Mevsim değişikliğinde cildimizin nelere ihtiyacı var

7 Eylül 2019 Cumartesi 16:33

HABER TÜRK

Mevsim değişikliğinde cildimizin nelere ihtiyacı var

Mevsim geçişlerinde en çok etkilenen şüphesiz cildimizdir

Herkesin bildiği gibi mevsim değişikliği sadece ruhumuza değil cildimize de etki etmekte.

Bu etkileri en aza indirmek için akla ilk gelen nemlendirici ve tonikler…

Yapılan yanlışların en başında cilt tipine uygun doğru nemlendirici seçilmemesi yer alıyor.

Derinlemesine makyaj temizlenmeden uygulanan nemlendiriciler, makyaj kalıntılarını cilt altında sabitleyerek mevsim değişikliğinin beraberinde akne oluşumunu meydana getiriyor.

Bu etkilerden kurtulmak için ise yapmamız gerekenler:

Cildimizi ölü hücrelerle kalınlaşan üst deriden arındırmak gerekir ve bunun için doğal meyve asitleri kullanılabilir.

Hangi cilt tipine sahip olduğumuz ve aldığımız ürünün kaliteli olup olmadığına bakmamız gerekmektedir

Bu yüzden doğru bakım ve nemlendirme de işin bir parçasıdır

Cilt soğuk havada nem kaybını karşılamak için, normalden fazla yağ üreterek reaksiyon verir.

Bu da akne ve siyah nokta oluşumunu iki kat artırır. Bu yüzden derin nemlendirme yapan serum ve maskelerin kullanımı, temizleme ve ölü üst derinin atılması (eksfoliasyon), mevsime ve cildin mevsimsel ihtiyaçlarına uygun ürünler kullanımı önemlidir. 

Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki; sonbaharda da kış aylarında da güneş koruyucu ürünler kullanılmaya devam edilmelidir. Çünkü gün ışığının olduğu her mevsimde ve saatte cildimiz UV ışınlarına maruz kalır ve gittikçe yaşlanır.

Yaşlanmış ya da kırışmış ciltler için antioksidan özellikleri olan gece kremleri, maske ürünleri ve de cildin kalınlığını azaltmaya yönelik tedavi yöntemleri tercih edilmelidir.

Özellikle ani hava değişikliklerinde bilinçli hareket etmek ve cilt sağlığımız için gerekli önlemleri almak çok önemlidir.

Avokado maskesi kış aylarında kuruyan ve tahriş olan ciltler için ideal ve yapımı çok kolaydır.

Avokadoyu rendeleyerek üzerine bir miktar sızma zeytinyağı ekleyerek bu hoş kokulu ve yumuşak karışımı yüzünüze uygulayın.

Bu besleyici maske cildinizi, vitaminler, mineraller, antioksidanlar tarafından besleyecek ve soğuk, kuru kış aylarının etkileriyle mücadele etmesine ve yumuşamasına yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Bakım , Nemlendirme , Kış , Mevsim , Avokado , Maske ,

Yorumlar

Ormanlı Belediyesi okulların bakımlarını yapıyor

7 Eylül 2019 Cumartesi 16:22

Ormanlı Belediyesi okulların bakımlarını yapıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediyesi 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılışı öncesi beldedeki tüm okulların bakım ve onarımlarına destek verdi.


Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesinde beldedeki tüm okulların, bakım, onarım ve boyaları için destek verdiklerini söyledi. Öğrencilerin daha temiz ve daha modern sınıflarda eğitim öğretim görmelerini istediklerini anlatan Başol “Biz her yıl olduğu gibi bu yılda yeni eğitim öğretim yılı öncesinde okullarımızın idarecilerinden gelen talepler üzerine gerekli yardımlarımızı yapıyoruz. Gerek okullarımızın bakımları, gerek boyanması ve gerekse temizliği noktasında her türlü katkıyı sunuyoruz. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Dolayısıyla bizde Ormanlı Belediyesi olarak onların eğitimlerine önem veriyoruz. Sadece okullar açılmadan önce değil, okullar açıldıktan sonrada tüm yıl boyunca okullarımızın yanındayız. Her türlü katkı ve desteği sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , okul ; Ormanlı

Yorumlar

Ensar Vakfı aşure dağıttı

7 Eylül 2019 Cumartesi 14:34

Ensar Vakfı aşure dağıttı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi tarafından Muharrem Ayı nedeniyle aşure dağıttı.

Çaycuma Merkez Yeni Camii'nin önündeki aşure dağıtımına Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, İlçe Müftülük Şube Müdürü Erdal Oruçoğlu, Çaycuma Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Engin Zeren, Emekliler Derneği Başkanı Nizamettin Eyidoğan, daire amirleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. 
Ensar Vakfı Çaycuma Şube Başkanı Adem İnam ve yönetiminin hazır bulunduğu aşure dağıtımında yaklaşık bin kişiye aşure ikram edildi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Aşure

Yorumlar

Masabaşında Deprem Tatbikatı

7 Eylül 2019 Cumartesi 13:16

Masabaşında Deprem Tatbikatı

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından ‘Afetlere Hazırlık Yılı’ tanıtımında duyurulan habersiz tatbikatlar kapsamında “Habersiz Masabaşı Deprem Tatbikatı” gerçekleştirildi.

Bartın merkezli bir deprem senaryosu ile habersiz tatbikatın talimatını veren Vali Erdoğan Bektaş, talimat sonrası gerçekleştirilen Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısına da başkanlık etti. 
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) il planından sorumlu hizmet gruplarının intikal ve operasyon becerilerinin sınandığı tatbikat çerçevesinde düzenlenen toplantıya Vali Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra; AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ve AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan ile koordinasyon üyeleri katıldı. 
Tatbikat da, Zonguldak’ta meydana gelebilecek herhangi bir depreme hazırlıklı olmamız gerektiğini işaret eden Erdoğan Bektaş “AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ve AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan’ında katılımıyla habersiz deprem tatbikatı gerçekleştirdik. Şehrin afet müdahalesine hazırlık kapasitesi, yetenekleri ve becerilerinin imtihan edilmesi bakımından bu tatbikat çok büyük bir önem taşımaktadır. Depremin ya da afetin ne zaman geleceğini bilemeyiz. Afet ve acil durumlarda ihtiyaç duyulan hizmetlere göre oluşturulan ve Yerel Düzey Afet Müdahale Planında bulunan Hizmet Gruplarının, görev ve sorumlulukları çerçevesinde afetin yönetileceği noktaya intikal sürelerini görmüş olduk” dedi. 
Vali Erdoğan Bektaş ayrıca, Zonguldak’ta önümüzdeki dönemlerde il bazında bu tatbikatların devam edeceğini, bu habersiz tatbikatlarla birlikte afetlere daha hızlı ve etkili müdahale edileceğini sözlerine ekledi. 

Etiketler:

Zonguldak , Kdz.Ereğlihaber , Ereğlihaber , Deprem , Tatbikat ,

Yorumlar

"Bıçak kemiğe dayandı ki bu tür eylemler geç bile kaldı"

7 Eylül 2019 Cumartesi 12:25

"Bıçak kemiğe dayandı ki bu tür eylemler geç bile kaldı"

Diyarbakır'da HDP desteği ile dağa götürüldüğü iddia edilen oğlu için HDP İl Binası önünde eylem başlatan ve oğluna kavuşan Hacire Akar'ın ardından ailelerin başlattığı eyleme bir destek de Zonguldaklı karikatür sanatçısı Şerif Cihan'dan geldi. Cihan, karikatüründe HDP binasında şeker uzatan bir ele uzanan çocuğun, ardından dağa itildiğini çizdi. Cihan, "HDP'yi dağa açılan bir kapı olarak görüyoruz. HDP'nin gerçek yüzünü karikatüre çizmek istedim" dedi.


