Milli formayla raket sallayacaklar

18 Ekim 2019 Cuma 13:58

Milli formayla raket sallayacaklar

Zonguldaklı masa tenisi sporcuları Özgür Yılmaz ve Şükrücan Yılmaz Gençler kategorisinde Kıbrıs'ta ay yıldızlı forma altında Türkiye'yi temsil edecek.

Zonguldaklı masa tenisi sporcusu Özgür Yılmaz Çorum Belediyespor forması altında Gençler Türkiye Şampiyonu olurken Şükrücan Yılmaz ise Zonguldak DSİ forması altında Gençler Türkiye sekizincisi oldu. Özgür Yılmaz ve ve Şükrücan Yılmaz aldıkları bu başarı ile 22-26 Ekim tarihleri arasında Kıbrıs'ta yapılacak Gençler Yıldızlar Dr. Fazıl Küçük Oyunların'da ay-yıldızlı forma altında Türkiye'yi temsil edecek. Kentte son hazırlıklarını yapan genç yetenekler Özgür Yılmaz ve Şükrücan Yılmaz ay yıldızlı forma altında şampiyonluk hedefliyor.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Milli , Forma , Masa , Tenisi

Yorumlar

Hakemlerden Barış Pınarı Harekatına destek

18 Ekim 2019 Cuma 13:29

Hakemlerden Barış Pınarı Harekatına destek

Zonguldaklı Hakemler Türk bayrağı açarak Barış Pınar'ı harekatına destek verdi.

Zonguldaklı Hakemler dün Karaelmas Kemal Köksal Stadyumundaki antrenman sonrasında, Türk bayrağı açarak Barış Pınar'a harekatına destek verdi.Hakemlerin bu anlamlı hareketi spor kamuoyundan büyük takdir topladı. Öte yandan Hakemler,Barış Pınarı harekatına sonuna kadar destek verdiklerini söyleyerek her zaman Mehmetçik'in yanlarında olduğunu söylediler.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Hakem , Barış , Pınarı , Harekatı , Destek

Yorumlar

Zonguldaklı sporcu İBB'ye transfer oldu

18 Ekim 2019 Cuma 09:41

Zonguldaklı sporcu İBB'ye transfer oldu

Zonguldaklı milli cirit sporcusu Talha Kılıç, Kocaeli BŞB Kağıtspor kulübünden İstanbul Büyükşehir Belediye Kulübü'ne transfer oldu.

Zonguldaklı atletizm antrenörü Çetin Altıntaş'ın keşfettiği, Zonguldak'ı ve Türkiye'yi cirit branşında temsil eden milli sporcu Talha Kılıç başarılarına bir yenisi daha ekledi. Kılıç bu sezon Uluslar arası Cezmior müsabakasında birinci, Türkiye Şampiyonası'nda üçüncü ve Gloria Cup müsabakalarında beşinci olarak bu sezonu başarılı bir şekilde tamamladı. Milli cirit sporcusu Talha Kılıç aldığı bu başarıların ardından Kocaeli BŞB Kağıtspor kulübünden İstanbul Büyük Şehir Belediye kulübüne transfer oldu. Kılıç, yeni sezonda İstanbul Büyükşehir Belediye adına yarışmalarda ter dökecek.

''Süper Lig takımına transfer oldum''
Milli sporcu Talha Kılıç, Süper Lig takımına transfer olduğunu söyleyerek, ''Sezon başında güzel bir antrenman programı geçirdim. Onun ardından Uluslar arası Cezmior müsabakasında birinci oldum. Ondan sonra Türkiye Şampiyonasında üçüncü oldum. Onun ardından 16 Eylül'de Gloria Cup müsabakalarına davet edildim. Orasında büyük bir müsabakaydı. Orada da 71.40 metre atarak 5'inci oldum. Sezonu bu şekilde kapattım. Güzel geçen sezonun ardından İstanbul Büyükşehir Belediye'ye transfer oldum. Seneye Süper Ligde yarışacağım. Kulübümü hemde Zonguldak'ı temsil edeceğim. Yeni sezon hazırlıklarıma da başladım'' diye konuştu.

''Yeni sezonda hedefim A milli takımda forma giymek''
Hedefinin yeni sezonda A milli takımda yarışmak olduğunu ifade ederek, ''Yeni sezonda hedefim A milli takımda yarışmak. Onun ardından da Süper Ligde kendimi göstermek istiyorum. Bunun içinde çalışmalarıma başladım. İnşallah bu sezon ilimizi ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğim. Bana destek veren başta hocam olmak üzere, il müdürümüze ve herkese çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Cirit , Spor , IBB , Transfer

Yorumlar

Protokol unutulmaya yüz tutmuş oyunları oynadı

18 Ekim 2019 Cuma 09:26

Protokol unutulmaya yüz tutmuş oyunları oynadı

Zonguldak'ta unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunları gün yüzüne çıkarıldı.

''Oynar mısın benimle'' projesi, 7'den 70'e herkese unutulmaz bir gün yaşattı.
Fener sahasında gerçekleştirilen etkinliğe Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı,Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve Merkez İlçe başkanı Mustafa Çağlayan katıldı.
Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Protokol, Barış Pınarı Harekatı'nda Mehmetçiğe destek olmak için selam verdi.
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan yaptıkları açıklamada projenin önemine dikkat çekti.
Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç'te Barış Pınarı Harekatı'ndaki mehmetçik için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Halat çekmeden, misket atmaya, çuval oyunundan boyamaya çok sayıda unutulmuş sokak oyunu, çocukların hafızalarına kazındı. Protokol üyeleri de çocuklarla birlikte doyasıya eğlendi.
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve beraberindeki protokol üyelerinin de bulunduğu halat çekme oyununda ip koptu, üyeler yere düştü.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Geleneksel , Oyunlar

Yorumlar

Amatör maçta 5 kırmızı kart çıktı

15 Ekim 2019 Salı 11:02

Amatör maçta 5 kırmızı kart çıktı

Zonguldak Süper Amatör Küme’de mücadele eden İstasyon Gemicilerspor ile Perşembespor arasında oynanan maçta 5 kırmızı kart çıktı.

Çaycuma Şehir Stadyumu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 sona ererken, maçın 85. dakikasında hakeme itiraz eden Perşembespor futbolcusu Savaş Esen, kırmızı kart gördü. Perşembespor Teknik Direktörü Cengiz Doğan da hakem tarafından kırmızı kartla oyun dışına gönderilirken, Perşembespor yedek oyuncusu Onur Özdemir de kırmızı kart oyundan ihraç edildi. Perşembespor yöneticisi Gültekin Özyurt da hakem tarafından kırmızı kartla cezalandırıldı. 
İstasyon Gemicilerspor’da oyuncu Emircan 2. sarıdan kırmızı kart ile oyun dışında kalırken, karşılaşma İstasyon Gemicilerspor’un 4-2’lik üstünlüğüyle sona erdi. 
Karşılaşmanın bitmesinin ardından maçın hakemleri polis kontrolünde stattan ayrıldı. 

Etiketler:

Kdz ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Spor , Kırmızı , Kart

Yorumlar