Miniklerin yıl sonu etkinlikleri büyük beğeni topladı

30 Mayıs 2019 Perşembe 16:20

Miniklerin yıl sonu etkinlikleri büyük beğeni topladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Hasan ve Ayşe Şahin Anaokulu’nun yılsonu etkinlikleri düzenledi.

Kdz. Ereğli Hasan ve Ayşe Şahin Anaokulu 2018-2019 eğitim öğretim yılsonu etkinliklerini Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Etkinliğe, anaokulu yaptıran Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin ile eşi Feyzan Şahin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Candar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının Hasan ve Ayşe Şahin Anaokulu Müdürü Selçuk Erdoğan etkinlikte yaptığı konuşmasında Hayırsever İşadamı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin ile eşi Feyzan Şahin’e kendilerinin anaokulu yapımında hiçbir desteğini esirgemedikleri için teşekkür etti. Müdür Erdoğan konuşmasında, “Hedefimiz öğrencilerimizi bireysel farklılıkları benimseyen bir ortamda, çağdaş yaşamın getirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatarak, paylaşmayı bilen, katılımcı ve özgüveni gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir. Çünkü onlar bizim sahip olduğumuz en değerli varlıklarımızdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızı en iyi yetiştirmek ve onları hayata hazırlamak için çaba gösteren saygıdeğer öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

“Çocuklarımızı daha iyi şartlarda yetiştirmeyi hayal ediyorum”
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı, Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin ise etkinlikte yaptığı konuşmada çocukların eğitiminde bütün kamu kuruluşlarının destek vermesi gerektiğini ifade etti. Şahin konuşmasında Ailelerimiz bizlerin eğitimine katkı sağlamak için çok büyük özverilerde bulundular. Sonra biz de çocuklarımızın en iyi şekilde eğitilmesi için kendi ihtiyaçlarımızdan vazgeçerek hayata hazırlamaya çalıştık. Hayat devam ediyor. Çocuklarımız ne kadar iyi yetişirse, geleceğimiz o kadar emin ellerdedir. Çocuklarımızın eğitiminin sadece Milli Eğitim’e bırakılacak kadar önemsiz olmadığını düşünüyorum. Yani çocuklarımızın eğitiminde bütün kamu, özel sektör kuruluşları, dernekler ve hayırseverler el vermeli, hep beraber çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. İnşallah daha güzel günlerde, daha iyi şartlarda çocuklarımızı yetiştirmeyi hayal ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Hasan ve Ayşe Şahin Anaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin rehberliğinde gösteriler gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından icra edilen folklor, dans gösterileri ve İstiklal Marşı okuma gösterileri dinleyicilerden yoğun alkış alarak büyük beğeni topladı. Gösterilerin ardından İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Okan Çandar tarafından Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’e plaket takdim edildi.

Yorumlar

Genel Başkan Çatalcam, BEÜ Rektörüne TEKDER’i anlattı

25 Mayıs 2019 Cumartesi 22:40

Genel Başkan Çatalcam, BEÜ Rektörüne TEKDER’i anlattı

Teknikerler ve Yüksek Teknikerler Derneği (TEKDER) Genel Başkanı Murat Çatalçam ve beraberindeki heyet, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Çatalçam, dernek ve çalışmaları hakkında Rektör Prof. Dr. Çufalı’ya bilgiler vererek görevinde başarılar diledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Çufalı da TEKDER heyetine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. TEKDER’e şehir ve üniversite hakkında bilgiler de veren Rektör Prof. Dr. Çufalı, üniversite olarak kendileriyle her türlü işbirliği içerisinde hareket etmeye hazır olduklarını söyledi.
Dernek ve üniversite faaliyetleri ile ilgili geniş bir fikir alışverişinde bulunulan ziyaret, karşılıklı iyi niyet ve başarı temennisi ile son buldu.

Yorumlar

BAKKA'dan öğretmenlere proje yazma ve yürütme eğitimi

24 Mayıs 2019 Cuma 18:01

BAKKA'dan öğretmenlere proje yazma ve yürütme eğitimi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü ve BAKKA ilçede görev yapan öğretmen ve idarecilere proje yazma ve yürütmek eğitimi verecek.

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ilçede görev yapan idarecilere ve öğretmenlere proje yazma ve yürütme eğitimi vererek 30 ve üzerinde ki eğitimci ile buluşacak. Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli ve proje biriminden sorumlu Şube Müdürü Sedat Akdeniz önderliğinde çalışmalar yapan proje biriminin hazırlayıp Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na sunduğu başvuru ile en az 30 ve üzeri eğitimci, proje yazma ve yürütme konularında kendilerini geliştirme imkanı elde edileceği belirtildi. Yapılacak olan eğitim sonucunda katılımcı 30 öğretmen ve idareciye katılım belgeleri verilirken proje katılımcısı öğretmen ve idareciler AB Ulusal Ajans, Kalkınma Ajansı ve diğer hibe programları hakkında kapsamlı bilgi sahibi olacaktır ve bu fonlardan nasıl faydalanabileceklerini öğrenecek.
Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, eğitimlerin toplamda 5 gün ve 30 saat olarak planlanmakta olup, belirlenen tarih aralığının ise 17-21 Haziran 2019 olarak düşünülmekte olduğunu belirtti.

