Murtaza Mahallesinde Satılık Daire

19 Ekim 2021 Salı 18:10

Murtaza Mahallesinde Satılık Daire

OK-ED Emlak'tan Kdz. Ereğli Murtaza Mahallesi’nde 140 metrekare Satılık Daire

Kdz. Ereğli Murtaza Mahallesi Beyçayırı Mevkii’nde Satılık Daire

3+2 odalı

2 banyo

140 metrekare

İletişim: 0554 887 27 29 - 0554 887 27 34

http://www.okedemlak.com.tr/ilan/kdz-eregli-murtaza-mahallesi-beycayiri-mevkii-satilik-daire-7436.html

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , oked emlak , satılık daire

Yorumlar

Posbıyık'tan muhtarlara destek

19 Ekim 2021 Salı 17:27

Posbıyık'tan muhtarlara destek

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği yönetimi, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti, destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde Muhtarlar Derneği yönetimini kabul etti.

Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, ziyarette Başkan Posbıyık’a yaptığı hizmetler ve muhtarlık müessesesine katkıları nedeniyle teşekkür etti.

Başkan Posbıyık, muhtarların gününü kutlayarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceğini söyledi. Kent gündemiyle ilgili konuların da görüşüldüğü ziyaret, hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , halil posbıyık , muhtarlar günü

Yorumlar

Hizmet noktasında ortak mesajlar...

19 Ekim 2021 Salı 16:41

Hizmet noktasında ortak mesajlar...

Kdz. Ereğli ilçe protokolü, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Yemekte konuşan Kaymakam Mehmet Yapıcı, muhtarların birlikteliğini sevdiğini ve kısa sürede tüm köyleri gezeceğini söyledi.

19 Ekim Muhtarlar Günü’nde, Kdz. Ereğli protokolü, Kaymakamlığın ev sahipliğinde Öğretmenevi’nde düzenlenen öğle yemeğinde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Kaymakam Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Jandarma Komutanı Berkay Osan, daire amirleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, dernek yönetimi ile köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı yemekte birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Kaymakam Mehmet Yapıcı, Ereğli’deki görevinin birinci ayında 30 köyü gezdiğini ve muhtarların birlikteliğini sevdiğini belirterek şunları söyledi:

“Bugün muhtarlarımızla beraber olmaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Yaklaşık bir aydır buradayım, beraber çalışıyoruz. 30 köy gezdim, bütün köyleri en kısa sürede gezeceğim. Beraber çalışacağız. Bilmeniz gereken bir tek şey var; o da biz sizi seviyoruz. Sizinle bir aileyiz. Asla bir bürokratik uygulama olmayacak, randevusuz her zaman kapımız sizlere açık. Biz bir çarkın dişleriyiz. Birlik ve beraberliğinizi çok sevdim. Köyleri çok sevdim. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız, gününüzü kutluyorum.”

Başkan Posbıyık: Kdz. Ereğli Belediyesi’nde bürokrasiyi kaldırdık

Belediye Başkanı Halil Posbıyık yaptığı konuşmada muhtarlara önemli mesajlar verdi. ‘Siyasi çekişmelerin Ereğli’ye hizmetin önüne geçmesine birlikte izin vermeyelim’ diyen Posbıyık, şunları söyledi:

“Kdz. Ereğli Belediyesi olarak 31 mahalle muhtarımız başta olmak üzere 3 belde, 7 bölgedeki 137 muhtarımızla halkımıza hizmet götürmek için işbirliği modeli oluşturuyor, kentimizin sorunlarını birlikte aşıyoruz. Muhtarların taleplerini hiçbir bürokratik engelle karşılaşmadan Belediyemize ulaştırabilmesi ve çözüm yollarını birlikte bulmak konusunda gayret ediyoruz. Benim bekli de uzun yıllar belediye başkanlığı yapmamdaki önemli etkenlerden biri, muhtarlarla işbirliği yapmamdır. Bütün muhtarlarımıza Kaymakamımızın huzurunda şükranlarımı, teşekkürlerimi arz ediyorum. Bizde bürokrasi yok. Daha önce denenmiş usullerin hepsini terk ettik. Ekibime, direkt olarak başkan yardımcılarına, müdürlere aynı zamanda mühendislere muhtarlardan gelen her türlü talebi sizin yapma kabiliyetiniz içerisinde yapacaksınız talimatı verdim.”

