Milletvekili Çaturoğlu MÜSİAD'ı bilgilendirdi

30 Ağustos 2017 Çarşamba 14:39

Ereğli Haber

Milletvekili Çaturoğlu MÜSİAD'ı bilgilendirdi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesini ziyaret ederek üyeleri “Üretim Reform Paketi” hakkında bilgilendirdi.

Milletvekili Çaturoğlu burada yaptığı konuşmasında sözlerine şöyle devam etti; “Kamuoyunda üretim reform paketi olarak bilinen ve 1 Temmuz 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğüne giren 7033 sayılı “Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile Türkiye sanayisi için önemli değişiklikler hayata geçirilmiştir.
Yapılan düzenleme ile sanayi birçok farklı noktadan desteklenmektedir. Özellikle sanayicinin mali yüklerinin azaltılması ve sanayiciye yönelik ilave teşviklerin getirilmesinin yanında nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik teşvikler ön plana çıkmaktadır. Atılan adımlarla; OSB’ler ve Islah OSB’ler hakkında yeni düzenlemeler yaptık. Yeni planlı sanayi bölgeleri ve endüstri bölgeleri oluşturulmasına imkan sağladık. Üniversiteler ve sanayi işbirliğini yakınlaştırdık. Sanayi Sicil Kanunu yeniden düzenledik ve enerjiyi verimli kullanan ürünleri ön plana çıkarttık.
“ENDÜSTRİ BÖLGELERİ MODELİ İLE YATIRIM ADASI OLUŞTURULMASI İMKÂNI GETİRİLMİŞTİR”
Kanun ile Trabzon ve Zonguldak ili kıyılarında Endüstri Bölgeleri modeli ile yatırım adası oluşturulması ve devlet hastanesi yapılması imkânı getirilmiştir.
Kıyı Kanunun altıncı maddesinin (e) bendi ile alternatif alan bulunmaması durumunda 9/1/2002 tarihli ve 4737 sayılı Endüstri Bölgeleri Kanununa göre kurulan ve işletilen, mevcut en iyi teknikleri kullanan endüstri bölgelerinin kıyılarda kurulabilmesine imkân tanınıyor. Bu sayede Zonguldak yeni özel endüstri bölgelerine kavuşabilecek.
Bölgemiz için en önemlisi ERDEMİR’in yeni yatırım yapmasının ve Tersaneler Bölgesinin “Özel Endüstri Bölgesi” olarak ilan edilmesinin önünü açmış olduk.
Yapılan düzenlemelerin tekrar ülkemize, bölgemize ve İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Ereğli MÜSİAD Başkanı İbrahim Sezer ve yönetim kurulu üyeleri de yapılan istişare toplantısından ve Çaturoğlu’nun “Üretim Reform Paketi” hakkında yapmış olduğu detaylı bilgilendirmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Yorumlar

İşçilerden eylem... Kule vince çıktılar

30 Ağustos 2017 Çarşamba 14:04

 İşçilerden eylem... Kule vince çıktılar

Zonguldak’ta bir inşaatta çalışan taşeron firma işçileri, maaşlarını alamadıkları iddiasıyla kule vince çıktı. İşçiler maaşlarını alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtirken, polis ekiplerinin ikna çabası sürüyor.

Çınartepe Mahallesi’nde yapımı devam eden inşaatta çalışan alt taşeron firma işçileri yaklaşık iki aydır maaşlarını alamadıkları iddiasıyla eylem başlattı. Yaklaşık 80 işçi bayram öncesi alacaklarının ödenmediğini öne sürerek inşaattaki kule vince çıktı.
Olay yerine gelen polis ekiplerinin kule vince çıkan 8 işçiyi ikna etme çabası sürüyor. İşçilerin zaman zaman kuleden sarkması ise yürekleri ağza getirdi. Eylem yapan işçilerden biri ise aşağıya inerek polis ekipleri ile görüştü.
İşçiler, alacakları ödenene kadar kule vinçteki eylemlerinin süreceğini belirtti. Öte yandan, yüklenici firma yetkililerinin alacakları taşeron firmaya ödediği öne sürüldü. İşçileri ikna çabası sürerken olay yerinde ambulans ve itfaiye ekipleri hazır bekletiliyor.

Etiketler:

işçi , zonguldak , maaş , eylem ,

Yorumlar

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yılı kutlandı...

