Milli sporcular ödüllendirildi

29 Aralık 2017 Cuma 16:51

Milli sporcular ödüllendirildi

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, milli sporcuları ödüllendirdi.

2017 Yılında Atletizm, Boks, Taekwando, Kickboks, Masa tenisi, Judo ve Güreş gibi branşlarda; Uluslararası müsabakalarda Zonguldak'ı ve Türkiye'yi başarıyla temsil eden 40 sporcu ve 13 antrenörü Ahmet Çınar, madalya ve altın ile ödüllendirdi. Başarılı Milli sporculara hitap eden Vali Çınar, "Sizler hem ilimizin hem de Ülkemizin gururusunuz, sağladığınız başarılarla Şanlı Bayrağımızı müsabakalarda dalgalandırıyorsunuz, bu büyük bir mutluluk. Sizlerin daha da başarılı olacağınıza, Ülkemize, İlimize yeni madalyalar getireceğinize yürekten inanıyor ve sizleri destekliyoruz" diyerek başarılar diledi.

Yorumlar

Sarıoğlu’ndan Çağlayan’a ziyaret

29 Aralık 2017 Cuma 15:17

Sarıoğlu’ndan Çağlayan’a ziyaret

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ı makamında ziyaret etti.

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, yönetimi ile birlikte AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.
Ziyarette konuşan Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, emeklilerin sorunları hakkında bilgiler verdi. Sarıoğlu, “ Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu “İntibak yasası ile ilgili parlamento kürsüsünden sayın vekillerimizin konuşmasını istiyoruz. Vekillerimiz Ulupınar ve Çaturoğlu’da sayın Hüseyin Özbakır’la da Ankara’da görüştük, ziyaret ettik, özellikle Özcan Ulupınar’a Bakanımızı sıkıştırarak, daha önce daha önceki bakanla da bizi görüştürerek emekliler ile ilgili sorunları sürekli aktarıyoruz, Özbakır ve Çaturoğlu’da son zamanlarda intibak yasası ile ilgili çaba gösteriyorlar. Bakanımızın bize en son söylediği Taşeron kadrosunu bitirelim ardından ise emeklilerin meselesini masaya yatıracağız dedi. Zonguldak’ta siyaset yapan herkese sesleniyorum, 150 bin emekli var Zonguldak’ta 150 bin çocuğu da Zonguldak’ı terk edip gitmiş ve Zonguldak dışında askeri ücretle çalışıyorlar. Herkes aklını başına almak zorunda, herkes emekliye saygı duymak sorunda. Size de hem yeni görevinizde başarılar dilemek için geldik hem de emeklilerin dertlerini sizinle de az da olsa paylaşmak istedik” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Emeklilerin sıkıntılarını biliyoruz. Ama Başkanımızın konuşmaları da hala emekli olmadığı görülüyor. Aynı aşk aynı şevk ve heyecanla emekliler için derneklerinin nasıl mücadele verdiğini basın sayesinde de vatandaşlarımız görmüş ve görecekler. Ben bu istek ve arzunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Bizim sizi rahat ettirmemiz gerek, bizlerde bunun için mücadele vereceğiz. Sizlerin emeklileri ile geldik bizler buralara, bizim görevimizde sizlerin daha rahat huzurlu, yaşamanız için olacaktır. Bizlerde bu nokta da sizlerle birlikte yürüyeceğiz. Sizin için ne gerekiyorsa bende destekçiniz olacağım” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Sertifikalarını alan öğretmenler uygulamaya başladı

29 Aralık 2017 Cuma 14:55

Sertifikalarını alan öğretmenler uygulamaya başladı

Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında imzalanan sözleşme doğrultusunda 18-22 Aralık 2017 tarihleri arasında eğitim gören öğretmenler aldıkları eğitimleri okullarında uygulamaya başladı.

Zonguldak Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda Fen Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Serhat Ordu ile Zonguldak Şehit Gökhan Esen Anadolu Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak görev yapan Bahadır Yılmaz, 18- 22 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşen “Eğitimde STEM Uygulamalarının Kullanımı ve Eğiticilerin Eğitimi” uygulamasını öğrencilerle birlikte uygulamaya başladı.
Fen Bilgisi öğretmeni Serhat Ordu yaptığı STEM uygulamasının amacının esneklik potansiyel enerjisini paket lastiği üzerinde deneyimleyerek öğrenmek, lastikleri uç uca ekleyerek yeni bir düzenek inşa etmesini sağlamak ve bulduğu sonuçları tabloya döküp grafikleme imkânı sağlayarak matematik dersini de sürece dâhil etmek olduğunu belirterek “Öncelikle, gruplar halinde çalışan öğrencilerimize bir miktar su dolu şişe ve paket lastikleri verildi. Öğrencilerimiz bu lastiklerin bir ucunu su şişesine bağladı, diğer ucunu atışı gerçekleştirecekleri yerin kenarına yerleştirerek şişelerin serbest düşüş yapmasına izin verdiler. Düşüş işlemini birkaç defa yaparak, şişenin düştüğü maksimum mesafeleri mezura ile ölçerek ortalamasını not aldılar. Aynı işlemi uç uca eklenen lastiklerle, lastik sayısını 2, 3, 4, 5, 6’ya çıkararak tekrar ettiler. Yaptıkları deneyler sonucunda, kullanılan lastik sayısı ve şişenin düşme mesafesi arasındaki ilişkiyi, önce tablolarına yazdılar, ardından da elde ettikleri sıralı ikilileri koordinat düzlemlerinde işaretlediler. Yere çarpmadan, yere en yakın değme mesafesine ulaşan çalışmalar, başarılı olarak nitelendirildi.” diyerek kısaca yaptığı etkinlik hakkında bilgi verdi.
Matematik öğretmeni Bahadır Yılmaz ise yaptığı etkinliğin süreci hakkında da kısa bir bilgi verdi. Yılmaz, "Öncelikle öğrencilere bir Türkiye haritası verilmiş ve haritada belirli bir rakımı ifade eden yeşil bölgelerin gerçek alanın hesaplaması istenmiştir. Bunu için öğrenciler dörder kişilik gruplara ayrılmış ve her bir gruba birer tane cetvel, iki tane beyaz kağıt ve bir cep telefonu (internet bağlantısı için) verilmiştir. Öğrenciler verilen kağıdı öncelikler 1 santimetrelik küçük karesel bölgelere ayırdılar daha sonra hassasiyeti arttırmak için 0,5 santimetrelik karesel bölgeler kullanarak haritadaki alanı daha sonrada harita alanını gerçek alana çevirerek istenen alanı yaklaşık olarak hesapladılar. Son olarak bu çalışmalarını beyaz kağıda yazarak, yaptıkları çalışmayı tahtada sundular. Burada bulunan tahminler arasında grupların büyük bir çoğunluğunda benzerlik tespit edilmiştir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Uysal memurların yüzünü güldürdü

