Musluklardan arıtılmış su akmaya başladı

10 Mayıs 2018 Perşembe 14:58

Musluklardan arıtılmış su akmaya başladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, memba kalitesinde arıtılmış içme suyunun şehre verilmeye başlandığını açıkladı. Kepez mahallesinde bir ailenin evine konuk olan Başkan Uysal, musluktan akan suyu tattı.

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan ve Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 42 Milyon TL tutarındaki proje maliyetini karşılayacağı “İçme Suyu Arıtma Tesisi” devreye alındı. Kepez, Belen, Belen Yenimahalle, Uzunçayır ve Ömerli mahallelerinde musluklardan akmaya başlayan arıtılmış su kısa sürede tüm şehre verilecek.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Süleymanbeyler’de gelecek 50 yıl ve 350 bin nüfus planlanarak yapılan İçme Suyu Arıtma tesisinde gerekli testlerin ardından şehre verilmeye başlanan memba kalitesindeki su için, Kepez mahallesinde Yavuz ailesinin evine konuk oldu.
Aile ile birlikte musluktan akan suyu tadan Başkan Uysal; “Bu projeye ilçemizin hayatı, yaşamı ve geleceği olarak bakıyoruz. Şuanda Kdz. Ereğli’nin geleceği için tarihi bir dönemi yaşıyoruz. Süleymanbeyler’de ki tesislerde 17 ayrı işlemden geçen memba niteliğindeki suyumuz Kepez, Belen, Belen Yenimahalle, Uzunçayır ve Ömerli mahallelerinde musluklardan akmaya başladı. Kısa sürede tüm şehrimize vereceğiz. Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Koca, Kepez Mahalle Muhtarı Bagi Karaarslan ve Belen Yenimahalle Muhtarı Naim Kaya ile temsili olarak gittikleri Yavuz ailesinin evinde musluktan akan memba kalitesindeki suyu tadan Başkan Uysal, “Tesisin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na, DSİ Genel Müdürleri ve Bölge Müdürlerime, bölge milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar
  • Ş.Çankırlı
    10 Mayıs 2018 Perşembe 19:42

    Doğru mu? Hayırlı olsun.

Birinci yılımızı Başkan Demirtaş ile kutladık

10 Mayıs 2018 Perşembe 17:51

Ereğli Haber

Birinci yılımızı Başkan Demirtaş ile kutladık

Kdz. Ereğli’de bir yıl önce kurulan ve yeni bir sektör ile insanların karşısına çıkan İz Medya Prodüksiyon birinci yılını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Işıl Demirtaş ile pasta keserek kutladı.

Batı Karadeniz bölgesinin ilk prodüksiyon firması olan ve bünyesinde, İz Medya Dergisi ve Vedat Kılıç tarafından kurulan Kdz. Ereğli Haber Gazetesi’ni barındıran İz Medya Prodüksiyon 1. Yılını geride bıraktı. Faaliyet alanı içerisinde kamuoyu yoklaması(anket) ve reklam sektöründe de faaliyet gösteren İz Medya Prodüksiyon 1. Yılını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Işıl Demirtaş ile pasta keserek kutladı. İz Medya Prodüksiyon ailesinin birinci yıl mutluluğunu eşi Işıl Demirtaş ile ofisimize gelerek paylaşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, bölgeye farklı bir alanda yeni bir iş kazandıran İz Medya Prodüksiyon ailesini kutladığını söyledi. Demirtaş konuşmasında “İz Medya Prodüksiyon açıldığı günden bu yana sadece Ereğli’de değil Batı Karadeniz’de olmayan bir işe girdi. Güzel işlerin her zaman yanındayız. Birinci yılınızı kutluyor ve daha güzel işlere imza atmanızı temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
İz Medya Prodüksiyon Sahibi Yeşim Özdoğan’da 1. Yıl mutluluğunu kendileri ile paylaşan Başkan Demirtaş ve Işıl Demirtaş’a teşekkür etti. Özdoğan konuşmasında “Bir yıl önce medya dışında prodüksiyon alanında yeni bir iş yapmaya başladık. İlk bir yılda hedeflediğimiz noktanın neredeyse üç katına ulaştık. İyi bir ekip kurduk ve ekip arkadaşlarımızla birlikte 16 projeye imza attık. İşimizi son teknoloji ekipman ve alanında kendisini kanıtlamış profesyonel ekip arkadaşlarımızla yapıyoruz. Elimizde halen çalışmaları devam eden birçok proje var. Daha büyük projelere de yine ekip arkadaşlarımızla birlikte imza atacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Hem medya alanında hem de prodüksiyon alanında kaliteden ödün vermeyeceğiz. Bu vesileyle kuruluşumuzdan bu yana bize inanan ve destek veren herkese, ayrıca kaliteli işler üreten tüm ekip arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Demirtaş eşi Işıl Demirtaş, Vedat Kılıç, Yeşim Özdoğan, Sefa Sürücü, Büşra Kalay ve Elif Altıner daha sonra 1. Kuruluş yıl dönümü pastasını kesti.

