Muhtara bıçaklı saldırı

31 Mart 2017 Cuma 17:50

Muhtara bıçaklı saldırı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde çıkan kavga sırasında Pınarcık Köyü Muhtarı Hasan Korkmaz bıçaklanarak ağır yaralandı.

Olay Müftü Mahallesi Devrim Bulvarı üzerinde meydana geldi. İddiaya göre iki gurup arasında çıkan kavgaya müdahil olan Pınarcık Köyü Muhtarı Hasan Korkmaz, Mehmet İlarslan’ın bıçaklı saldırısına uğradı. Ağır yaralanan muhtar arkadaşları tarafından ticari taksi ile hastaneye kaldırıldı. Saldırıyı gerçekleştiren Mehmet İlarslan’ı ise kalabalığın linç girişiminden polis ekipleri kurtardı. Mehmet İlarslan 4-5 kişilik gurubun kendisine saldırması sonucu olayı gerçekleştirdiğini ifade ederken, esnaflar ise saldırganın daha öncede birçok yaralama olayına karıştığını ve sürekli kendilerinden para isteyip rahatsız ettiğini iddia etti. Saldırgan polis tarafından gözaltına alınırken, kasıklarından bıçaklanan muhtar ise yapılan ameliyat sonrası servise kaldırıldı. Muhtarın hayati tehlikesi bulunmazken savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

bıçaklı saldırı , muhtara , ağır yaralı ,

Yorumlar

MHP İlçe Başkanlığı kongresi ertelendi...

31 Mart 2017 Cuma 17:41

MHP İlçe Başkanlığı kongresi ertelendi...

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, 2 Nisan 2017 günü yapılacak olan MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı kongresinin ertelendiğini açıkladı.

İl Başkanı Hamdi Ayan, partisinin Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı kongresinin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. 2 Nisan 2017 günü yapılacak kongreye ilişkin açıklamada bulunan Ayan, "2 Nisan 2017 günü yapılması planlanan MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı kongremiz, teşkilatla yapılan istişareler sonucunda ileri tarihe tehir edilmiştir. Camiamıza ve kamuoyunun bilgilerine arz olunur" dedi.

Etiketler:

mhp , kongre , ertelendi ,

Yorumlar

Kursiyerlerin ahşap sergisi ustalara taş çıkarttı

31 Mart 2017 Cuma 16:28

Kursiyerlerin ahşap sergisi ustalara taş çıkarttı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından ahşap şekillendirme sergisi açıldı.

 Yaklaşık 1 buçuk yıl önce Devlet Sanatçısı Koray Büyük Yıldırım’ın açtığı kurs kendisinin vefat etmesi sonrası Kdz. Ereğli Endüstri Meslek Lisesi Ağaç İşleri Bölümü Hocası Yılmaz Kart tarafından devam etti. 23 kursiyer tarafından hazırlanan kaybolmaya yüz tutmuş ahşap şekillendirme sanatı eserleri vatandaşların beğenisine sunuldu. Eserler 5 Nisan Çarşamba gününe kadar sergilenecek.

 Açılışa Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Ünsal Demir, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Zuhal Efe’nin yanı sıra kurs hocaları ve kursiyerler katıldı.

Ülkemiz insanına fırsat verildiğinde çok güzel eserler ortaya çıkarttıklarının güzel örneklerinden birini de bu sergide gördüklerini ifade eden Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, tüm kursiyerlere ve hocalarına teşekkür etti. Madenoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Kursiyerlerimiz çok güzel eserler ortaya koymuşlar, bizim insanımıza fırsat verildiğinde, ortam tesis edildiğinde, ne kadar başarılı olduklarını görmenin yollarından birisi de, bu tür kurslara devam ettikten sonra ortaya koyacakları eserlerin varlığıdır. Biz insanımızın ne kadar başarılı ve yetenekli olduğunu bu kursların sonucunda anlıyoruz. Bu kursa katılıp, güzel eserleri ortaya koyan bütün kursiyerlerimize ve onların değerli ustalarına canı gönülden teşekkür ve tebriklerimi iletiyorum. Bu teşekkürüm sadece kursiyerlere ve usta öğreticilerine değildir, başta Milli Eğitim Müdürümüz Numan Korkmaz olmak üzere, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zuhal Efe ve yardımcılarına, sergi için bize burayı tahsis eden Belediyemizin değerli Başkanı Hüseyin Uysal ve personeline de teşekkür ediyorum.”