29 Aralık 2017 Cuma 14:54

Uysal memurların yüzünü güldürdü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yeni yıl öncesi belediyede çalışan memurlara müjde verdi. Başkan Uysal, BEM-BİR SEN ile Sosyal Denge Sözleşmesini imzalayarak belediyede çalışan 206 memura sosyal dengede yüzde 100 artış zammı ve Ramazan-Kurban Bayramı ile Şubat ayında ödenmek üzere toplamda 3 bin TL ikramiye verdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR SEN) arasında 2018-2019 ödemini kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.
İmza törenine Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal eşi Sevim Uysal ile katılırken, törende BEM -BİR SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, Memur-Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar ve Memur- Sen’e bağlı Sendika Şube Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri ve belediye çalışanları da yer aldı.
İş yeri temsilcisi Mehmet Aksoy ve MEMUR-SEN İl Başkanı Kamuran Aşkar, imza töreni öncesi yaptığı konuşmalarında Başkan Uysal’a teşekkür ederken sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Turbay “Her gün kendinizi sorgulayın”
BEM -BİR SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, Başkan Uysal’a sözleşme sürecindeki hassasiyeti ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. Turbay çalışanlara da “Belediye Başkanımız sizlere bölgenin en yüksek artışını öngördü. Bizim derdimiz sadece para değil, Ereğli’ye ve ülkeye hizmet sunup, katkı sağlamak. Onun için sizlerden her akşam eve gittiğiniz de vicdanen kendinizi hesaba çekmenizi istiyorum. Buradan aldığımı bugün ki çalışmamla hak ettim mi diye kendinizi sorgulayın, bunun vebali ağırdır.” diye seslendi.

Başkan Uysal “Biz birlikte güçlüyüz”
Başkan Uysal sözleşme imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, “Biz birlikte güçlüyüz, birlikte ayaktayız. Sizleri seviyorum. Sizlerle birlikte daha güzel hizmetlere imza atacağız” dedi.
Uysal, “Yaptıklarımız sizlerin eseri, ben sizlerden memnunum. Mesainize zamanında gelin, zamanında çıkın, vatandaşa güler yüzlü olun. Biz yaptıklarımızla yetinecek kadrolar değiliz” şeklinde konuştu.

Yüzde 100 artış, 3 bin TL ikramiye
Başkan Uysal, konuşmasının son bölümünde 2018-2019 dönemini kapsayan ve belediyedeki 206 memurun faydalanacağı sosyal denge sözleşmesinin detaylarını açıkladı. “Sizler daha fazlasını hak ediyorsunuz” diyen Uysal’ın “Sizlere en yüksek devlet memuru maaşının ek göstergesinin yüzde 100 net artışını veriyorum, ayrıca Şubat ayı ile Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi 1000'er TL olmak üzere, toplamda 3 bin TL ikramiyeniz de hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Uysal ve Turbay sözleşmeye imza attı.

Yorumlar
  • eregli sevdalısı
    29 Aralık 2017 Cuma 19:54

    tabiki verirsin 2 ton suya 12 tl alırsan niye vermeyesinki

Otomobil şarampole uçtu

29 Aralık 2017 Cuma 14:34

Otomobil şarampole uçtu

Zonguldak’ta kontrolden çıkan otomobil taklalar atarak uçuruma yuvarlandı. Kazada 1'i çocuk 2 kişi yaralandı.

Zonguldak Ereğli karayolu Elmacı mevkiinde kontrolden çıkan otomobil taklalar atarak uçuruma yuvarlandı. Hurdaya dönen araçta 1’i çocuk 2 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre Ereğli istikametinden Zonguldak istikametine gelen İlyas A., idaresindeki 74 plakalı araç, Elmacı mevkiinde direksiyon hamiyetini kaybetmesi sonucu şarampole uçtu. Defalarca taklalar atarak durabilen araç içinde bulunan 41 yaşındaki araç sürücüsü İlyas A., ve 12 yaşındaki Yusuf A., sağ olarak çıktı. Meydana gelen kaza sonrasında taklalar atan araçtan etrafa LPG tüpü ve araç için bulunan eşyalar etrafa saçıldı. Kaza sonrası olay yerine AFAD, jandarma ve 112 ekipleri çevrede incelemelerde bulundu. 112 sağlık ekipleri araç içinde bulunan yaralıları ambulans Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk etti. Tedavi altına alınana yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar