Muhtarlar, Başkan Posbıyık ile görüştü

6 Nisan 2021 Salı 16:28

Muhtarlar, Başkan Posbıyık ile görüştü

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yapılan kongre sonrası yeniden göreve gelen Şükrü Kılıç başkanlığındaki Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği yönetimini kabul etti.

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, 25 Mart’ta gerçekleştirdikleri kongre sonrası yeni yönetimiyle birlikte Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a ziyarette bulunarak çiçek takdim etti.

Kılıç ve beraberindeki köy ve mahalle muhtarlarından oluşan dernek yönetimini kabul eden Başkan Halil Posbıyık, yeni yönetime ‘hayırlı olsun’ diyerek çalışmalarında başarı diledi. Muhtar camiasına bugüne kadar verdiği hizmetleri nedeniyle Başkan Posbıyık’a teşekkür eden dernek başkanı Şükrü Kılıç, “Görevde bulunduğunuz tüm süreler içerisinde her daim muhtar arkadaşlarımız desteğinizi yanımızda hissetti. Ereğli’nin menfaatleri ne gerektiriyorsa, Muhtarlar Derneği olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmayı sürdüreceğiz. Pandemi döneminde ortaya koyduğunuz çalışmalar için de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde bürokrasiyi ortadan kaldırdıklarını belirten Başkan Posbıyık “Muhtarlarımızın mahalleleriyle ilgili bir talebi olduğunda artık bana gelmelerine gerek yok. Ekip arkadaşlarım kurduğumuz sistemle gerekli olan çalışmaları yapıyorlar. Bürokrasiyi ortadan kaldırmış olduk. Muhtarlarımızla her zaman birlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeni yönetim olarak bundan sonra yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

Muhtarlar Derneği yönetimi daha sonra Başkan Posbıyık ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , halil posbıyık , muhtarlar

Yorumlar

Apandisit belirtileri nedir?

6 Nisan 2021 Salı 15:32

Apandisit belirtileri nedir?

"Apandisit belirtileri nedir, farkedilmediğinde ne gibi sonuçlara yol açar?" Genel Cerrahi Op. Dr. Barbaros Hayrettin TABAK cevaplıyor

Yorumlar

KEPEZ'DE ACİL SATILIK BİNA...

6 Nisan 2021 Salı 14:43

KEPEZ'DE ACİL SATILIK BİNA...

KDZ EREĞLİ KEPEZ MAHALLESİ FAKÜLTE MEVKİİNDE HAZIR KİRACILI 1+1 FULL EŞYALI 11 DAİREDEN OLUŞAN YATIRIMLIK SATILIK BİNA.

http://www.okedemlak.com.tr/ilan/kdz-eregli-kepez-mahallesi-fakulte-mevkiinde-hazir-kiracili-11-full-esyali-11-daireden-olusan-satilik-bina-6996.html

 

Yorumlar

Teravih namazı ile ilgili açıklama

6 Nisan 2021 Salı 11:52

Teravih namazı ile ilgili açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı, 'teravih namazı' ile ilgili karar verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, korona virüs tedbirleri kapsamında bu sene de teravih namazlarını evde kılmanın uygun olduğuna karar verdiklerini duyurdu. 

Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik'' ifadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , teravih namazı , ramazan

Yorumlar

Avukatlar Günü kutlandı

5 Nisan 2021 Pazartesi 17:26

Avukatlar Günü kutlandı

Kdz. Ereğli'de 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı önündeki tören, çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile devam eden törende Kdz. Ereğli Hukukçular Derneği Başkanı Avukat Eren Demircan, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Demircan, avukatların gerek toplum ile mahkeme arasında, gerekse mahkeme ile toplum arasında her zaman bir köprü görevi üstlendiğini söyledi. Demircan açıklamasında, "Geçmiş yıllarda kaybettiğimiz hayatlarını adalet, insan hakları ve demokrasiye adayan başta yakın zamanda vefat eden meslektaşlarımız Av. Ersin Aslan ve Av. Muhammet Halil Yavuz olmak üzere fedakâr meslektaşlarımızı, hakimlerimizi savcılarımızı ve tüm yargı mensubu arkadaşlarımızı,  hain terör saldırıları sonucunda hayatlarını kaybeden yargı şehitlerimizi, aziz vatanımızı korumak için insanüstü bir gayret ve cesaretle kutsal görevlerini yerine getirirken şehit olan kahraman güvenlik güçlerimizi ve de ülkece uzun süredir mücadele etmekte olduğumuz Covid-19 salgını sebebi ile vefat eden başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum. Aynı şekilde ülkece içerisinde bulunduğumuz bu menfi durumun bir an önce sona ererek eskisi gibi sağlıklı günlerimize ulaşabilmeyi diliyorum. Buradan tekrar tekrar belirtmekte fayda görüyorum ki, salgını defedebilmemizin tek yolu tedbirlere sıkıca riayet etmekten geçmektedir. Hal böyle iken tedbirlere dikkat edilmemesi sadece şahsın kendisini değil şahıslar nezdinde tüm toplumu ilgilendirmektedir. Ancak hiç şüphe yok ki geçmişte olduğu gibi bu badireyi de toplumca el ele vererek aşacağımızdan hiçbir şekilde şüphemiz bulunmamaktadır. 

Avukatlar, her dönemde öncelikle asli görevleri olan savunma görevini icra etmişler, bunun yanında ise her şartta ve koşulda toplum ve toplumsal sorunlar ile her zaman iç içe olmuşlardır. Avukat denildiğinde toplum nezdinde akla hemen ‘dava açan, savunan, duruşmaya çıkan’ kişi gelse de aslında icra etmekte olduğumuz bu kutsal mesleğin çok önemli bir yanı daha bulunmaktadır. Bu da toplumsal sorunlarla en önde mücadele etme görevidir. Çoğu zaman biz hukukçular meydana gelen olaylara çok farklı çerçeveden bakabilmekte ve çok farklı yorumlar yapabilmekteyiz. Bu durum esasen bizleri toplumdan ayırıyormuş gibi görünse de aksine toplumu her konuda aydınlatabilme ve de doğru yola sevk edebilme görevini de her zaman avukatlar üstlenmiştir. Uygulamada da bu durum sıklıkla karşımıza çıkmakta olup, kendisini ilgilendirsin ilgilendirmesin nerede bir hukuksuzluk, nerede bir insan hakları ihlali durumu meydana gelse orada hemen avukatlar asli görevleri üstlenip toplumu bilinçlendirmektedirler. Öyle ki bir çok Sivil Toplum Kuruluşu ve Çevre Örgütlerinin yöneticiliğini ve de en önemli görevlerini avukatlar yapmaktadırlar. Yani avukat sadece adliye saraylarında değil, her yerde her koşulda ve tüm olumsuzluklara rağmen adalet arayan bir toplum savaşçısıdır.

Avukatlar gerek toplum ile mahkeme arasında gerekse mahkeme ile toplum arasında her zaman bir köprü görevi üstlenmişlerdir. Öyle ki bizler kanunlar ve diğer hukuk kuralları hakkında bilgisi olmayan vatandaşlarımızın   haklarının nasıl ve ne şekilde aranacağı hususunda kendilerine yardımcı olmakta iken diğer yandan Mahkemelerin yine aynı kanun ve kurallar nezdinde vermiş olduğu kararların vatandaşlarımıza açıklanması ve de izaha kavuşturulması konusunda büyük bir rol üstlenmekteyiz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , avukatlar günü , ereğli

Yorumlar