Minderin minik güreşçileri

16 Nisan 2019 Salı 15:17

Minderin minik güreşçileri

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından Fener'de bulunan sporcu fabrikasında Okullar arası küçükler serbest güreş il birinciliği müsabakaları yapıldı.

 Müsabakalara merkez il ve ilçelerden 50'ye yakın sporcu katıldı. Bir birinden heyecanlı ve nefes kesen müsabakalarda sporcular minderde bir birlerini tuş edebilmek için kıyasıya mücadele verdi. Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalya töreni düzenlendi.
Güreş İl Temsilcisi Varol Demirköse, ''Yoğun bir katılımla güreş müsabakaları tamamladık. Merkez il ve ilçelerden yoğun bir katılım oldu. İnşallah ilerleyen zamanlarda bu sayı daha da artacak. Burada dereceye giren sporculardan yetenekli olan sporcuları seçerek altyapılara kazandırıyoruz. Onlarda ilerde ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil edecek. Güreş her geçen gün daha da yaygınlaşan bir spor haline geldi. Bu durum bizleri de memnun ediyor''diye konuştu.

Yorumlar

Üniversite öğrencileri bağımlılığa karşı canlandırma yaptı

16 Nisan 2019 Salı 14:58

Üniversite öğrencileri bağımlılığa karşı canlandırma yaptı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 1 Sınıf Öğrencileri şehir merkezinde madde bağımlılığından zarar görmüş kişileri canlandırarak broşür dağıttılar.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 1. Sınıf Öğrencileri kent merkezinde bulunan İsmet Paşa parkın madde bağımlılığından zarar görmüş kişileri canlandırdı. Canlandırmada sigara kullanımı, Alkol kullanımı, madde bağımlığı gerçeği aratmadı.
Proje hakkında bilgiler veren Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Eda Akbaş, "Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü olarak her sene değişik amaçlarla sosyal sorumluluk projeleri planlıyoruz. Bu sene üniversitemizin belirlediği bağımlılık ile ilgili projelerle halkın dikkatini çekmek. Biz gerçekleştirdiğimiz projeşelerle şunu hedefliyoruz. İnsanlar madde bağımlığının, sigaranın zararlı olduğunu biliyorlar, kabul ediyorlar ama bunların sonuçları net bir şekilde göz önüne serilmediği için bunları kullanmaya devam ediyorlar. Ne zamanki hasta oluyorlar, ölümcül bir yola giriyorlar ya da varlarını yoklarını bu uğurda kaybediyorlar. Ancak o zaman bu konuda bilinçleniyorlar. Biz o aşamaya gelmeden insanlara canlı ve somut olarak göstermek istedik. Madde bağımlılığının, tütün bağımlılığının aile ve sosyal hayatta maddi, manevi sağlık anlamında nelere yol açabileceğini ortaya koyarak onların bu konuda farkındalığını arttırmak istedik. Bu anlamda insanların dikkatini çektiğimizi düşünüyoruz. Belki birkaç kişinin bu anlamda fikrini değiştirebildiysek bizim için önemli” şeklinde konuştu.
Öğrenciler daha sonra Madde Bağımlılığından zarar görmüş kişileri canlandırarak broşür dağıttılar.

Etiketler:

