Mustafa Aydın ‘Hayır’ için kapı kapı dolaştı

11 Nisan 2017 Salı 16:01

Mustafa Aydın ‘Hayır’ için kapı kapı dolaştı

Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın partisinin Zonguldak Milletvekilleri Şrrafettin Turpçu, Ünal Demirtaş ve parti yöneticileri ile birlikte Kandilli Beldesi’nde vatandaşlardan ‘Hayır’a destek vermelerini istedi.

Ereğli Haber- Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı,  Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş, Kdz. Ereğli eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli CHP İlçe yöneticileri, Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi, Belediye Meclis üyeleri, CHP eski ilçe başkanları, önceki dönem yöneticileri ve çok sayıda üye, Kandilli ve Gökçeler’i ziyaret edip, referandum öncesi halkı bilgilendirdi.
CHP heyeti Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın önderliğinde Kandilli Beldesi’nde ki mahalleler gezilerek 16 Nisan’daki referandum da Hayır oyu için destek istediler.
İlk olarak CHP Kandilli Belde Başkanlığı binasında üyelerle bir araya gelen yaklaşık 80 kişilik partililer Kandilli esnafını ve kahvehanelerini ziyaret etti. Daha sonrasında GMİS yetkilileri ile saat.15.00 de TTK Armutçuk girişinde vardiyaya gelen ve vardiya çıkışı yapan madencilerle buluşan CHP’liler Madencilerle selamlaşıp ‘Hayır’ gerekçelerini anlattı.  Armutçuk Maden Müessesi ziyareti sonrasında Gökçeler’e geçen partililer esnaf ve kahve gezileri yaptı. CHP heyeti, Kandilli ve Gökçelere ziyareti sonrasında Gökçeler sakininin cenaze evine uğrayarak taziye ziyaretinde bulundular.

Etiketler:

Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın , Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı , Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş , Kdz. Ereğli eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık , Ereğli CHP İlçe yöneticileri , Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi ,

Yorumlar

AK Parti’den, Emniyet Teşkilatına ziyaret...

11 Nisan 2017 Salı 15:23

 AK Parti’den, Emniyet Teşkilatına ziyaret...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, bazı yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimi ile birlikte;Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümü nedeniyle Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

25 kişilik bir ekip ile İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden AK Parti heyetini, Emniyet Müdürü Fahri Küçük karşıladı. Ziyarette konuşan Milletvekili Çaturoğlu, Emniyet Müdürü Küçük’ün şahsında tüm emniyet mensuplarının Polis Haftasını kutladı. Emniyet mensuplarının 15 Temmuz darbe girişiminde büyük bir özveri göstererek, tanklara ve mermilere göğüslerini siper ettiklerini belirten Çaturoğlu, tüm emniyet mensuplarına teşekkür edip, görevlerinde başarılar diledi.

AK Parti İlçe Başkanı Çakır ise İlçe Emniyet Müdürlüğünün özellikle uyuşturucuyla mücadelede yaptığı başarılı çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek, diğer asayiş olaylarında da emniyet mensuplarının büyük bir özveriyle görev yaptıklarını ifade etti, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Emniyet Müdürü Fahri Küçük'te ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konuklarına teşekkür etti.

Milletvekili Çaturoğlu ile İlçe Başkanı Çakır, daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polis memurlarını tek tek ziyaret ederek Polis haftalarını kutladı.

 

Etiketler:

FATİH ÇAKIR , AK PARTİ , FARUK ÇATUROĞLU , emniyet ,

Yorumlar

Dörtyol Kavşağı'nda ve Yeni Siteler de çalışmalar sürüyor

11 Nisan 2017 Salı 15:11

Dörtyol Kavşağı'nda ve Yeni Siteler de  çalışmalar sürüyor

Alaplı Belediyesi, 690 Evler Dörtyol kavşağında yol bakım onarım, yol genişletme, kaldırım, çevre düzenleme ve aile park çalışmalarına devam ederken, Yeni Siteler Mahallesi ikinci ve üçüncü durak arasında kalan Site Sokak ve Çamlık Sokak’ta yol bakım ve onarım çalışmalarına başladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 690 Evler Dörtyol kavşağında geniş kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirterek, “Bu noktadaki kavşağa bağlantı yollarını genişletiyoruz, ayrıca kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları da yapıyoruz. Yine bu noktada yeşil alan çalışmalarımız da devam ediyor. Yetişkinler ve çocuklar için spor ve eğlence alanlarının da içinde olduğu aile park bu bölgede yaptığımız bir diğer çalışma” dedi.
Tekin, Yeni Siteler Mahallesi ara sokaklarda, 30-35 yıldır hiç hizmetin ulaşmadığı yollar bulunduğunu da ifade ederek, bu yollardaki bakım ve onarım çalışmalarına Çamlık ve Site sokak ile başladıklarını bildirdi. Bu sokaklarda, yol bakım ve onarımının yanı sıra yol genişletme, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarının da yapıldığını ifade eden Başkan Tekin şöyle konuştu: “İhmal edilmiş bu sokakları, ilçemize yakışır bir şekilde yeniden düzenliyoruz. Bozuk yolları, mevcut zemini söküp tesviye etmek ve altyapısını da yapmak suretiyle beton kaplayacağız. Çalışmalar bittiğinde, bu sokaklar tertipli ve düzenli bir hale gelecek.”


Etiketler:

ALAPLI BELEDİYESİ , DÖRTYOL KAVŞAĞI , YENİ SİTELER ,

Yorumlar

Pipet için hayvanseverlere çağrı...

11 Nisan 2017 Salı 11:16

Pipet için hayvanseverlere çağrı...

Zonguldak’ta yaşayan 27 yaşındaki Gülcan Köroğlu, 2 yaşındaki "Pipet" isimli kedisinin tedavisi için 20 bin lira harcadı. Köroğlu, kedisinin tedavisi için hayvan severlere çağrıda bulundu.

Devrek ilçesinde yaşayan Gülcan Köroğlu, yaklaşık iki yıl önce sahiplendiği kedinin doğum yapmasının ardından üç yavru kedi sahibi oldu. Yavru kedilerden birinin baygın halde olduğunu fark eden Köroğlu, yavru kediyi önce ilçe merkezindeki veterinere götürdü. Ancak veteriner hekimin vitamin ilacı vermesinin ardından yavru kedinin geçirdiği nöbetler devam edince başka bir veteriner hekime götürdü.
Yavru kedinin tahlillerinin yapılacağı cihazın Zonguldak’ta olmaması üzerine Ankara ve İstanbul başta olmak üzere farklı illere giden Gülcan Köroğlu, iki yıl süre içerisinde yavru kedisine 20 bin lira para harcadı. Kedinin tedavisine ise henüz bir sonuç bulamadı.

Kedileri için ev kiraladı
“Pipet” adını verdiği kedisiyle birlikte 11 kedinin bakımıyla ilgilenen Köroğlu, kedileri için de daire kiraladı. Kedilerine aylık bin lira para harcayan genç kız, “Pipet” isimli kedisinin tedavisi için hayvan severlere ve hayvan derneklerine çağrıda bulundu.

Yaşadığı süreci anlatan genç kız, şöyle devam etti:
“Annesini sahiplendim. Ondan sonra 3 kardeş doğdular. Doğduktan iki ay sonra da bunu baygın bir şekilde buldum. Olduğu yerde. Aldığımda küçük bir titreme vardı. Yaşadığını gördüğüm için önce veterinerlere götürmeye başladım. Önce ilçemizdeki veterinerimize sonra Zonguldak merkeze götürdüm. Ankara’daki veterinerlere götürdüm. Beyninde sıkıntı var. Bunun için belgeleri mevcut. İki aylıkken fark ettim. Kardeşlerinin arasında baygın bir şekildeydi. Önce öldüğünü zannettim. Sonradan titrediğini görünce bir beze sarıp koşarak veterinere götürdüm. Orada da bir vitamin ilacı verildi. Geri gönderildi. Bir gelişme olmayınca Zonguldak merkeze götürdüm. Oradan da bir şey çıkmadı. Bir nöbet hali var ama tam olarak tahlilleri lazım bu makine de bizde mevcut değil dediler. 11 kedim var. Tek başıma bakıyorum. Çok eskiden kedimiz vardı. O öldükten sonra bir kez daha sahiplenmek istedim. Kedilerimin hepsinin ismi var. Burayı kendi evimin haricinde tuttum. Buraya da kira ödüyorum kedilerim için. Kirada oturuyorum sonuçta. Hepsinin masrafları var. Bu işi severek yapıyorum ama Pipet’in masrafı hepsini kat kat geçiyor. Tedavi sürecinde Pipet’e 20 bin liraya yakın masrafım oldu.”

“Günde beş kez nöbet geçiriyor”
Günde beş kez nöbet geçiren kedisine sahip çıkılmasını isteyen Köroğlu, maddi durumunun yetmediğini ifade ederek “İki gün önce beş kere nöbet geçirdi. 28 gündür hiçbir şekilde nöbet geçirmemişti. İlk defa bu kadar uzun süreli nöbetsizlik hali olmuştu. Çok sevinmiştik. İki gün önce beş kere nöbet geçirince gözlerinde görme problemi oluyor. Şu an tam olarak görmüyor. İlk önce bütün hayvan severlere, derneklere söylüyorum. Pipet’e sahip çıkılsın istiyorum. Pipet için iyi bir klinik istiyorum. Ben uğraştım halen daha uğraşıyorum. Durumum artık yetmiyor” şeklinde konuştu.
İki yaşındaki Pipet ise geçirdiği nöbetlerin sona ereceği günü bekliyor.

Etiketler:

pipet , kedi , yardım ,

Yorumlar

Kahraman anne 4 çocuğunu yangından kurtardı

10 Nisan 2017 Pazartesi 20:39

Kahraman anne 4 çocuğunu yangından kurtardı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 4 katlı bir apartmanın 3. Katında çıkan yangını fark eden bir kadın yoğun dumana rağmen eve girip 4 çocuğunu dışarı çıkarttı.

Yangın Bağlık Mahallesi 1 Nolu Manolya Sokak üzerinde meydan ageldi. Edinilen bilgiye göre 4 katlı binanın 3 katında Ercan Yavuz'a ait evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden Ayşe Yavuz 4 çocuğu yoğun dumana rağmen evden çıkartarak kurtarmayı başardı. Yoğun duman nedeniyle evden çıkamayan ev sahibi ise pencereden merdiven yardımı ile kurtarıldı. Yangından kurtarılan çocuklar annelerine sarılarak ağlarken itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürerek soğutma çalışması yaptı.
Bina sakinleri tedbir amacıyla tahliye edilirken, savcılık yangınla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

yangın , anne 4 çocuğunu kurtardı ,

Yorumlar