Yorumlar

Öğrenciler iktidar ve muhalefet temsilcisi olarak yarıştı

11 Mayıs 2019 Cumartesi 12:02

Öğrenciler iktidar ve muhalefet temsilcisi olarak yarıştı

Kdz. Ereğli'de 21 lise arasından ilk dörde kalan Meslek Lisesi öğrencileri düzenlenen münazarada kıyasıya yarıştı. Toplumun suça yönelten etkenlerin işlendiği münazarayı Ormanlı Çok Programlı Lisesi öğrencileri kazandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde 21 lise arasında münazara yarışması düzenlendi. Yarışma sonunda ilk dörde kalan Hacı Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi, Ormanlı Çok Programlı Lisesi, Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İMKB Atatürk Anadolu Lisesi bu akşam Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen finalde yarıştılar.
Yarışma öncesi Hatice Erdem Denizcilik ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından Kdz. Ereğli Fen Lisesi Spor Salonu’nda iftar yemeği verildi. Protokol üyeleri ve öğrenciler iftarın ardından Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan yarışmayı Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Kdz. Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Zonguldak İl Milli eğitim Şube Müdürü Üçler Sarıkaya, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Tat Metal Çelik Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri yer aldı.
Öğrenciler okullarına göre iktidar ve muhalefet temsilcisi olarak yarıştılar. İktidar temsilcisi öğrenciler suçların önlenmesinde yasaların önemi üzerinde konuşurken, muhalefet temsilcisi öğrenciler ise suçların önlenmesinde değerlerin daha önemli olduğu üzerinde durdu. Yaklaşık 2 saat süren münazara sonunda Ormanlı Çok Programlı Lisesi öğrencileri muhalefet olarak yaptıkları konuşma da ortaya koydukları fikirler ile jüri tarafından birinciliğe layık görüldü. Yarışmada birinci olan Ormanlı Çok Programlı Lisesi’ne ödül olarak bin 500 TL’lik hediye çeki verildi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu öğrencilerin özgür fikirlerini cesur bir şekilde herkesin önünde beyan etmelerinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. Çorumluoğlu konuşmasında “4 okulumuzu da öncelikli olarak tebrik ediyorum. Ülkemizi de pırıl pırıl, başarılı ve öz güveni yüksek bu gençlerimize emaneten bırakacağız. Öz güveninizden dolayı sizleri tebrik ederim. Bu hazirun karşısında düşüncelerinizi özgürce ifade etmek bence asıl kazanımdır” dedi.
Yarışma protokol ile öğrencilerin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar

Cemile Tatoğlu'nda miniklerin tasarım beceri atölyesi açıldı

9 Mayıs 2019 Perşembe 19:47

Cemile Tatoğlu'nda miniklerin tasarım beceri atölyesi açıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu’nda, “Hüseyin Tatoğlu Tasarım Beceri Atölyesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu’nda “Hüseyin Tatoğlu Tasarım Beceri Atölyesi’nin açılışı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş tarafından gerçekleştirildi. Açılışa Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve hayırsever işadamı-sanayici Akın Tatoğlu ve STK üyeleri katıldı. Açılışta minik öğrenciler tarafından protokole çiçek takdim edildi. Cemile Tatoğlu Anaokulu Müdürü Demirhan Döl çocukların sahip oldukları yeteneklerini uygulama düzeyinde geliştirebilmeleri, el becerilerini artırabilmeleri amacıyla kurulduğunu belirtti. Müdür Döl konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Bu amaçla kurulan atölyemiz gerçek hayatla ilişkilendirilerek teori ile pratiği birleştirecek şekilde hazırlandı. Çocuklara sorumluluk ve ekip çalışma ruhunu aşılayacak sorumluluk alarak yaptıkları işlerde sebat göstermeleri sağlanacaktır. Öğrencilerin okulda düşenmeye, tasarlamaya ve üretmeye zaman ayırabilecekleri ortamlar planlanarak, çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde hazırlanan atölyemiz; seramik, robotik, akıl oyunları, ebru, dokuma, ağaç işleri, kağıt sanatlarının yanı sıra, oluşturduğumuz küçük hobi bahçesinden oluşmaktadır. Atölyemizin kurulmasında mesai kavramı gözetmeksizin çalışan tüm öğretmenlerimize ve yardımcı personelimize teşekkür ediyorum.”
Vali Bektaş daha sonra Hüseyin Tatoğlu Tasarım Beceri Atölyesini inceleyerek detaylı bilgi aldı.

Yorumlar