Hacire Akar'ın oğlunun dağa kaçırıldığı iddiası üzerine HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı eylem diğer annelere de umut oldu. Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia edilen aileler, HDP binası önünde eylem başlatarak çocuklarını istedi. Ailelere destek çığ gibi büyürken bir destek de Zonguldaklı karikatür sanatçısı Şerif Cihan'dan geldi. Yaklaşık 30 yıldır karikatür çizen Cihan, karikatürlerinin çoğunda toplumsal olaylara değindiğini aktardı.
Bugüne kadar terörün gerçek yüzünü anlatan birçok karikatür çizdiğini ifade eden Cihan, son çizdiği karikatürle de HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan ailelerin yanında olduğunu söyledi. Cihan, "Aynı tür karikatürleri daha önceden çiziyorduk. Türkiye'nin gündemini sürekli meşgul ettiği için bu olay 30-40 yıldan beri hali ile bizde vatandaşız rahatsız oluyoruz. O olaylar bizi de etkiliyor. Ülkede bir terör var buna tarafsız kalmak duyarsız kalmak mümkün değil bizde bu işi yaptığım içinde duygularımı mesajlarımı bu şekilde veriyorum. En son Diyarbakır'daki HDP İl Başkanlığı binasının önündeki o kadınların çocukları için yaptıkları eylem daha çok duygularımı depreştirdi ve ona istinaden böyle bir karikatür yaptım" dedi.

"Bıçak kemiğe dayandı ki bu tür eylemler geç bile kaldı"
HDP'nin terörle yoğun bir mücadele yapıldığı dönemdeki duruşunu anlatan Cihan, "Aynı düşüncem HDP'yi dağa açılan bir kapı olarak görüyoruz artık. Bir umudu vardı insanların ilk kurulurken silahlar falan bırakılır da insanlar siyasi olarak görüşlerini açıklayabilir kendilerini ifade bilir diye düşündük. Ama kurulduktan sonra hele de şu günlerde terörle yoğun bir mücadele yapılırken sanki dağa elaman yetiştiren dağa bir elaman kazandıran bir yer konumunda gözüküyor. Yani dağın çarşıdaki kapısı gibi konumuna geldi yani. İşte en sonunda da yöre halkı özellikle de anneler buna duyarsız kalmadı artık. Bıçak kemiğe dayandı ki bu tür eylemler yapıyorlar aslında bu tür eylemler geç bile kaldı çünkü hiçbir zaman oradaki bu tip insanlar Kürt halkına hizmet etmedi, zaten sadece dağlara PKK terör örgütüne terörist yetiştirmek, çocukları kaçırmak, dağlarda ellerine silah verip devlete kurşun sıktırmak, bu tip eylemelerin içine girdikleri için siyasi olarak amaçlarının dışına çıktılar" diye ifade etti.

"HDP'nin gerçek yüzünü karikatüre çizmek istedim"
Cihan, "Binaları dahi işte gördüğünüz gibi televizyonlarda da izliyoruz. PKK'nın paçavrasıyla renklendiriliyor. Bu tip mesajlar veriyorlar. Oradaki gençleri kandırıyorlar. Buna duyarsız kalmak mümkün değil. Çocuklar yakalanıyor görüyoruz dağlarda işte. Devlet teslim olun diyor, öldürmek istemiyor. Yakalananların çoğunluğu çocuk. İşte anneler böyle artık perişan durumdalar genelde de fakir insanlar yani. HDP binasının içinde olan insanlar benim şahsi görüşürüm ya aşiret ağası yada köy ağası. Bunlar bu şekilde seçiliyor yani. Bir demokratik bir seçim olduğu gibi görünüyor ama bana göre değil olsaydı o analar o kapının önünde çocuklarını onlardan istemezlerdi. Siyasi bir çözüm üretmek için onlara oy verdiler. Gördüler ki onlar tam tersini yapıyor çocuklarını dağlara koşturuyor zorlan dağlara elaman kazandırmaya gayret ediyorlar. O yüzden de böyle eylem yapıyorlar. Yani kötü bir durum. Ama anaların yaptığı iş çok yerinde. Erkeklerinin de ve her Türk vatandaşının bu tür olaylara terör olaylarına orada yürüyüşler yaparak eylemler yaparak karşı çıkmaları gerekir. Sonuçta orada çoğunlukta Kürt vatandaşları ölüyor çoğunlukta. Mehmetçik de şehit oluyor yazık günah. Ama Kürt halkı büyük zarar görüyor. O yüzden geç bile kalındı bence çok da iyi oldu. O yüzden ben anneleri destekliyorum. HDP'nin gerçek yüzünü karikatüre çizmek istedim" şeklinde sözlerini tamamladı.
Cihan, bu tür toplumsal olayları yansıtan karikatürleri çizmeye devam edeceğini ifade etti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , HDP , karikatür

Yorumlar