden dışarı çıkmayınız. Sokağa çıkmayın, caddeye inmeyin. Ne yazık ki İtalya Belediye Başkanının açıklamalarını duyduğumuzda acaba bu kadar mı diyorduk. Eğer biz tedbirler noktasında önlem almazsak, uyarılar noktasında bu vurdumduymazlığa devam edersek sonumuzun pek iyi olmadığını açık ve net görebiliyoruz. Bu dakikadan sonra Valimizin bilgisi ve inisiyatifi dahilinde hem yaya ve hem de araç trafiği yoğun sıkı tedbirleri arttırıyoruz. Lütfen şu 15 günlük süreçte bizlere destek olun. Devlet her çalışanı ve her hücresiyle vatandaşlar için 7/24 gayret gösteriyor. Sizlerden tekbir beklentimiz var. Lütfen evde kalın, evden çıkmayın. Kendinizi, kentimizi seviyorsanız. Artık bu uyarılara dikkat edin. Bu vurdumduymazlığa son verelim. Çünkü Zonguldak’ta hem yaş grubu itibariyle hem maden şehri olması sebebiyle hem de bu vurdumduymazlık olması sebebiyle sayıların ve can kayıplarının artışından çok büyük endişe ediyoruz. Lütfen evinizde kalın" şeklinde konuştu. 

Yorumlar