Bülent Ecevit Üniversitesi , Canlandırma , Görsellik

Yorumlar

Keleş, Hisarcıklıoğlu ile Ereğli’nin sorunlarını görüştü

16 Nisan 2019 Salı 13:39

Keleş, Hisarcıklıoğlu ile Ereğli’nin sorunlarını görüştü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş Türkiye Odalar Birliği Borsası Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Gündüz Acar ile birlikte Ankara TOBB İkiz Kulelerinde Türkiye Odalar Birliği Borsası Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek Kdz. Ereğli’nin sorunlarını görüştü. Başkan Keleş ziyarette Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokole Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de dahil edilmesi talebinde bulundu. Keleş ziyarette yaptığı açıklamada, “Şubat ayında gerçekleştirilen Ekonomik Şura’da Kdz. Ereğli sorun ve çözüm önerileri dosyasını Sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na teslim etmiştim. Kendisinden çözüm noktasında ricacı olduğumuz konular vardı. İlçemiz sorunlarını görüşmek üzere ziyaretimizi gerçekleştirdik. İlk olarak Kdz Ereğli Gümrüğümüzün yetkilerinin arttırılarak canlı hayvan, orman ürünleri gibi ticaretimizin gelişmesine katkı sağlayacak işlemlerin ilçemizde yapılabilmesi talebimizi görüştük, TOBB Başkanımızın devreye girmesi ile yakın zamanda Kdz Ereğli Gümrüğü talebimizin gerçekleşeceğini öğrendik. İkinci konumuz da, TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile tüm il merkezlerindeki Endüstri meslek liseleri modernizasyonu projesine Kdz Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin de protokole dahil edilmesi talebimiz ile ilgili olarak yaptığımız görüşme de çok olumlu geçti. Talebimiz Rifat başkanımız tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na iletildi. Son olarak da Eylül- Ekim ayları içinde yapmayı planladığımız “Ekonominin yıldızları” ödül törenimize Başkanımızı davet ettim. Kendileri uzun zamandır Kdz Ereğli’ye gelmek istediğini, programımıza severek katılacağını, belirtti.” İfadelerine yer verdi.

Yorumlar

Şans eseri kazada ucuz atlattılar...

15 Nisan 2019 Pazartesi 19:38

Şans eseri kazada ucuz atlattılar...

Zonguldak'ta Gazipaşa Caddesinde kamyon ve taksinin karıştığı kazada şans eseri yaralanan olmadı.

Kaza bugün akşam saatlerinde gazipaşa caddesinde meydana geldi. İddiaya göre 34 UG 67 plakalı araç gazipaşa caddesinde şerit değiştirmek istediği sırada 67 AAL 940 plakalı kamyona çarptı. Kazada şans eseri yaralanan olmazken araçlarda maddi hasar meydana geldi. Olay yerine gelen trafik ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan kısa süreli aksayan trafik araçların çekilmesiyle normale döndü.

Yorumlar

ERGİKAD kadın çalıştayına katılıyor

15 Nisan 2019 Pazartesi 19:14

ERGİKAD kadın çalıştayına katılıyor

Kdz. Ereğli Girişimci ve Yönetici Kadınlar Derneği (ERGİKAD) Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği Birinci Batı Karadeniz Kadın Girişimciler Çalıştay’ında Ereğli’yi temsil edecek. ERGİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Kadını Aysel Manay, aile şirketinde bir kadın girişimci konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun (BAKZİFED) organize etmiş olduğu Birinci Batı Karadeniz Kadın Girişimciler Çalıştay’ı “Üreten Kadınlar Konuşuyor” teması altında 19- 20 Nisan tarihleri arasında Bartın Öğretmenevinde gerçekleştirilecek.
Düzenlenecek olan Çalıştay’da Batı Karadeniz Kadın Girişimcilerinin Bölgesel Sorunları, Girişimcilik Örneklemeleri, Kadının Çalışma Hayatındaki Becerileri, Sosyal ve Hukuki konumu, Bölgesel Girişimci Kadınların Batı Karadeniz Bölgesinde Toplumsal Yansımaları konuşulacak.
Çalıştay 19 Nisan 2019 tarihinde BAGSİAD Merkezi açılış töreni ile başlayacak, workshop gün içerisinde çeşitli etkinlikler ile devam edecek.
20 Nisan 2019 günü Bartın Öğretmen evi Konferans salonunda saat 10.00’da Çalıştay gerçekleşecek olup Kdz. Ereğli Kadın Girişimci ve Yöneticiler Derneği Yönetimi’nden iş kadını Aysel Manay, aile şirketinde bir kadın girişimci konusunda katılımcılara yönelik konuşma yapacak.

 

Yorumlar