 “16 köye su veriyoruz, Kemer bölgesine arıtma tesisi kuracağız”

Pandemide büyük zararlar çekildiğini ifade eden Posbıyık, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Ekonomik yönden nasıl vatandaşlarımızın durumu bozulduysa belediyelerde de durum bozuldu. Ona rağmen Türkiye’nin en iyi belediyelerinden biriyiz. Ne devlete vergi borcumuz var, ne SSK borcumuz var. İşçimizin, çalışanımızın ücretlerini zamanında ödüyoruz. Nakit paramız da var. Bizim son zamanlarda yaptığımız işlerden bir tanesi gelen talepler doğrultusunda 16 köye Arıtma Tesisi’nin musluklarını açtık. Kaymakamımızla yaptığımız protokol çerçevesinde 16 köye Arıtma Tesisi’nden su veriyoruz. Şu anda şebekeler yapılıyor. Abdi, Bakırlık, Çayırlı, Danişmentli, Dedeler, Esenler, Gebe, Halaşlı, Işıklı, İmranlar, Osmanlar, Pembeciler, Ruşenler, Yunuslu, Zindancılar ve Aydınlar Köyü’ne su veriyoruz. Ereğli’mize, muhtarlarımıza hayırlı olsun. Aynı zamanda suyumuzun daha kaliteli olması için Arıtma Tesisi’ne ozon tesisi yapmak için DSİ’ye müracaat ettik. Biliyorsunuz kuraklık olduğunda, barajda su çöktüğünde koku oluyor, renk değişiyor. DSİ kabul etti, 10 milyon 750 bin TL ile müteahhide verildi, şu anda kazı çalışmaları başladı.

Ozon tesisi devreye girdiği zaman hem şehre hem de köylerimize daha kaliteli su vermiş olacağız. Benim bütün amacım, Ereğli Kaymakamımızın önderliğinde, muhtarlarımızla birlikte bütün siyasi partiler dahil olmak üzere, sivil toplum örgütleriyle birlikte el ele tutuşup Ereğli’ye birlikte hizmet edelim. Siyaseti, politikayı bir kenara bırakalım. Bunu tüm samimiyetimle belli bir yaşa gelmiş insan olarak söylüyorum, ne çektiysek çekişmelerden çekiyoruz. Onun için birlik beraberlik içerisinde, bütün siyasi partilerle bir arada olmak suretiyle Kaymakamımızın önderliğinde çok daha faydalı işler yapacağımıza, Ereğli’nin eksikliklerinin giderileceğine bütün kalbimle inanıyorum. Siyasi çekişmelerin Ereğli’ye hizmetin önüne geçmesine birlikte izin vermeyelim.”

Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç da kent protokolüne, katılımları ve destekleri için teşekkür etti.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , ereğli belediyesi , halil posbıyık , muhtarlar günü , mehmet yapıcı

Yorumlar

Vali Tutulmaz muhtarlarla bir araya geldi

19 Ekim 2021 Salı 11:56

Vali Tutulmaz muhtarlarla bir araya geldi

Vali Mustafa Tutulmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Valilik tarafından düzenlenen kahvaltı programında, Merkez İlçe, Kozlu ve Kilimli köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Muhtarların yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları yetkililerinin de katıldığı programda söz alan muhtarlar görüş, ihtiyaç ve beklentilerini dile getirdiler.

Vali Tutulmaz’da yaptığı konuşmada ’’Muhtarlık tarihten gelen kadim bir müessese sizlerin özveri ile yürüttüğünüz göreviniz, azminiz, insan sevginiz, vatandaşlarımızla hemhal oluşunuz toplumda büyük memnuniyet yaratıyor. Hem milletimizi hem de devletimizin tüm kurumlarını temsil etmek gibi önemli bir özelliğiniz var dedi. Muhtarlarımıza kamu kurum ve kuruluşları ile uyum ve iş birliği içerisinde çalışarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak, Zonguldak’ı daha da güzel bir kent yapmak için hep birlikte gayretle çalışalım’’ dedi. 