 

Yapılan konuşmaların ardından Protokol ve vatandaşlar sergi salonundaki eserleri incelediler.

Etiketler:

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu , Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal , Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz , İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Ünsal Demir , Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Zuhal Efe , AHŞAP ŞEKİLLENDİRME SERGİSİ ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi, farkındalık gününe hazır

31 Mart 2017 Cuma 12:10

Kdz. Ereğli Belediyesi, farkındalık gününe hazır

‘2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ etkinlik hazırlıklarını sürdüren Karadeniz Ereğli Belediyesi, yine dikkat çekecek bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçedeki Özel Rehabilitasyon Merkezlerinin temsilcileri Sosyal Hizmetler Merkezi yetkilileri ve İş Okulu yetkilileri ile bir toplantı yaparak 02 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak etkinlikleri belirledi.  
Saat 14.00’te Bozhane mevkiinde başlayacak olan etkinlikler kapsamında, etkinliğe katılanlara mavi renkli şapka, tişört ve balonlar dağıtılacak ve Atatürk Anıtı önüne kadar kortej yapılacak.
Anıt Önünden başlayarak sahil boyunca renkli görüntüler oluşturacak olan etkinliklerde sevgi zinciri oluşturulacak. Havaya fırlatılan balonların ardından Anfi Tiyatroda engellilere yönelik program devam edecek.
Engellilere ve özel çocuklar ve annelere her zaman pozitif ayrımcılık uygulayacağını vurgulayan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “2 Nisan Otizm farklılık gününde tüm Ereğli olarak otizme dikkat çekmek için gelin hepimiz mavi ışık yakalım. İlçemizde yine bir güzelliği başaralım tüm Ereğli halkını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Etiketler:

otizm , farkındalık günü ,

Yorumlar

Gençliğimizi bonzai ile vuruyorlar...

31 Mart 2017 Cuma 11:53

Gençliğimizi bonzai ile vuruyorlar...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 'bonzai' diye adlandırılan uyuşturucu maddeden kullandığı iddia edilen 3 genç hastaneye kaldırıldı.

İlk olay, Kdz. Ereğli ilçesi Müftü Mahallesi Alemdar Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, 20 yaşındaki T.A.’yı yerde hareketsiz yatarken gören vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahale etmek istediği T.A. ambulansa binmek istemezken, polis ekiplerinin araya girmesi ile ikna edildi. Olayı gören öğrenciler ise polisi aramak istediklerinde yanlarına gelen bir kişinin buna karşı çıktığını söyledi. Öğrenciler "Biz polisi arayacaktık. Bir adam geldi. Bize 'hayır polisi aramayın, o gitsin' dedi. Biz yoldan geçerken birisini daha gördük. Durdurmak istedik ama gitti" dedi.
İlçede diğer olay ise Murtaza Mahallesi Dışçeşme Sokak’ta bulunan Çelikel Camii mevkiinde meydana geldi. Mahalle sakinleri cami merdivenlerinde yerde hareketsiz yatan 21 yaşındaki B.D.’yi görünce sağlık ekipleri ve polise haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri B.D.’yi ambulansa alarak Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne götürdü. Uyuşturucu kullandığı iddia edilen genç acildeki ilk tedavisinin ardından yoğun bakıma alındı.
Son olay da Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Müftü Mahallesi Muzaffer Uluşahin Sokak üzerinde meydana geldi. Sokak üzerinde yerde hareketsiz yatan D.S.’yi gören vatandaşlar sağlık ekipleri ve polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri D.S.’yi polis otosuna bindirirken, şahsın üzerinde yapılan aramada bir miktar uyuşturucu bulundu. Polis aracıyla hastaneye götürülen gencin tedavisinin devam ettiği belirtildi.
Kdz. Ereğli Cumhuriyet Savcılığı yaşanan 3 olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

uyuşturucu , bonzai ,

Yorumlar