Mesut Özil'le protokol imzalandı...

15 Haziran 2020 Pazartesi 18:37

Mesut Özil'le protokol imzalandı...

Zonguldak'ın Devrek İlçesinde yarım kalan Mesut Özil tesislerinin tamamlanması için Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve yıldız futbolcu Mesut Özil'e protokol imzalandı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Zonguldaklı yıldız futbolcusu Mesut Özil'in destekleri ile yaptırılan Mesut Özil tesisleri korona virüs nedeniyle yarım kalmıştı. Normalleşme süreciyle girilmesiyle birlikte tesisin tamamlanması için Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, yıldız futbolcu Mesut Özil'in avukatları görüşerek protokol imzaladı.Öte yandan önümüzdeki günlerde yarım kalan çalışmalar kaldığı yerden devam edecek. Mesut Özil tesislerinin açılış törenine ise yıldız futbolcunun gelmesi bekleniyor.
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, "Yapımına başlanan ancak yıllardır tamamlanamayan Devrek Belediyespor Tesisleri’nin tamamlanması için Mesut Özil ile protokol imzalandık. Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen yıldız oyuncunun adını taşıyacak “Mesut Özil Spor Kompleksi” kısa bir sürede tamamlanarak hizmete açılacak. Hemşehrimiz yıldız futbolcu Mesut Özil’in ilçemiz adına gerçekleştireceği tesisin kısa sürede açılışı gerçekleştirilecek olup, açılışa Mesut Özil de katılacak. Hemşehrimiz ve gururumuz Arsenal forması giyen yıldız oyuncu Mesut Özil’in maddi desteğinin yanında manevi desteği de almaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz. Yıllardır yapılması beklenen ancak yılan hikâyesine dönen tesis için beklenen an geldi ve protokol imzalandı. Bu duyarlı davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdz ereğli haber , mesut özil , devrek , tesis ,

Yorumlar

Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi

10 Haziran 2020 Çarşamba 17:05

Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi.

1 Haziran tarihi itibariyle normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte Türkiye genelinde gençlik merkezleri faaliyetlerine başladı. Faaliyetlerin başlamasının ardından Zonguldak'ta Merkez ve İlçelerde Gençlik Merkezleri bir bir elden geçiriliyor. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personelleri tarafından gençlik merkezleri her hafta düzenli olarak dezenfekte çalışması yapılıyor. Ayrıca gençlik merkezlerine gelene gençler için eğitimlerde sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek maske takılıyor.

Yorumlar

2.Amatör Küme için kararlar gündeme geldi

2 Haziran 2020 Salı 18:27

 2.Amatör Küme için kararlar gündeme geldi

Zonguldak'ta korona virüs nedeniyle ertelenen 2.Amatör Küme için 3 planlama gündeme geldi.

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç ve kulüpler korona virüs nedeniyle devresi tamamlanamayan 2.Amatör Kümenin kaderi için Amatör Spor Kulüpleri Federasyon binasında toplantı yapıldı.
Toplantıda kulüplerin mağduriyetleri giderilmesi için 1 sezonluk 2.Amatör Küme ve 1.Amatör Ligin birleştirilmesi, gruplardaki bütün takımların korona virüs testlerinden geçirilip maçların kaldığı yerden devam etmesi ya da maçların oynanmamış olarak kabul edilerek takımların harcamalarının geri ödenmesi gündeme geldi. Toplantı çıkacak karar ise Türkiye Futbol Federasyonuna gönderilecek. Türkiye Futbol Federasyonu önerileri kabul etmediği takdirde ise lig oynanmamış olarak tescil edecek.
''Zonguldak Amatörü olarak en doğru kararı alacağız''
Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Zonguldak amatör küme olarak en doğru kararı alacaklarını söyleyerek, "Mart ayının ortalarında başlayan COVİD-19 sürecinde şu tarihi kadar devam eden zaman zarfında Federasyonumuzun Amatör Spor Kulüplerimize ve İl Temsilciliklerimize gönderdiği genelge ile birlikte Zonguldak Amatörünün geleceği Federasyona sunucağımzı kararı almak adına burada toplanmış durumdayız. İnşallah Zonguldak ve Türkiye'de ki Amatörlerin hayırlı olanı Amatör Spor Kulüpleri Başkanlarımız karar verecekler. Bizde Zonguldak Amatör Spor Kulübü olarak yönetimle beraber en doğru kararı alacağız''dedi.
''Takımlar mağduriyetlerini giderme peşinde''
Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, takımlar mağduriyetlerinin giderme peşinde olduklarını belirterek, ''Bütün Türkiye'de bu kaoslar var. Türkiye'de 1. Amatör Küme ve 2.Amatör Kümedeki takımlar teyakkuz halinde. Türkiye Futbol Federasyonuna öneriler sunma peşindeler. En azından takımlar mağduriyetini giderme peşindeler. Bizde aynı düşünce içerisindeyiz. Şimdi burada liglerin oynanmayacağı kesin ama biz tamamı istiyoruz ama bir bölümün mağduriyetini önlemek düşüncesindeyiz. Buradan konuşacaz tartışıcaz bu önergiyi Futbol Federasyonuna sunacağız. Kabul ederler etmezler onların vereceği karar. O karara da saygı göstermek zorundalar. Zonguldak olarak 3 planımız var. Onlar hangisini uygun görürseler. Eğer bizim dediğimiz olacak derlerse de onların bileceği iş''şeklinde konuştu.

