Muhtarlardan Başkan Bozkurt’a ziyaret

14 Eylül 2020 Pazartesi 19:06

Muhtarlardan Başkan Bozkurt’a ziyaret

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Çayırlı ve Kaptaş Bölgesi Muhtarları, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

Çayırlı ve Kaptaş bölgesinden 20 köyün muhtarı AK Parti İlçe Başkanlığı görevine seçilen Av. Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfkı Gültekin, Engin Temel ve Ali Kemal Karaca’da hazır bulundu.
Muhtarları, parti binasının toplantı salonunda ağırlayan Bozkurt, kendileri ile birlikte bölgeye güzel hizmetler yapacaklarını ifade etti. Bozkurt, konuşmasında şunları söyledi: "Değerli Muhtarlarımızın bu kadar kalabalık bir katılımla bizlere destek vermesi, bizleri ziyaret etmesi bizleri fazlasıyla memnun etti. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız, toplumumuzun sorunlarının aynasıdır. Bundan sonraki süreçte, Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi inşallah Muhtarlarımızla kol kola, iç içe çalışacağız. Toplumumuzun sorunlarını bizlere yansıtmada sizler aracısınız. Bu noktada İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımızla birlikte sizlerin emrindeyiz. Sorunların en asgari seviyeye indirilmesi noktasında gece-gündüz demeden elimizden gelen çabayı fazlasıyla sergileyeceğiz. Dayanışma içerisinde çalışacağız. Telefonum 24 saat açık, gece-gündüz demeden arayabilirsiniz. Görevler Allah rızası içindir. Görevde bulunduğumuz süre zarfında inşallah en iyi şekilde görevimizi icra ederek, ayrıldığımızda geride güzel hizmetler ve hoş bir sadâ bırakmak istiyoruz" dedi.
Bozkurt’un konuşmasının ardından muhtarlar tek tek kendilerini tanıtarak görevinde başarılar diledi.

Emekliler TOKİ ve Halk Otobüslerinden şikayetçi

İşçi Emeklileri Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ali Ayhan, Başkan Yardımcısı Saip Erarslan ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek başarı dileğinde bulundular.Ziyarette konuşan İşçi Emeklileri Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ali Ayhan, 65 yaş ve üzeri vatandaşların Özel Halk Otobüslerinden ücretsiz faydalanamamaları ve emekliler için TOKİ konusunu gündeme getirirken; özellikle TOKİ konusunda başvurmadıkları yer kalmadığını ve hiçbir sonuç elde edemediklerini öne sürerek kendilerine yardımcı olunmasını istedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, "Emeklilerimizin başımızın üstünde yeri var. Onların ve tüm büyüklerimizin sorunları önceliğimiz olacak" diyerek; kendisine iletilen sorunların takipçisi olacaklarını söyledi.

Yorumlar

Maske takmayan 101 kişiye 90 bin TL ceza

14 Eylül 2020 Pazartesi 18:39

Maske takmayan 101 kişiye 90 bin TL ceza

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Korona virus tedbirleri kapsamında 4 Eylül 2020 tarihinde alınan yasak kararına rağmen düğün eğlencesi yapan kişiler hakkında polis ekiplerinin tutatanak tutup ceza yazdığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Çorumluoğlu ayrıca İlçe genelinde son 1 ay içerisinde maske takmayan 101 kişiye toplamda 90 bin 900 TL para cezası uygulandığını ifade etti.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Korona virus tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalar ve alınan kararlara ilişkin vatandaşlara uyarılarda bulundu. Çorumluoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi; “Koranavirüsle mücadele kapsamında 04.09.2020 tarihinden itibaren her türlü eğlence, düğün, nişan ve kına vb. etkinliklerin yapılması yasaklanmıştır. 13.09.2020 tarihinde Bağlık Mahallesinde bir adreste düğün yapıldığını ihbarı ardından İlçemiz Emniyet Müdürlüğü yetkilileri harekete geçmiş ve düğünün yapıldığı yere gidilmiştir. Emniyet ekipleri tarafından yasak şekilde yapılan düğün sonlandırılmış ve tutanak düzenlenmiştir. Düzenlenen tutanağa istinaden idari para cezası uygulanmış olup savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca bilindiği üzere İlimiz ve İlçemiz genelinde alınan tedbirler kapsamında maske takma zorunluluğu devam etmektedir. Maske denetimleri her gün gerekli ekipler tarafından yapılmakta olup, İlçemizde son bir ay içerisinde 101 kişiye maske takmaması sebebiyle her bir kişiye 900,00.-TL idari yaptırım kararı uygulanmıştır. Bununla birlikte, görülen lüzum üzerine; mevcut denetim ekibine ilaveten 2 grup halinde toplam 20 personelden oluşan maske denetim ekibi daha oluşturulmuş olup, 15.09.2020 tarihinden itibaren tüm ilçede maske denetiminin yapılmasına sıklıkla devam edilecektir. Maske ile ilgili kurallara uymayan vatandaşlarımıza idari yaptırım kararı uygulanacaktır. Ayrıca; İzolasyon koşullarını ihlal eden yada izolasyon koşullarını sağlama imkanı olmayan, geçici nitelikte yerlerde konaklayan kişilerin izolasyon süreçlerini geçirmek/tamamlamak üzere Valiliğimizce yurt/pansiyon gibi yerler belirlenerek bu kişiler buralarda süreçlerini tamamlayacaklardır.”

Yorumlar

Opel Aysa'dan ücretsiz dezenfeksiyon

14 Eylül 2020 Pazartesi 18:05

Opel Aysa'dan ücretsiz dezenfeksiyon

Kdz.Ereğli’de faaliyet gösteren Opel Aysa sağlık çalışanlarına ücretsiz dezenfeksiyon hizmeti veriyor.

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında aldığı önlemlerle çalışmaya devam eden Opel Aysa tüm sağlık çalışanlarına özel ücretsiz dezenfeksiyon hizmeti veriyor. Aracınızın markası ne olursa olsun dezenfekte eden Opel Aysa, UV ışını ve ozon teknoloji sini kullanarak aracınızı virüse karşı koruyor.
Ayrıca Opel Aysa’da 0-3 yaş Profesyonel Bakım Paketi’nde Astra Sedan-Corsa 999 TL, Astra HB – Mokka X - Crossland X 1099 TL, Insignia – Grandland X 1299 TL. 3+ yaş Profesyonel Bakım Paketi’nde ise 659 TL. Bakım sonrasında ozon teknolojisiyle araç dezenfeksiyonu ücretsiz yapılıyor.
Opel Aysa Motorlu Taşıtlar,Gülüç Çengel Burnu Mevkiinde!

Yorumlar

Ciğer, şehit düşen Kızılay personeli için baş sağlığı diledi

14 Eylül 2020 Pazartesi 15:42

Ciğer, şehit düşen Kızılay personeli için baş sağlığı diledi

Türk Kızılay’ı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer Suriye’nin kuzeyinde Türk Kızılay aracına düzenlenen saldırıda şehit düşen Kızılay personeli için baş sağlığı diledi.

Suriye’nin kuzeyinde seyir halindeki Türk Kızılay aracına yönelik düzenlenen saldırıda bir Kızılay personeli şehit olduğunu bir personelinde yaralandığını belirten Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer yapılan saldırıyı kınadığını dile getirdi. Üzerinde Kızılay amblemi bulunan seyir halindeki Türk Kızılay aracına saldırı yapıldığını ifade eden Kdz. Ereğli Kızılay Derneği Şube Başkanı Yaşar açıklamasında şu sözlere yer verdi “Suriye'nin Halep kırsalında seyir halindeki Türk Kızılay aracına düzenlenen silahlı saldırıda bir arkadaşımız şehit olmuştur. Karadeniz Ereğli Türk Kızılayı şubesi olarak, uluslararası hukukla korunması gereken; üzerinde belirgin bir şekilde Kızılay amblemi taşıdığı için dokunulmazlığı bulunan ve orada sadece yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için bulunan Kızılay aracımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şehidimize Allah’tan Rahmet, yaralı kardeşimize acil şifalar diliyorum. Türk milletinin ve Türk Kızılay camiasının başı sağ olsun.”

Yorumlar

Zabıta pazar yerinde Korona virüs denetimi yaptı

14 Eylül 2020 Pazartesi 13:03

Zabıta pazar yerinde Korona virüs denetimi yaptı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İl Pandemi Koordinasyon Kurulu kararları doğrultusunda pazar yerinde denetimlerde bulundu.

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son dönemlerde artış gösteren koronavirüs salgınına karşı İl Pandemi Kurulu’nca alınan kararlar doğrultusunda çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yoğun katılım gösterdiği pazar yerlerinde denetimlerine ağırlık verdi. Merkez ve semt pazarlarında zabıta ekipleri vatandaşların ateşini ölçüyor, maskesiz kişiler pazara alınmıyor. Bariyerlerle kontrol altına alınan pazar yerlerinde vatandaşların tek yönlü giriş ve çıkışlarına izin veriliyor. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de pazar yerleri ile birlikte halkın ortak kullanım alanlarında ve kamu kurumlarında dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.
Zabıta Müdürlüğü işyeri denetim ekipleri ayrıca işyerlerinde hijyen denetimlerini sürdürüyor.

Yorumlar