Milli Eğitim Bakanlık Müşaviri Taşçı seminer verdi...

15 Ocak 2020 Çarşamba 09:31

Milli Eğitim Bakanlık Müşaviri Taşçı seminer verdi...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri eğitimci yazar Dursun Ali Taşçı Çaycuma'da seminer verdi.

 Çaycuma'ya gelen Taşçı, Çaycuma Fen Lisesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluştu. Fen Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencileri ile buluşan eğitimci yazar Dursun Ali Taşçı, öğrencilere "Namazda Diriliş" adlı söyleşi yaptı. 
Taşçı, program sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş' ı ziyaret etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri , seminer

Yorumlar

Yaban hayvanlarına destek...

14 Ocak 2020 Salı 17:55

Yaban hayvanlarına destek...

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde ormanlık alana Doğa ve Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri yaban hayvanlarının aç kalmaması için yaklaşık 2 ton yemleme çalışması yaptı.


 Orman ve Su İşleri Zonguldak Şube Müdürlüğü ekipleri, Devrek İlçesindeki karla kaplı ormanlık alanlara güçlükle yürüyerek geyik, karaca, yaban domuzu gibi hayvanların geçebileceği alanlara ulaşıp yaklaşık 2 ton yem ve yonca bıraktı. 
Ekipler kötü hava koşulları nedeniyle beslenme imkanı bulamayan yaban hayvanlarına destek amacıyla 2 ton yonca ve yemi doğaya yem bıraktıklarını söyledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , yaban hayvanları , Doğa ve Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri

Yorumlar

Yasin Ören Kent Konseyi Başkan Adayı Oldu

14 Ocak 2020 Salı 15:22

Yasin Ören Kent Konseyi Başkan Adayı Oldu

Alaplı Gazeteciler Derneği Kurucu Başkanı Gazeteci Yasin Ören, Alaplı Kent Konseyi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Alaplı Kent Konseyi'nin 21 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek olan seçimli 7. olağan Genel kurulu öncesinde çalışmalarını yoğunlaştıran Alaplı Kent Konseyi Başkan Adayı Yasin Ören ve yürütme kurulu üyeleri, Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik'e, Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu ve esnaf ziyaretinde bulundular. Alaplı Kent Konseyine işlev kazandırma noktasına yola çıktıklarını belirten Ören, "Ekibimizde yer alan arkadaşlarımızın, büyüklerimizin hepsi Kent Konseyi Başkanlığı yapacak donanım ve kapasitede isimler. Burada bir mozaik var, Madencisinden, Öğretmenine, Sporcusundan, esnafına, ziraat mühendisinden, din görevlisine, muhasebecisinden, gazetecisine, sağlıkçısına varıncaya kadar her meslek grubundan isimler var. Nitekim sizlerden çıkmış olduğumuz bu yolda destek bekliyoruz" dedi. ziyaretinin ardından sırasıyla, Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik'e, Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu'a, Alaplı Esnaf Odası Başkanı Muharrem Gelgeç'e ziyaret gerçekleştirdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Gazeteciler sağlık taramasından geçti

14 Ocak 2020 Salı 13:53

Gazeteciler sağlık taramasından geçti

Zonguldak’ta görev yapan basın mensupları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezînde sağlık taramasından geçti.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezî tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde gazetecilere katkıda bulunmak amacıyla sağlık taramasından geçti. KGD ve ZGC’ye üye basın mensupları gruplar halinde gelerek sağlık taramasından geçti. 
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir haftadır etkinliklerimiz devam ediyor. Rektörümüz başta olmak üzere hastane yetkilileri Zonguldaklı gazeteciler işe birlikte sağlık testinden geçecek. Bu konuda bize destek veren başta rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu konuda dün ilk olarak bir grup arkadaşlar geldi. Bugünde bizler geldik. Sağlık testinin ilk aşaması gerçekleşti. Arkadaşlarımız kan verdi şimdi diğer tetkikler yapılıyor. Buradan sonra rektörümüz öncülüğünde kahvaltı programımız var” şeklinde konuştu. 
Düzenlenen etkinlik hakkında konuşan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyoruz. Basın toplumuzun ve bizimde önemli bir paydaşımız. Önemli görevler ifa eden sizlersiniz. İrtibatımız ilişkilerimiz sürekli oldu ve bundan sonra da olacak. Zor bir görev yapıyorsunuz. Bu görevinizde başarılar diliyoruz. Bu zor görevde biz ne yapabiliriz diye düşündük. Bu münasebetiyle görev yapan gazeteciler arkadaşlarımıza katkı sağlamak amacıyla sağlık taraması faaliyeti düzenledik. Umarım buradan sağlıklı sonuç elde edersiniz” şeklinde konuştu. 
Programda BEÜ Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap, BEÜ Genel Sekreteri Hayri Bulazar ve idari personel katıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , gazeteciler , sağlık taraması ,

