Minik öğrencilerden Barış Pınarı Harekatına destek kermesi

25 Ekim 2019 Cuma 14:25

Minik öğrencilerden Barış Pınarı Harekatına destek kermesi

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde ilkokul öğrenci velileri okul bahçesinde "Barış Pınarı" harekatına destek olmak amacıyla kermes düzenledi.

Minik öğrenciler, biriktirdikleri harçlıklarını Mehmetçik vakfına bağışladı.
Alaplı Ahmet Zeki Atalay İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencileri ve velileri Sınıf Öğretmeni Veysel Özmen öncülüğünde okul bahçesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) "Barış Pınarı Harekatı"na destek vermek amacıyla kermes düzenledi.
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na bir destekte Alaplı’dan geldi. Öğrenci anneleri evlerinde hazırladıkları birbirinden güzel yiyecekleri öğrencilerin ve kermese gelen misafirlere sundu. Okul öğrencileri o günkü harçlıklarını Mehmetçik Vakfı’na bağışlayarak askerlerinin yanında olduklarını belirttiler ve tam destek verdiler.
Asker kıyafetleri giyen ve asker keplerini de takan minik öğrenciler kermes sonunda annelerinin yanında asker selamı vererek, "Vatan sana canım feda" ve "Ne mutlu Türküm diyene" sloganlar attı.
Okul Müdürü İsmail Yavuz öğrenci velilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Alaplı , Barış , Pınarı , Harekatı , Destek , Kermes

Yorumlar

Devrek’te Dünya Hasta Hakları Günü etkinliği

25 Ekim 2019 Cuma 13:57

Devrek’te Dünya Hasta Hakları Günü etkinliği

Devrek ilçesinde düzenlenen “ Dünya Hasta Hakları Günün de sağlık çalışanları ve protokol bir araya geldi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde 26 Ekim Dünya Hasta Hakları günü nedeniyle program düzenlendi.
Devrek Devlet Hastanesinde düzenlenen etkinlikte; Devrek Kaymakam Vekili, Ümit Altay, Hastane Başhekimi Onur Merdivan, İdari ve Mali, İşler Müdürü Feti Kuzu, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aylin Gökmen hazır bulundular. Servislerde yatan hastalar ziyaret eden heyet hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, Devrek Eczacılar Birliğinin sponsorluğunun üstelendiği ve ilçenin sembolleri arasında yer alan Devrek Bastonu Kaymakam Vekili Altay tarafından özel gün nedeniyle hasta refakatçilerine hediye edildi.
Devrek Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birim Sorumlusu Semra Budak tarafından da Hasta Hakları broşürü dağıtılarak gerek hastaların ve gerekse hasta yakınlarının konu ile ilgili bilgilendirilmeleri sağlandı.
Programın ardından Hastane Başhekimi Onur Merdivan tarafından Altay’a hastanenin durumu hakkında bilgilendirmede bulunuldu

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Devrek , Hasta , Hakları , Günü

Yorumlar

Öğretmenler "Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi" alıyor

25 Ekim 2019 Cuma 13:44

Öğretmenler "Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi" alıyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve Şube Müdürü Nusret Parlak "Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi" kursunu ziyaret etti.

21-25 Ekim tarihlerinde Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde açılan kursta 26 öğretmen eğitim gördü. Kursta, değişik eğitim kademelerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik pek çok oyunun öğretildiği kurs ilçenin öğretmenlerinden Utku Yüzlü tarafından verildi. Kurs bitiminde ilçe de zeka oyunları kursları açılması planlanmakta olduğunu söyleyen Müdür Baş, eğitimi veren ve alan öğretmenlere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Öğretmenler , Zeka , Eğitici , Oyunlar , Kurs

Yorumlar

Yeşilay Tütün ve Teknoloji Bağımlılığı’na el attı

24 Ekim 2019 Perşembe 14:54

Yeşilay Tütün ve Teknoloji Bağımlılığı’na el attı

Zonguldak Yeşilay Şube Başkanı Uzm.Dr.Fatih Akca, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin yeni faaliyetleri hakkında açıklamada bulundu.

 Zonguldak Yeşilay Şube Başkanı Uzm.Dr.Fatih Akca, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin yeni faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunarak Zonguldak YEDAM alkol ve madde bağımlılarına verdiği hizmete ek olarak tütün bağımlılığı ve internet-akıllı telefon bağımlılığı konusunda ücretsiz psikososyal danışmanlık vermeye başladığını ifade ederek “ZonguldakYeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) emin adımlarla hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. İlimizde kısa süre önce hizmete açılan Zonguldak YEDAM alkol ve madde bağımlılarına verdiği hizmete ek olarak tütün bağımlılığı ve internet-akıllı telefon bağımlılığı konusunda ücretsiz psikososyal danışmanlık vermeye başladı. Alkol, madde ve tütün bağımlılığı konusunda 16 yaşın üzerindeki kişilere hizmet veren merkezde, internet-akıllı telefon bağımlığı konusunda 14 yaşından büyükler ücretsiz hizmet alabileceklerdir. 14 yaşından küçük çocuklar için ise ailelerine ücretsiz psikososyal danışmanlık hizmeti verilecektir. Çağımızın en önemli problemlerinden biri olan internet-akıllı telefon bağımlılığı konusunda artık ailelerimiz ve çocuklarımız yalnız değil. Ayrıca tütün bağımlılığı konusunda da konusunda uzman klinik psikologlarımız tütün bağımlılığından kurtulmak isteyen vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet sunacaktır. Hizmet almak isteyen vatandaşlarımız Zonguldak YEDAM başvuruları için 444 79 75 numaralı danışma hattını arayarak ya da Mithatpaşa Mahallesi Maliye Caddesi No:1 Zonguldak/Merkez adresindeki merkezimizi ziyaret ederek bilgi alabilirler” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Dünya şampiyonu Zonguldak’a geliyor

24 Ekim 2019 Perşembe 14:46

Dünya şampiyonu Zonguldak’a geliyor

Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonu Tolga Murat Balıkçı Yeşil sahne söyleşileri kapsamında Zonguldak’a geliyor.

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Şube Başkanlığı ve Bülent Ecevit Üniversitesi Genç Yeşilay topluluğu ile birlikte organize edilen etkinlik 25 Ekim 2019 Cuma Günü saat 10:30’da Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde yapılacak. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Şube Başkanı Uzm. Dr. Fatih Akca; “Yeşil Sahne söyleşileri; yaşamlarıyla örnek, deneyimleriyle gençlere yol gösterecek olan medya, sanat ve spor alanında ünlü isimleri gençlerle buluşturuyor. Alanında başarılı isimlerin konuk edildiği Yeşil Sahne söyleşilerinde bağımlılıkların başarı üzerine olumsuz etkilerinin yanında, başarıya giden yoldaki hayat hikayeleri ile gençlere ışık tutacak örnek şahsiyet Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonu Tolga Murat Balıkçı’yı ilimizde konuk edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm halkımız davetlidir ”dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar