Muhtarlar başkanını seçti

25 Mart 2021 Perşembe 14:42

Muhtarlar başkanını seçti

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Kongresi yapıldı. Mevcut Başkan Şükrü Kılıç, yeniden başkanlığa seçildi.

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu yapılırken, mevcut başkan Şükrü Kılıç ve Hikmet Erlat başkanlık için yarıştı. Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Kdz. Ereğli mahalle ve köy muhtarları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan kongrede, faaliyet raporu okunmasının ardından başkan adaylarının konuşmalarına geçildi.

Birleştirici çalışmaları ile örnek olunacak bir başkan profili olması gerektiğine değinen Başkan Adayı Hikmet Erlat konuşmasında, “Ereğli’nin en güçlü sivil toplum kuruluşu Muhtarlar Derneği olarak, Ereğli’ye faydası olan her konuda destek olacağız. Muhtarlarımızın arasındaki birlik, beraberlik ve sosyal dayanışmayı en üst seviyede tutacak çalışmalara imza atmayı düşünüyoruz. İmkanlarımız el verdiği müddetçe savunma mekanizmayı işletilmesi için hukuksal destek vermeye çalışacağız. 2 dönemdir görevde olan Şükrü Kılıç ve yönetimine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“Muhtarlarımıza yer kazandırdık”

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği binasının hizmete girme sürecini anlatarak konuşmasına başlayan Başkan Şükrü Kılıç, yapılan çalışma ve projeleri tek tek anlattı. Kılıç konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“İlk işimiz Mahalle muhtarlarımızı kiradan, köy muhtarlarımızı da sokaktan kurtardık. Birlik beraberlik içinde bin 500 metrekare yer kazandırdık. Çalışma ofisiyle, mescidi ile, çay ocağıyla bir çatı kazandırdık. Vatandaşına hizmet edebilecek, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği’ne yer kazandırdık. Ereğli’yi tanıtmak için 71 vilayetten Anadolu Otel’de Konfederasyon Başkanlarımızı toplayıp vekillerimiz ile beraber yemek verdik.

Muhtarlar derneği yönetim kuruluna 4 yıl gibi bir zaman diliminde siz muhtarlarımızın hizmetlerine yardımcı olma sosyal ve aktüelinize katkı sağladık. Bölge milletvekillerimizin TBMM’deki çalışma ortamını görmek, ilçe ve köylerimizdeki sorunları dosyalar halinde  bölge vekillerimizin hepsine sunduk. Suriye'de sıkıntı içinde olan vatandaşlara yardım yaptık. Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem afeti nedeniyle 10 koli kumanya yardımı ve İzmir depremi için de 20 adet battaniye 8 adet gıda koli yardımı yapıldı . 15 Temmuz gecesi şehitler ve gazi olan kardeşlerimiz anısına ilçemiz anıt önünde tüm hemşerilerimize yemek verilerek Alimolla Camisinde Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okuttuk. 6- yetim çocuklar için muhtarlar derneği olarak tablet yardımı yaptık. Afrin’de bölücü terör örgütleriyle mücadele eden askerlerimize ve güvenlik görevlilerimize bir buçuk tonluk iç fındık, yöresel reçelimiz, kahve, ıslak mendil ve iç çamaşır olarak çeşitli hediyeleri bizzat kendilerine bırakılmak amacı ile 90 muhtarımız ile hataya program gerçekleştirdik. Muhtarlarımızı ecdadımızın kanı ile sulandığı Çanakkale gezisine getirdik. Bütün bu faaliyetlerimize rağmen bankamızda bulunan dernek gelirimizde 24 bin 555 TL para mevcuttur. Göreve geldiğimiz günden bugüne çıtasını daha yükseklere kaldırmak için ekip arkadaşlarımızla gayret sarf ettik. Bu bir bayrak yarışı, kazanan Muhtarlar Derneği olacak. Kongremiz Ereğli’mize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Şükrü Kılıç güven tazeledi

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Başkanlık için yarışan Şükrü Kılıç ve Hikmet Erlat oy sandığına oylarını birlikte atarak birliktelik mesajı verdi.

Oy sayımının ardından, Şükrü Kılıç 81 oy alarak yeniden başkan seçilirken, Hikmet Erlat 46 oy aldı. Şükrü Kılıç başkanlığında Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Nurettin Yaman, Nazif Kaplan, Fahri Demircan, Köksal Tekin, Emin Ünal, Raif Erarslan, Zeki Sevim, Nazım Civelek, Recep Can, Adnan Alar.

Öte yandan kongreye pandemi nedeniyle protokol davet edilmezken, katılımcılara ikramda bulunulmadı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , muhtarlar , şükrü kılıç

Yorumlar

Aqua Lina'dan Büyük Kampanya!

25 Mart 2021 Perşembe 11:08

Aqua Lina'dan Büyük Kampanya!

Sağlıklı su içme vizyonuna sahip olan Aqua Lina, müşterilerine ayrıcalıklı imkanlar sunuyor.

