Meteorolojiden 4 il için kritik uyarı

20 Eylül 2019 Cuma 15:18

Meteorolojiden 4 il için kritik uyarı

Meteoroloji Müdürlüğü tarafından Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Sinop için sağanak yağış uyarısı verildi.

 Meteoroloji Müdürlüğü tarafından Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Sinop için gök gürültüsü ve sağanak yağış uyarısı verildi. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyılarında etkisini arttırması beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar Zonguldak, Bartın, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop'ta yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Meteoroloji , Hava durumu

Yorumlar

Çaycuma'da Ahilik Haftası'nda aşure ikram edildi

20 Eylül 2019 Cuma 15:12

Çaycuma'da Ahilik Haftası'nda aşure ikram edildi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Ahilik Haftası dolayısıyla Çaycuma Kaymakamlığı, Çaycuma Belediyesi, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası, Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi.

 Pazar yerinde gerçekleşen programa; AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, ZonguldakTicaret İl Müdürü İsmail Maden, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zekai Kamitoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, muharrem ayının bereket ayı olduğunu söyledi. 
Ülkenin, bu toprakların değerini bir Türk ve Müslüman olarak idrak edilmesi gerektiğini ifade eden Çolakoğlu, "Ahilik uzun yıllar önce ortaya çıkmış ve günümüze kadar sürmüştür. Ahi; Osmanlı’da kardeşlik, Türkçe'de ise cömertlik anlamına geliyor. Biz böyle bir milletiz. Bizim dini ve milli günlerimiz kaynaşmamıza vesile oluyor. Etkinliği gerçekleştiren Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
İlçe Kaymakamı Muharrem Coşgun da etkinlikte emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, "Esnafımızın haftasını kutluyor, bol kazançlar diliyorum. Allah muharrem ayı içinde yaptığımız ibadetleri kabul etsin" dedi. 
Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden de Ticaret Bakanlığı olarak vizyonlarının, tüccar ve sanayicilerle, esnaf ve sanatkarların korunması, güçlendirilmesi için ticaretin hızlı, güvenilir ve verimli olmasını sağlamak olduğunu belirtti. 
Anadolu'yu İslam Yurdu yapan Ahilik teşkilatının ve onların kültüre kattığı ticaret ahlakının yaşamasını ve yaygınlaşmasını sağlamak üzere Ahilik kutlamalarının yapıldığını aktaran Maden, şunları kaydetti: 
"Bu yıl 16-22 Eylül Ahilik Haftası olarak ilan edilmiştir. 13. yüzyılda Anadolu’da temelleri atılan Ahilik, ekonomik ve ticari faaliyetlerin yürütülmesinde ahlakı, doğruluğu, kardeşliği, yardımseverliği, cömertliği, dürüstlüğü, merhametli olmayı ve dayanışmayı esas almaktadır. Esnaf ve sanatkarlığı meslek ahlakı, olgun kişilik, doğruluk ve tevazuyla harmanlayan bu kültür Selçuklu ve Osmanlı devletlerinin sosyal ve ekonomik hayatının gelişmesinde çok etkili olmuştur. Hatta diyebiliriz ki, Osmanlı Devletini kuran, oradan cihana hükmederek 3 kıtaya adalet dağıtılmasını sağlayan bu yapıdır. Ahilik teşkilatı, esnaf ve sanatkarları Fütüvvetnameler ile ahlaki ve İslami prensipler etrafında birleştirerek, Anadolu’da birlik, beraberlik ve refahın sağlanmasına, toplumsal düzenin tesis edilmesine öncülük etmiştir. Ahiliğin kurucusu Ahi Evran Veli'nin ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri, günümüzde de esnaf ve sanatkarlarımıza yol göstermektedir. Asırlar öncesinden bugüne uzanan, yeni nesillerin yoluna da ışık tutacak olan bu gelenektir. Belirlediği hedeflere güvenli ve istikrarlı adımlarla yürüyen ülkemizin manevi muhafızı ve sağlam yapı taşlarının başında Ahiliğin bugünkü temsilcileri olan ticaret ve sanayicilerimiz ile esnaf teşkilatlarımız gelmeye devam edecektir." 
Ahilik kültürünün taşıdığı evrensel değerlerin, bugün tüm insanlığın ihtiyacı olan ortak değerler olduğunu vurgulayan Maden, "Esnaf ve sanatkarlarımız, insanlar arasındaki ticari ve toplumsal ilişkilerde dürüstlük, güvenilirlik, iş ve meslek ahlakına saygı, hak ve hukuka riayet etme, saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü olma ilkelerini esas alan Ahilik sistemini uygulamaya bugün de devam etmektedir. Ahilik kültürünün taşıdığı evrensel değerler, bugün tüm insanlığın ihtiyacı olan ortak değerlerdir. Millet olarak en zor zamanlarımızda dahi ayakta kalmamızı, güçlükleri yenmemizi, birlik ve beraberliğimizi korumamızı, kültürümüzün ayrılmaz parçası haline gelen değerlerimiz yani Ahilik ruhu ile başarmaktayız. Yüzyıllardır birlik ve dayanışma içerisinde günümüze kadar varlığını sürdüren Ahilik, geçmişimizin mirası ve geleceğimizin teminatıdır. Bu mirası aynı birlik ve dayanışma içerisinde devam ettiren sanayici, tüccar, esnaf ve sanatkarlarımızdır. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki tüketici hakkı kul hakkıdır. Tüccarlarımız, esnaf ve sanatkarımız ticaretini yaparken 'müşteri velinimetimizdir' anlayışı ile hareket etmektedir. Ahilik ruhunu yaşatan ve ahi ruhu ile çalışan tüm işverenlerimize huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu. 
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zekai Kamitoğlu da "Bizler ticaret ve sanayi erbapları olarak birbirimize her zaman muhtacız. Esnaf Odası önderliğinde gerçekleşen programa katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum”dedi. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir ise bundan sonra her sene kaymakamlık, belediye, TSO ve Esnaf Sanatkarlar Odası ile birlikte 16-22 Eylül tarihleri arasında etkinlik gerçekleştireceklerini kaydetti. 
Ahilik ve bununla birlikte taçlandırdıkları aşure etkinliğinin hayırlı olmasını dileyen Kandemir, "Özellikle belirtmek isterim ki, ahilik bugün ülkemizde esnaf, tüccar ve sanayicinin bundan yüz yıllar önce teşkilatları kurulmuş bu günümüzdeki şartlarında Kaymakamlık nezdinde tüketici hakem heyetini bin yıl önce başlatılmış. Geldiğimiz günden bugüne kadar tüm esnaflarımıza ahiliği anlatmaya çalıştık, çalışacağız da. Katkılarından dolayı şahsım adına tek tek herkese çok teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi. İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş'in duaları eşliğinde aşure dağıtıldı.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Ahilik Haftası