30 Ağustos 2017 Çarşamba 12:56

Ereğli Haber

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yılı kutlandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde ilk tören Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bir süre önce yenilenerek modern bir hale getirilen Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Protokolün çelenk sunumunun ardından Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu makamında tebrikleri kabul etti. Daha sonra Devrim Bulvarı üzerinde gerçekleşen tören ise Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğ Amiral Aykut Manioğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın katılımcıları selamlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Deniz Binbaşı Ömer Aynacı günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Deniz Binbaşı aynacı, 30 Ağustos’un sadece askeri değil siyasi zaferleri de beraberinde getirdiğini söyledi. Aynacı konuşmasında “Bu gün tarihinin hiçbir döneminde hürriyetinden zerre kadar ödün vermemiş büyük Türk milletinin istilacı devletlere karşı canını ortaya koyarak verdiği yaşam mücadelesinin amacına ulaştığı çok anlamlı bir gündür. Bu günün değerini anlamak ancak dünü öğrenmek ve daima hatırlamak ile mümkün. 30 Ağustos zafere inanan, kendisine güvenen, askerine destek olmuş, özgürlüğüne gönül vermiş ve bütün imkânsızlıklara rağmen güçlü düşmanları yenen bir milletin destanıdır. Başkomutanlık meydan muharebesinin önemi sadece düşman ordularının yenilmesinde değil, ayrıca yüce Türk Milleti’nin tarihinde yeni bir dönem açarak yeni bir Türk devletinin kurulmasına imkan sağlamasından da kaynaklanmaktadır. Bu gün Başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk milletinin kahramanlık duygusunu ve milli gururunu besleyen en güçlü kaynaklardan biridir ve böyle kalacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri 95 yıl önce olduğu gibi bu günde üstün bir vazife anlayışı içerisindedir. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canını seve seve vermeye hazırdır. Milleti ve ordusu işle bir bütün halinde hareket eden yüce Türk ulusunun varoluş nedeni olan bu kutsal zaferin 95. Yıl dönümündü başta ebedi Başkomutanımız, eşsiz önder Atatürk olmak üzere, bu vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin önünde saygı ile eğiliyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Günün anlam ve önemine ilişkin öğrencilerin şiir okuduğu kutlamalar askerlerin ve gazilerin geçiş töreni ile sona erdi.
Törene AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik ve STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Çaturoğlu, muhtarlarla içme suyu problemini konuştu

29 Ağustos 2017 Salı 19:46

Çaturoğlu, muhtarlarla içme suyu problemini konuştu

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte Ereğli Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek burada Çayırlı bölgesi muhtarları ile bir araya gelerek, köylerin içme suyu problemlerini görüşmek üzere toplantı yaptılar.

Karadeniz Ereğli ilçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ile birlikte Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneğini ziyaret ettiklerini belirten Milletvekili Çaturoğlu, sorunları masaya yatırdıklarını söyledi. Çaturoğlu konuşmasında, “Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve Çayırlı bölgesi muhtarlarımız ile bir toplantı yaptık. Toplantıya DSİ Zonguldak Şube Müdürlüğünden bir mühendis arkadaşımızda katıldı. Köylerimizin içme suyu problemlerini masaya yatırdık ve çözüm önerilerini konuştuk. DSİ’den gelen mühendis arkadaşımız Ereğli’nin içme suyu isale hattı ve arıtma tesisi ihtiyacını uzun vadede çözüme kavuşturulması amacıyla yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindiğini ve önümüzdeki 3 ay içerisinde tesislerin tamamlanarak Ereğli Belediyesine devredileceğinin bilgisini verdiler. Ereğli İçme suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi projesi tamamlandığında Ereğli ilçe merkezi, Gülüç, Delihakkı, Ören yerleşim yerleri ve civar yerleşim yerlerine yılda 25,6 milyon metreküp arıtılmış içme suyu temin edilecek. Yapımı tamamlanacak olan isale hattından Çayırlı bölgesindeki köylerimize de içme suyu verilmesi için DSİ Genel Müdürlüğü ve Ereğli Belediyesi ile görüşeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Köylerin içme suyu ihtiyaçlarının çözümü için yapılan toplantıdan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve Çayırlı Bölgesi muhtarları, Milletvekili Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Çakır’a teşekkür ettiler.

Etiketler:

DSİ , KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ , ÇAYIRLI , FARUK ÇATUROĞLU , FATİH ÇAKIR ,

Yorumlar

Alaplı Belediyesi işçilerinin ikramiye sevinci

29 Ağustos 2017 Salı 19:29

Ereğli Haber

Alaplı Belediyesi işçilerinin ikramiye sevinci

Alaplı Belediyesi, bayramdan önce memur ve işçi çalışanlarına ikramiyelerini ödedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 26 memur ve 51 kadrolu işçi olmak üzere toplam 77 çalışanın ikramiyelerinin bayram öncesi hesaplarına aktarıldığını belirterek, “Çalışanlarımızın ikramiyelerini aileleriyle birlikte güle güle harcamalarını diliyorum" dedi.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ayrıca tüm personele bayram çikolatası hediye edildiğini ifade ederek, “Personelimizin ve milletimizin bayramını da bu vesileyle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur içinde nice bayramlar diliyorum" dedi.

Yorumlar