Meteoroloji uyardı... Kuvvetli geliyor...

7 Mart 2018 Çarşamba 19:20

Meteoroloji uyardı... Kuvvetli geliyor...

Zonguldak Meteoroloji Bölge Müdürlüğü kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Zonguldak'ta beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın (08.03.2018 Perşembe) öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli (30-50kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

Yorumlar

Madencilerden Mehmetçik'e arazili araç desteği

7 Mart 2018 Çarşamba 19:18

Madencilerden Mehmetçik'e arazili araç desteği

Zonguldak'ta Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) yönetimi ve maden işçileri tarafından Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nı sürdüren TSK’ya arazili araç desteğinde bulunuldu. Törene iki Afrin gazisi de katıldı. amın ardından bağışlanan araç Afrin'e gönderilmek üzere yola çıktı.

GMİS yönetimi ve maden işçileri kendi aralarında topladıkları para ile Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nı sürdüren Türk Silahlı Kuvvetlerine destek sağlamak amacıyla arazili araç gönderdiler. Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen törende yapılan dualarla araç dualarla Afrin'e uğurlandı. Törene, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İl Müftüsü Rüstem Can’ın yanın sıra Afrin’de görev yaparken 1027 rakımlı tepede gazi olan Serkan Arık ve Keltepede görev yaparken gazi olan Üstçavuş Uğur Günaydın ve çok sayıda madenci katıldı.
Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda maden işçileri “Şehitler ölmez vatanda bölünmez”, “Başkan bizi Afrin’e götür” sloganları attı. Programın açılış konuşmasını yapan Genel Maden İşçileri Genel Başkanı Ahmet Demirci, sözlerine Afrin operasyonunda şehit düşen kahramanlara rahmet dileyerek başladı. GMİS olarak her zaman ordunun ve devletin yanında olduklarını ifade ederek, “Bugün Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatı’nı yürüten şanlı ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin terör örgütlerine ve arkasında karanlık güçlerine karşı amansız mücadelesi devam ediyor. Bu mücadelede şehit düşen kahramanlarımızı sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Bizler maden işçileri olarak yer altında ülkemizin ekonomik bağımsızlığı ve milletimizin refahı için doğaya karşı mücadele karşı şehit olurken kahraman ordumuz ve güvenlik güçlerimiz ülkemizin ve milletimizin birliği için şehit olmaktadırlar. Biz her zaman ordumuzun, devletimizin her zaman yanında olmaktayız. Maden işçisi arkadaşlarımızın talepleri Valimizin oluru TTK Genel Müdürümüzün destekleri ile maden işçileri ve çalışanları destekleri ile terör örgütlerine ve arkadaşındaki güçlere karşı mütevazi bir katkıda bulunduk katkı veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

"Allah yiğit kahraman kardeşlerimizi korusun"
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, ülke olarak tarihin en kritik dönemi yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi:
“Tarihin en kritik dönemini yaşıyoruz. Tarih bu emperyalizme uşaklık yapan, köpeklik yapan bu teröristleri asla affetmeyecektir. Gelecekte bütün dünyanın çocukları yeni nesiller bu teröristleri Müslümanların en zor zamanlarında onlara eziyet eden, onları sömüren onları katleden emperyalist efendilerine uşaklar olarak anacak onları lanetleyecekleridir. Bugün Afrin’de mücadele vermekte olan o yiğitleri tarih göklere çıkartacaktır ve asla unutmayacaktır. Ben Genel Maden İşçileri Sendikamıza, yöneticilerine ve bütün işçi kardeşlerime minnettarlığımızı alın terlerinden kazandıklarına yapmış oldukları sembolikte olsa bağışlarından gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı kendilerini kutluyorum. İki yanımda iki kahraman asker kardeşimiz var. Bunlar Afrinde daha bu günler yaralanma suretiyle buraya geldiler. Biz kendilerini evlerinde ziyaret ettik. Orada olup biteni görüyor, oradaki arkadaşlarında haberler alıyorlar ve tekrar oraya gitmek istediklerini ısrarla beyan ediyorlar. Doktorları ve bizler diyoruz ki önce sağlık Allah kendilerine acil şifalar versin. Hem kendilerinin hem de sözlerimin başında söylediğim bütün güvenlik güçleri ordumuzun oradaki yiğit kahraman kardeşlerimizi korusun.”
Konuşmaların ardından dualar edilerek kurban kesimi yapıldı. Progr

Yorumlar

Evleri yıkılma tehlikesi altında...

7 Mart 2018 Çarşamba 18:33

Ereğli Haber

Evleri yıkılma tehlikesi altında...

Zonguldak Karaelmas Mahallesinde ikamet eden 6 haneden oluşan evlerde yağmur sonrası yıkılma tehlikesi yaşanıyor. Yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya gelen mahalleli can güvenliklerinin tehlikede olması nedeniyle devletten yardım istedi.

Karaelmas Mahallesi İbrişim Sokak'ta oturan vatandaşlar geçen hafta etkili olan şiddetli yağışlardan sonra evlerinin yıkılması korkusunu yaşıyor. Yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya gelen can güvenliklerinin tehlikede olduğunu söyleyen mahalleli vatandaşlar yetkililerden yardım istedi. Mahalle sakinlerinden Mustafa Keçeci “Yukarıda bulunan ev benim burada bulunan evler komşularımın burası geçen yağan şiddetli yağışlarda kaydı. Biz AFAD ve belediye müracaatımızı yaptık. Ekipler gelip inceleme yapıp rapor tuttular. Özel iş diye naylon branda verdiler yaz ayında yapılacağını söylediler. Olayın hemen akabinde kapıların önleri de kaymaya başladı. Dün gece burası komple çöktü. Can güvenliğimiz tehlikede devletten yardım istiyoruz. Burada yaklaşık 6 hane var. Buralar hep tehlikede bazı arkadaşlarımız evlerini boşalttı. Biz kendi imkanlarımızla bir şey yapmaya çalıştık ama yeterli olmuyor can güvenliğimiz tehlikede devletten yardım bekliyoruz” dedi.
Gece yarısı evinin kenarında bulunan istinat duvarının çöktüğünü belirten mahalle sakini Orhan Barut “Geçen hafta meydana gelen aşırı yağışın ardından buradaki istinat duvarı komple çöktü. Büyük bir istinat duvarı evimin önüne doğru yıkıldı. Belediye ve valiliğe başvurduk herhangi bir cevap gelmedi. Yetkililerden destek bekliyoruz. Burası yıkılmadan kimse gelmeyecek can ve mal güvenliğimiz yok. Üstteki komşu taşınmaya başladı. Bende taşınacağım ama maddi gücüm yok yetkililerden acil yardım bekliyoruz. Önümüzdeki haftalarda şiddetli yağış bekleniyor. Evimiz hepten tehlikeye girecek acilen yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yalçın, Başkan Demirtaş'ın doğum gününü kutladı

7 Mart 2018 Çarşamba 17:26

Ereğli Haber

Yalçın, Başkan Demirtaş'ın doğum gününü kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Sertan Yalçın, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek doğum gününü kutladı.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ı makamında ziyaret etti. Gülüç Belediye Başkanlığı makamında yapılan ziyarette, iki başkan baş başa görüşerek gündeme ilişkin, değerlendirmeler yaptı.
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, Gülüç'te yapılan güzel çalışmaları memnuniyetle izlediklerini ve başarılı çalışmalar yapıldığını belirterek, başarılı çalışmalarından dolayı başkanımız Demirtaş'a teşekkür etti.
Belediye Başkanı Demirtaş' ta yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi.
Ziyaret sırasında bu gün doğum günü olan Başkan Demirtaş’ın mutlu gününü kesilen pasta ile kutlayan Yalçın, kendisine başarılı, sağlıklı uzun ömür diledi.

Yorumlar

Uysal meclise bir bardak su içirdi

7 Mart 2018 Çarşamba 13:43

Ereğli Haber

Uysal meclise bir bardak su içirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Mart ayı meclis toplantısında, ay sonuna kadar tüm şehre memba suyu kalitesinde su verileceğini belirterek, tesisin ilk suyundan meclis üyelerine birer bardak ikram etti.

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan toplantısı birinci oturumu AKM Nikah Salonunda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Başkan Hüseyin Uysal, gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce açıklamalarda bulundu. 7 Mart 1983 yılında TTK Armutçuk Şubesinde 103 madencimiz grizu faciasına maruz kalarak şehit olmasına değinen Başkan Uysal; “Bizlerde bugün sabah Armutçuk şubesinde işçi kardeşlerimizle beraber olduk, programa katıldık. Armutçuk şubesinde hayatını kaybeden 103 madencimiz ile bütün maden kazalarında hayatlarını kaybetmiş şehit madencilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kaza geçirenlere acil şifalar diliyorum. Bugün hayatta olan, yaşamlarını sürdüren madenci kardeşlerimize, emekli olanlara da sağlıklı afiyetli güzel günler geçirmelerini diliyorum” dedi.

“Ordumuz dünyanın en güçlü, donanımlı ordusu”
Türk Ordusunun Afrinde düzenlediği terör temizliğine ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Uysal; “20 Ocak saat 17’de başlayan Afrin operasyonu başarıyla sürüyor. Buradan ülkemizin istiklali ve istikbali için mücadele eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Rabbimden ordumuzu koruması, onları muzaffer kılmasını niyaz ediyorum. Orada görev yapan silahlı güçlerimize, polisimize, jandarmamıza kolaylıklar diliyorum. Türkiye gerçekten güçlü bir devlet. Türkiye buradaki davasında haklı, bizlerde sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin bu kararını destekliyoruz, yanlarındayız. Yaklaşık 100 muhtar arkadaşımız bölgeye giderek ordumuza destek için orada dua ettiler. Kdz.Ereğli halkının selamlarını kendilerine ilettiler. Bizlerde Ereğli’den dualarımızı ediyoruz. 15 Temmuz sürecinden sonra ordumuz üzerinde azda olsa karalama kampanyaları başlamıştı. Ama bugünlerde herkeste onu görüyor ki ordumuz, dünyanın en güçlü ve donanımlı ordularından. Bizlerde onların yanlarındayız” dedi.

“En değerli ödül, ders kitaplarına girmemiz”
Başkan Uysal, göreve geldikleri günden itibaren çeşitli ödüller aldıklarını belirterek; “Göreve geldiğimizden bu yana bazı ödüller aldık. İlk yılımızda Bilim Şenliği ve Bilim ödülü aldık. Daha sonra şehre alt yapı üzerine ödül aldık. Daha sonra EMİTT fuarında en iyi stand düzenlemesi ödülü aldık. Belediye Başkanları Birliğinden ödül aldık. Benim için ödüllerin en güzeli, en büyüğü, kalıcı olan ders kitaplarına geçmemizdir. Bizler göreve gelirken gelecek nesiller için dedik. Belediyemizin başlattığı örnek bir proje olan elektronik atıkların toplanması projesi ile Türkiye genelinde 4. Sınıflarda okutturulan Hayat Bilgisi ders kitabına girdik. Benim için en kıymetli ödül bu” diye konuştu.

“Mart sonuna kadar tüm musluklardan arıtılmış su akacak”
Başkan Hüseyin Uysal, gündem dışı konuşmasında bir de müjde vererek, Delihakkı’da bulunan su arıtma tesisinden ilçeye verilecek memba kalitesindeki su için çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek, Mart ayı sonuna kadar tüm musluklardan arıtılmış suyun akacağını söyledi.
Başkan Uysal, şunları söyledi; “Şehrimizin heyecanla beklediği, hasretle beklediği memba kalitesindeki su, önümüzdeki günlerde bütün şehrimize verilecek, tüm musluklardan akacak. Önümüzdeki hafta Kepez bölgesi, Solak yol ayrımına kadar, ardından yazılım programı gerçekleştirildikten sonra ufak tefek gecikmeler olsa bile Mart sonuna kadar tüm şehrimize vereceğiz.
Biyolojik ve fiziki uygulamalardan geçiyor. Bazı bölgelerde mesala yediğiniz, içtiğinize göre bazı hastalıklar fazla olur. Ancak bizim suyumuz iyot miktarına kadar ölçülü, memba kalitesinde bir su. Tüm analizler yapıldığı için dışarıdan alabileceğiniz, yada herhangi bir yerden içtiğiniz tüm sulardan daha kontrollü, daha emniyetli bir su. Hep birlikte güvenle içebilirsiniz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Orman Su İşleri Bakanımız Sayın Prof.Dr.Veysel Eroğlu, DSİ Genel müdürü ve bölge müdürleri, sayın bölge milletvekillerimiz, unuttuklarımda varsa emeği geçen herkese halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Uysal, bu açıklamaların ardından arıtılmış sudan ilk kendisi tadarak tüm meclis üyelerine ve meclis toplantısını takip edenlere ikram etti.
1 ay içerisinde tüm şehirde içilecek olan arıtılmış sudan tadan AK Parti Grup Sözcüsü İhsan Yazıcıoğlu, yaptığı açıklamada; “Az önce bütün arkadaşlarla suyu içtik. Gerçekten bu bakkallardan ve marketlerden kalitede bir içme suyu. Su insanoğlu için çok hayati bir ihtiyaç. Büyük bir eksikliği giderecek şehrimiz adına. Grubumuz adına emeği geçenlerin hepsine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
CHP Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı’da yaptığı açıklamada; “Allah razı olsun herkesten, yapanlardan, emeği geçenlerden” dedi.
Meclis toplantısında ayrıca Kdz. Ereğli İçme Suyu Arıtma tesisinden halka ulaşacak içme suyuyla ilgili video tanıtımı gerçekleştirildi.
Mart ayı Meclis toplantısının ilk oturumunda gündemdeki maddelerin bazıları görüşülerek karara bağlandı. 2. Oturum yarın aynı saat ve yerde gerçekleştirilecek.

Yorumlar
  • afiyet olsun
    9 Mart 2018 Cuma 09:20

    siz sadece su için