Yorumlar

Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir açıklama yaptı

1 Haziran 2020 Pazartesi 14:15

Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir açıklama yaptı

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir, mevcut durumda takımda korona virüs belirtisi gösteren birinin bulunmadığını ifade etti.

Zonguldak Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir, ligler başlamadan takım olarak korona virüs testlerinin yapılacağını söyledi. Hürfikir, şu ana kadar kimsede korona virüs belirtisine rastlanmadığını da sözlerine ekledi.

''Ligler başlamadan korona testi yapacağız'' 

Zonguldak Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir, şu anda takımdan hiç kimseye test yapılmadığını belirterek, "Ligler başlamadan önce herkese test yapacağız. Bizler üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazırız. Her zaman önce sağlık diyoruz. El birliği ile bu zor günleri atlatacağız. İnanıyorum ki en kısa sürede normal hayatlarımıza döneceğiz. Korona virüs başladığı günden beri takım olarak herkes kendisini evde izole ediyor. Teknik heyet ve oyuncularla her gün görüşüyorum. Şu ana kadar hiçbir kimsede öyle belirti yok. İnşallah ilerleyen günlerde yapacağımız testlerle de bunun doğruluğu kanıtlayacağız. Ama her şey yolunda gibi görünüyor" dedi.

Yorumlar

"Haziran ayında kapılarımızı açacağız"

20 Mayıs 2020 Çarşamba 17:47

"Haziran ayında kapılarımızı açacağız"

Gençlik Hizetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel tesisler ve spor faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, salgının gidişatına göre Haziran ayında antrenmanların kademeli olarak başlayacağını açıkladı.
''Milli sporcular antrenmanlarını bırakmadı''
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, milli sporcuların antrenmanlarını bırakmadıklarını söyleyerek, ''Türkiyede ilk vakanın görülmesinin ardından ülkemizde ve ilimizde kısıtlamalar başladı. Bu kapsamda spor faaliyetlerinin gerçekleştirilmemesi gibi durumlar gerçekleşti. 13 Mart itibariyle bütün spor faaliyetlerini durdurduk. Daha sonrasında antrenmandalarda durdurulmaya başlandı. Bizim stadyumumuz sabah 5'den Akşam 11'e kadar herkese açık. Mart ayında ağırlaştırdığımız için vatandaşlarımızı almıyoruz. Fakat milli sporcularımızın çalışmalarına hiç bir şekilde ara vermedik''dedi.
Haziran ayında yavaş yavaş herkese kapılarını açacaklarını da ifade eden Yüksel, ''Şuanda atletizm branşında belli sporcularımız var. Bunlara belli bir saat vererek toplu olmamaları süre içerisinde antrenmanlarına yapmalarına izin veriyoruz. Bu süreç bittiği zaman tekrar milli düzeyde müsabaka gerçekleştirebilir. Çocuklarımıza aynı sürat ve aynı hızla desteğimizi kesmiyoruz. Bu çocuklar bizlerin geleceği. Haziran ayında kademeli olarak devam edecek''şeklinde konuştu.
''Tesisleri en çok kullanan kişiye hediye vereceğiz''
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, tesisleri en çok kullanan kişiye hediye vereceklerini belirterek, ''Yoğun bir kullanım var. Bizlerde bunun arttrılması konusu da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buraya ne kadar çok kullanım yapan arkadaşlarımızı tespit etmek amacıyla sistem kurduk. Bu sistem üzerinden her ay en çok kullanan kişiye hediye vereceğiz. Bunun yanında İl Müdürlüğünün üstündeki boş alanın faaliyete geçireceğiz. Bizim çatı alanımızda boş bir alan var. Buraya farkı farklı bölmeler yaparak bowling salonu, botce alanı, bilardo alanları, tarihe açıdan odalar isimli projemiz var. Bir oyun alanı olacak. Birde orada video izleyecek. Orada buldukları şifrelerle odaları açacaklar. Tarihi bilgileri de alacaklar''ş eklinde konuştu.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gençlik , Spor , Spor , Milli , Hakan , Yüksel

Yorumlar