Minik öğrenciler, Başkan Başol'a projelerini sundu

7 Nisan 2021 Çarşamba 15:12

Minik öğrenciler, Başkan Başol'a projelerini sundu

Kdz. Ereğli ilçesinde Sinitli İlkokulu 3/b öğrencileri proje kapsamında hazırlanan hurmaları Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol'a takdim etti.

Ormanlı Beldesinde eğitim faaliyetinde bulunan Sinitli İlkokulu 3/B öğrencileri, eTwinning projesi kapsamında "Kuru Cennet Hurmaları" hazırladı. Okul Müdürü Şenol Karaarslan ve Sınıf Öğretmeni Hilal Durmaz Uzunoğlu ile birlikte öğrenciler projelerini tanıtmak için Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol'u ziyaret etti. “Green Products for Green Europe” projesi için tamamen doğal, katkı maddesi içermeyen "Kuru Cennet Hurmaları" hazırlayan öğrenciler; etiketleri, paketlemesi, karekoduna kadar bir ürün oluşturma sürecinin her aşamasını kendilerinin aktif olarak yaptıklarını anlattılar. Hazırlanan bu paketlerden Başkan Başol'a da takdim edildi. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Başol da öğrencilere çikolata ikramında bulunarak, projelerini dinledi ve öğrencilere başarılar diledi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , ormanlı , sinitli ilkokulu

Yorumlar

Koronavirüs vakası görüldüğü için veliler dilekçe verdi

5 Nisan 2021 Pazartesi 14:29

Koronavirüs vakası görüldüğü için veliler dilekçe verdi

Kdz. Ereğli ilçesinde eğitim veren İhsan Yılmaz ve Kayabaşı Alemdar İlkokullarında bazı öğrencilerde görülen vaka sebebiyle eğitime ara verildi. Çocuklarını okula göndermek istemeyen veliler dilekçe imzalayarak okula teslim ediyor.

Kdz. Ereğli İhsan Yılmaz İlkokulu öğrencileri yaklaşık 1 yıldır tadilat sebebiyle, Kayabaşı Alemdar İlkokulu binasında eğitimlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde görülen vakalar üzerine 2 okulda da eğitim öğretime ara verildi. Okul idaresinden alınan bilgilere göre, 8 Nisan Perşembe gününden itibaren yeniden eğitime devam edileceği öğrenildi. 

İhsan Yılmaz İlkokulunda çocuğu eğitim gören veliler, yüz yüze eğitime göndermek istemedikleri üzerine hazırlanan dilekçeleri imzalayarak okula teslim ettikleri görüldü. İmzalanan dilekçede, Covid-19 salgını kapsamında sağlığından endişe duyduğu için öğrencisini yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediğine ilişkin talebi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan EBA TV üzerinden yürütülen eğitimi takip edecekleri ve yüz yüze eğitim katılan öğrencilerle birlikte eğitim kurumunda gerçekleştirilecek ölçme ve değerlendirme sınavlarına katılacaklarına dair içerik yer alıyor.

Okulun eğitim öğretime ara verilmesini doğru karşıladığını ifade eden Salise Kayacık yaptığı açıklamada,

“Çocuklarda ne çıktığı belli değil, nereye gittikleri belli değil. Sokağa çıkma yasağı olsa bile çocuklar zaten sokakta. Sadece çocuklar değil, herkes sokakta. Dolayısıyla biz de ailemizi düşünmek zorundayız. Bu durum en doğru karar. Bizim için asıl önemli olan 1 yıldır tadilatta olan İhsan Yılmaz ilköğretim okulu. Bizim çocuklarımız kendi okullarına gidemiyorlar. Bu okul ters kalıyor, servis de tutamıyorum ve çalışıyorum. Benim çocuğum buraya okula gelmek zorunda kalıyor. 1 yıldır benim çocuğum kendi okuluna gidemiyor ve ne olduğu belli olmayan bir tadilat var. Çocuğumu okula gönderirken tedirginlik yaşıyorum. Bir çocuk sokakta ne kadar tedbirlere uyabilir. Uyarsanız da uyamaz, çünkü çocuk bu.” dedi.

Okul önünde bazı velilerin dilekçe verdiği hatırlatılan veli Kayacık, kendisinin de bu dilekçeyi imzaladığını ifade ederek şunları söyledi:

“Çocuğum okula gitmesin diye ben de dolduruyorum. Olması gereken bu, ben çocuğumun can güvenliğini düşünmek zorundayım. Çocuğumun okula gitmesini onaylamıyorum. Diğer veliler de onaylamıyor, internetten uzaktan eğitime devam edilmeli.”

Dilekçe imzalayarak okula teslim eden bir başka veli Hatice Özer ise çocukların kendilerini koruyamadıklarını ifade etti. İçinde bulunduğumuz salgın süreci ile ilgili konuşan Özer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Millet olarak uğraştığımız bir sorun. İlkokulların açılmasını, şahsi fikrim okulların küçük olduğunu düşünüyorum, kendilerini koruyamadıklarını düşünüyorum. O yüzden de veliler olarak okula göndermekte tedirginiz. O yüzden dilekçe vermeye karar verdim kendi adıma ve sınıfımdan veliler de aynı şekilde dilekçe verdi. Bu dilekçe, çocukların genel sağılığı ile alakalı, veliler olarak tedbir gibi düşünebiliriz.”

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , ihsan yılmaz , kayabaşı alemdar , vaka

Yorumlar

Otizmli öğrenciler Valilikte...

2 Nisan 2021 Cuma 15:43

Otizmli öğrenciler Valilikte...

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Gününde öğrenciler ile buluştu.

Vali Mustafa Tutulmaz, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Zonguldak Özel Eğitim Anaokulu öğrencileri ve öğretmenlerini kabul etti.

Öğrencilere anlamlı günleri anısına hediyeler vererek sohbet eden Vali Tutulmaz, onlarla hoşça vakit geçirdi. Son olarak Zonguldak Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademenin Valilik girişinde açmış olduğu stant ziyaret edildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , vali mustafa tutulmaz , otizm

Yorumlar

İzmirlioğlu'na 12 derslikli ek bina

31 Mart 2021 Çarşamba 18:37

İzmirlioğlu'na 12 derslikli ek bina

Kdz. Ereğli İzmirlioğlu İlkokuluna hayırseverler tarafından yaptırılacak olan 12 derslikli ek bina protokolü imzalandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde yer alan İzmirlioğlu İlkokuluna hayırseverler Yaşar İzmirli Gök ve Ahmet İzmirli tarafından yaptırılacak olan 12 derslikli ek bina protokolü Vali Mustafa Tutulmaz ile hayırseverler tarafından imzalandı. Vali Tutulmaz eğitime yaptığı katkılardan dolayı hayırseverleri kutlayarak, teşekkür etti. Protokol imza törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun  da katıldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , izmirlioğlu

Yorumlar

Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası törenle açıldı

29 Mart 2021 Pazartesi 18:11

Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası törenle açıldı

Kdz. Ereğli Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası açılışı yapıldı. Programa Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da katıldı.

MÜSİAD 21. Olağan Genel Kurulu ve bir dizi ziyaret için Kdz. Ereğli’ye gelen MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, ilk olarak Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde faaliyete geçen Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası açılış törenine katıldı. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun katılım sağladığı törende MÜSİAD Kdz. Ereğli ve MÜSİAD Zonguldak yöneticileri de hazır bulundu.

Törende açılış konuşmasını yapan okul müdürü İhsan Gökçe Kaya, “Sektör koşullarında müşteri değeri oluşturabilmek ve maksimum müşteri memnuniyeti sağlamak için satış ve pazarlamadaki yeni gelişmeleri tanıyan, satış stratejileri konusunda gerekli becerilere sahip insan kaynağını yetiştirmeyi amaçlayan bölümümüzün uygulama mağazasının açılışının yapılması ve siz değerli destekçilerimize şükranlarımızı sunmaktır.” Dedi.