Yorumlar

Alan, esnafları gezdi uyarılarda bulundu

20 Eylül 2019 Cuma 14:07

Alan, esnafları gezdi uyarılarda bulundu

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, esnafları gezerek hem sohbet etti. Hem de kaldırım işgalleri konusunda uyardı

 Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ekibiyle beraber 4 grup halinde esnafları gezerek hem sohbet etti. Hem de kaldırım işgalleri konusunda uyarılarda bulundu. 1 Ekim’den itibaren başlayacak olan kaldırım işgalleri konusunda esnafları uyaran başkan Alan, “Kaldırım işgalleri konusunda 1 Eylül demiştik esnaflarımızın talebi doğrultusunda bu süreyi 1 Ekim'e uzattık. Vatandaşlarımızın bize ilettiği taleplerde hepimizin rahatsız olduğu kaldırım işgalleri hem insanlarımız hem bizi rahatsız ediyor. Bazı caddelerde o kadar daralmış ki yürümekte zorlanıyoruz. Biz esnafımızı uyarıyoruz. Vatandaşlarımızın yürüme hakkını teslim etmek zorundayız. Bizde bunu yapmak zorundayız. Ekip arkadaşlarımızla beraber 4 grup halinde çalışmalar yürütüp esnaflarımızla sohbet ediyoruz. Esnaflarımıza 1 Ekim’den itibaren sınırı aşan olursa ceza kesmek zorunda kalacağımızı söylüyoruz. İnşallah esnaflarımız bu konuda duyarlılık gösterecekler Zonguldak hepimizin herkes taşın altına elini koyacak şehrimizi hep beraber güzelleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Belediye Başkanı , Esnaflar

Yorumlar

Genç yetenek Bölgesel Amatör Lig'e transfer oldu

20 Eylül 2019 Cuma 13:59

 Genç yetenek Bölgesel Amatör Lig'e transfer oldu

Zonguldak'ta 7 yıldır altyapı takımı Sarayspor'da forma giyen 17 yaşındaki genç yetenek Emirhan Torun, küçük yaşına rağmen Bölgesel Amatör Lige transfer oldu.

 7 yıldır Sarayspor forması giyen ve U-17 Liginde takım kaptanlığı yapan genç sol bek oyuncusu Emirhan Torun, Bölgesel Amatör Lig takımı Devrek Belesiyespor'a transfer oldu. Torun, Devrek Belesiyespor tesislerine giderek resmi imzayı attı.
Sarayspor Kulüp Başkanı Turan Altıntaş, Emirhan'a yeni takımında başarılar dileyerek "U-17 takım kaptanı Emirhan Torun Bölgesel Amatör Lig takımımız Devrek Belediyespor'a transfer oldu. Kendisine başarılar diliyoruz. 7 senedir Saraysporda güzel işler yaptı.İnşallah yeni takımındada güzel işler yapacak. Emirhan yetenekli bir oyuncu. Yeni takımına da katkılar vereceğine eminim. Kendisine çıktığı yeni yolda başarılar diliyoruz"dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , spor

Yorumlar

Zonguldak Kömürspor değişen kurallar hakkında eğitim aldı

20 Eylül 2019 Cuma 13:48

 Zonguldak Kömürspor değişen kurallar hakkında eğitim aldı

Zonguldak Kömürspor saha içerisinde değişen oyun kuralları hakkında bilgi almak adına İl Hakem Kurulu'ndan eğitim aldı.

 TFF 2. Lig takımı Zonguldak Kömürspor değişen oyun kuralları hakkında oyuncuları bilgilendirmek adına Zonguldak İl Hakem Kurulu'ndan eğitim talep etti. Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı ve İl Eğitimcisi Yrd. Doç. Dr. Evren Atış, TFF 2. Lig’de kenti temsil eden Zonguldak Kömürspor’a eğitim vererek, değişen futbol oyun kurallarını anlattı. Eğitime Kömürspor futbolcuları, teknik heyeti, bazı yöneticileri ve İl Hakem Kurulu üyeleri katıldı. Yaklaşık 2 saat süren eğitim sonrasında Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan ve futbolcular eğitimden son derece memnun oldukları ifade ederek, İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış ve ekibine teşekkür ettiler.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor , Futbol , Eğitim

Yorumlar