Milletvekili adayı Çiçek'ten Demirtaş'a ziyaret...

25 Mayıs 2018 Cuma 13:48

Milletvekili adayı Çiçek'ten Demirtaş'a ziyaret...

İyi Parti Zonguldak Milletvekili adayları Batu Müftüoğlu ve Havva Çiçek Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti.

İyi Parti Zonguldak Milletvekili 2. Sıra adayı Batu Müftüoğlu ve 4. Sıra Milletvekili adayı Havva Çiçek, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş İyi Parti Milletvekili adayları Batu Müftüoğlu ve Havva Çiçek’e başarılar diledi.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş ,

Yorumlar

O proje hayata geçiyor... İşte başvuru koşulları...

25 Mayıs 2018 Cuma 13:37

O proje hayata geçiyor... İşte başvuru koşulları...

Gören Göz Projesi 2018 yılı kapsamında Zonguldak’ta başladı. Gören göz cihazı için başvurular Aile ve Sosyal Politikalar Zonguldak İl Müdürlüğü'ne gerçekleştirilecek.

Görme engellilerin bilgi çağının getirdiği yeniliklerden faydalanabilmeleri için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile başlatılan ve görme engellilerin gitmek istedikleri yere ulaşmalarını sağlayarak bağımsız hareket edebilmelerine destek olmak amacıyla yürütülen Gören Göz Projesi 2018 yılı kapsamında yeniden başladı.
Gören Göz cihazı, görme engellilerin ulaşmak istediği yere sesli komutlar yardımıyla yürüyerek veya otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak gidebilmesi amacıyla tasarlanmış Gören Göz yazılımının yüklenmiş olduğu ve GPS alıcısına gelen koordinat bilgilerinin sayısal harita yardımıyla işlenmesiyle görme engelliyi sesle veya tuşla gitmek istediği adrese doğru yönlendirecek olan bir akıllı telefon cihazı olarak tasarlandı. Gören Göz cihazları sahip olduğu navigasyon özelliği sayesinde görme engellilerin erişilebilirliğini kolaylaştırıyor.
Önceki yıllarda Türkiye genelinde 26 ilde dağıtılan Gören Göz cihazı, 2018 yılı kapsamında yeni baştan tasarlanarak daha önceden cihaz dağıtılmamış olan 41 ilde dağıtılacak. Bu kapsamda güncellenen yeni yazılım ve cihazla birlikte Gören Göz Cihazı için ön başvurular alınmaya başlanıldı. Cihazı almak isteyen vatandaşlar Zonguldak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ön başvuruda bulunabilecekler.

Gören Göz cihazı için başvuru koşulları
Zonguldak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, cihaz için başvuru koşullarını şöyle sıraladı:
“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 2018 yılı itibariyle 12 yaş ve üzerinde olmak (01.01.2006 tarihi öncesinde doğmuş olmak). Görme engelini belirten ve ilgili yönetmeliğe uygun olarak alınan Engelli Sağlık Kurulu Raporuna göre görme engeline ilişkin tüm vücut fonksiyon kaybı oranı yüzde 70 ve üzerinde olmak,(Görme engellinin birden fazla engelinin olması halinde görme engeline ilişkin oran dikkate alınacaktır.) Gören Göz cihazını kullanmaya engel teşkil edecek işitsel, zihinsel veya el ve parmaklarını kullanamayacak derecede ortopedik engeli bulunmamak. Görme engellinin dağıtım yapılacak olan 41 ilde (Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Düzce, Eskişehir, Giresun, Isparta, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yalova, Zonguldak) ikamet etmek veya bu illerdeki eğitim kurumlarında eğitime devam ediyor olmak. Sayılan şartlara sahip, listede yer alan 41 ilde ikamet eden veya bu illerde eğitim gören görme engelliler söz konusu illerde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine aşağıda yazılı olan evrakları tamamlayarak 28/05/2018 tarihine kadar ön başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuru -için gerekli belgeler; Nüfus cüzdanı fotokopisi (Aslını ibraz etmek şartıyla), Engelli Sağlık Kurulu Raporu fotokopisi (Aslını ibraz etmek şartıyla) İkametgâh belgesi. Dağıtım yapılacak illerdeki eğitim kurumlarında eğitime devam eden görme engelli öğrencilerin öğrenim gördüğüne dair 2018 yılı içerisinde alınmış öğrenci belgesi.”

Yorumlar

Demirtaş, TSO'yu ziyaret etti

25 Mayıs 2018 Cuma 13:33

Demirtaş, TSO'yu ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş’i ziyaret etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve beraberinde belediye meclis üyeleri Abdurrahman Çevik, Ahmet Yalçın, Çetin Demirci, Mustafa Sarı ve Cemil Kibar, Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetimini makamında ziyaret etti.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirirken, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına seçilen Arslan Keleş ve ekibini kutlayıp hayırlı osun diyerek, çalışmalarında başarılar diledi.
Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş ,

Yorumlar

Bakan Özlü Zonguldak'a geliyor...

25 Mayıs 2018 Cuma 11:02

Bakan Özlü Zonguldak'a geliyor...

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 26 Mayıs 2018 günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün Zonguldak’ta seçim ofisi açılışına katılacağını ve Filyos Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunacağını kaydetti.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün 26 Haziran 2018 günü Zonguldak’a geleceğini açıkladı. Gazipaşa Caddesi’ndeki seçim ofisinin açılışının yapılacağını aktaran Tosun, “Yarın Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü Zonguldak’ta olacak. Gazipaşa Caddesi’ndeki seçim ofisinin açılışını gerçekleştireceğiz. Biliyorsunuz seçim beyannamesinde yer alan önemli kalkınma projelerinin arasında Filyos projesi de gösterildi. Bakanımız konuyla ilgili yarın bir basın açıklaması yapacak. Ardından TSO ziyareti gerçekleştirecek. Daha sonra Kozlu’da seçim ofisi açılışı gerçekleştireceğiz. Saat 14.00’de bakanımız karşılayacağız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Haziran’da Zonguldak’ta
İl Başkanı Zeki Tosun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’a geleceğini de ifade ederek, “Ankara’daki aday tanıtım toplantısında görüşüldü. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan 5 Haziran günü Zonguldak’a gelecek. Ancak henüz program netleşmedi. Maden ocağında iftar ve Madenci Anıtı mitingi gerçekleştirecek” diye ifade etti.

Etiketler:

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü , Zonguldak ,

Yorumlar

TSO üyeleri iftarda buluştu...

24 Mayıs 2018 Perşembe 22:38

TSO üyeleri iftarda buluştu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetimi üyeler için iftar programı düzenledi.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve ekibi iki gün peş peşe iftar programı düzenledi. İftar programının ilkinde 2. Meslek Grubu (İmalat),3. Meslek Grubu (İnşaat),4. Meslek Grubu (Nakliye) ve 7’nci Meslek Grubu (Saç Ticareti) üyeleri ile İftar yemeğinde bir araya gelindi. Eski Bağlık Restaurant’ta düzenlenen İftar yemeğine, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Abdullah Bekar, meslek grubu üyeleri ve birçok davetli katıldı. Yemek sonrası okunan duanın ardından bir konuşma yapan Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, üyelerine seslendi. Keleş konuşmasında, hangi meslek grubu olursa olsun her zaman yanlarında olduklarını, sorunlarını açıkça dile getirmelerini ve ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
İftar programının ikinci gününde TSO Yönetimi Yönder Site Kulüp’te 1. (Gıda), 5.(Perakende Ticaret) ve 6. (Hizmet) meslek gruplarıyla buluştu.

Etiketler:

kdz. ereğli tso , arslan keleş ,

Yorumlar
  • Krt ferhat
    24 Mayıs 2018 Perşembe 22:43

    Bi siz kalmıştınınız tso yu yemeyen , ama acısını çıkarırlar, Aslan keleş erken yemeye başladı