HD Şahinler İnşaat birinci yılımızı çiçek gçndererek kutladı. Kendilerine teşekkür ederiz. 

Etiketler:

İz Medya Prodüksiyon , birinci yıl , Vedat Kılıç , Yeşim Özdoğan ,

Yorumlar
  • Ahmet UBEYDE
    11 Mayıs 2018 Cuma 14:27

    Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...İz medya prodüksiyonun Ereğlimize güzel izler bırakması temennisyle nice yıllar dilerim..

Kadroya geçen işçilere yüzde 8,5 zam

10 Mayıs 2018 Perşembe 16:29

Kadroya geçen işçilere yüzde 8,5 zam

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Hükumetinin çıkarttığı yasa ile taşerondan Kdz. Ereğli Belediyesi’nin şirketine geçen 850 işçinin maaş ve sosyal haklarına yüzde 8,5 zam yapıldığını açıkladı.

 Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, taşerondan Belediye şirketine geçen 850 işçiye verilen ücretleri ve sosyal hakları açıkladı. Başkan Uysal, beraberinde başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleri ile birlikte şantiye tesislerinde işçilerle bir araya geldi. Hükümetin çıkarttığı yasa düzenlemesiyle birlikte işçilerin Belediyede kurulan şirkete geçişleriyle ilgili bilgilendirmede bulunan Başkan Uysal, Kdz. Ereğli Belediyesi olarak bu geçişten sonraki ücret politikasıyla bölgede en yüksek ücreti veren belediye olduklarını açıkladı.
Uysal “Geçişler tamamlandı”
Başkan Uysal, işçilerin geçiş işlemlerinin tamamlandığını belirterek; “26.12.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı KHK kapsamında Belediyemiz taşeron şirketlerde çalışan yaklaşık 850 çalışanımız; 02.04.2018 tarihi itibari ile Belediyemizin kurduğu Ereğli Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde görev yapmaya başlamışlardır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar doğrultusunda tüm işlemler eksiksiz gerçekleştirilmiş ve geçişler tamamlanmıştır. Belediyemiz; dengeli ve adaletli bir çalışma yapmış olup çalışanların hak ve ücretleri konusunda KHK ve ilgili bakanlıklarca belirlenen hükümler kapsamında; Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan kıstaslar üzerinde herhangi bir artış gerçekleştirememektedir. Tüm bu bilgiler ışığında belediye olarak çalışanlarımıza Yüksek Hakem Kurulu tarafından belirlenen üst limitler çerçevesinde ücret artışları, mali ve sosyal haklar uygulanmıştır” dedi.
850 işçiye yüzde 8,5 artış ve sosyal haklar verildi
Başkan Uysal, geçişleri tamamlanan işçilere 2018 yılı sonuna kadar geçerli olmak üzere maaş ve sosyal haklarda yüzde 8,5 zam yapıldığını ifade etti. Uysal konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “ %4+%4 yaklaşık %8,5 oranında ücret artışı yapılmıştır. (2018 yılsonuna kadar geçerlidir) Yemek Ücreti: Y. H.K. kararı tavanı 5 TL/gün olarak belirlenmişken 12 TL/gün olarak uygulanmaya devam edilecektir. Yol Ücreti: 3 TL/gün olarak uygulanacaktır. Her bir çalışana aylık net 30 TL yakacak yardımı verilecektir. Her bir çalışana aylık net 25 TL çocuk başına yardım yapılacaktır. (3 çocukla sınırlı olmak üzere). Her bir çalışana Nisan ve Ekim aylarında 5’er günlük toplam 10 günlük ücreti tutarında ikramiye ödenecektir. Her çalışana Ramazan ve Kurban Bayramlarında net 75’er TL bayram ödemesi yapılacaktır. Ulusal Bayram ve tatil günlerinde çalışmaları halinde 1 gün için 3 yevmiye bedeli fazla mesai ücreti ödenecektir. Hafta tatilinde yapılan çalışmalar için 2 gün yevmiye bedeli ödenir. Öğrenim Yardımı: Her çalışanın örenim gören çocukları için belge ibraz etmesi şartıyla yılda 1 kez Eylül ayında ödenmek üzere; İlkokul için çocuk başına net 100 TL, ortaokul için çocuk başına net 110 TL, Lise ve dengi okullar için çocuk başına net 120 TL, Yüksekokul ve üniversite öğrenimi gören çocuk başına net 140 TL ödenecektir.”
“Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyoruz”
Başkan Uysal, çalışanlara ayrıca banka promosyonu müjdesi de verdi. Uysal sözlerini şu şekilde tamamladı “Banka promosyonu bedeli belirlenince ayrıca hesaplara yatırılacaktır. Aldığınız ücretleri ailenizle güle güle harcayın” diyen Başkan Uysal, çalışanlar adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkililerine teşekkür etti.
Açıklamalarının ardından belediye işçileri uzun süre Başkan Uysal’ı alkışladı ve ardından görevlerinin başına döndüler.

