Motosiklet sevenleri sevindiren uygulama...

17 Ağustos 2020 Pazartesi 15:58

Motosiklet sevenleri sevindiren uygulama...

Zonguldak Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla motosiklet sürücülerinin yaşadığı park sorunu çözüldü. Kdz. Ereğli Belediyesi şehir merkezinde 5 noktada ücretsiz motosiklet park alanı düzenledi. Motosiklet kullanmak kimine göre özgürlük, kimine göre tutku, kimine göre ise trafik yoğunluğundan kurtulmanın en güzel yolu...

Ereğli’de çoğalan araç sayısıyla birlikte artan motosiklet kullanımı, park sorununu da beraberinde getirdi. Kentte trafiğe kayıtlı çok sayıda motosiklet sürücüsünün yaşadığı park sıkıntısına Kdz. Ereğli Belediyesi çözüm buldu. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla Kdz. Ereğli Belediyesi, 4’ü merkezde, 1’i sahil bandı girişinde olmak üzere toplam 5 noktada ücretsiz otopark alanı oluşturdu.
Belediye Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ile koordineli olarak, Pazar yeri girişi Rüya Kuruyemiş yanı, Dere üstü Vestel yanı, Devrim Bulvarı üzeri Albaraka ile Vera karşısı ve sahil bandı Bozhane girişinde sadece motosikletlerin park edebileceği alanları dubalarla çevirdi.
Motosiklet sürücüleri kendileri için ayrılan alanlarda hafta sonundan itibaren motosikletlerini park etmeye başladılar.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , motosiklet , park sorunu ,

Yorumlar

Kürekle alevlere toprak atıp alevlere müdahale ettiler

17 Ağustos 2020 Pazartesi 15:48

Kürekle alevlere toprak atıp alevlere müdahale ettiler

Zonguldak'ta ormanlık alanda üç ayrı bölgede yangın meydana geldi. Yangına arazöz ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından soğutma çalışmaları gerçekleştirildi.

Edinilen bilgiye göre, Zonguldak-Ereğli karayolu Ömerli köyü Çötleben mevkisinde saat 14.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Üç ayrı noktada meydana gelen yangını gören yöre halkı kendi imkanları ile yangına müdahale etmeye çalıştı.
İhbarı alan Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı arazözler bölgeye sevk edildi. Alaplı, Zonguldak merkez, Ereğli ekiplerinin yanı sıra Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de bölgeye gelerek yangına müdahale etti. Yaklaşık iki saat süren çalışmaların ardından yangın kontrol altına alındı.

Yangın havadan görüntülendi


Ekiplerin müdahale ettiği yangın havadan da görüntülendi. Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu soğutma çalışmalarını yerinde inceledi. Çorumluoğlu, "Yaklaşık 45 dakika önce başlayan bir orman yangınımız var. Arazözlerimiz müdahale etti. Kontrol altına aldığımızı söyleyebiliriz. Büyümeden söyleyebiliriz. Özel idare tankerleri, belediye tankerleri ve arazözler bölgeye geldi. Soğutma çalışmalarını yapıyorlar. Yangının çıkış sebebi henüz belli değil. Arkadaşlar araştırıyor. İlk hedefimiz yangını söndürmek" dedi.
Öte yandan, yöre halkı kazma ve küreklerle kazdıkları toprakları alevlere atarak yangını söndürmeye çalıştılar. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , yangın ,

Yorumlar

Cadde ve sokaklar dezenfektan ediliyor

15 Ağustos 2020 Cumartesi 18:17

Cadde ve sokaklar dezenfektan ediliyor

Alaplı Belediyesi ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında cadde ve sokakları köpüklü tazyikli suyla yıkıyor.

Alaplı Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından, Alaplıların en çok vakit geçirdiği İlçe merkezi başta olmak üzere mahalleler itfaiye aracından sıkılan köpüklü suyla dezenfekte ediliyor.
Alaplı Belediyesi Başkanı Nuri Tekin, Koronavirüs’ün ülkemizde ilk koronavirüs vakası görüldüğü günden buyana cadde ve sokakları düzenli olarak köpüklü suyla dezenfekte ettiklerini söyledi.
Pandemiden dolayı çalışmaları hassasiyetle sürdürdüklerini ifade eden Tekin, “Halkımızın ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarımız devam ederken cadde, sokak ve mahallerimiz köpüklü tazyikli suyla düzenli olarak yıkıyoruz. Ayrıca iş yerlerimizi düzenli olarak denetimlerini yaparak koronavirüs karşıya kurallara uyulması konusunda bilgilendiriyoruz. Şehrimizin her bölgesinde koronavirüsü atlatana ve normale dönene kadar dezenfekte çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Yorumlar

