Milli Eğitimden kan bağışına destek

18 Nisan 2019 Perşembe 14:33

Milli Eğitimden kan bağışına destek

Zonguldak Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen geleneksel kan bağışında bulundular.

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasında 200 ünite ile rekor kırıldı. Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik düzenlenen kan bağışı kampanyası hakkında bilgiler verdi. Çevik yaptığı açıklamada, Geçen yıl 130 olan bağış rekorumuzu 200'e tamamladık, Alaplı halkının büyük desteğini gördük. Her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir katılımla tüm eğitim camiamızın ve dostlarımızın katılımları ile ihtiyaç sahiplerine kan temin ettik. Katılım gösteren tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz" dedi. 

Yorumlar

Madencinin ayağının üzerinden vagon geçti

18 Nisan 2019 Perşembe 14:27

Madencinin ayağının üzerinden vagon geçti

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bağlı Karadon Müessese Müdürlüğünde meydana gelen iş kazasında, 1 madenci yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, TTK Karadon Müessese Müdürlüğüne bağlı kömür ocağında çalışan 40 yaşındaki Yüksel Ovaz, maden ocağında çalıştığı esnada posta vagonun sağ ayağının üzerinden geçti. İş arkadaşları tarafından ocaktan çıkarılan Yüksel Ovaz, ihbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. 
4 parmağının üzerinden vagon geçen Yüksel Ovaz'ın parmaklarında kırıklar olduğu öğrenildi. 

Yorumlar

Tayini çıkan Murakıp Torun'a veda yemeği düzenlendi

18 Nisan 2019 Perşembe 13:58

Tayini çıkan Murakıp Torun'a veda yemeği düzenlendi

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde, İlçe Müftülüğünce Denetçi Cemalettin Torun için veda programı düzenlendi.

Üç yılı aşkın süredir Çaycuma Müftülüğünde Murakıp olarak görev yapan Cemalettin Torun’un Kütahya İl Müftülüğüne Murakıp olarak atanması sebebiyle veda yemeği düzenlendi. 
Yemeğe, Çaycuma Kaymakamı Serken Keçeli, Zonguldak Müftüsü Rüstem Can, Çaycuma Müftüsü Ayhan Ermiş, Kozlu Müftüsü Şevket Bulut, Gökçebey Müftüsü Osman Güneş ve Çaycuma Müftülüğü personeli katıldı. 
Çaycuma Müftüsü Ayhan Ermiş yaptığı konuşmada Cemalettin Torun’a Çaycuma’da yaptığı özverili ve başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, başarılı çalışmalarının yeni görev yerinde de ziyadesiyle devam etmesini diledi. 

İl Müftüsü Rüstem Can'da “Çok değerli hocamızın tayini çıkması münasebetiyle bir araya geldik. Kendisiyle iki yıldır beraber çalışma fırsatımız oldu. Başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum, yeni görev yerinde de başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Çaycuma Kaymakamı Serken Keçeli'de, Makamlar baki, insanlar geçici, devlet memurları olarak bunu sık sık yaşıyoruz diyerek, "Önemli olan geride hoş bir sâda bırakabilmek. Benim görebildiğim kadarıyla Cemalettin Bey hoş bir sâda bırakabilmiş. Eğer görevinizi layıkıyla yaptıysanız, insanların içlerinde olabildiyseniz, dostluk ve arkadaşlık kurabildiyseniz nereye giderseniz gidin bu bağlar hep sürüyor, kopmuyor. Çaycuma’ya yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyor, yeni görev yerinde başarılar diliyorum” dedi. 
Murakıp Cemalettin Torun, görev yaptığı süre içerisinde beraber çalıştığı başta Çaycuma Müftüsü Ayhan Ermiş olmak üzere tüm müftülük personeline teşekkür ederek, Çaycuma Müftülüğü personelinden helallik istedi. 
Kozlu Müftüsü Şevket Bulut'un yapmış olduğu duanın ardından yemek ikramına geçildi. Program hediye takdimi ile sona erdi. 

Yorumlar

Muhtarlara tanışma ve kaynaşma yemeği düzenlendi

18 Nisan 2019 Perşembe 13:35

Muhtarlara tanışma ve kaynaşma yemeği düzenlendi

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde mahalle ve köy muhtarlarına tanışma ve kaynaşma yemeği düzenlendi.

Çaycuma Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen ve yönetimi tarafından, yeni muhtarlara ve önceki dönemde muhtar olup devam eden mahalle ve köy muhtarlarını bir araya toplayarak tanışma ve kaynaşma adı altında program gerçekleşti. 
Programa, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Jandarma Komutanlığı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen, belde ve belediye başkanları, siyasi partiler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, daire amirleri ve Çaycuma'nın köy ve mahalle muhtarları katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen, davetine gelen herkese teşekkürlerini sunarak sözlerini şöyle sürdürdü, "Aramıza 42 tane yeni seçilen muhtarımız katıldı. Muhtarlığın mektebi yoktur. Bir bütçesi olan köy muhtarlarımızın çalışmalarında çok dikkatli olması lazım. He yıl sonunda bütçe yapıyoruz. Bir proje yapıldığında öncelikle kararınızı alacaksınız. Gider- gelir makbuzlarınızı keseceksiniz. Köy muhtarlarımız CİMER ve BİMER şikâyetleri konusunda dikkatli olsunlar. Şikayetler Kaymakamlığımıza geliyor. Gerekirse soruşturma açılıyor. Ben 20 yıllık muhtarım. 24 saat açık olan telefonumdan ve tecrübeli muhtarlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Çalışmalarla ilgili ileride bilgilendirme toplantıları yapılacak. Yemeğimizin amacı yeni ve eski muhtarlarımızın, il genel meclis üyelerimizin, daire müdürlerimizin birbirini tanımasıdır. Yeni seçilen ve tekrar göreve devam eden arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.” 

Ardından konuşan Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Muhtarlığın zor bir görev olduğunu belirterek, "Kağıt üzerine baktığınızda dışarıdan bir makam gibi gözüküyor, büyük ve önemli adamım görüntüsü gibi gözüküyor ama işin içine girdiğinizde dertsiz başınıza dert almak gibi bir şey aslında. Hizmet etme aşkı, hizmet etme şevki dahil olmadıktan sonra makam için, büyük adam olmak için muhtarlık yapılmaz. Siz şimdiye kadar tek başınıza kendinizin, ailenizin derdini çekiyordunuz. Şu andan itibaren 10 tane köyümüz var 1000 nüfusun üzerinde, mahallelerimiz var 5000 nüfusun üzerinde olan. Mahallelerimizde ve köyümüzde kimler varsa hepsinin derdiyle dertlenmek zorundasınız. Sizlerin omuzunuza verilmiş, sizlerin kendi isteğinizle taahhüt olduğunuz bir görev. Muhtarlarımız mahallesine, köyüne, en ücra yerlerine kadar uzanan, devletin sıcaklığını ve varlığını hissettirecek olan makamlar. O yüzden çok zor bir görev olduğunu düşünüyorum. Ama inşallah her biriniz bu ağır görevi üstesinden geleceksiniz. Cuma günü bütün muhtarlarımız için bilgilendirme toplantısı yapacağız. Özellikle gelir ve gider konusunda bilgilendirme olacak. Sizden ricam aman hata yapmayalım. Zaten zor bir görev yapıyorsunuz, mesainizden, ailenizden, kendi işinizden fedakarlık yapıyorsunuz. Hata yapıp da yanlışlıkla savcının önüne falan kimse gitmek zorunda kalsın istemiyoruz. O yüzden hesap kitap işlerinde özellikle köy muhtarlarımızdan dikkat istiyoruz. Seçilen muhtarlarımızın hepsine hayırlı olsun diyorum. Allah utandırmasın, iyi hizmetler yapmayı diliyorum. Bu organizasyonu yapan düzenleyen Muhtarlar Derneği Başkanımıza, yönetimine teşekkür ederim" dedi. 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu konuşmasında Muhtarlara başarılar dileyerek, "İnşallah kaldığınız yerden aynı şekilde hizmetlere devam edeceğinize ben inanıyorum. Şu an Çaycuma'yı 5 yıl yönetecek ekip burada toplandı. Mahalleleri ile köyleriyle Çaycuma'yı yönetecek ekip burada. Yaptığınız her hizmet gelecekte anılacak, yaptığınız her kötü hizmet de yine gelecekte ters bir şekilde anılacaktır. Onun için bizler köylerimizde vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içinde istişare yaparak hep beraber hareket edelim. Tabii ki herkesi dört dörtlük sevindiremeye bilirsiniz, aksaklık olabilir ama sizler burada metanetle davranır, sabırlı olmalısınız. Halkla beraber, birlik beraberlik içinde, çoğunluğun talebi doğrultusunda hareket etmemiz gerekiyor. Tabiki yapamadıklarımız olacaktır. Tamamlayamadıklarımız olacaktır ama önümüzde 5 yıllık bir zaman var. Ben inanıyorum ki sizler bu 5 yıllık zaman içinde elinizden gelen bütün gayreti göstererek, devletin imkanları ile sizlerin emrinde olarak hep beraber elimizden geleni yaparak, halkımıza hizmet yapacağız. Muhtarlık zor bir görev ama Kaymakamlık görev yaptığınız süre zarfında size birifing verecektir. Bir şey çıkmaz, bu kadar şeyden bir şey olmaz mantığıyla kesinlikle ve kesinlikle yaklaşmamanızı özellikle sizlerden rica ediyorum. Görev süremiz boyunca il genel meclis üyelerimiz sizlere yardımcı olacaktır. Ama şunu da bilin! İhtiyaç ve taleple için çıta yükseldi. Bizler bu işi eskiden yaptık. Vatandaş iki kamyon çakıldan ziyade daha farklı talepler de bulunuyor. Sıcak asfaltlar, köylerde internet, çocuk parkları daha ileriki zamanda, daha değişik talepler halkımız bizlerden isteyecek. Bizler de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu 5 yıl Allah yüzümüzü kara çıkarmasın. İnşallah biz de o son güne kadar mühür bizde kalacaksa ya da o mührü devredeceksek alnımızın akıyla devredelim inşallah" dedi. 
Yapılan yemek ikramının ardından, hoş sohbetin ve kaynaşmanın gerçekleştiği bir gece oldu. 

Yorumlar

Lise öğrencilerine eğitim verildi

18 Nisan 2019 Perşembe 12:15

Lise öğrencilerine eğitim verildi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi'nde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından lise öğrencilerine "Meslek tanıtımı ve gıdanı koru" eğitimi verildi.

Gıda güvenilirliğinin yanında gıda güvencesi ve gıdada israfı önlemek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı uluslararası bazda " Gıdanı Koru" temalı bilinçlenme ve ilgiyi artırmak için özellikle öğrencilere yönelik bir çalışma başlattı. Bu bağlamda öğrencilere Bakanlıkça anlatım ve sunumlar yapıldı. Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerine eğitim ve bilgilendirme çalışması yapıldı. Programa katılan 190 öğrenciye yapılan sunum ile Gıda bilinci, gıdanın israfının önlenmesi amacıyla bireylere ve ailelere düşen sorumluluk ve görevlere de yer verildi. 
Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri Veteriner Hekim Serkan Meral , Gıda Mühendisi Mücahit Güleş, Su Ürünleri Mühendisi Safa Sağıroğlu ile Ziraat Mühendisleri Sercan Karaca ve Asiye Şenbaş tarafından üniversite adayı öğrencilere meslekler ve çalışma alanları, çalışma koşulları hakkında bilgilendirme ve meslek tanıtımı yapıldı. 

Yorumlar