Musluktan doldurduğu suyu içti...

19 Haziran 2018 Salı 17:31

Ereğli Haber

Musluktan doldurduğu suyu içti...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş beldeye memba kalitesinde su getirdiklerini belirterek halkın rahatlıkla artık musluklardan su içebileceğini söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Devlet Su İşleri (DSİ) ile yaptıkları ortak çalışma ile Gülüç Beldesi’ne memba kalitesinde su getirdiklerini açıkladı. Gülüç halkının artık musluklardan rahatlıkla su içebileceğini müjdeleyen Demirtaş, kendisi de musluktan doldurulan suyu içti. Demirtaş gazetecilere yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi; “Yaklaşık 15 gün önce Kızılcapınar Barajı’ndan gelen memba kalitesindeki suyu Gülüç’e kavuşturduk. Gülüç’te 30 senedir Erdemir’in suyunu kullanıyorduk. Kendilerine buradan Gülüç halkım adına çok teşekkür ediyorum. Gülüç halkını hiçbir zaman susuz bırakmadılar ve bizleri ihmal etmediler. Bu suyun Gülüç’e getirilmesi sırasında bazı sıkıntılar yaşadık. Uzun mesafeden geldiği için çalışmalar biraz uzun sürdü. Bu projeyi biz DSİ ile birlikte yaptık. Ben Gülüç halkına artık damacana suyu almamalarını istiyorum. Çünkü bu su memba kalitesinde. Gülüç’teki su depoları 30 senelikti. DSİ ile birlikte bin 500’lük bir tane Örencik mahallemize, Atalay mevkiine bir tane bin tonluk ve bir tanede bin tonluk Dağlar Köyü mevkiine sıfırdan dört dörtlük yapılmış vaziyette. Bir tanede elektrik kesintileri olduğunda etkilenmeyecek terfi istasyonumuz var. Ayrıca depolardan depolara ve depolardan mahallerimize gelen 4 bin metre uzunluğundaki su hatlarımızı da yeniledik. Su bizim için en önemli projelerimizdendi. Bunu da DSİ ile yaptığımız ortak proje ile hayata geçirdik. Şu anda 4 mahallemize de suyu verdik ve 4 mahallemizde aynı suyu içebiliyor. Hiçbir mahallemizde su sorunu yok.”
Göreve geldiğinde Çengel Mahallesi’nde ki 5 bloktan oluşan 14 katlılarda hidrofor sistemi kullanıldığı için aylık ortalama 5 bin TL elektrik gideri olduğunu belirten Demirtaş, buraya suyu direk bağlayarak vatandaşları bu maliyetten de kurtardıklarını söyledi. Demirtaş konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Göreve geldiğimizde 14 katlılar da su üst katlara hidrofor sistemi ile veriliyordu. Göreve geldikten bir yıl sonra buraya hidroforsuz direk su verebilmek için bir proje yaptık. 14 katlılarda ki 5 bloğun aylık elektrik sarfiyatı 5 bin TL idi. Vatandaşlarımıza ‘Bu parayı haybeye ödemeyin’ dedik ve suyu halkımıza hidroforsuz vererek paranın ceplerinde kalmasını sağladık.”
Kendi evinde ve belediyede ailesi ile birlikte musluklardan akan sudan içtiğini belirten Demirtaş, Gülüç halkının da gönül rahatlığı ile bu suyu içebileceğini vurguladı. Demirtaş konuşmasının sonunda musluktan doldurulan sudan içerek “Ben, eşim ve çoluk-çocuğumda içme suyu olarak bu suyu kullanıyoruz. Bu suyun tahlilleri yapıldı. Periyodik zamanlarda da tahlilleri yapılarak bu su Gülüç halkına veriliyor” diye konuştu.