Posbıyık Gazeteciler Federasyonu başkanlarını ağırladı

15 Ağustos 2020 Cumartesi 18:10

Posbıyık Gazeteciler Federasyonu başkanlarını ağırladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, Anadolu’nun değişik illerinden gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu başkanlarını ağırladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, daha önce Zonguldak Milletvekillerine yaptığı çağrıyı gazetecilere de yaparken, “Alemdar’ın 100. yılında İstiklal Madalyası istiyoruz. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz” dedi. TGF Başkanı Yılmaz Karaca da “Gezdik, gördük. Kdz. Ereğli İl olmalıdır” açıklamasında bulundu.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Basın Vakfı toplantısı için Zonguldak’a gelen cemiyet başkanlarını ağırladı. TGF Başkanı Yılmaz Karaca, Zonguldak TGF Cemiyet Başkanı Derya Akbıyık ve Türkiye’nin değişik illerinden çok sayıda gazeteci, TGF Basın Vakfı toplantısı için geldikleri Zonguldak’ta ilk olarak Kdz. Ereğli’yi gezdi. Cemiyet Başkanlarına, Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Basın Bürosu görevlileri tarafından ilçenin tarihi ve turistik yerleri tanıtıldı.
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye’nin değişik illerinden gelen gazetecileri akşam yemeğinde ağırladı.
Kdz. Ereğli Belediyesinin her zaman özgür basına destek verdiğini anlatan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:
“Denizin mavisi, ormanın yeşili, güneşin sarısının orijinal renkleri dünyada sadece Kdz. Ereğli’de vardır. Kdz. Ereğli’yi görmeden ölmek öbür dünyaya eksik gitmektir. Bu eksikliğinizi tamamladığınız için sizler şanslısınız. Sevgi, Barış, Dostluk kentinde sizleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kdz. Ereğli mitolojik tarihi, arkeolojik zenginliği, sanayi yatırımları, doğal güzellikleri ve çalışkan insanlarıyla bölgesinin parlayan yıldızıdır. Sevgiden, barıştan ve dostluktan yana tutumuyla, kültürel birikimiyle ödüllü bir Avrupa kentidir. Ereğli’miz aynı zamanda Avrupa’nın en büyük festivallerini düzenleyen ve bunu 21 yıl yaşatarak gelenek hale getirmiş bir festivaller şehridir. En son yapılan yarışmada Türkiye’nin en büyük festivali ödülümüzü de aldık. Sevgi, Barış, Dostluk festivalimiz, Hamsi festivalimiz, Bıcırıklar şenliği, sanat sokağımız, açık hava sinemalarımız, doğa turlarımız, kültürel etkinliklerimiz, sahil şeridimiz, muhteşem plajlarımız Ereğli’yi bölgenin en zengin kenti yapmaktadır. Yaşadığımız pandemi dönemi bu yıl önceliklerimizi doğal olarak değiştirdi. Ancak bu sıkıntılı günleri hep beraber aşacağımızdan hiç kuşkumuz yok. Basının kıymetli temsilcileri. Güçlü ve özgür basının önemi her geçen gün daha da çarpıcı biçimde görülüyor. Sizler tarihe tanıklık ediyor, haber ve yorumlarınızla kimi zaman tarihin akışı üzerinde etki oluşturabiliyorsunuz. En önemlisi de halkın doğru bilgi ve haber alma hakkının takipçilerisiniz. Gerçekten çok kritik günlerden geçiyoruz. Pandemi dönemi dostlukları bitiremez ama en azından görüşmeleri azalttı. Ülkemizin dış ülkelerle olan ilişkilerindeki sıkıntılar, problemler, ülkenin sosyal denge bozuklukları, ücret akışları, yoksulluk, yolsuzluk ne ararsan var. İşte burada halkın doğru bilgileri alması için sizlere büyük görevler düşüyor. Bu süreçte gazeteci olarak görev yapmanın özellikle yerel basın olarak ayakta kalmanın zorluklarını görüyoruz. Hepinize bu zorlu görevinizde başarılar diliyorum. Biz belediye olarak özgür basınımızı destekliyoruz, desteklemeye devam edeceğiz. Değerli dostlarım. Daha önce Zonguldak Milletvekillerimize bir çağrıda bulunmuştum. Buradan sizlere de çağrıda bulunuyorum ve desteklerinizi istiyorum. Önümüzdeki yıl Alemdar olayının yüzüncü yılını kutlayacağız. Alemdar tarihimiz açımızdan çok önemli bir olay. Türkiye’nin İstiklal Savaşı döneminde ilk deniz harbi burada yaşandı ve deniz şehidi burada verildi. Türkiye’de İstiklal Savaşı dönemindeki mücadeleler için bazı şehirlerimiz gazi unvanı aldı, istiklal madalyası aldı. Ancak Kdz. Ereğli olarak biz alamadık. Alemdar’ın yüzüncü yılında İstiklal madalyamızı istiyoruz. Bu konuda sizlerden de destek bekliyoruz."

"Kdz. Ereğli il olmalıdır"
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Başkan Halil Posbıyık’a cemiyet başkanları adına teşekkür etti. Ereğli’yi gezdiklerini ve çok mutlu olduklarını anlatan Karaca, “50’ye yakın ilimizden cemiyet başkanlarımız ve gazeteci dostlarımızla bugün Ereğli’yi gezdik. Çok beğendik. Mutlu olduk. Şunu gördük ki, Kdz. Ereğli Gebze ile birlikte İl olmayı hak eden bir ilçe. Kdz. Ereğli il olmalıdır” dedi.
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık da Başkan Posbıyık’a misafirperverliği için teşekkür etti. TGF Başkanı Karaca Başkan Posbıyık’a plaket takdim ederken, Posbıyık da misafirlerine kente özgü çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar

Motosiklet sürücüsü duran otomobile çarptı

15 Ağustos 2020 Cumartesi 18:05

Motosiklet sürücüsü duran otomobile çarptı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 17 yaşındaki motosiklet sürücüsü duran otomobile çarparak yaralandı.

Kaza 14.50 sularında Müftü Mahallesi Erdemir Caddesinde meydana geldi. İddiaya göre Erdemir Caddesinden Uğur Mumcu Caddesine seyir halinde olan Mustafa Oktay (32) idaresindeki 06 ADK 217 plakalı otomobile Emre Öztürk (17) idaresindeki 67 LM 508 plakalı motosiklet çarptı. Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü Emre Öztürk haber verilmesi üzerine olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Yaralı Emre Öztürk’ün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken savcılık olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar