Milletvekillerinden Ereğli'de gövde gösterisi

18 Eylül 2020 Cuma 20:07

Milletvekillerinden Ereğli'de gövde gösterisi

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ile Hamdi Uçar partisinin Ereğli ilçe teşkilatını ziyaret etti. Parti binasında konuşan Milletvekili Uçar “Teşekkür etmesini bilmeyenler, tenkit etmeyi de beceremezler” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ile Hamdi Uçar, 6 Eylül’de yapılan kongrede Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığına seçilen Av. Saffet Bozkurt ve yönetimini parti binasında ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi. Ziyarette İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, yönetim kurulu üyeleri, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, il genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partilide hazır bulundu.
Milletvekillerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, bundan sonra cek caklarla geçirilecek zaman olmadığını söyledi. Bozkurt, milletvekillerinin de desteği ile Ereğli’de heyecanı artırıp el birliğiyle ilçeye yeni hizmetler kazandıracaklarını ifade etti.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ise Av. Saffet Bozkurt ve yönetimine görevlerinde başarılar dileyerek, kendilerine her zaman destek olacaklarını ve Ereğli’ye güzel hizmetler kazandıracaklarını dile getirdi. Ziyarette son olarak konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ise 2019 yılında kaybedilen Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığını yeniden kazanarak yerel yönetim ile merkezi yönetimi birleştireceklerini ifade etti. İsim vermeden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı eleştiren Uçar “Hep birlikte el ele vereceğiz, 2024 yılında emanet olarak verdiğimiz belediyeyi yeniden AK Parti’ye kazandıracağız. Bu gün hasbel kader kazanılmış yerel yönetimlerde kendisinden bile beklentisi olmayan bir yerel yöneticinin çıkıp Ereğli’ye bir faydasının, katkısının olacağına inanıyor musunuz? Heyecanı, vizyonu ve gelecekle ilgili bir hedefi olmayan bir insan Ereğli’ye ne katabilir? Biz merkezi hükümetin Ereğli’ye yapması gereken ne varsa hepsinin yapılması için üç milletvekili, il başkanı ve ilçe başkanımızla beraber sürekli takip edeceğimizden asla şüpheniz olmasın. Daha önce fabrikanın önünde oltayla balık tutanlar vardı. Güya buralar çukura dönmüş, bir şey yapılmıyormuş merkezi hükümetten gibi. Böyle, şov, popülist siyasi hareket edenler o yol üzerinden nasıl gidiyorlar? Teşekkür etmesini, takdir etmesini bilmeyen insanlar tenkit etmeyi de beceremezler. O yüzden bundan sonra gece-gündüz demeden el ele vererek ilçemizin sorunlarının daha hızlı çözülebilmesi için bu duygularla hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Geçmişle ilgili hesabı olanlar asla ve asla yol alamazlar. O yüzden biz geleceğe bakacağız, geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. O yüzden bölgemizde sevilen, sayılan Saffet kardeşimizle projeleri bir bir hayata geçireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bizler her zaman burada sizlerle birlikte olacağız. Zaman bizim bu bölgeye gelmediğimizden, bu böyle ilgilenmediğimiz yönünde absürt eleştiriler yapanları takip ediyoruz. Ben Ereğli, Alaplı, Zonguldak’tayım kardeşim. Biz belli bir bölgenin milletvekili değiliz. Bu bölgenin milletvekili Ahmet Bey, Polat Bey ve Hamdi Bey’dir. O yüzden burada çok güçlü bir ekip oluşturduk. Sayın başkanımıza gittiği her yerde teveccüh oldukça yüksek. Bizde 24 saat emrinizdeyiz, telefonlarımız sürekli açık. Makul ve mantıklı olan her meseleyi çözmek için çaba gösteririz. Biz bu şehrin sorunlarını biliyoruz, çözüm yollarınıda biliyoruz. Hükümetimizin bütçe imkanları doğrultusunda yapılması gerekenlerin yapılacağından hiç şüpheniz ve endişeniz olmasın”dedi.
Milletvekilleri yapılan konuşmalarının ardından toplantıya basına kapalı olarak devam ederken, partililerden gelen görüş ve önerileri dinledi.

Yorumlar

Tuğba ve Ömer dünya evine giriyor

18 Eylül 2020 Cuma 18:37

Tuğba ve Ömer dünya evine giriyor

Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem meclis üyelerinden Fevzi Ekşi’nin oğlu Ömer Ekşi, Tuğba İnan ile dünya evine giriyor.

Mahmure ve Haşim İnan çiftinin kızları Tuğba ile Nurcan ve Fevzi Ekşi'nin oğulları Ömer, 20 Eylül 2020 Pazar günü saat 19.00’da Büyük Anadolu Otel’de düzenlenecek düğün töreni ile hayatlarını birleştirecek. Ömer Ekşi ve Tuğba İnan düğünlerine tüm sevdiklerini davet etti.
Ereğli Haber ailesi olarak Ömer ile Tuğba çiftini tebrik ediyor, bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Yorumlar

GMİS Yönetim Kurulu; "Gazilerimiz gurur kaynağımızdır"

18 Eylül 2020 Cuma 17:26

GMİS Yönetim Kurulu; "Gazilerimiz gurur kaynağımızdır"

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak Gaziler Günü’nü kutladı.

Mesaj şöyle;
“Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından, 19 Eylül 1921 tarihinde Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e, Mareşal rütbesi ile Gazi ünvanı verilmiştir. 19 Eylül tarihi Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmemiş, milletimizin büyük zaferlere ulaşmasını, özgür ve bağımsız yaşamasını sağlamıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere 15 Temmuz hain darbe girişiminde, terör eylemlerinde, vatanın bölünmezliği ve huzuru için mücadele ederken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi ve hayatta olmayan gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz."

Yorumlar

Gezen Sinema Tırı sinemaseverlerle buluşuyor

18 Eylül 2020 Cuma 17:22

Gezen Sinema Tırı sinemaseverlerle buluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen “Gezen Sinema Tırı”, bu kez Devrekli sinemaseverlerle buluşacak.

Devrek Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanat İçin Yola Çık Kültür ve Sanat Derneğinin ortak projesi olan “Gezen Sinema Tırı” Devrek’e gelecek.
Gezen Sinema ekibi, Devrek Belediyesi’nin ev sahipliğinde 22-23 Eylül 2020 tarihlerinde çocuk ve yetişkinlere açık havada sinema keyfi yaşatacak.
Devrek Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında, Devrekli sinemaseverle buluşacak olan gezen sinemanın ilk gösterimi 22 Eylül 2020 tarihinde Cumhuriyet Alanında saat:19.30’da çocuklara yönelik yapılacak. Çocuklara “Kral Şakir” isimli animasyon filmini izletilecek. Bu gösterimin ardından da saat:20.30’da da yetişkinler için “Şampiyon” adlı Türk filmi gösterime girecek.
Etkinliğin ikinci gününe ise aynı saatlerde Devrek TSO Hizmet Binasının arkasındaki alanda devam edilecek. Etkinlikte çocuklar için, “Kral Şakir” ve “Rafadan Tayfa” yetişkinler için de, “Dağ-2”, “Annemin Yarası” ve “Aşk Tesadüfleri Sever” adlı filmler izletilecek.
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Gezen sinema etkinliği ile çocuk ve yaşlıların büyük mutluluk yaşayacağını, söyledi.
Başkan Bozkurt, “Pandemi sürecinde hepimiz çok bunaldık. Özellikle çocuklarımız çok zor bir süreç yaşadı, yaşıyorlar. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımız ile işbirliği çerçevesinde bu zor süreçte hijyen kurallarına dikkat ederek Gezen Sinema TIR’ını Devrek’te çocuklarımızla buluşturuyoruz. Bazı çocuklarımız hayatlarında ilk defa sinema keyfi yaşayacak. Onların mutluluklarına ortak olacağız. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Tabi yetişkinlerimizi de unutmadık, onlara da bu etkinliğimizle açık hava sinema keyfi yaşatmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yorumlar

İş adamı Demirci,50 okula sensörlü dezenfektan hibe etti

18 Eylül 2020 Cuma 16:35

İş adamı Demirci,50 okula sensörlü dezenfektan hibe etti

Zonguldak'ta işletmecilik yapan iş adamı Aşkın Sefer Demirci, 21 Eylül günü okulların açılması dolayısıyla 50 adet sensörlü dezenfektan cihazını okullara hibe etti.

Çin'de başgösterin tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs dolayısıyla tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 21 Eylül 2020 tarihinde yeni eğitim öğretim döneminin açılması kararlaştırıldı. Öte yandan okullarda dezenfektan ve hijyen kuralları kapsamında çalışmalar da sürüyor. Kentte işletmecilik yapan Aşkın Sefer Demirci pandemi dolayısıyla okullara katkıda bulundu.
Demirci, yeni eğitim döneminde okula başlayacak olan öğrenciler için sensörlü dezenfektan cihazları temin etti. Cihazları elleriyle kullanıma hazır hale getiren Demirci, yeni dönem başlamadan önce 50 cihazı 50 okula ulaştırmak için kollurı sıvadı. Sosyal sorumluluk projesi ile örnek olan Demirci, şöyle dedi.
"Ticaret hayatımız boyunca zaten zonguldak'a halkına yardımcı olmaya çalıştık.Zonguldak halkına elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. Bu sefer dosyal sorumluluk projesi olarak sensörürlü dezenfektan cihazını okullara dağıtmak için temin ettik. Amacımız reklam yapmak değil. 50 adet cihaz aldık. Bunların tamamı sensörlüdür. Kendi ellerimizle tamamını hazırladık, yaptırdık. Dezenfaktanından piline varana kadar hazır hale getirdik. Pazartesi günü okullar açılacak biz de bu tarihten önce okullarda hazır hale getireceğiz."

Yorumlar