Mesut Özil’in ağabeyi Mutlu Özil konuştu...

25 Temmuz 2018 Çarşamba 11:30

Mesut Özil’in ağabeyi Mutlu Özil konuştu...

Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıklayan Türk kökenli futbolcu Mesut Özil’in ağabeyi Mutlu Özil, Almanya'da ırkçılığın her zaman olduğunu belirterek, "Mesut'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından maruz kaldığı ırkçı saldırılar nedeniyle 12 sene sonunda böyle ayrılmak bizi üzdü” dedi.

Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıklayan Türk kökenli futbolcu Mesut Özil’in ağabeyi Mutlu Özil tatil için geldiği Zonguldak’ta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Türk halkına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden ağabeyi Mutlu Özil, “Alman Milli Takımı'ndan çekilme kararı vermeden önce baya düşündük. 12 sene Alman Milli Takımı'nda oynadı, hizmet verdi. Bu son dönemde tatsızlıklar oldu. Bizde Mesut için en uygun kararı alarak çekildik. Mesut’un morali şu an iyi, bozuk değil. Arsenal’de kampa katıldı. Artık oraya odaklandı” şeklinde konuştu. 

“Mesut bunları hak etmedi” 
Irkçılığın Almanya’da hep olduğunu ifade eden Özil, “Almanya'da her zaman vardı, bundan sonra da olacak ama bizim orada görmedik. Almanların da iyileri var. Bunu daha önceden yapıyorlardı. Bu yeni çıkmadı. Şimdi daha çok konuşulmaya başlandı. Gazeteler yazınca herkes açık açık konuşmaya başladı. Almanya dan da destek mesajları var. Üzülenler var. Irkçılık gösteren sadece birkaç kişi var. Biz kırgın değiliz. Almanya’da yaşıyoruz. Türk’üz ama iki bağlantımız var. Orada büyüdük orada okula gittik ama Mesut bunu hak etmedi. Bir fotoğraf yüzüne 12 sene sonunda böyle ayrılması bizi üzdü. Böyle ayrılmak istemezdik. Son maç yapıp, veda edebilirdi. Onlar bile bile yaptı” diye konuştu. 

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın araması bize yeter” 
Zonguldak’ta verilen desteğe ayrıca teşekkür eden ağabey Özil, burada yaşananları gidince Mesut Özil’e anlatacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mesut’u arayarak moral verdiğini belirten Özil, “Burada yaşananları Mesut oradan takip ediyordur. Bende gittiğimde anlatacağım. Dün akşam Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aradı destek verdi. O bize yeterli zaten” dedi. 
Türkiye’de verilen desteğin ardından 'Mesut’un Türkiye’de 4 büyüklerde top oynayabilir mi?' sorusunu üzerine konuşan Mutlu Özil, Mesut’un 2021’e kadar Arsenal ile sözleşmesi olduğunu ifade ederek, “Orayı bilmiyorum onun için bir şey söylemek şimdiden zor. Olur ya da olmaz demek zor. Şu an Arsenal'de oynuyor” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Şampiyonaya katılmaya hak kazandılar...

23 Temmuz 2018 Pazartesi 11:30

Şampiyonaya  katılmaya hak kazandılar...

Zonguldak'da yapılan Yıldızlar bay-bayan İl Şampiyonsında alanında birinci 47 kg Zeynep Sıla Ay, birinci 55 Kg Livanur Tiryakioğlu, +59Kg Zeynep Akça birinci oldu. 11-16 Ağustos’ta yapılacak olan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Ümitler İş Şampiyonasına 53Kg Semanur Çıvak birinci olurken, 67 Kg Sedanur Çıvak birinci oldu. 6-10 Ağustos’ta yapılacak olan Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılacakları belli oldu. Çaycuma Toga Spor Kulübü Başkanı ve antrenör Kadir Bölükçü; "Hedefim Türkiye Şampiyonası'nda başarılı sonuçlar alıp milli takıma sporcu göndermek. Çaycuma'da 2013 yılında başladığımız bu yolda başarılı bir şekilde hedeflerimize ilerliyoruz, bizlere desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüz Hakan Yüksel ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürü Şendoğan Kaya'ya teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

Yorumlar

Futbolcular sağlık kontrolünden geçti...

20 Temmuz 2018 Cuma 14:30

Futbolcular sağlık kontrolünden geçti...

TFF 2. Lig Kırmızı grupta 2018-2019 sezonunda mücadele verecek olan Zonguldak Kömürspor'da futbolcular sağlık kontrolünden geçti.

Zonguldak Kömürspor’lu futbolcular yeni sezon öncesinde sağlık kontrollerinden geçti. Futbolcular Ercan Çoşkun, Cömert Kandemir, Mert Caymaz, Kaan Akgün, Berkan Akdeniz, Hüseyin Yılmaz, Okan Duran, Şevket Güngör, Kemal Cingirt, Okan Eken, Onur Eriş, Turan Yılmaz, Berkay Ünlü, Sabri Ege Ömür, Tolga Aktekin, Onur Uslucan, Tahir Babaoğlu, Berkan Akdeniz, Mustafa Söylemez, Rıdvan Çoşkun, Tezcan Gökmen ve Sinan Ören’in yanı sıra kaleci antrenörü Nihat Yüksel sağlık kontrolünden geçti. 
TFF'nin isteğine göre üzerine yapılan tetkiklerde futbolcuların EKG’leri de çekilerek efor testinden geçirildi. Futbolcularda ise herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığı öğrenildi. 

Yorumlar

Yavru Arslanlar iki maçtan da galip ayrıldı...

16 Temmuz 2018 Pazartesi 13:16

Yavru Arslanlar iki maçtan da galip ayrıldı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Galatasaray futbol okulu ile Antrenör Muhsin Aydın futbol okulu öğrencileri hazırlık maçı yaptı. İki grupta yapılan maçlardan yavru Arslanlar galip ayrıldı.

Kdz. Ereğli Galatasaray Futbol Okulu öğrencileri ile Antrenör Muhsin Aydın Futbol Okulu öğrencileri Şehir Vefa Karakurdu Stadı’nda hazırlık maçı için bir araya geldi. İlk olarak 8 yaş grubu öğrencilerinin 30’ar dakikadan iki devre ve yarım sahada yaptıkları karşılaşmayı minik arslanlar 1-0 galip olarak tamamladı. 
11 yaş grubunda oynanan ikinci karşılaşma ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Genç Arslanların üstün oynadığı karşılaşmada futbol okullarının antrenörleri genç yetenekleri yönlendirerek saha içerisinde yapmaları gerekenler noktasında sık sık uyarılarda bulundu. Karşılaşma genç Arslanların 3-1’lik üstünlüğü ile sona erdi. Antrenör Muhsin Aydın iki maçta da skorun çok önemli olmadığını belirterek, çocukların bu tür karşılaşmalarda inanılmaz tecrübeler kazandıklarını ve kendilerini gösterme fırsatı bulduklarını söyledi. Kdz. Ereğli Galatasaray Futbol Okulu antrenörleri Gürkan Eren ve Metin İlhan Ceylan’ın futbolculuk dönemlerinde kendilerine hocalık yaptığını ve kendileri ile gurur duyduğunu belirten Aydın, eski öğrencilerinin çok daha güzel yerlere geleceğini ifade etti. 
Kdz. Ereğli Galatasaray Futbol Okulu Antrenörü Gürkan Eren’de eski hocası Muhsin Aydın’a düzenlenen organizasyondan dolayı teşekkür ederken, Ereğli ilçesinden iyi futbolcular yetişmesi için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada çabalarının artarak devam edeceğini söyledi. Eren ayrıca düzenlenen organizasyonu izlemeye gelerek manevi destek veren çocukların ailelerine de teşekkür etti. 
Sabah saat 10.00’da başlayan ve 13.00’te sona eren organizasyonu her iki futbol okuluna giden çocukların aileleri de büyük bir heyecanla izleyerek zaman zaman tezahüratlarda bulundu. Organizasyon sonunda her iki okulun antrenör ve öğrencileri birbirlerine sarılarak sahadan ayrıldı. 

Etiketler:

spor , futbol ,

Yorumlar
  • aydın demir
    17 Temmuz 2018 Salı 09:09

    Arslanlar ne oluyor?

Ereğlili bedensel engelli yelkenci Türkiye birincisi oldu

13 Temmuz 2018 Cuma 14:07

Ereğlili bedensel engelli yelkenci Türkiye birincisi oldu

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan 2.4 MR Engelli Yelken Türkiye Şampiyonasına katılan Kdz. Ereğlili sporcular derece ile geri döndü.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 25 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Mersin’de düzenlediği Bedensel Engelliler Paralimpik Yelken Türkiye Şampiyonası birincisi Ereğlili Büşra Nur Çelik oldu.
Kdz. Ereğli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Ereğli Demir Spor Kulübü Yelken Antrenörü Talat Çerçioğlu eşliğinde Büşra Çelik, Sena Karaoğlu, Ereğli Belediye Spor Kulübü Sporcuları Atilla Altay, Emre Karaoğlu olmak üzere 1 Antrenör, 4 sporcu ve 1 refakatçının katıldığı şampiyona da, Büşra Nur Çelik Gençlerde Türkiye 1'si, genel klasmanda Türkiye 3'sü, Sena Karaoğlu Türkiye 5'si, Atilla Altay Türkiye 9'su, Emre Karaoğlu Türkiye 10'cusu oldu.
Kdz. Ereğli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nden yapılan açıklama da konuya ilişkin şu bilgilere yer verildi: “Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun faaliyet programları çerçevesince yapılacak turnuvalar ve Türkiye Şampiyonalarına ilçemizden katılım sağlayarak bunların yanında Olimpiyatlara katılmaya hak kazanacak engelli sporcular yetiştirmek hedeflerimiz arasında yer almaktadır.”

Yorumlar