Su Arıtma Sistemlerinde 81 İl ve İlçede ücretsiz teknik servis hizmeti veren Aqua Lina, 15 gün ücretsiz sağlıklı suyu deneme fırsatı sunuyor.
Ayrıca; Marka-Model farketmeksizin su arıtma cihazınızın filtre bakımlarını ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz!
Su Arıtma Sistemlerinin ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanmak için;

Aqua Lina iletişim telefonları:0 (553) 646 22 87 - 0 (535) 892 54 55

Adres:Müftü mahallesi Meydanbaşı Caddesi Ay City Avm ÖĞRETMEN EVİ GİRİŞİ AQUALİNA SU ARITMA SİSTEMLERİ

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli

Yorumlar

İlk ziyaret Basın konseyinden

24 Mart 2021 Çarşamba 16:45

İlk ziyaret Basın konseyinden

Yapılan devir teslim ve görev bölümünün ardından Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel ve yeni yönetim kuruluna ilk ziyaret Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyesi Ali Ayaroğlu’ndan oldu.

Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel, Dernek Genel Sekreter Haydar Yağız ve Üst Kurul Üyesi İsmet Keskin tarafından ağırlanan Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyesi Ali Ayaroğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel ve yeni yönetimine başarı dileklerini ileten Ayaroğlu, “Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel ve yeni yönetimine başarılar diliyor ve hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , ereğli gazeteciler derneği , ali ayaroğlu

Yorumlar

Yayla yolu asfaltlanacak

24 Mart 2021 Çarşamba 16:12

Yayla yolu asfaltlanacak

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Gümeli Yaylası yolunda asfalt çalışması yapılacak.

Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından Gümeli'ye bağlı 11 kilometre uzunluğunda olan Gümeli-Bölüklü yayla yolunu asfaltlamak için kolları sıvadı. Gümeli bağlı Bölüklü yaylaları eşsiz doğa zenginliğine sahip dört mevsim turizme açılması için ve Gümeli sakinlerinin de yaz aylarında yoğun olarak kullandığı yolun asfaltlama kaplanmasına yönelik ilk çalışma 2021 yılı yatırım programına alındı.

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz ve beraberindeki AK Parti yöneticileri, Gümeli merkezden başlayarak yaylalara çıkan 11 kilometrelik yolunun asfaltlama programa alınması yönelik inceleme yaptılar. Gümeli’nin eşsiz doğası ile ülke ve bölge turizmine kazandırılması gerektiğine vurgu yapan Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, “ Gümeli ile Bölüklü yayla arası yaklaşık olarak 12 kilometre mesafededir. Bu alanın 11 kilometrelik Köy Hizmetleri yani Özel İdare yol ağındadır. Bu sene inşallah 11 kilometrelik alan asfaltlanacak olup tamamlamayı planlamaktayız. Gümeli yaylalarını turizme açılan kapının anahtarı olma özelliğidir. Bu açıdan çok önemli bir hizmettir. Bunun altını çizmek istiyorum. Zonguldak bölgesinde turizm açısında önemli zenginliklerimiz olmasına rağmen bir türlü bunu değerlendirememiştir. bu zenginliklerimizin başında Alaplı’mızın eşsiz doğa zenginliğine sahip Gümeli yaylaları ve dört mevsim büyüleyici güzelliği geliyor. Türkiye'nin 105. Tabiat Anıtı olarak tescillenen 4 bin 115 yaşında dünyanın en yaşlı porsuk ağacının bulunduğu Gümeli ormanları ve yaylalarında dört mevsim adeta renk cümbüşü yaşanıyor. Bin 650 metre yüksekliğindeki en yüksek tepe Bacaklı Yayla ve eteğindeki Bölüklü Yaylası'nın sık çam ormanları arasındaki evleriyle gün geçtikte tanınmaya başlayan Gümeli Beldesi, Batı Karadeniz'in yeni foto safari, yayla turizmi ve kayak merkezi olmaya aday. Bu bağlamda tüm Gümeli'de yaşayan ve Alaplılı vatandaşlarımıza bu yolumuz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , alaplı , gümeli , vedat yılmaz

Yorumlar
  • ÖZCAN
    28 Mart 2021 Pazar 10:38

    Arkadaş orasıda köy yolu sadece Zonguldak da ereğli köyleri yok hizmet vereceğiz dediler yıllarca bakalım yapacaklar mı o önemli

  • Erkan
    26 Mart 2021 Cuma 21:24

    Önce Ereğli’nin köy yollarını bir bakın da ondan sonra yaylalara geçin çalışmayan özel olan özel idare hakikaten özel idare sonra da boy boy fotoğraf çekin

Yağan kar kartpostallık manzaralar oluşturdu

24 Mart 2021 Çarşamba 14:16

Yağan kar kartpostallık manzaralar oluşturdu

Zonguldak'ta dün gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı Ereğli karayolunda kartpostallık manzaralar oluşturdu.

Sabahın erken saatlerinde yola çıkan vatandaşlar, yolun buzlanması sebebiyle yoldan çıktı. Ekipler tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdürdü.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından kentin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı etkili oldu. Zaman zaman tipiye dönüşen Zonguldak-Ereğli karayolunda gece saatlerinde buzlanmalar yaşandı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte karayolunu kullanmak isteyen bazı sürücüler; kontrolden çıkarak bankete düştü.
Karayolları Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de buzlu yolları açma, tuzlama ve kar küreme çalışmalarını sürdürdü.

Kartpostallık manzaralar havadan görüntülendi
Bir yandan karla mücadele çalışmaları sürerken diğer yandan ortaya doyumsuz manzaralar çıktı. Drone ile havadan görüntülenen karayolu seyir zevki yaşattı. Kartpostallık görüntülerde beyaz gelinliğini giyen ağaçlar yolu kullanan sürücülerin ilgisini çekti. Fotoğraf sanatçıları da bölgeye gelerek beyaza bürünen ormanları fotoğrafladı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kar , kış

Yorumlar