Vali Tutulmaz, Muhtarlardan özellikle taşımalı eğitim konusunda servis araçlarını kontrol ederek kolluk kuvvetlerine yardımcı olmalarını, pandemi kurallarını bölgelerinde titizlikle takip ederek büyük bir özveri ile görev yapan sağlık camiasına destek olmalarını, nüfus cüzdanlarının yenilenmesi konusunu takip etmelerini, uyuşturucu ile mücadelede dikkatli ve duyarlı olmalarını istedi. Muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayan Vali Tutulmaz, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , muhtarlar günü , 19 ekim , vali mustafa tutulmaz

Yorumlar

Muhtarlar Günü törenle kutlandı

19 Ekim 2021 Salı 11:41

Muhtarlar Günü törenle kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde tören düzenlendi. Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, törende yaptığı konuşmada, “Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlarımız olduğunun bilincindeyiz.” Dedi.

Kdz. Ereğli’de 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. İlçede görev yapan mahalle ve köy muhtarlarının katılım sağladığı törende, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, siyasi partilerin temsilcileri, daire müdürleri de yer aldı.

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Muhtarların demokraside önemli rol oynadığına vurgu yapan Kılıç, Ereğli’de 137 muhtarın görev yaptığını ifade etti. Muhtar Kılıç konuşmasında şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ortaya konulan, yeni yaklaşım doğal bir sonuç olarak 19 Ekim 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile her yıl 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Bugünün Muhtarlar Günü ilan edilmesinde başta Cumhurbaşkanı’mıza, Gazi Meclisimize, İçişleri Bakanlığı’mıza, genelgenin yayınlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’na şükranlarımı sunuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi de, “Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır, kılcal damarıdır.” Kamu yönetiminin en iyi şekilde yerine getirilmesi yolunda, kamu yönetimi ve yerel yönetimlerle iş birliği içinde hareket eden önemli bir hizmet odağıdır. Ülkemizde mevcut olan 50 bin 278 muhtar bulunmaktadır. İlçemizde de 7 bölge, 3 belde, 1 merkez olmak üzere; 1 köy ve 1 mahalle muhtarımız kadın olmak üzere 137 muhtar arkadaşımız ile görev yapmaktayız."

"Vatandaşlarımızın çalacakları ilk kapı..."

Muhtarlarımızın merkezi idari ile ilişkilerini kuvvetlendirmek, vatandaşlarımızdan kendilerine ulaşan taleplerini en etkin şekilde ilgili kurumlara iletilmesini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığı’mızca Muhtar Bilgi Sistemi hayata geçirilmiştir. Bu sistem vatandaşlarımıza sunulan hizmet kalitesini artırmaya yönelik modern bir çağdaş anlayışı da bünyesinde barındırmaktadır. Cumhurbaşkanımızın konuşmasında, “Demokrasi noktasında benim muhtarla aramda bir fark var mı? Yok. Biri muhtar olarak seçilmiş, biri Cumhurbaşkanı olarak seçilmiş” sözleri ile demokrasi kültürünün gelişmesinde seçilmişlerin yerini işaret etmiş, aynı zamanda muhtarlarımızın bu noktada önemini de vurgulamıştır. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlarımız olduğunun bilincindeyiz. Muhtarlar, vatandaşlarımızın sorununu ve çözüm içeren çare üreten, vatandaşın hakkını, hukukunu, düzenini koruyan önemli bir devlet memurudur.”

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Asarlı Köyü Muhtarı Cemile Durmuş ise Muhtarlar Günü ile ilgili görüşlerini aktardı. Durmuş gazetecilere yaptığı açıklamada; “Bugünün kutlanması için anlam ve önemi için gayet mutluyuz. Köyümüzde çalışmalarımızı yapıyoruz, hizmetlerimizi alıyoruz. Bir sıkıntı yok şuan.” Dedi.

Kadın muhtar olmak zor mu? Sorusuna da yanıt veren Muhtar Durmuş, “Her şeyi ile ilgilenmek noktasında, köy muhtarı olmak mahalleden daha zor” diye konuştu.

 

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , muhtarlar günü , 19 ekim , şükrü kılıç

Yorumlar