Yorumlar

Sokakta aerobik yaptılar

10 Mayıs 2018 Perşembe 16:11

Sokakta aerobik yaptılar

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl yapılan ‘Dünya sağlık için hareket et günü’ sloganıyla İsmet Paşa parkında değişik hedef kitlelere yönelik egzersiz hareketleri yaptılar.

BEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkan Vekili Doktor Öğretim Üyesi Eda Adıbaş, sosyal sorumluluk projesi ile ilgili bilgiler vererek şunları söyledi; “Bülent Ecevit Üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl yapılan ‘Dünya sağlık için hareket et günü’ sloganıyla değişik hedef kitleleri yönelik egzersiz hareketler yapıyoruz. Bu bağlamda da bu seni halka açık olan İsmet Paşa Parkı'nı tercih ettik. Herkesin rahatlıkla uygulayabileceği onları rehberlik edebilecek halkımıza egzersizleri öğretmek amacıyla harekete geçtik. Farkındalık yaratmak için düzenlemiş olduğumuz bir etkinliktir. Vatandaşlar tarafından bizlere geri dönüşler oluyor. İnsanlar bu anlamda nereden danışmanlık hizmeti alabileceklerini bize tanışıyorlar. Biz fizyoterapi camiası olarak bu anlamda profesyonel yardımlar alışkın bir sektörün içerisindeyiz. Geri dönüşler güzel oluyor.”

Yorumlar

Üniformayı bu kez öğrenciler giydi

10 Mayıs 2018 Perşembe 15:54

Üniformayı bu kez öğrenciler giydi

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ nedeniyle Zonguldak Kilimli ilçesinde Türkali Ortaokulu öğrencileri İlçe Jandarma komutanlığı ve Jandarma trafik ekipleri gözetiminde trafik uygulaması gerçekleştirdi.

Bartın- Zonguldak Devlet Karayolu üzerinde sürücüleri durdurarak Trafik Haftasını kutlayan öğrenciler, broşür verdi.
Her sürücüye bilgilendirme broşürü karayolunda seyreden araçları güvenli şekilde durdurarak, sürücülerin ve araçların belgelerini inceledi. Öğrenciler, sürücüleri, trafik kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmaları yönünde uyardı. Türkali ilköğretim öğrencilerine ayrıca trafik güvenliği ve trafik kurallarına uymaları konusunda seminer verildi, veliler, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından uygulama başarılı neşeli ve eğitici olduğu yönünde görüşleri olumlu tepkileri izlendi.

Yorumlar