Kendisini geliştirecek öğrencilerin iş bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağına değinen MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar konuşmasında şunları söyledi:

“Perakende sektöründe faaliyette bulunan işletmelerimizle yaptığımız görüşmelerde, ihtiyaç duydukları en önemli hususun bir çok sektöründe temel ihtiyacı olan nitelikli personel bulmak sıkıntıları olduğunu ve piyasada yeterli donanıma sahip kişi bulamadıklarını gözlemledik. Üsküdar Bağlarbaşı Teknik ve Anadolu Lisesinde biz bu bölümü gezdik gördük. Bu bize MÜSİAD olarak hep anlatılıyordu, yerinde incelemeye vakit ayırdık. Okul müdürü ile sahada ziyaretlerini yaptık, mağazaları gördük. Biz Ereğli’de ihtiyacımızı nasıl karşılarız diye yönetim kurulu arkadaşlarımız ile bir çalışma yaptık. İnşallah şehrimizde bölgemizde bu karşılanacaktır.”

“Bin 200 tematik lise ile model oluştu”

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan açılışta yaptığı konuşmada bugünün kendisi için mutlu bir gün olduğuna vurgu yaparak, “2017 yılı Eylül ayında Türkiye’ye model olması amacıyla ortaya atılan ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çok büyük desteği ile birlikte tematik lise kavramı içinde bir model ortaya koyduk” dedi. Kaan konuşmasında, “O zaman Türkiye’de bu tarz liseler yok gibiydi. Amacımız yerli ve milli sanayinin Türkiye’de inşa eden geliştiren bir sermaye kuruluşuyuz. Nitelikli eleman, beyaz yakalı da yetiştirmek konusunda bir çalışma yapalım diye ortaya çıktık. O zaman bir komite de kurmuştuk, meslek liseleri için. Bu modelin 90 sayfa bir müfredat yazdık, 6 tane değerli hocamızı yetiştirdik. Ve ilk alanımız da perakende ve pazarlama üzerindeydi. Türkiye’nin en büyük perakendecileri, nitelikli insan lazım diyerek bize gelmişlerdi. Biz de bu modelle bunu başlattık ve Bağlarbaşı’ndaki okulumuzda 4 tane sınıf açmıştık. Çok güzel eğitimler oldu. Yaklaşık bin 200 tane tematik liseye benzer, Türkiye genelinde bir model oluştu. Bunun da Kdz. Ereğli’de gerçekleşmesini sağlayan değerli başkanıma, yönetimine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“Meslek liselerine ilgi artıyor”

Vali Mustafa Tutulmaz, törende yaptığı konuşmada Meslek Liselerinin yeniden ilgi gördüğüne vurgu yaptı. Vali Tutulmaz konuşmasında şunları söyledi:

“Çalıştığımız her ortamda, her ilde ve ilçede şunu görüyorduk; Çalıştıracak eleman yok, bulamıyoruz. Ancak bir taraftan işsizliğin çok olduğunu herhangi bir alanda, bir iş alımı yapıldığında binlerce kişinin başvuru için kuyruk oluşturduğunu görüyoruz. Burada bir dengesizlik oluştu. Tabi özellikle 28 Şubat süreci ve sonraki dönemde Meslek Liselerinin değerinin düşmesi ile beraber ihtiyacı giderme yönünde girişimcilerimiz, iş insanlarımız büyük sıkıntı yaşadılar. Bunların son zamanlarda yeniden Meslek Liselerine yönelik ilginin artıyor olmasından dolayı da mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Bir şekilde burada öğrencilerin pratik yapmasını ve daha sonra da hazır bir şekilde iş alanına atılmalarını sağladılar. Bu tür etkinlikler aslında bir taraftan da buranın bu tür hizmetlerinin sunulması ile tercih edilen okullar konumuna da geliyor. Bu yönüyle de çok önemsiyoruz.”

Konuşmaların ardından Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz tarafından, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar’a plaket takdim edildi. Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazasının kurdela kesilerek açılmasının ardından protokol mağazayı gezerek bilgiler aldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , müsiad , abdurrahman kaan , ticaret lisesi

Yorumlar