Yorumlar
  • Emine demirkaya
    20 Haziran 2018 Çarşamba 20:17

    Sebep olanlardan allah razı olsun teşekkürler

AVMde Dünya Kupası heyecanı

19 Haziran 2018 Salı 16:55

AVMde Dünya Kupası heyecanı

2018 Dünya Kupası heyecanı Esas 67 Burda AVM'de nefesleri kesiyor.

 Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek Zonguldak’a yeni bir yaşam alanı sunan Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi 18 Haziran - 15 Temmuz 2018 tarihlerinde Dünya Kupası maçlarını dev ekranda izleme keyfi yaşıyor. 'usya nın ev sahipliği yaptığı Dünya Kupası maçları tüm dünyada büyük bir heyecanla devam ederken 64 maça sahne olacak şampiyonayı Esas 67 Burda alışveriş merkezi özel olarak hazırlanmış alanda ziyaretçileriyle buluşturuyor. Gün içinde tüm maçlar canlı yayınlanırken futbolseverler muhteşem maçların keyfini doyasıya yaşıyor. 
AVM Yönetimi, dünya kupasını AVM ziyaretçileriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgularken, "Sizde bu heyecana ortak olup, maçların coşkusunu yaşamak istiyorsanız Esas 67 Burda alışveriş merkezine davetlisiniz" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar

AK Parti'den KGD'ye ziyaret

19 Haziran 2018 Salı 16:35

AK Parti'den KGD'ye ziyaret

AK Parti Zonguldak birinci sıra milletvekili adayı Polat Türkmen beraberinde il başkanı Zeki Tosun, merkez ilçe başkanı Mustafa Çağlayan ve il yönetimi ile birlikte Karaelmas Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

Ziyarette, Karaelmas Gazeteciler Derneği başkanı Osman Sav ve dernek yönetimi hazır bulundu. Ak Parti Zonguldak milletvekili adayı Polat Türkmen ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi; 
“Zonguldak’ta uğramadınız elini sıkmadığımız merhaba demediniz insanlarımızın olmaması adına gayret gösteriyoruz. Hem ayağımız, elimiz, dilimiz olan basını da ziyaret ederek düşüncelerimizde insanlarla paylaşmak istiyoruz. Derdimizi sıkıntımızı milletimizi anlatmaya gayret ediyoruz. Onlardan destek istiyoruz. Normal seçimin dışında çok daha farklı anlamlar hitap ettiğini söylüyoruz. Zonguldak’tan cumhurbaşkanımıza cumhurbaşkanlığı hükumet sistemine ve Meclisimize güçlü bir destek istiyoruz. İnşallah milletimi zede daha fazla anlatmaya gayret edeceğiz. İnşallah 24 Haziran seçimleri ülkemize milletimize hayırlar getirsin diye dua ediyoruz.” 
Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle dedi; 
“Öncelikle 24 Haziran seçimlerinin vatanımıza, milletimize Zonguldak’ımıza hayırlar getirmesine istiyoruz. Karaelmas Gazeteciler Derneği öncülüğünde başlattığımız Zonguldak Platformunun Mithat paşa tünelinin yapım aşamasında Polat bey başından beri vardı. Sağ olsun kendisi bizim önümüzde açmıştır. Aynı sözü Havaalanı’nın yurt içi seferlerin açılması konusunda da destek istedik. Zaten Cumhurbaşkanımız da kendisini bu konuda görevlendirdi. Zonguldak sorunları konusunda Polat beyi rahatsız edeceğiz. Her şey ülkemiz için Zonguldak’ımız içindir. Teröre bulaşmadan hiç kan dökülmeden dostluk ve barış içinde bir seçim geçmesini diliyoruz. Vatanımıza, milletimize tekrar hayırlı olsun." 
AK Parti Zonguldak il başkanı Zeki Tosun da, “Bugün kıymetli vekilimiz ile birlikte madenci arkadaşlarımızla bir araya geldik. Daha sonra mahalle ve köy muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldik. Basının seçimlerde çok önemli yeri vardır. Son dört günümüz biraz daha hızlı çalışıyoruz. Bütün milletvekili adaylarımız sahada çalışıyorlar. 19 mahallede müziklerimiz devam edecektir. 25 Haziran’da Zonguldak Türkiye daha iyi bir güne uyanacak. Cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın arkasında durduğumuzu Zonguldak’tan aldığınız oylarla ispat edeceğiz” şeklinde konuştu. 
Merkez ilçe başkanı Mustafa Çağlayan ise ‘’Merkez ilçe başkan olalı dört ay olmuşken bir seçmeli karşılaştık. Öyle bir liste geldi ki çok rahat çalışıyoruz. Milletin içinden çıkan aday adaylarımız var. Güzel ve sağlıklı bir ortamda seçim atmosferinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. 19 mahalle için 19 ayrı ekip kurduk. Hedefimiz, kapısı çalınmadık kimse kalmamıştır. Buroşürümüzün girmediği ev Cumhurbaşkanımızın selamının iletilmediği ocağı kalmamıştır. Sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde bu seçimi de atlatıp 24’ü akşamı demokrasi bayramında. Madenci Anıtında kutlayacağız” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Annelik duygusu yavrularını kutardı...

19 Haziran 2018 Salı 15:58

Annelik duygusu yavrularını kutardı...

Girdiği inşaata sıkıştığı yerde mahsur kalan iki köpek yavrusu, annesinin havlaması ve bölgeyi terketmemesi üzerine İtfaiyenin çabaları sonucunda kurtarıldı.

 
 


Zonguldak Alaplı İlçesi Kılburnu mevki üzerinde olan terk edilmiş metruk bina içerisinden gelen havlama sesleri üzerine, bölge sakinleri bir köpeğin binada mahsur kalmış olabileceğini düşünerek itfaiye ekiplerini aradı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, inşaatın açık olduğu ve içeride kimse bulunmadığı için içeri girdi. İtfaiye ekipleri terk edilmiş evin içine girdikten sonra sesin geldiği bölgeye gitti. Önceden kullanılmayan eşyaların arasına sıkıştığı gören itfaiye ekipleri iki yavru köpeğini kurtardılar. Kurtarılan yavru köpekleri itfaiye tarafından tekrar sokağa bırakıldı. 


Etiketler:

annelik , duygu ,

Yorumlar

Zonguldak Valiliği, seçim günü yasaklarını açıkladı

19 Haziran 2018 Salı 15:40

Zonguldak Valiliği, seçim günü yasaklarını açıkladı

Zonguldak Valiliği, oy verme günü yasakları hakkında basın duyurusu yaptı.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun “ İçki ve Silah Taşıma Yasağı” başlıklı 79. Maddesi ve Yüksek Seçim Kurulu’nun 2018/306 sayılı kararı gereğince; oy verme günü oy verme süresince kahvehane, kıraathane, kafeler, internet kafeler, çay ocakları, sinema salonları, oyun salonları, ( AVM içerisindekiler dahil ) gibi bütün umumi eğlence yerlerinin kapalı kalacağı, eğlence yeri niteliği taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebileceği belirtildi. 
Yapılan duyuruda şöyle denildi: 
“Bu tür işyerlerine Zonguldak Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından iş yerlerinin kapalı kalacağı yönünde iş yeri sahiplerine tebliğ yapılarak tebellüğ belgelerinin Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne gönderilmesi, Oy verme günü olan 24 Haziran 2018 Pazar sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmasının, içkili yerlerle umumi mahallelerde her çeşit alkollü içki satılması ve verilmesi ile içilmesinin yasak olduğu, Oy verme günü olan 24 Haziran 2018 sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimsenin köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacağı, aksine hareket edenler hakkında gerekli kanuni işlemlerin yapılacağının bilinmesi hususu, halkımıza saygıyla duyurulur.” 

Etiketler:

oy , yasak , valilik ,

Yorumlar