Yorumlar

Zonguldak Manda Birliği Olağan Üstü Genel Kurul gerçekleşti

14 Ocak 2020 Salı 13:43

Zonguldak Manda Birliği Olağan Üstü Genel Kurul gerçekleşti

Zonguldak Manda Birliği Olağan Üstü Genel Kurul toplantısı gerçekleşti. TSO binasında gerçekleşen genel kurul toplantısında yönetim kurulu ile Mustafa Özkan ve Şenol Çakar aday olmadı.

Yapılan genel kurulda Şenol Çakar, Zonguldak ilindeki Mandacılık ile ilgili gelinen son noktayı üyeler ile paylaştı. Çakar, “Kurulduğumuz günde 200 olan hayvan sayımızı bugüne kadar yapmış olduğumuz başarılı çalışmalar ile hayvan sayımızı sekiz kat artırarak Zonguldak ilinde ve Türkiye' de çok başarılı işlere imza attık. Üyelerimizin eğitilmesi, seminerler düzenlenmesi, manda sayısının artırılması için ilgili ve yetkililer ile görüşülerek sayının çoğaltılması sağlanılmış ve bununla ilgili ilimize katma değer yaratılması yönünde başarılı girişimlerde bulunulmuştur. Buna paralel ilimizde manda sayısı ve ürünlerinin işlenmesi ve satılması için yetiştiricilerimize destek olunarak gerek merkez birliği çalışmaları ve de gerekse sahadaki çalışmalar ile başarılı neticeler alınmıştır. 'Halk Eli Manda Islahı Projesine' dahil olmak için istenilen sayı tamamlanmış gerek birliğimiz gerek İl Müdürümüz gerekse Milletvekillerimiz vasıtası ile Bakanlığa müracaat edilmiş fakat tasarruf tedbirleri nedeniyle sayımızın yeterli olması uygun olduğu halde Bakanlık tarafından projeye dahil edilememiştir. Bundaki tek sıkıntı tasarruf tedbirlerinin bu dönemde yapılması ve Bakanlığın yeterli bütçesi olmamasından kaynaklanmıştır. Birliğin ayakta kalabilmesi için bu projeye dahil edilmememizden dolayı birliğin masraflarını karşılaması ve çalışmalarını yapabilmesi mümkün olamamasına sebep olmuştur. Fakat ilimizdeki manda popülasyonunun artırılması ve bununla ilgili iş kollarının çoğalması en büyük mutluluğumuzdur. Bizler gelinen bu başarılı noktadan sonra sizleri borç altında bırakmamak için önümüzdeki günlerde bırakmayı düşünüyorduk. Fakat talep olunca genel kurul öne çekilerek bırakılması uygun görülmüştür. Sizlerden şu ana kadar hiçbir aidat alınmamıştır. Yardım istenilmemiştir. Kimseye de bu konuda yük getirilmemiştir. Bundan sonra yapılacak çalışmalar için biz tertemiz bir şekilde birliğe bırakıyoruz. Çalışmalarımızda bizlere destek olan ve birliğin kurulması için çalışma yapmamızı sağlayandan, yöneticilerimize ve bize destek olan, gönül birliği yapan, her konuda yanımızda olup bize yardımcı olan herkese teşekkürü bir borç biliriz. Yapılan bu çalışmalar yok olmaya başlayan hayvancılığımızı ilimizde ve Türkiye'de istenilen seviyeye gelinmesi için yol haritası olmuştur. Bakanımız ile yaptığımız görüşmede birliğimizin proje kapsamına girmemesi ve bizlerin önümüzdeki süreçte çalışmalarımızdan alı koymayacaktır. Yeni seçilen arkadaşlara başarılar dileriz. İhtiyaç olduğunda çalışmalara her yönden destek olmaya devam edeceğiz. Sizlerin üzerimizde hakkı var ise helal ediniz, bizlerde sizlere helal ediyoruz” dedi. 
Genel Kurulda seçim maddesine geçilerek yeni yönetim seçildi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , manda , TSO

Yorumlar